PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר מול היילקס ? ? ?

itay.e
01-09-10, 23:07
אני עומד בפני דילמה קטנה....
מכרתי את הרודיאו המפנק וכעט הגיע הזמן לרכב שטח אמיתי.
אז ככה אני חקלאי נוסע בשנה 12K - 15K לא יותר כולל יציא לטיולים.
אני מחפש אמינות גבוהה. (עד כמה שאפשר).
שיוכל להסיע משפחה של 4 נפשות .
עבירות גובהה (בשניהם יש).... אז מה עדיף?

ש01
01-09-10, 23:20
טנדר ניסן נבארה.
מצויין בשטח, כולל נעילה אחורית.
מרווח ונוח מאחור גם למבוגרים וגם בשטח ועדיין טנדר לעבודה יומיומית.

ירון גל
01-09-10, 23:26
דיפנדר והילקס אינם ברי השוואה וזה לא שאלה כל כך קשה
1. דיפנדר עולה כפול מהילקס באותה שנה
2. הילקס זה טנדר על כל המשתמעה מכך לעומת דיפנדר שהוא מין יצור כלאיים.

כלומר אם אתה צריך את הארגז של הטנדר בגלל העבודה אז אין שאלה
אם אתה קצר בכסף שוב אין שאלה זה ההילקס
אם אתה מחפש עבירות עם כל הכבוד להילקס (כמובן לדגמים הראשונים בלבד עד 97 אם אני לא טועה) הוא בחיים לא יהיה דיפנדר
שניהם נוסעים כמו טרקטור עם יתרון כל לדיפנדר
לנהג ולטרפיסט יותר נוח בהילקס
ליושבים מאחורה יותר נוח בדיפנדר
בהצלחה

ד ו ר ו ן
02-09-10, 00:35
1. דיפנדר עולה כפול מהילקס באותה שנה

אתה מדבר על מחירון רשמי או על מחירי העולם האמיתי של היצע וביקוש?
מכמה עסקאות ששמעתי לאחרונה, המחירים דומים מאד, הבדלים קטנים ולא בהרכח לטובת מי מהם, שלא לומר בעבר שהיחס היה הפוך.

נבלות סרוחות יש בכל מקרה, כאלו שהמחיר גם משקף את המצב של הרכב.

בנוסף,
אני כמעט ולא מכיר היילקסים שנשארו עם קפיצי הקרש המקוריים, ובשל כך מהלך המתלה השתפר פלאים, גם בלי להתקין קפיצים באורך שונה הממקורי, רובם עם נעילה אחורית מקורית וכולם עם יחסי העברה קצרים משל הדיפנדר, מרכז הכובד נמוך יותר למרות מרווח גחון טוב יותר בנקודה הנמוכה בגלל מבנה מרכב שונה.
טיילתי ונסעתי מספיק עם שניהם ועם כל הכבוד לדיפנדר, הוא לא מסוגל לנסוע באיטיות של ההיילקס בעליה ובירידה ונחות ממנו בעבירות חד משמעית בקומבינציה הנ"ל.
זה לא עניין של רגשי אלא פשוט מספרים.
תחפש מספרים ותראה שיחס ההעברה הסופי של הדיפנדר ארוך יותר ב-6-7% משמעותיים שמאפשרים בלימת מנוע וזחילה טובים יותר.

לפותח השרשור,
בלי קשר ועם קשר, אלו שני רכבים בעלי אופי שונה ומתאימים לטיפוסים שונים, כדאי שתעשה חיפוש, הנושא עתיק יומין באתר ויש לא מעט התפלפלויות משעשעות.

tzagi
02-09-10, 07:22
פותח השרשור רושם שהוא מחפש אמינות גבוהה,
עם כל הכבוד,
איך הדיפנדר נכנס למשוואה הזאת?

itay.e
02-09-10, 08:27
תודה על התגובות עד כה.

משהו קטן להמשך...

אז ככה לאחר מכירת הרודיאו אבי בא אלי וביקש או יותר נכון אמר שהוא מעדיף את הדיפנדר על ההילקס ולעומתו אני לההיפך.....

לכן באה השאלה הגדולה של מה עדיף?
מי מהם לא יתקע בדרך?
מי מהם יעבור כל מה שיבוא לקרתם?
ומי מהם לא יקרע לי את הכיס?

תודה איתי.

שגיא S
02-09-10, 08:50
מבחינת עבירות - לשניהם יש יכולת מאוד גבוהה בצורה הסטנדרטית.

אתה צריך לחשוב לך מה עדיף:
טנדר או ארגז סגור(אבל עדיין עם מלא מקום)

מבחינת נוחות - הדיפנדר יותר טוב לטעמי.
מבחינת אמינות - ההיילקס לוקח בגדול.
מבחינת יכולת לשפר ושיפורים - לשניהם יש אין סוף.
הם אפילו שניהם גניבים באותה מידה.

אתה צריך לעשות סיבוב על היילקס ועל דיפנדר, יחד עם אבא. עד שתחליטו מה מתאים לתחת ולכיס שלכם.

חנן-ג'יפולוג
02-09-10, 09:29
במצב הסטנדרטי ההיילקס עביר יותר, בזכות נעילה אחורית מקורית. לדיפנדר אין נעילות.

במצב הקצת פחות סטנדרטי, ההיילקס עביר הרבה יותר, שכן תוכל להרכיב לו נעילה קדמית בעלות של 300$. בשביל לנעול את הדיפנדר תצטרך להשקיע סכום שקרוב יותר ל15000 ש"ח.

כששניהם נעולים כפול, כנראה שלדיפנדר יהיה יתרון עבירות קל בזכות זוויות מרכב עדיפות, לפחות כל עוד כל ארבעת הציריות שלו שלמות.

מבחינת אמינות, מדובר בהיילקס, אחד הרכבים הכי אמינים שנוצרו אי פעם, מול דיפנדר שהוא ההיפך הגמור לזה.

לסיכום (שלי) :
פרקטית, ההיילקס לוקח את ההתלבטות בהליכה, עם ידיים קשורות מאחורי הגב.
בחירה בדיפנדר היא לא פרקטית. אנשים שקונים או נוסעים בדיפנדר עושים את זה כי זה מה שהלב שלהם בוחר.

itay.e
02-09-10, 09:53
אז מה שאתם אומרים ללכת עם הראש שלי ולא עם הלב של אבא...
כי גם ככה הוא בקושי יעלה עליו....

יקיר גרין
02-09-10, 10:26
פותח השרשור רושם שהוא מחפש אמינות גבוהה,
עם כל הכבוד,
איך הדיפנדר נכנס למשוואה הזאת?

מנסיון של כשנתיים, גם היילקס ישן לא מככב ...

שגיא S
02-09-10, 12:52
מנסיון של כשנתיים, גם היילקס ישן לא מככב ...

יכול להיות שההיילקס לא אמין כמו שציפית ממנו להיות, או שמספרים עליו..

אבל קשה לי להאמין שהוא יכול להתחרות בדיפנדר(מניסיון של חבר שקנה דיפנדר מטופל מבית טוב, ונפל ב20-30 אלף שקל בשנה)

nirs
02-09-10, 22:15
אם מדובר ברכב מהשנתונים האחרונים, לא ברור לי איך אפשר להשוות בין הטויוטה לדיפנדר.

בהנחה שמדובר על 97 ודרומה, מדובר על רכבים ישנים ואמינות בהתאם.
מיותר לציין שאני חולק לחלוטין על דעתם של חנן ושגיא וקביעתם שהילקס ישן אמין מדיפנדר ישן.
האמינות במקרה זה תלויה בעיקר בבעליהם הקודמים של הרכבים.

השאלה מה התצורה המעודפת - טנדר או מרכב סגור?
מניסיון, את הטרקטור שום דבר לא יחליף.

ד ו ר ו ן
03-09-10, 09:03
אם מדובר ברכב מהשנתונים האחרונים, לא ברור לי איך אפשר להשוות בין הטויוטה לדיפנדר.
הכל תלוי באופי השימוש, צריך להסיע נוסעים או צריך להעביר מטען?

בהנחה שמדובר על 97 ודרומה, מדובר על רכבים ישנים ואמינות בהתאם..
אני מניח שאתה מודע לכך שהערך הממוצע לא נקבע לפי מקרים פרטיים אלא מדגם מייצג של אוכלוסייה גדולה, נכון?
בגלל זה כממוצע דיפנדר זכה למיתוג של "רכב לא אמין" ולא רק בארה"ק ומאותה סיבה הטנדר המעאפן של טויוטה קיבל תיוג בדיוק הפוך, עולמית וגם בארץ הולדתו של הדיפנדר.
אל תדבר על אקזמפלרים יחודיים שמגלים אמינות מופלגת, משום מה כמעט כל בעל דיפנדר שפגשתי יודע להפליג בתיאורי האמינות של הרכב אבל "צריך לעשות יישור קו, לטפל בזה ולהחליף את זה ולחזק את זה ולשים לב תמיד לזה ולזה"..
אלו שלא חיים בהכחשה אומרים שבכל רגע נתון יש משהו מקרקש/דולף/תקול ברכב הזה, ולמרות זאת לא מוכנים להחליף אותו, אבל לפחות מודים..
במגזין רכב דרום אפריקאי שיצא לי לעלעל בו לאחרונה יש מדור על איך לשפר את האמינות של הלנדרובר שלך.. ולא כהסתלבטות אלא כי אלו אנשים שנוסעים לטייל 1000ק"מ בשטח ולא ל"נחלים הגדולים" שאצלהם יחשבו אולי חלק מנחלה קטנה של מישהו.
לך תתווכח עם זה, זה נכון גם לשנתונים החדשים יותר.
אתה מדבר על דיפ' חדשים? תשאל את ארז על נפלאות דיפנדר עם 0 ק"מ.

זה שאין נפילות בצד השני אבל לדעתי הסיכוי שלך ליפול על לימון במגזר המלוכסן הפוך בדיוק לסיכוי שלך למצוא דיפ' בעל אותה רמת אמינות ללא כל הצומי מסביב. אני מכיר אישית היילקס 99 שהגיע לימון מהחברה, התחמם, תקלות חשמל וזה מהיום הראשון- אבל כמה כאלו אתה מכיר?
התלווה אלי דיפנדר פרטי בטיולים רבים, כזה שלא נחסך ממנו כלום בטיפולים ותחזוקה ועדיין, כל מיני תקלות מעצבנות, תמיד.
אף פעם לא נתקענו בשטח לגמרי בגללו אבל תמיד היה משהו שצץ לו והכריח לאלתר או דרש השגחה, זה בלי לדבר על הפעם שמישהי נהגה עד שהמנוע רתחל לגמרי כי היא לא הסתכלה על המחוג חום שעלה בשניות כי המיכל הלבן/שחור (מוכר?) התבקע, זה קרה בדרך לטיול..

מיותר לציין שאני חולק לחלוטין על דעתם של חנן ושגיא וקביעתם שהילקס ישן אמין מדיפנדר ישן.
ע"ע "הממוצע העולמי".
האמינות במקרה זה תלויה בעיקר בבעליהם הקודמים של הרכבים.

השאלה מה התצורה המעודפת - טנדר או מרכב סגור?
זאת השאלה הנכונה, כימיכלים לריסוס/דשן/ג'יפה מהשטח אתה לא ממש רוצה להעביר בתוך תא נוסעים שאתה מבלה בו שעות של נסיעה בלי מסיכת אב"כ או מסיע מידי פעם מישהו שחשוב לך.

ERAN NO 1
03-09-10, 11:13
מניסיון, את הטרקטור שום דבר לא יחליף.

נכון מאוד !
כתבת שאתה חקלאי... אז מה?
גם אני! והשימוש של ההילקס כמעט ולא בא לידי ביטוי בחקלאות הוא כן מקל עליי להכנס איתו ממש לתוך המטע בלי לפחד, דבר שעם דיפנדר הייתי חושב פעמיים לעשות.
היילקס הוא פרקטי דיפנדר זה בשביל שופוני\פוזה (באיזה רמת עבירות אתה הולך להשתמש בהם)

ועל איזה שנתונים אתה מדבר כי בחדשים יותר (2002 והלך) סביבת המחייה של הנהג בהיילקס נעימה הרבה יותר
בטח מהדיפנדר!

יוני5
03-09-10, 11:23
אין טעם לפתוח את סוגיית ה"לנדרובר נגד טויוטה", או את "לנדרובר נגד סופה" (מה יש לה לגרוטאה האנגלית שהיא תמיד נגד מישהו?)

בטח ובטח מאחר ואני עלול לחטוף מקלחת רותחין מהחסיד התורן של התוצרת האנגלית (ולראיה, היום אני לא מוזמן למפגש הלנדרוברים. באמת, תשאלו את סמואל)

אבל יש נקודה, שאולי לא מקובלת כל כך בג'יפולוג הדוגל בעבודה עצמית על הרכב, והיא מבחר המוסכים המטפלים.
ללנדרוברים יש מספפר מצומצם של "מומחים" - ע"ע גורו.
מספר המוסכים המטפל בהיילקס עולה לדעתי על כלל מספר הלנדרוברים שנמכרו בישראל ב 10 שנים האחרונות - תכלס, כל מוסך כללי.

סליחה חנן, נמרוד, על האופציה של טיפול במוסך.
טוב, נו, בלי סליחה לנמרוד. יש גבול עד לאן אני מוכן לרדת עם החנופה שלי.

בברכה,
יוני5

ד ו ר ו ן
03-09-10, 12:36
היילקס הוא פרקטי דיפנדר זה בשביל שופוני\פוזה
בשביל מישהו שצריך לשנע הרבה נוסעים בנוחות יחסית בשטח אין בארץ ממש תחליף מלבדו , על אף המגרעות.
המושב האחורי של 130 נוח אפילו פחות משל טנדר יפני מקביל בשנתון.

איתמר_DRZ
03-09-10, 16:24
יש תחליף, יש לנד קרוזר 75 אבל הוא יותר יקר והרבה יותר נדיר מדיפנדר, מה שכן הרבה הרבה יותר אמין.

יונתןמצפה
03-09-10, 16:43
יש תחליף, יש לנד קרוזר 75 אבל הוא יותר יקר והרבה יותר נדיר מדיפנדר, מה שכן הרבה הרבה יותר אמין.

שים לב שדורון כתב להסיע הרבה נוסעים בנוחות.
ה- 75 מאד לא נוח מאחורה, עם קפיצי עלים שעושים את תפקידם מעולה כשמדובר בהעמסה של ציוד דומם אבל לאנשים זה סיוט.

ודבר נוסף, מעט מאד 75 מוגדרים ברשיון כרכב מדברי, ולהפוך רכב משנת 98 לכזה זה בעיה...
(וכל זה בלי להזכיר שהוא 3 דלתות)

ד ו ר ו ן
03-09-10, 17:28
אנחנו גולשים לנושא אחר אבל הכוונה היא לרכב שייבא לכאן בצוה סדירה לאורך זמן ויכולת השגת החלפים שלו הגיונית, לא משנה כמה מעט צריך מהם.

תסכים אני מניח, שבעל עסק להובלת תיירים לא יכול להעמיד את הרכב למשך שבועיים בגלל כשלון במעבר טסט עקב בקלית שבורה כי זה הזמן שלוקח לקנות ולהביא באינטרנט חתיכה כזו? או לנסוע לירדן כדי לטפל ברכב?

היילקס או 75 צריכים לעבור מסכת שיפור מתלים רחשת של החלפת קפיצים ובולמים איכותיים וגם אז הם מגיעים למשהו דומה לרמת שיכוך של דיפנדר סטנדרטי.

קח כל דיפנדראק ותחליף לו בולמים וקפיצים ותקבל משהו שכמעט ולא אפשרי להשיג ברכב עם קפיצי עלים כמו 75/היילקס מהדור הישן.

ארז
03-09-10, 20:14
דורון כל הכבוד על ההגנה על כבוד המולדת היפנית.... :mrgreen:

לגבי ההשוואה, אין מה לעשות 2 הרכבים עם מחיר דומה ושניהם רכבי עבודה ספרטנים כך שכן יש מקום להשוות...

קודם כל לא לכל אחד מתאים טנדר, יש לזה יתרונות רבים וחסרונות לא פחות.

לגבי האמינות, נתחיל מזה שלטעמי כל רכב שהספר רכב שלו לא רשום ביפנית(ופעם בגרמנית) הוא לא אמין, ספציפי לדיפנדר ,הרכב לא אמין, בכל רגע נתון יש בו בעיה כזו או אחרת, בחומרה כזו או אחרת, מה שכן הוא פשוט מאוד לטיפול(לבד או במוסך), יש חלקים (חדשים/תחליפיים/משומשים)בשפע ובזול, קל מאוד(אבל לא זול) לבנות דיפנדר אמין מכיוון שיש עליו ידע רב והרוב המוחלט של הבעיות שלו פתירות(תמורת כסף כמובן...).

ההילקס הוא רכב מאוד אמין, אולי בעל האמינות האולטמטיבית ברכבי ה4X4, אבל בעיני החסרונות שלו גדולים בהרבה מאלו של הדיפנדר, אם הייתי צריך רכב עבודה והשיקול היחידי שלי הוא אמינות ללא ספק ההילקס היה מנצח, אבל כרכב טיולים יש לו חסרונות מהותיים ,הוא רכב לא נוח בצורה קיצונית ולא מדובר רק במתלים(שאותם ניתן לשפר עד גבול מסויים שאם משווים אותם לדיפנדר(וכאן כמו האמינות של ההיילקס המתלים של הדיפנדר הם הצד החזק שלו) מדובר על הבדלים תהומיים, ממש הפרש של גלקסיות בינהם.

מבחינת נסיעה על כביש או של שביל מהיר הדיפנדר לוקח בנוק אווט מוחלט, בטח אם משווים ברכבים משופרים.
מבחינת עבירות ,2 הרכבים מאוד דומים, לשניהם יש עבירות מצויינת, במצב סטנדרטי להיילקס יש יתרון קל בגלל נעילה אחורית מקורית.
מבחינת שיפורים בארץ לדיפנדר יש יתרון מוחץ, גם צמיג 35" לא נראה על הרכב יותר מידי בולט(33 נראה סטנדרטי לגמרי), זמינות השיפורים בארץ גדולה יותר לדיפנדר וגם הידע(כמעט ולא ניתן למצוא כאן היילקס עם 33" בטח שלא עם יותר מזה(כן, אני יודע, יש אחד עם 35"...), גם מבחינת מתלים בארץ יש לדיפנדר יתרון בשיפורים.
חוזק המכלולים בהיילקס גדול יותר(למשל הסרנים) ובתוספת למנוע המואדדדד חלש שלו יהיה קשה לעשות נזק עם צמיג סטנדרטי או קרוב לזה, בדיפנדר בשביל להגדיל צמיג צריך לפחות ציריות מחוזקות מאחורה.

לגבי הלנדקרוזר 75, נכון הרכב מאוד אמין ובטח אם הייתי צריך לצאת עכשיו לסהרה הייתי לוקח אותו....אבל אני חייב לציין שמבחינת כייף, הנאה מהרכב שלך, נהנתי הרבה יותר מהדיפנדר...
ב75 אומנם יושבים בנוחות(הנהג והנוסע, אם יש עוד הם שוברים את העצמות רק כדאי להכנס לרכב(3 דלתות ואורך של אוטובוס...), אבל המתלים הם פשוט פשע נגד האנושות...זוועה...דיפנדר עם 3 פנצ'רים, ובולמים מרותכים לשילדה יסע עדיין מהר יותר בשטח מ75...ולפני שאתם אומרים, גם אחרי שיפורים זה עדיין הבדל של עולמות בין 2 הרכבים(גם 75 משופר מול 110 סטנדרטי עם 5437284864 ק"מ וגאנטים עקומים...)

אז מה עדיף? זה כנראה תלוי באדם ובתקופה בחיים...אני היום עם 75...אולי פעם אחזור ללנדרובר..מה שכן אני עדיין אוהב את ה110/130 יותר מה75(תסמונת שטוקהולם, לא?)

איתמר_DRZ
03-09-10, 21:29
מסכים לגמרי בקשר לנוחות בלנד קרוזר 75, באביר היה יותר נוח :p
אבל אתה יודע איך זה, כל אחד ושיקוליו שלו אני אישית הייתי מעדיף פחות נוחות ויותר אמינות, כמובן ברור שגם 75, גם דיפנדר וגם היילקס בן 10+ עם 400,000 ק"מ על השעון אף אחד מהם לא יהיה שיא האמינות.
בקיצור, נפסיק לגלוש מהשאלה המקורית של איתי.
רק אומר שאם אני הייתי עומד בפני הדילמה הנ"ל(כמובן שבהתחשב בנסיבות שלי אין ילדים וכו') אני הייתי הולך על היילקס.
שיהיה בהצלחה.

nirs
04-09-10, 21:52
השימוש של ההילקס כמעט ולא בא לידי ביטוי בחקלאות הוא כן מקל עליי להכנס איתו ממש לתוך המטע בלי לפחד, דבר שעם דיפנדר הייתי חושב פעמיים לעשות.

עם הדיפנדר אני נכנס לכל מקום שנכנס הטרקטור כולל למטעים בלי לחשוב אפילו רגע.
(למרות שאני משתדל לא להשתמש בו כרכב חקלאי, מקסימום לקפיצה לפתוח ברמדים להשקייה).

היילקס הוא פרקטי דיפנדר זה בשביל שופוני\פוזה (באיזה רמת עבירות אתה הולך להשתמש בהם)

לא התבלבלת עם דיסקברי?

ועל איזה שנתונים אתה מדבר כי בחדשים יותר (2002 והלך) סביבת המחייה של הנהג בהיילקס נעימה הרבה יותר בטח מהדיפנדר!

ד ו ר ו ן
05-09-10, 22:18
ארז,
התחלת יפה וברחת לגמרי..
אין למה להשוות רכבים עם 35 וקטים של מתלים מרחיקי לכת כי זו לא השאלה. אני תמיד יכול להביא דוגמא לקיט מתלי קויל=אובר להיילקס כי קיים מוצר מדף כזה ויש לפחות הייקלס אחד שנוסע ככה, בטעות או שלא בטעות הוא מופיע מאחורי מישהו בכתבה ישנה של הגה.

אם כבר תשווה שיפור מתלים קל ומקובל אחד לשני- דיפנדר והיילקס ישן עם קיט מתלים בסיסי כמו שיש לרוב המשתמשים.
כאן כבר אין ממש הבדל ביכולת עבירות, בטח לא להיילקס נעול מאחור ומתלים נורמליים- ואני מדגיש לא אקסטרים כמו שאתה מדבר אלא של אנשים שפויים, כוללה 2 אינצ' מברזל איכותי+בולמים,שלא לדבר על יחסי העברה מקוריים נמוכים יותר בטנדר.
בשטח טכני קשה גם ככה המנוע לא עובד בתחום בו הטורבו בא לידי ביטוי ואין יתרון לחוזק בסל"ד בין-עירוני.
תראה לי דיפנדר שמסוגל לזחול במהירות של היילקס ישן, כמה שתנסה זה לא יעבוד כי יחסי ההעברה גבוהים יותר.

זה ממש לא רלוונטי למה אפשר להגיע כי זה עניין של רצון, השאלה מי רוצה- יש בארץ היילקס עם מתלים של מרלין, קיט הפחתה בטרנספר, מנוע טורבו וגלגלי 35, כל השיפורים למפלצת עבירות שלא רלוונטית ל-99% מהמשתמשים.. בדיוק כמו דיפנדר עם 35 וקיט מתלים קיצוני.
שכחת לציין שבכדי לנסוע עם 35 או 33 בדיפנדר יותר ממטר בלי לשבור משהו אתה צריך למשכן כלייה כי אתה צריך לחזק כמעט את כל רכבת הכוח, וזה עולה הרבה..

נראה לי שיש לך פער רציני בשיפורי טויוטה בארץ למי שבאמת רוצה, מזמן שאין פער בכלום, לא במתלים ולא בשאר היקרות, תתעדכן.
הסיבה היחידה היא שאנשים פשוט לא הולכים למקומות האלו, היילקס עם 31 וקטי מתלים נורמלי זה רכב מאד עביר וגם לא מעניש כמו המקור- זה מתחיל להתקרב לשיכוך של דיפנדר מקורי, לא יהיה דיפנדר בנוחות לגמרי אבל כבר לא החמור המקורי.

במחיר שעולה נעילה אחורית+ציריות אחוריות לדיפנדר אתה מתקין בהיילקס קפיצים+בולמים+קיט הפחתה 1:4.7 בטרנספר+נעילה קדמית ועדיין נשאר לך עודף..
תוסיף עוד כמה אלפים ואפילו מנוע טורבו יש לך..ואז אתה גם לא מזדחל בכביש.

בשורה התחתונה זה רק עניין של העדפה אישית,רצון, ועומק הכיס, ובסוף שני כלים שונים.

ניר ל
05-09-10, 23:00
היילקס לא יגהץ כמו דיפנדר בחיים, גם לא משהו שמזכיר את זה, כשזה יקרה כבר לא יהיה מדובר בהיילקס. כמו שלנדרובר ברמת אמינות של הילקס בן 15 כבר לא יהיה לנדרובר.
הנסיון האישי של אנשים לא מעיד על כלום, כמו גם הקשקושים על - "תלוי ממי קנית" שחשובים אולי כדי לנסות לאתר את הרכב שכבר הוחלפו בו כל הדברים שמתקלקלים, יתן קצת שקט לעוד כמה ק"מ ויהיה עדיף על רכב שבו אתה תצטרך להחליף. העובדה היא שהתוצרת הבריטית איננה אמינה ומיוצרת בסטנדרט נמוך עשרות מונים מזה שהוכתב לבוני ההיילקס, הם בנו קובייה שבנויה לשרוד וזהו.

ד ו ר ו ן
05-09-10, 23:17
מהנסיון שלי עם דיפנדרים סטנדרטיים (ולא רק HD ללא משקל), ומנגד, עם כמה וכמה וריאציות מתלים בהיילקס, אני אומר לך שזה בהחלט אפשרי, אפילו לא בשמיים.
היילקס עם קפיצים רכים שמשייט כמו אונייה/דיפנדר בסיבובים.. או לחילופין מגהץ מדהים אבל לא מסוגל להחזיק משקל- רק תבחר.

זה נכון שמרגע שאתה משפר במעט מתלים של כל רכב עם סלילים כמעט בלתי אפשרי לכלי עם קפיצי עלים להתמודד עימו מבחינת שיכוך, לפחות עד שקפיצים פרבוליים יהיו מוצר ברמת תמחור סבירה.

דרור ברלי
05-09-10, 23:31
אם להיילקס היה מנוע נורמלי, לא היו לו מתחרים.

univers
05-09-10, 23:42
תודה על התגובות עד כה.

משהו קטן להמשך...

אז ככה לאחר מכירת הרודיאו אבי בא אלי וביקש או יותר נכון אמר שהוא מעדיף את הדיפנדר על ההילקס ולעומתו אני לההיפך.....

לכן באה השאלה הגדולה של מה עדיף?
מי מהם לא יתקע בדרך?
מי מהם יעבור כל מה שיבוא לקרתם?
ומי מהם לא יקרע לי את הכיס?

תודה איתי.

חברה שכחתם מה היתה השאלה?
או השאלות?

היילקס לוקח בגדול, הרי מדובר בנושא האמינות,נושא העבירות, ונושא התחזוקה.
מניסיוני האישי,5000 ק"מ בחודש על היילקס, כולל שטח קשה, לא הייתי מחליף לרכב אחר.

הרי כל האתרים הכי נחשבים בעולם בענף הרכב לא מזכירים את היילקס עם הדיפנדר באותה נשימה.
מבחינת אמינות ומחיר תחזוקה ההבדלים הם שמים וארץ.

המלצתי החמה לך קנה היילקס.

דרור הראל
06-09-10, 00:06
לך תקנה היילקס,רק בגלל שאתה שואל את השאלה המיותרת כמו ששאלו רבים לפניך וקיבלו את אותם תשובות מאותם אנשים.
מי שרוצה דיפנדר בכלל לא ישאל את השאלה הזו משום שאין מה להשוות .זה כמו לנסות להשוות בין טיוטה קורולה מהדגמים הקודמים לאלפא רומיאו-אחת פיסגת האמינות אבל גועל נפש של אותט,והשנייה כוסית על ובוגדנית.מכונית אחת קונים כל החכמים בעיני עצמם ואת השנייה קונים החולמים והנהנים.

היילקס,הוא אולי אמין אבל הוא משעמם,צפוף,חלש ,צפוי. "ג'יפ" הוא לא-הוא רכב שנוסע בשטח ונוסע טוב,אבל הוא אינו "רכב שטח" הוא טנדר עבודה אין לו פוזה,אין לו סטייל והוא מגהץ שבילים כמו שזקנה עם פרקינסון מגהצת חולצה.

דיפנדר זה לא בשבילך אתה כנראה עוד לא בשל ובוגר,אבל תעשה טובה לאבא שבטח גם חולם על "הארלי" שהוא האופנוע הכי פחות אמין בעולם -ותקנה לו דיפנדר,מגיע לו אתה מה שאתה בזכותו,גם לו מגיע לחלום.
אתה מכיר כאלו שקונים סוזוקי אינטרודר במקום "הארלי" בגלל שהוא יפני אמין שדומה ל"הארלי"?-אם כן תתרחק מאנשים כאלו.

דרור הראל

ארז
06-09-10, 00:32
דורון אתה לוקח את הדיון לאן שנוח לך ומשחק עם העובדות(יותר נכון ממציא עובדות חדשות).

כמה תיקונים למה שכתבת:
כתבתי בתגובה שלי גם על רכבים במצב סטנדרטי, גם משופרים קל וגם בכבדות, בכל המצבים אני לא רואה הבדלים גדולים מבחינת יכולות עבירות ברכבים האלו, ההבדל היחידי שאני רואה זה במצב סטנדרטי לחלוטין,שם להיילקס יש נעילה אחורית ולדיפנדר לא.

בכל שאר סוגי השטח או בנהיגה על כביש הכל ממצב סטנדרטי ועד למשופר מאוד הדיפנדר לוקח בנוק אווט, לא סתם נווק אווט אלא כמו שאני אכנס לזירה מול ילד בן 10....זה שאתה חושב שהיילקס משופר נוח כמעט כמו דיפנדר רק מראה שאת עיוורון האמינות של לנדרובר אפשר לקבל גם בצורת עיוורון נוחות בהיילקס, מרגע שאתה טוען כזה דבר מבחינתי אתה הזוי כמו האדיוט שמספר לי שהלנדרובר שלו לא מתקלקל....

לא זוחל כמו היילקס? למי אכפת? אם מדובר על דגמים ישנים הם זוחלים מספיק טוב, לא מדובר פה על SUV עם גיר אוטומטי....לא נתקלתי במצב שהדיפנדר רץ לי מהר מידי על סלעים, אתה מתגאה במשהו כלכך שולי שלא ברור למה...(אגב,בדגמים החדשים הדיפנדר כבר זוחל טוב בהרבה מההיילקס הישן....אבל גם כאן זה לא משהו שעוזר, זה כבר איטי מידי לטעמי).

לגבי המחירים שכתבת,גם הם הזויים במעט, זה יפה שאתה אומר לי כמה עולים השיפורים(אתה שוכח אולי שזו העבודה שלי...)," במחיר שעולה נעילה אחורית+ציריות אחוריות לדיפנדר אתה מתקין בהיילקס קפיצים+בולמים+קיט הפחתה 1:4.7 בטרנספר+נעילה קדמית ועדיין נשאר לך עודף..
תוסיף עוד כמה אלפים ואפילו מנוע טורבו יש לך..ואז אתה גם לא מזדחל בכביש." לא יודע מאיפה המצאת את הנתון הנ"ל הוא הזוי כמעט כמו הטענה שהיילקס עם טורבו לא מזדחל על הכביש(אתה באמת צריך להתחיל לנסוע מידי פעם ברכבים שיש להם מנוע מתחת למכסה...).

בסופו של יום להיילקס יש יתרון אחד וזה יתרון שהוא מחזיק מול כל רכב שאני מכיר-האמינות שלו, לא משנה איזה רכב תקח מולו ולא משנה כמה תשקיע ותשפר את הרכב הזה הוא לא יגיע לרמת אמינות כזו.
בכל שאר הסעיפים אין להיילקס איזה שהם יכולות יוצאות דופן, (גם בעבירות, ההיילקס מצויין, אבל גם הרבה רכבים אחרים ובטח אם משקיעים כמה שקלים עליהם).

סליחה, שכחתי יכולת יוצאת דופן, לא משנה מה אתה עושה לרכב הזה הוא נשאר לא נוח...

מול זה צריך לזכור שגם אם המתלים של הדיפנדר מצויינים הרי שהישיבה בתוכו היא סוג של עינוי סיני(בטח אם אתה בחור גדול) ומדובר על רכב שבכל זמן נתון יהיה לבעליו מה לתקן בו...
כאן אנחנו מגיעים למשפט האחרון שלך והצודק(אתה רואה, אני לא רק קוטל אותך...אני גם מסכים איתך מידי פעם...)

נ.ב דרור אם להיילקס היה מנוע נורמלי הוא כנראה לא היה כלכך אמין...(אני מאמין שהוא עדיין היה הרבה יותר אמין מהדיפנדר, אבל ביננו זה לא מחמאה כלכך גדולה...)

יוני5
06-09-10, 10:55
דורון,

גם אני מרגיש שלקחת את זה רחוק מדי.

להיילקס יש מספר יתרונות. אני מודע להם, הם חשובים בעיני - בגלל זה יש לי היילקס.

1. אמינות. לא צריך ללכת להצגה של טופ גיר. מה שיש לנו כאן בפורום מוכיח את זה מידי יום (או מידי קילומטר - ויש הרבה קילומטרים).

2. כפועל יוצא של האמינות, ומספר המוסכים המטפלים: עלות אחזקה נמוכה מאוד

3. עבירות: טובה מאוד במצב הבסיסי שלו, ומצויינת לאחר שיפורים קלים

נוחות? הנאה מנהיגה? פוזה ותדמית? כוח מנוע? לא בבית ספרנו.

קנה דיפנדר מושבת. תרתך אותו לחניה ליד הבית, וכבר ישאלו אותך איך זה לחצות את הסהרה ולהתמודד עם אריות באפריקה בעונת הייחום.
לעומת זאת קנה היילקס, תקיף איתו את העולם 8 פעמים, יעשו עליך 10 תוכניות בנשיונל ג'יאוגרפיק, ותמיד ישאלו אותך כמה אתה לוקח על פתיחת סתימה בביוב...

ככה זה.

בברכה,
יוני5
דרך אגב, 630 לפני מע"מ, אם שאלתם. (אה, במזומן, יעני בהרצלים? נסתדר אח שלי.)

nirs
06-09-10, 21:25
הנסיון האישי של אנשים לא מעיד על כלום, כמו גם הקשקושים על - "תלוי ממי קנית" שחשובים אולי כדי לנסות לאתר את הרכב שכבר הוחלפו בו כל הדברים שמתקלקלים, יתן קצת שקט לעוד כמה ק"מ ויהיה עדיף על רכב שבו אתה תצטרך להחליף.

היות ואנשים כותבים על אמינות ע"ס תחושות ומה שראו ב- top gear, אז אולי כדאי לפתח מעט את נושא האמינות:
אמינות = ההסתברות לפעולה ללא תקלות שהם (החל משריפת מנורת הקריאה של הנוסע מימין ועד לתקלה של השבתת המערכת (רכב)). אמינות נגזרת מה- MTBF (mean time between failure) ומזמן הפעולה של המערכת. חשוב להזכיר גם את המונח זמינות (availability) שהינו יחס הזמן שמערכת פועלת או מוכנה לפעולה לסכ"ה זמן חיי המערכת.
רק כדאי לסבר את האוזן, למטוס "סופה" F16I יש אמינות נמוכה (MTBF של 3 שעות = כל 3 שעות יש משהו תקול במטוס, (וזה נחשב מצויין)) אך זמינות גבוהה מאוד (פה אני לא אזכיר מספרים).
אותי (ואת הטייס) מעניין יותר ה- MTBCF (mean time to critical failure) שהוא קצב התקלות המשביתות את המערכת.
מניסיוני ומניסיונם של אחרים, לדיפנדר יש MTBF~0 (בכל רגע נתון יש תקלה כזו או אחרת, לדוגמא, אצלי פנס אחורי לא עובד כרגע) אבל MTBCF מופלג.
למה ה- MTBF חרא? התשובות רבות ואני אזכיר 2: הבטחת איכות לקוייה בקווי היצור, הנדסת חומרים כושלת הכוללת שימוש בחומרים זולים ובחירה לקויה.
למה הזמינות וה- MTBCF טובים? תכנון מכאני נכון ומערכות פשוטות.
אולי כדאי להזכיר עוד מונח של "עקומת האמבטיה" המאפיין כל מערכת שהיא.
הרכבים הישנים שנת 97 ומטה נמצאים בשלב 3, ה- wearout - תקלות שקשורות לשחיקה/בלאי ולכן יש חשיבות רבה לנושא התחזוקה = הבעלים הקודמים של הרכב.
אין לי ניסיון עם טנדרים של טויוטה (8 שנים עם קורולות לא נחשב) כנראה ששם גם ה- MTBF גבוה. אבל בל נשכח שבסופו של יום מה שחשוב הוא לא להתקע עם הרכב בטיול וזה קורה מעט גם בדיפנדר ובהיילקס.
אצלי ה- MTBCF עומד על 1 ב- 3 שנים וגם זה במערכת לא מקורית של הרכב (משאבת דלק חיצונית שהותקנה ע"י הבעלים הקודמים).
my2C

ד ו ר ו ן
06-09-10, 21:52
דורון אתה לוקח את הדיון לאן שנוח לך ומשחק עם העובדות(יותר נכון ממציא עובדות חדשות).
ארז,
לא התבלבלנו?
התפקיד שלך זה הגוזמאות ושלי העובדות, לא ככה סגרנו?
לפחות תהיה קצת עקבי ותתייחס פעם אחת לעובדות ולא לנאומים מלאי הפאתוס אבל חסרי עקביות ועובדות.
לפני שנמשיך (או שלא),
אתה מתחיל בזה:

כתבתי בתגובה שלי גם על רכבים במצב סטנדרטי, גם משופרים קל וגם בכבדות, בכל המצבים אני לא רואה הבדלים גדולים מבחינת יכולות עבירות ברכבים האלו, ההבדל היחידי שאני רואה זה במצב סטנדרטי לחלוטין,שם להיילקס יש נעילה אחורית ולדיפנדר לא.
וממשיך בזה:

בכל שאר סוגי השטח או בנהיגה על כביש הכל ממצב סטנדרטי ועד למשופר מאוד הדיפנדר לוקח בנוק אווט, לא סתם נווק אווט אלא כמו שאני אכנס לזירה מול ילד בן 10....
רק תחליט כדי שנבין למה להגיב, אם בכלל (צודק.. פספסתי.. היילקס לא מהווה אתגר לשום רכב ברגע שיש קמצוץ של דיונה בסביבה..)

זה שאתה חושב שהיילקס משופר נוח כמעט כמו דיפנדר רק מראה שאת עיוורון האמינות של לנדרובר אפשר לקבל גם בצורת עיוורון נוחות בהיילקס, מרגע שאתה טוען כזה דבר מבחינתי אתה הזוי כמו האדיוט שמספר לי שהלנדרובר שלו לא מתקלקל....
מה באמת הנסיון שלך עם מתלים מבוססי עלים? או עם היילקס בתצורות שונות ,עבודה באפריקה עם היילקס מקורי או 75 מקורי זה לא ממש נסיון, זאת התנסות.
מתי בפעם האחרונה נגעת ברכב עם מתלי עלים? לא קינטור אלא באמת, ספר קצת על הנסיון שלך.

מה שיש לך בדיפנדרים להציע אני מכיר, כולל מקבילים שאתה מתחרה בהם, ההבדל הוא הנסיון וההתנסות האישית ארוכת טווח עם הרכב שלי ששונה משמעותית ולכן מהווה קבוצת ביקורת נוחה.
בנוסף לנסיון של 9 קומבינציות קפיצים+בולמים בהיילקס, קשה לי להאמין שאתה קרוב לזה.
סלח לי אבל להרכיב מערכת איכותית זה לא נסיון ארוך טווח ויותר חשוב מכך, לא נסיון מעשי השוואתי.
בזכות הניסוי ותהייה הזה אני מכיר לפחות קומבינציה אחת נוחה מאד, כמו שאמרתי, עם הסייג של הפחתה משמעותית ביכולת להעמיס משקל על הרכב, לי זה לא מתאים ובגלל שאי אפשר לקבל גם נוח באמת וגם משקל אני נוסע על רכב פחות נוח, הרווח בא ממקום אחר.
תזכיר לי מה הנסיון המעשי שלך בהשוואה אמיתית סדורה ומבוקרת של מערכות מתלים ושינויים במע' ההינע על איכות הנסיעה ועבירות כלי הרכב,ראש בראש על אותו הרכב,בין רכבים, ובשטחים שונים?
אני לא מתיימר לענות על משהו שאין לי נסיון בר-השוואה.

לא זוחל כמו היילקס? למי אכפת? אם מדובר על דגמים ישנים הם זוחלים מספיק טוב, לא מדובר פה על SUV עם גיר אוטומטי....לא נתקלתי במצב שהדיפנדר רץ לי מהר מידי על סלעים, אתה מתגאה במשהו כלכך שולי שלא ברור למה..
אני לא מתגאה, רק מציין עובדה, הרי בעובדות עסקינן, לא כך?
הרי גם אני לא מרגיש שהגמל "רץ" בשטח אבל עובדתית רוביקון נוסע ובולם טוב יותר, עובדה, לא הרגשה.

לגבי המחירים שכתבת,גם הם הזויים במעט, זה יפה שאתה אומר לי כמה עולים השיפורים(אתה שוכח אולי שזו העבודה שלי...
בוא תאיר את עיננו, מה העלות לצרכן של נעילה אחורית נשלטת+2 ציריות מחוזקות מחוייבות המציאות לדיפנדר, אולי טעיתי בהערכת המחיר , לא נראה לי שהתרחקתי למרחק ההזיות אבל יאללה, בוא ננסה.
לגבי זה שאתה לא מודע למחירי שיפורי טויוטה, נשאר לי רק לחשוב שיותר מידי זמן לא נגעת בהיילקס (ע"ע נסיון).
אגב נסיון,
היילקס ישן עם מנוע טורבו נהנה מיחסי העברה נמוכים במעט בסרנים ביחס לחדשים יותר, מה שאומר שהרכב מרגיש ומגיב חזק ונמרץ יותר מהמודלים החדשים יותר מהם הגיע המנוע (4.56 מול 4.3 לשם הדיון).
בצורה הזו הרכבכ רחוק מלהזדחל, בכל מצב הוא בהילוך אחד גבוה מהיילקס עם מנוע אטמוספרי ותתפלא איך שהוא נוסע בדיונות.
לגבי נסיעה ברכב עם מנוע אמיתי, אל תדאג לחוויות המוטוריות שלי, מצבי עדיין טוב יחסית.

נ.ב דרור אם להיילקס היה מנוע נורמלי הוא כנראה לא היה כלכך אמין...(אני מאמין שהוא עדיין היה הרבה יותר אמין מהדיפנדר, אבל ביננו זה לא מחמאה כלכך גדולה...)
כנס לפורומים אמריקאים, תסתכל עם איזה מנועים הם נוסעים על מכלולים מקוריים של הרכב, מנועים, גודל צמיגים ואבזור מקורי, לך תשוטט קצת ותחזור עם תובנות של העולם האמיתי, של קהל צרכנים של עשרות אלפים ולא הביצה המקומית של כמה מאות דיפנדרים והיילקסים, אולי ג'ו יעשה טובה וייתן קצת מידע בעברית למתקשים.
אני לא רואה דיפנדר מחזיק מעמד עם הגדלת צמיגים ונעילות בשטח קשה ללא חיזוק משמעותי של הציריות.

מול זה צריך לזכור שגם אם המתלים של הדיפנדר מצויינים הרי שהישיבה בתוכו היא סוג של עינוי סיני(בטח אם אתה בחור גדול) ומדובר על רכב שבכל זמן נתון יהיה לבעליו מה לתקן בו...
כאן אנחנו מגיעים למשפט האחרון שלך והצודק .
אמר זה שהוריד את הניילון מ-130 דנדש..
אתה רואה, אני לא רק קוטל אותך.. אני גם מסכים איתך מידי פעם..

בסופו של יום להיילקס יש יתרון אחד וזה יתרון שהוא מחזיק מול כל רכב שאני מכיר-האמינות שלו,..
כאן זה לדרור הראל,
מצטער, אני לא רומנטיקן, ולא מחפש חיזוקים חיוביים מהשכנים כשאני עומד בחנייה עם כובע אוסטרלי ומבט מצועף (חישוב בראש של העלויות התיקון הקרובות? ססתתאאאם היה מתבקש..:cool:), אני פרקטי בצורה יבשושית למדי, מעדיף רכב משעמם חסר אופי ונשמה שנותן לי שקט להריח את הפרחים ולראות את הנוף מהחלון של הרכב ולא מגובה הריצפה כי אני שוכב מתחת לרכב ומתנחם שיש לבהמה נשמה..:x

-->