PDA

צפייה בגרסה מלאה : עדשה למסכת ריתוך

tkui
01-10-04, 11:48
אני מחפש לקנות עדשה למכת ריתוך! פשוט שאני שם את המסכה על הפנים ומסתכל על מנורה אני רואה שיש שם אור!אז איזה עדשה אתה ממלצים ומחירים שאני ידע כמה להכין.

zagi
01-10-04, 12:05
מה , למה , כמה , למי ....?
אתה לא מובן ,תפרט .... לאיזה שימוש ...?איזה סוג רתכת {רגילה \ CO2 )?
לאיזה שימוש ...?עבודה בעיקר ביום או בלילה ....?
אם אתה מחפש סתם משהוא רגיל , אז משקף שחור\ירוק רגיל + זכוכית הגנה צריכים לעלות כמה עשרות שקלים (30-50 תלוי איפה ...)
אתה גם צריך לדעת איזה מסכת ריתוך יש לך (רגילה \אוטומטית ...)או בקיצור ...אם יש לה בטריה או לא ...ואת גודל המסך ...למרות שגדול מידי גם יכול להיות טוב ..(סכין זכוכית ... :wink: )
בקיצור ...לעזרה נוספת ..תפרט...

zagi
01-10-04, 12:08
וד"א ...כשאתה מסתכל על אור עם המסכה ...אתה אמור לראות אותו ...אומנם לא חזק...(מסנוור..)
אבל עדיין ....

t_uri
01-10-04, 12:10
אתה לא ברור. מה שאני מבין זה שאתה מסתכל על מנורה או על השמש דרך המסכה ואתה רואה משהו (אור) ואין חסימה מוחלטת של הקרניים?

אם זה המצב, אז הכל תקין.

בלי שום קשר, אם רוצה זכוכית כהה יותר אתה יכול לקנות זכוכית במספר גבוהה יותר. זכוכית מספר 9 למיטב ידיעתי היא הבהירה ביותר וככל שהמספרים עולים, הזכוכית נעשית יותר כהה.

זכוכית מתאימה לעוצמת הריתוך (מבחינת רמת החסימה של הקרניים) תתן לך ראיה מעולה של האיזור שעליו אתה עובד ויהיה לך נוח הרבה יותר לעבוד איתה. עם זכוכית בהירה מידי אתה תסתנוור ועם זכוכית כהה מידי אתה לא תראה כלום.

אורי טל.

zagi
01-10-04, 12:16
אורי ...נשמה טובה ויקרה ....אז מה השאלה שלך ...?

t_uri
01-10-04, 12:21
השאלה:

מה שאני מבין זה שאתה מסתכל על מנורה או על השמש דרך המסכה ואתה רואה משהו (אור) ואין חסימה מוחלטת של הקרניים?
תשובה אפשרית:

אם זה המצב, אז הכל תקין.

zagi
01-10-04, 12:26
אז ככה ...
תרתך משהוא למשך כמה שניות ...
אם אתה מרגיש שאתה מסתנוור או שהריתוך גורם לתחושה של חום קל בעיניים ...תפסיק תקנה חדש ...אם לא ...אזי ראה תשובה שלך ...

אליKO
01-10-04, 17:46
גש לחנות לציוד טכני ושם יתנו לך את הזכוכית המתאימה, בנוסף רכוש זכוכית רגילה שקופה והרכב אותה לפני הזכוכית הכהה ע"מ שתגן על הכהה מפני הגיצים . ועוד טיפ קטן:
אם אתה חובב ולא מיומן בריתוכים, כדאי שתמרח על הפנים קרם הגנה נגד שיזוף עם מקדם הגנה גבוה ביותר והכי חשוב אל תסתכל על הקרינה אפילו לא לשבריר שניה זה מזיק ופוגע ברישתית העין.
כדאי לך להצטייד מבעוד מועד בטיפות עניים "סטילה" במקרים מסוימים זה עוזר :oops:

zagi
01-10-04, 18:09
ותזכור ש... אם לא תסתכל על הריתוך ישירות ....לא תצתרך סטילה ... :wink:
אבל אם תסתכל .... :shock: ...אויי.....

נמרוד
02-10-04, 08:58
כמו שאורי כתב - מספר 9 זה מספר בהיר יותר, מנסיוני כדאי להתחיל לרתך עם 9 כי רואים יותר טוב - הבדל מהותי שמקל מאד בשלב הלימוד. אתה במילא לא מרתך יותר מדי, ולא יגרם לך נזק. כשתהיה מיומן, תרתך הרבה מאד ברצף, ותרגיש שאתה יכול לעבור למספר כהה יותר - תעבור למספר 11.

הזכוכיות עולות שקלים בודדים, קונים אותן בבודדת או בחבילות בכל חנות ציוד טכני. תבקש עדשה מספר 9 למסיכת ריתוך, וזה מה שתקבל.

-->