PDA

צפייה בגרסה מלאה : לכל בעלי הניבות !!!

davidbu3
01-09-10, 11:42
מה קורה ? למה האתר כה רדום ? קדימה תאתגרו בשאלות .נישמח לעזור ואולי מישהו ירים טיול לניבות.:razz:

remy
01-09-10, 12:34
מה קורה ? למה האתר כה רדום ? קדימה תאתגרו בשאלות .נישמח לעזור ואולי מישהו ירים טיול לניבות.:razz:

אין מספיק גררים לליווי טיול שכזה חח.. :rolleyes:

יגאל81
01-09-10, 13:49
אני בתהליכי שיפוץ מנוע שנגררים יותר ויותר. אבל אני מקווה להחזיר את הרכב לכביש בשבוע שבועיים הקרובים.

כבר אין ממש קהילה של בעלי ניבה בארץ. באמת היה נחמד לדעת כמה כאלה בכלל עדיין נוסעות.

הטיול האחרון שידוע לי שאורגן לניבות היה ב-2004 אני חושב. וכמובן שזה היה בדיוק שבוע אחרי שמכרתי את הניבה שהייתה לי אז. אבל לגמרי במקרה הייתי בצומת מחניים כשהם התארגנו לצאת.
אני חושב שהיו שם 10-12 רכבים לפחות, עם מדריך.

מדי פעם בפורום הצהוב פורסמו כמה תמונות עדכניות יותר של טיולים כאלה, אבל אני חושב שהם מתארגנים דרך פורומים דוברי רוסית.

RAMURAI
01-09-10, 23:13
אין מספיק גררים לליווי טיול שכזה חח.. :rolleyes:

חחחחחחחח. חזק!

davidbu3
04-09-10, 15:17
יגאל שלום. אם אתה זקוק לעזרה ואו ליעוץ ! דבר איתי. אני אשמח לעזור.:D0549770227 דוד.ולכל שאר המגיבים תיקנו רכב שטח ותתחילו לטייל כי בתמונות זה לא ניראה ככה !!!:confused:

הירשפלד יובל
17-09-10, 00:00
"אין מספיק גררים לליווי טיול שכזה חח."
כל אחד יכול להיות "אבו עלי" וללגלג על רכבים קטנים/שונים משלו.10 שנים היתה לי ניבה 93 ששרתה אותי באמונה עד שמכרתי אותה כי נמאס לי לחפש חלקי חילוף והתקדמתי לסמוראי ארוך 88.יש לי עוד תמונות וסירטון מדיונה בירדן שכמעט ופתחנו שולחן בראש הדיונה בזמן שחיכינו עד שטרופר יצליח לעלות אותה.או טיול שבו בעל פטרול שאל את אשתו למה רכב של 10,000 ש"ח עובר באותם מקומות של רכב של 300,00 ש"ח. הניבה הוא רכב "מעולה ביחס למחיר" ,חלפים רובם זולים של פיאט 124 ומגיע במקור עם נעילת דיפרנציאל מרכזי.

elro
17-09-10, 00:53
... ומגיע במקור עם נעילת דיפרנציאל מרכזי.

למה זה כל כך חשוב להזכיר, מה מיוחד???

הירשפלד יובל
17-09-10, 08:05

הנעילה מכנית ונשלטת ידנית עם ידית ישירות מהטרנספר.ראיתי והרגשתי את יתרונותיה בשטח ובמיוחד זכור לי מקרה שבו חילצתי/גררתי הונדה אקורד ששקעה בבוץ ביער שואבה-כמה נסיונות חילוץ שכשלו לפני נעילת הדיפרנציאל ולאחר הנעילה בנסיון הראשון או השני ההונדה חולצה/נגררה ללא קושי.

ד ו ר ו ן
17-09-10, 08:29

הנעילה מכנית ונשלטת ידנית עם ידית ישירות מהטרנספר.ראיתי והרגשתי את יתרונותיה בשטח ובמיוחד זכור לי מקרה שבו חילצתי/גררתי הונדה אקורד ששקעה בבוץ ביער שואבה-כמה נסיונות חילוץ שכשלו לפני נעילת הדיפרנציאל ולאחר הנעילה בנסיון הראשון או השני ההונדה חולצה/נגררה ללא קושי.
הסיבה היחידה שיש נעילה מרכזית היא כי הניבה נוסעת בהנעה כפולה קבועה על הכביש.
אין לזה "ערך מוסף" אלא להיפך, ללא הנעילה המרכסזית, ניבה לא היתה ממש רכב שטח כי הרכב היה נתקע ברגע שגלגל אחד היה מאבד אחיזה.
כשהוא נעול אתה בעצם כמו "כל 4X4 רגיל", כמו המצב בסמוראי כשאתה משלב.
זה נכון שבגלל מהלכי מתלה טובים מאד הניבה מסוגלת לנסוע לא רע בכלל גם עם המרכזי פתוח בשטח אבל זאת לא המטרה.
יש שם יתרון יחסי על חלק מהרכבים המודרניים כי אתה יכול לנסוע במצב LOW פתוח ולתמרן במקומות הדוקים בנוחות יחסית בלי להעמיס על המערכת.

לנסות לגרור/לחלץ בשטח עם דיפ' מרכזי פתוח זה סוג של מעשה סדום לתיבת העברה ולדיפ' המרכזי..

elro
17-09-10, 13:13
הסיבה היחידה שיש נעילה מרכזית היא כי הניבה נוסעת בהנעה כפולה קבועה על הכביש.
אין לזה "ערך מוסף" אלא להיפך, ללא הנעילה המרכסזית, ניבה לא היתה ממש רכב שטח כי הרכב היה נתקע ברגע שגלגל אחד היה מאבד אחיזה.
כשהוא נעול אתה בעצם כמו "כל 4X4 רגיל", כמו המצב בסמוראי כשאתה משלב.
זה נכון שבגלל מהלכי מתלה טובים מאד הניבה מסוגלת לנסוע לא רע בכלל גם עם המרכזי פתוח בשטח אבל זאת לא המטרה.
יש שם יתרון יחסי על חלק מהרכבים המודרניים כי אתה יכול לנסוע במצב LOW פתוח ולתמרן במקומות הדוקים בנוחות יחסית בלי להעמיס על המערכת.

לנסות לגרור/לחלץ בשטח עם דיפ' מרכזי פתוח זה סוג של מעשה סדום לתיבת העברה ולדיפ' המרכזי..

זה ברור, אני יודע טוב מאוד למה זה נועד ואני יודע גם שיש את זה לניבה (היה לחבר טוב שלי לפני 17 שנים ניבה).
השאלה היתה למה זה היה כל כך חשוב להזכיר בנושא היתרונות של הניבה, הרי ברור שכדי לנוע כמו שצריך בשטח (יותר משבילים) היא זקוקה לנעילה המרכזית, מכיוון שהיא מונעת 4X4 כל הזמן והיא בעלת דיפרנציאל מרכזי.

הנעילה מכנית ונשלטת ידנית עם ידית ישירות מהטרנספר.ראיתי והרגשתי את יתרונותיה בשטח ובמיוחד זכור לי מקרה שבו חילצתי/גררתי הונדה אקורד ששקעה בבוץ ביער שואבה-כמה נסיונות חילוץ שכשלו לפני נעילת הדיפרנציאל ולאחר הנעילה בנסיון הראשון או השני ההונדה חולצה/נגררה ללא קושי.נו, זה ברור, בלי נעילת המרכזי כל העומס עלול להיות על גלגל אחד מבין הארבעה, הנעילה של המרכזי בסה"כ הופכת אותה ל 4X4 "רגיל", כמו שאמר/הסביר דורון בדיוק.

ד ו ר ו ן
17-09-10, 13:22
התגובה היתה למי שחשב שהנעילה המרכזית מהווה יתרון כלשהו,
לא אלייך.

elro
17-09-10, 15:40
התגובה היתה למי שחשב שהנעילה המרכזית מהווה יתרון כלשהו,
לא אלייך.

טעיתי בפירוש התגובה, סורי.

נ.ב.

" לא אליך"... :)

or331
25-01-11, 00:48
שלום לכולם רציתי לדעת לניבה יש נעילת דיפרנציאל מה שאומר שכל ארבעת הגלגלים מסתובבים ביחד או שהכוונה היא לנעילה 4X4 ואז רק שני גלגלים מניעים אחד קדמי ואחד אחורי .

asafk
25-01-11, 00:53
לניבה יש הנעה לכל הגלגלים דרך דיפרנציאל מרכזי. והוא זה שנועלים.
וזהו.

אסף.

-->