PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עדיף ? סמוראי ארוך סגור שנת 87 או טנדר 84 ??

סמוראי 92
30-09-04, 13:51
האם טנדר 84 יותר עביר מסמוראי קצר ולא משופר ???

האם למישהו יש מושג מה צריכת הדלק של הטנדר ??

או של הסמוראי הארוך שנת 87 ???

מה עלות הטיפולים , למי יש יותר טיפולים ???

והאם באמת אי אפשר לשפר טנדרון 84 שכזה ???

האם באמת אין בשום מקום בעולם נעילות לטנדרון 84 ??? :?: :?: :?: :o :?:

נניח שיש לי תקציב לשניהם. אבל הטנדר בכל זאת זול בכעשרת אלפים ש"ח.

אני רוצה סמוראי שאפשר לשפר ולהחזיק הרבה שנים.

Saar
30-09-04, 16:40

השורה האחרונה אומרת 87.....
יותר חלפים, מנוע 1300 חוקי, יותר מקום לציוד/אנשים.

סער

אלון_ק
30-09-04, 18:15
האם טנדר 84 יותר עביר מסמוראי קצר ולא משופר ???

יש פה תלות מוחלטת בתוואי השטח. באופן כללי, לא. במדרגות סלע כן, בחול לא. תלוי. בגדול ההפרש זניח.

האם למישהו יש מושג מה צריכת הדלק של הטנדר ??
בדיוק כמו כל סמוראי נורמלי. תבנה על 1:10, לא יותר טוה מזה. אתה לא תקבל ממוצע יותר טוב מזה, רק נסיעות פרטניות.

מה עלות הטיפולים , למי יש יותר טיפולים ???
ל84. מה העלות? תלוי מה אתה מתקן. קשה יותר למצוא להם חלפים.

והאם באמת אי אפשר לשפר טנדרון 84 שכזה ???
תגדיר שיפורים. נעילות? רק ARB וזיקה. זה עונה גם על השאלה הבאה שלך.

תקנה סמוראי 94 ומעלה. אוטו ישן יותר=יותר תקלות, ולא משנה איך תסתכל על זה. להחזיק רכב הרבה שנים זה חתיכת הוצאה. אל תהפוך את זה לסיוט בקניית רכב ישן מראש. אתה תתחרט על זה.

סמוראי 92
30-09-04, 18:57
נקסוס אתה אכן מצדיק את המוניטין שלך.

העניין הוא שיש בכל זאת הפרש של איזה עשרת אלפים ש"ח בין 87 ל 84 .

לקנות סמוראי ביותר מ20 אני לא רוצה (עניין של סדרי עדיפויות).

איזה שיפורים אפשריים אפשר לשים על טנדרון 84 ???

ARB הולך ???

ומה זה זיקה ????

מה האפשרויות שיפור למנוע האם אפשר לשים מנוע של סוויפט 1000 סמ"ק ???

ולגבי חלפים .

האם באתרי האינטרנט שבארה"ב מתעסקים עם 84 ???

itayhi
30-09-04, 19:05
[quote]האם למישהו יש מושג מה צריכת הדלק של הטנדר ??
בדיוק כמו כל סמוראי נורמלי. תבנה על 1:10, לא יותר טוה מזה. אתה לא תקבל ממוצע יותר טוב מזה, רק נסיעות פרטניות..

לא מסכים.
הסמו שלי (ארוך 87 ברזנט וכבד מאוד, 1200 ק"ג) "אכל" דלק בממוצע הקרוב ל12
במשך תקופה ארוכה מאוד שכללה גם הרבה נסיעות בתוך העיר.
כל מה שצריך זה מוסיקה רגועה, לא למהר לשום מקום ורגל קלה על הגז.

אני חושב שעם סמו סטנדרטי אין שום בעיה לשמור על סטטוס כזה של צריכת דלק.
הצריכה מתחילה לההרס כשמתחילים להתעסק עם צמיגים גדולים ורחבים יותר, שנורקלים למינהם וכו... (או כמו במקרה שלי כשהמנוע מתחיל להיגמר).

לדעתי, עזוב את ה84
לך על ה87
כמו שאמרו לך, אין בעיית חלפים והרבה יותר קל למצוא שיפורים...ובזול.

אני חולה על הארוך, יש מקום להכל! יותר נוח (נו...אני מחכה שתתחילו להתקיף אותי).
וחוץ מזה, זה נראה הרבה יותר כמו "ג'יפ" ולא כמו אוטו-צעצוע-על-שלט.

קחו 2 אנשים מבוגרים+כלבה+ציוד ליומיים (כולל ציוד לינה) +פוייקה + עצים למדורה לתוך ותנסו לדחוף אותם לתוך סמוראי קצר (סגור/ברזנט עם/בלי גגון)......בהצלחה
אצלי הכל נכנס גמו גדול.

אה, כן...זה גם אחלה להעברת ספות/מיטות על הגגון....

איתי

אלון_ק
30-09-04, 19:59
נקסוס אתה אכן מצדיק את המוניטין שלך.
אין לי מושג על מה אתה מדבר, אנ י נשבע שלא נגעתי בה. היא המציאה הכל.

לקנות סמוראי ביותר מ20 אני לא רוצה (עניין של סדרי עדיפויות).
אז אל תצפה לקבל מכונה שתחזיק לאורך שנים. אתה כבר יודע כמה עולים שיפורים ואני לא צריך לספר לך שהם לא מגרדים את מחירי האחזקה. מחירי האחזקה עולים ככל שהאוטו ישן יותר. זה אומר פחות כסף לשיפורים.

איזה שיפורים אפשריים אפשר לשים על טנדרון 84 ???
שאלה כללית מדי. הכל אפשר לעשות, זה פונקציה של כסף וחוקיות. מה בדיוק אתה רוצה לשים?

ARB הולך. יעלה לך כ7-8 אלף שקל. לא ממש אופציה בהתחשב בעובדה שיהיה לך יותר זול להחליף לסרנים של 88 עם נעילות קדימה ואחורה.
זיקה זה שם החברה שמייצרת אלקטרודות ריתוך. ריתוך הסטליטים שווה ערך לנעילה, רק שזה לא נפתח אף פעם. נעילה כזו אפשר לעשות גם לסובארו של אבא (מומלץ בחום, אם זה אבא של מישהו אחר).

מה האפשרויות שיפור למנוע האם אפשר לשים מנוע של סוויפט 1000 סמ"ק ???
אתה יכול לעשות מיליון קישקושים במנוע הפתטי הזה, אף אחד לחוד וגם כולם ביחד לא ישנו את העובדה שאתה נוסע על מנוע עם נפח של ליטר אחד. השיפור הכי יעיל לדעתי זה מנוע 1.6. אפשרי, כן. זול, לא. חוקי, לא. אבל אפשרי, לא מסובך במיוחד ויש מיליון תקדימים. יש אפילו קיטים להסבה.

האם באתרי האינטרנט שבארה"ב מתעסקים עם 84 ???
כן. וזה לא סמוראי, זה SJ-410. תדאג לא לקנות קיט לסמוראי בטעות, זה לא אותו דבר. פה השמות של היבואן לרכבים שלו שונים מבחו"ל. לך על מספרי הדגם, זה אותו דבר גם שם.

נמרוד
02-10-04, 09:26
מה עדיף ? סמוראי ארוך סגור שנת 87 או טנדר 84 ??

ואללא, הנה שאלה שדווקא יש לה תשובה חד-משמעית -

ארוך 87 עדיף על טנדר 84.

הערך היחיד של הטנדר הוא היחודיות - אם אתה בקטע של אספנות או שאתה חייב להיות יוצא דופן בצורה קיצונית, אז יש בטנדר המצ'וקמק הזה משהו. אחרת, כמו שפירטו כאן, כל החצים מצביעים לעבר הארוך החדש יותר.

asafk
02-10-04, 23:34
אני בעד טנדר 87 (יש כאלה).
הטנדר בסיס טוב יותר מהסמוראי הרגיל. לא צריך לחתוך כנפיים. (ואם אני לא טועה, יש לו מידה מאושרת של צמיג גדול).
87 או 84- זה וזה- בכל מקרה- גרוטאה. לא יהיה הבדל מהותי בגלל שנת הדגם, זה בכל מקרה רכב ישן, שהמצב הגרוטאתי הספציפי שלו חשוב יותר משנת הדגם.
אם הרכב הולך להיבנות מחדש- מתישהו יהיו לו סרנים רחבים ומנוע 1300 חדש. אז נעילות וחלפים הם לא סוגיה- ועדיף להחליף את הסרנים והמנוע כבר מעכשיו.

אסף.

אלון_ק
03-10-04, 01:28
לא צריך לחתוך כנפיים
רק מאחור, מלפנים זה אותו דבר.

טנדר 87 יותר נדיר מבתולה אוראינית בייבוא אישי. יש, אבל זה כמו למצוא סמוראי 85. הם נדירים נורא בארץ. הסבה לאחד כזה זה כבר סיפור די אחר, ואני בכוונה מתעלם מסוגיית החוקיות.

ואם הוא בונה את הרכב מחדש, לדעתי שיילך על מנוע 1.6 - זה חוקי בדיוק כמו ה1.3. אם כבר, אז כבר. סרנים בכ"ז שווה להשאר עם סרני סמוראי, הן משום שאני לא רואה אותו שם צמיגי 33 ומעלה, הן משום שמנוע לא רואים אבל סרני טויוטה (או דנה 44, או ויטארה) רואים טוב מאוד (זה בולט כמו בתולה אוקראינית בייבוא אישי).

אגב, אני מחפש סמוראי 84 טנדר שחוט. אם מישהו ראה אחד ממש מת (עדיף עם שלדה נורמלית, גיר, מנוע, מתלים ופחחות לא מעניין אותי. טרנספר כן) אני אשמח לשמוע על זה בה"פ.

itayhi
03-10-04, 01:47
[
אגב, אני מחפש סמוראי 84 טנדר שחוט. אם מישהו ראה אחד ממש מת (עדיף עם שלדה נורמלית, גיר, מנוע, מתלים ופחחות לא מעניין אותי. טרנספר כן) אני אשמח לשמוע על זה בה"פ.

הכצעקת?!?!?!?

asafk
03-10-04, 01:54
כשכתבתי "סרנים רחבים" התכוונתי לסרנים של סמוראי, אלון, לא של טויוטה. רחבים- אחרי 88, לא ככה?

אסף.

אלון_ק
03-10-04, 02:09
כן, למרות שגם אותם יש איזושהיא בעיה מינורית להכניס - תושבות הקפיצים מ87 ומטה יושבות ממש על השלדה, בהתאמה לסרן הצר, ואילו מ88 עד 95 הם יושבות קצת לצד השלדה. לא נורא.

איתי, שתוק ותתחיל לחפש לי סרני טויוטה. שמעתי שלנמרוד עוד מעט יהיו שניים נעולים, מישהו יודע איפה הוא חונה? :twisted:

itayhi
03-10-04, 02:21
יש בטבעון :idea: :idea:
אחד קוראים לו :roll: :roll: ....נמרוד.

אה, ואם כבר שאלת, נמרוד גר בטבעון.
אתה צריך הוראות איך להגיע לשם? :lol:

איתי :shock:

זאביק
03-10-04, 08:44
כשכתבתי "סרנים רחבים" התכוונתי לסרנים של סמוראי, אלון, לא של טויוטה. רחבים- אחרי 88, לא ככה?

אסף.

88 זה כבר סרנים רחבים.

אלון_ק
11-10-04, 02:19
ומבין כל האפשרויות שלך, הכי הכי טוב זה טנדר 88.

תראו באיזו מודעת מכירה נתקלתי היום...

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Notes&group=1&item=8712

ob1knobi
16-10-04, 07:29
סמוראי 92, אתה מתכנן לקנות את הטנדר של ארז או סער? (טופ-גיר)

-->