PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות לשטח בקפריסין

Michal
29-08-10, 13:06
בסוכות נהיה בקפריסין לכמה ימים, עם גרנד ויטרה חדשה או ניסן אקס-טרייל, מה שסוכנות ההשכרה תמצא לנכון להביא (אישית אני מקווה שאת הסוזוקי).
הטיול יתרכז באיזור המרכז- הרי טרודוס ואח"כ באיזור החוף המערבי (פוליס-פאפוס), כשהמטרה היא טיול נופים-ים-אווירה (ללא ילדים).
קיבלתי פחות או יותר תחושה לגבי השבילים והאפשרויות שפתוחות לרכבי שטח שם, אבל אשמח להמלצות ממי שהיה באיזה מקום/מסלול/איזור מומלץ, בקטגוריית השטח, בהתאמה לרכבים האלה.
תודה :)

שרון בן ארי
29-08-10, 13:58
אהלן
כמה הערות על קפריסין:
כמעט כול השבילים מתאימים לרכב 4*4 ובפרט לדגמים עם הילוך כוח.
מצפה לכם טיול שטח מקסים אשר משלב את הטרודוס, עם הגאיות שיורדים ממנו וחופי הים. בהחלט יש מקום לנהיגת שטח.
העונה הקלאסית היא החורף, או האביב. מאמצע האביב כבר אין שלג והזרימה בגאיות חלשה מאוד. באביב עדיין הכול ירוק.
להבנתי, העונה הכי לא מתאימה לטיול הקפריסין היא מאי עד ספטמבר. חם, לח באוויר ויבש על האדמה. ספטמבר זה עיתוי לא טוב, אבל לפחות מז"א קצת פחות קיצוני. על הרכסים כבר ממש נעים.
בחלק היווני ממש לא גדול הכול קרוב וקל להתמצאות.
חלק גדול משבילי השטח מופיעים גם בתוכנת אי.גו. וזה מאוד נח.
המפות הרוסיות הסרוקות על האו.ז.י אקספלורר - ממש לא מעודכנות והרזולוציה לא טובה.

תהנו
שב"א

nir.samo
29-08-10, 14:41
לגבי מפות ומסלולים, ראה את התגובות שלי בשרשור הזה
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41806

Michal
29-08-10, 15:33
וואלה, שיחקת אותה עם המפות האלה. תודה לשניכם, העיתוי לטיול היה קצת אילוץ, אבל החשש שלנו היה דוקא הפוך- שלא יהיה חם מספיק בשביל בטן-גב בים :) אז סוף ספטמבר נראה לי עיתוי טוב כפשרה, רק נשאר לקוות שבנתב"ג לא יהיה סיוט.

נדב42
29-08-10, 16:22
מנסיון של מספר גיחות - אם יש לכם יכולת ניווט בסיסית, אז גם בלי GPS ועם המפות שמקבלים בחברת ההשכרה אפשר לטייל בכיף בכל השבילים של הצד היווני. השבילים מופיעים במפות הרגילות.

-->