PDA

צפייה בגרסה מלאה : חומר גלם לתושבות טרנספר?

הירשפלד יובל
31-08-10, 22:22
בסמוראי ארוך 88 הוחלפו יחסי ההעבדה בטרנספר בכפולה של 2.25 בlow. תושבות הטרנספר המקוריות של סוזוקי ביחסים המקורים לא היו מציאה לדעתי וביחסים החדשים עם המומנט החדש שהתיבה יכולה לפתח הבנתי שהמקוריות עשויות להכשל. מחפש סוג של גומי ,חזק ,גמיש במידה ,עמיד בפגעי מזג אויר (את עיבוד הצורה אבצע בעצמי) שבמרכזו יעבור בורג .גודל התושבות המקוריות הוא כ-4*4*2.5 ס"מ.כמו כן היכן ניתן להשיג את החומר המומלץ באיזור ירושלים/מרכז?

נמרוד
31-08-10, 22:27
ואללה הרבה שנים מאז שנגעתי בתושבת טרנספר של סמוראי, זה משהו משושה כזה, לא? מציע לך לא להעביר כוחות דרך גומי, למרות שיצרני הרכב אוהבים לעשות את זה. אלא לייצר תושבת שבה הבורג מעביר את הכוח, ורק להדק אותה על איזשהו בושינג גמיש שירסן רעידות. יש לך תמונות של התושבת המקורית?

itay
31-08-10, 22:33
מציע לך לא להעביר כוחות דרך גומי,

למה? כי החומר הוא גומי? אם זה חומר אחר - קשיח יותר ?

הירשפלד יובל
31-08-10, 22:43
זוהי תושבת מרובעת 4*4 ס"מ בעובי של כ-2 ס"מ שבחלקה העליון והתחתון פלטות מתכת שאליהן מחוברים שני ברגים.אוכל לצלם את אלה שעל הרכב או חדשה שאקנה לחרום.לרכבים שעברו שינוי טרנספר, TRAIL GEAR מייצרים תושבות מחוזקות ב-30$ לשלושתן.או שאזמין או שאייצר כאן מה שיהיה יותר מהר.גם בתושבת שאני רוצה לבנות למרות השימוש בבורג אחד החומר המבוקש אמור יהיה לתת שיכוך בתנועה צידית ומעלה מטה.

נמרוד
31-08-10, 22:47
למה? כי החומר הוא גומי? אם זה חומר אחר - קשיח יותר ?

כי גומי לא אוהב כוחות מתיחה. יצרני הרכב בכל זאת רוצים לבודד היטב רעידות, והתושבות בדרך כלל מועמסות בלחיצה, אז הם מייצרים אותם מגומי, אבל עם הזמן כוחות המתיחה הקטנים שבכל זאת מתפתחים בהן קורעים את התושבות. כשאתה מגדיל את המומנטים והכוחות, "עם הזמן" מתקצר. אותו הסיפור עם תושבות מנוע של סיקס, למשל.

נמרוד
31-08-10, 22:54
הנה תמונה של תושבת מקורית:

http://www.trail-gear.com/images/tcasemt-225.jpg

קח תושבת מקורית שלמה, או אפילו סדוקה/קרועה חלקית, תחתוך ותעיף את גדמי הברגים, תקדח אותה דורך, ותחבר בורג אחד שלם דרכה. הבורג לוקח את כוחות המתיחה, אולי תרגיש קצת יותר רעידות - סביר להניח שלא יהיה שום הבדל. סע לשלום.

הירשפלד יובל
31-08-10, 23:07
נמרוד ,תודה על הצילום שחסכת לי.הרעיון שלי היה בורג מרכזי אחד חזק שיהיה עטוף בחומר המבוקש ומעל ומתחת לקורות החיבור עליונה/תחתונה בין הקורה לשייבות ואומי ניילוק עוד שכבה של:0.5-1 ס"מ מהחומר המבוקש ,כך תישמר אלסטיות מינימלית ולא כל זעזועי צמיגי הבטון,קפיצי העלים והשילדה יגיעו ל-case ולחלקים שבפנים.

יונתןמצפה
31-08-10, 23:20
שאלת תם-
האם חיזוק תושבות הטרנספר לאחר שינוי יחסי העברה לא מתייחס לחיזוק תושבות המתכת שמחברות את הקייס לשלדה? אלה שאליהם מתחברים התושבות מגומי?
או שמדובר בצורך בחיזוק של שני האלמנטים?

הירשפלד יובל
31-08-10, 23:43
ליונתן.שתי תושבות הברזל עלולות גם להתעוות (כבר הזהירו אותי מכך) לכן אני מעונין ב 3-תושבות גומי/חומר אחר שיהיו מחוזקות אבל עדיין ישמרו על אלסטיות מינימלית.

ishc
01-09-10, 08:01
יובל לי היו תושבות כמו שאתה מתאר. בורג שעליו מולבשות תושבות גומי
(תברר עם רמי אני חושה שהוא יוכל להפנות אותך). החלפתי אותן למקוריות בהמלצת כמה בעלי מקצוע אבל להגיד לך את האמת אני לא מרגיש הבדל בנסיעה (תושבות של טרייל גיר לא הומלצו אפילו ע"י היבואן לרכב שנוסע בכביש). הבנתי (וגם נראה לי הגיוני) שחשוב לחזק את גשר הטרנספר (שני החלקים) ע"י ריתוך פלאכים נוספים. יש פה שירשור של מועלם (חיפשתי ולא מצאתי) שהוא העלה תמונות של החיזוק. למורי יש (או היו) תושבות פוליאריטן מחוזקות. אולי שווה ללך לראות כמה הוא רוצה עליהן. בכל מקרה תתחדש. איך האוטו אחרי הקיט (איזה קיט בסוף?) או שעוד לא הרכבת?

combina347
01-09-10, 11:39
כבר אמרתי והסברתי כמה פעמים מניסיוני
אין תושבת גומי ואפילו לא אוקולון שתספוג את המומנטים הללו
תושבות גומי נקרעו לי אוקלון נמרחו לי וחורים בברזל הפכו אובליים
הפיתרון היחידי הוא לחזק את התושבות המקוריות של הרכב עם עוד מילימטר וחצי או שניים של פח טוב מזה היא ההחלפה
למחוזקות ואין מה לפחד לעבוד על השילדה להיפך היא מרגישה טוב עם זה
אין שום סיבה לא לחבר את הטרנספר חיבור קבוע גם לרכב ללא יחסי העברה משום שהטרנספר ניפרד מהגיר והמנוע ולכן
עדיף לחברו חיבור קבוע
לבסוף יש לחזק את הקייס בהתאם לאופי הנסיע , יחסי העברה , וגודל גלגל
אין חכם כבעל ניסיון אך מכל מלמדי השכלתי ולא ניסיתי על בשרי
קח לצומת ליבך זה יחסוך לך המון שברים נזקים וכסף

הירשפלד יובל
01-09-10, 23:33
תודה לכל אלו שנידבו לי מנסיונם.יתכן שיבדקו שתי השיטות.אודה למי שיוכל לציין לי מקומות באיזור שבהם ניתן לקנות חומר גלם.

Samurai Kfir
07-10-10, 19:22
יובל, האם עברת ליחס 6.5 ?

בכל אופן כל שינוי ביחסים דורש צומת לב לתושבות הטרנספר...
מנסיוני האישי, תושבות גומי מקוריות חדשות עם יחס 6.5 (וחיזוק כללי שלא משפיע על התושבות ממשית, אולי קצת) מחזיקות.. אבל אני יכול להגיד לך שאני לא נוסע כך בלב שלם, ותמיד יש לי לפחות אחת ספייר ברכב..

הייתי ממליץ לעבור לתושבות קשיחות, קיימות כאלו מאלומיניום בארצות רחוקות, סביר להניח שבקרוב גם אצלי..

העלתי בעבר תמונה של החיזוק אצלי, אצרף אותה שוב כאן.. אולי זה יעזור...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=26289&d=1281549729

ד'א - קומבינה בונה חיזוקים דומים, אני ממליץ על חיזוק שכזה..

לילה טוב לכולם ונתראה מחר במפגש! :)

הירשפלד יובל
07-10-10, 20:17
" יובל, האם עברת ליחס 6.5 ? "
אראה לך במפגש תושבות חלופיות מחוזקות שבניתי. הורכב קלמיני 5.14 .משיקולים שונים של האם יש צורך מצד אחד ב-6.5 והצורך בחיזוקים המתאימים ברכב עבור 6.5 בחרתי ב-5.14.

Samurai Kfir
07-10-10, 20:30
תתחדש!! מגניב ביותר!
נתראה!

GodsFather
10-10-10, 11:52
קח בושינגים כמו בעיניים של חיבור העלה לרכב. שייף קצת כדי שיהיה בגודל הנכון, תעביר ברגים עם שייבה לפיזור הלחץ ושלום על ישראל.

חיזוק של הפלאחים עצמם הוא גם כן מומלץ מאד ודי פשוט על ידי ריתוך פלאח אנכי לתושבת הקיימת.

חיזוק כמו שעושה קומבינה הוא טוב מאד, אם כי OVER-KILL וגם מושך את עין הבוחן.

אגב, עדיף שהתושבת תהיה החוליה החלשה ולא הקייס עצמו, כי לחזור הביתה עם קייס שבור זה הרבה יותר מבאס מאשר להחליף תושבת בשטח.

הירשפלד יובל
11-10-10, 19:36
לאחר קריאת התשובות שקיבלתי , נקנו בירושלים (בת"א סביר להניח המבחר יותר גדול) תושבות מדחסים תעשיתים זהות בגובה לתושבת המקורית.התושבות הנ"ל אמורות לעבוד שעות ברציפות בויברציות, יש בהן כיפות פלדה של 4-5 מ"מ שהיו מחוברות להברגות 8 מ"מ שהוסרו.
לא נבדק shore hardness ביחס למקורית כי מי שישמור על הנקודה הסופית הוא בורג פלדה של 10מ"מ שיוכל לנוע בתחום של +- 1-2 מ"מ בתוך טבעות הפלדה של התושבת כאשר במרכז הוא לחוץ ע"י הגומי.רציתי תושבות מחוזקות אבל שישמרו על גמישות מסוימת לתנועת הטרנספר כי כמו שאמיר ציין עדיף לאבד תושבות מאשר case. יתכן שמהנדסי סוזוקי בהכירם את חוזק ה case בנו בכוונה את החוליה החלשה ברכבת הכוח בתושבות.
כשאסיים לשחק/לבנות את התושבות ,ארכיב ואז אאתגר יותר את הקיט ב-low למרות שתמורה מלאה בהתחשב בגודל ומשקל הצמיגים ביחס לרכב/מנוע הוא נותן כבר היום ב-high.

-->