PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיפאי מתחיל - כיצד להתאים טיול לרכב

shifrin
02-09-10, 21:57
שלום לפורום

אני בתחילת דרכי לאחר שזכיתי בגיפ (או יותר נכון גיפון) טריוס לאחרונה.
כיצד מתאימים מסלול לסוג הרכב ?
האם יש פורום טיולים במתאימים לטריוס - שאפשר להצטרף ?
מה חובה לטיול ראשון, ומה אפשרי לדחות להמשך (השמיים הם הגבול) ?

אנחנו זוג בני 40+ עם שלושה ילדים בגילאים 13-17.

תודה מראש על העזרה

חג שמח לכולם

sos4u
02-09-10, 22:13
קודם כל ברוך הבא. . ..

שנית, ולמרות כל מה שיגידו פה, [אם יגידו..] קח בחשבון שיכולותיו של הטריוס, [ שהוא כלי נחמד - לכשעצמו] בשטח הן, איך לומר בעדינות, לא משהו ...

סוג המסלולים שאתה יכול לחפש, הם שבילים כבושים בלי הרבה מכשולים.

אני מציע לך לבחון את האתר של יואב קווה , או אבירם ברקאי, וקח בחשבון שמה שלכל ג'יפ ייחשב כמסלול "קל" לך יהיה בינוני ++ עד קשה ..

כללי אצבע שנכונים לכל אחד, גם אם הוא לא מתחיל:

1. הצטרף לקבוצה, שתתאים לך באופי הנהיגה, בסוג הרכבים, בגילאי הילדים וכו'.
2. שאל, שאל, שאל .... עדיף לשאול 100 פעם לפני מאשר לגלות שעשית טעות של טירון ...ואז לשמוע: " למה לא שאלת לפני ?!" *
3. אל תתפתה לצאת לטייל לבד. גם לא 100 מ' מהבית. תמיד יקרה לך הבלתי צפוי בדיוק כשאתה לא מוכן ... ואז תגלה שגם הסלולרי לא קולט ...
4. הצטייד בציוד חילוץ בסיסי. 2 רצועות, אחת קצר ואחת ארוכה, 2 שאקלים קטנים שמתאימים לאזני הגרירה שלך, ושקל אחד גדול יותר שיוכל לחבר רצועה לרצועה.
5. אל תתפתה לרכוש ציוד שלא תשתמש בו אף פעם, וגם אם ראית משהו מעניין תוודא קודם שהוא מתאים לך !
6. אל תשאיר סימנים אחריך, אסוף את כל השאריות שלך, ואם תוכל גם קצת ממה שאחרים השאירו ...

אני מאחל לך שתתאהב בתחביב החדש, ותעבור למשהו קצת יותר מסיבי ...
בהצלחה

asafk
02-09-10, 22:53
ברוכים הבאים.
נתחיל בזה שלא יהיה קל למצוא קבוצות שמגדירות את הטיולים שלהן "קלים", כי כולם אוהבים לומר שהם הכי הכי..
ברמה הפרקטית ביותר, יש כאן נציגות יפה לבעלי טריוסים, ואפילו מועדון טריוס, שאנשיו משוכנעים שמדובר ברכב שטח. אני מציע לך להכניס הודעה בפורום הטיולים בסגנון "מעוניינים להצטרף לטיול עם טריוס", ולקוות שיגיבו. לא ילך? נעזור לך למצוא את האנשים המתאימים.

ציוד- קודם כל, תוודא שאתה מצוייד בג'ק תקין, ברצועת חילוץ אחת ארוכה ובעוד אחת קצרה, ובשני שאקלים. יש את הדברים האלו כמעט בכל מקום שמוכר ציוד לרכבי שטח, למשל e-shetach.co.il, ובסדנאות הג'יפים השונות, אם תאמר איפה אתה מסתובב ביומיום נפנה אותך למי שקרוב אליך.
אחר כך אתה כבר תראה שאתה ממשיך ומצטייד, אבל עזוב קניות בינתיים.

לימוד - רובנו נדבקנו בחיידק בגיל צעיר, גיל שבו הלימוד הוא על ידי טעויות. לך אני ממליץ על קורס נהיגת שטח, אליו תבואו אתה, האישה, והילד בן ה17 שעוד מעט ינהג. הקורס בן יום בדרך כלל ועולה פחות מהנזק הכי קטן שאתה עלול לעשות בגלל שלא עשית קורס. המומלצים שלי הם יפתח שובל או מוש כהן שמעבירים לפעמים קורסים במרכז הישראלי לסיור, או אבירם ברקאי.

צאו וטיילו, וכמו שאמרו - אם לא תשאל, איך תדע..?? אז אתה מוזמן להמשיך ולשאול גם כאן, בפורום. בשביל זה הוא קיים.

אסף.

דרור ברלי
02-09-10, 23:52
אל תתייאשו!
יש כאן לפחות גברת נחמדה אחת שעושה קסמים בשטח עם טריוס, ומועדון של בעלי טריוס שבלי להתבייש ובלי שום רגשות נחיתות מטייל עם הצעצועים האלה בקביעות במסלולים ברמת בינוני פלוס שלא בטוח שהיצרן ביפן חלם שיעברו בשלום...

טריוס זה ממש לא רכב שטח אמיתי, אבל נהג מיומן שיודע לקרוא שטח ובעיקר בוגר מספיק בנפשו כדי לדעת ולהרגיש מתי מגיעים למגבלות, מתי ללחוץ ומתי להרפות, יכול להגיע איתו די רחוק.

כמו שאסף המליץ - קודם כל לכו ללמוד את הבסיס אצל מומחים שהדרכת נהיגת שטח זה מקצועם (נהגי שטח מעולים יש כאן המון, אבל לא כל מומחה גם יודע ללמד!) מהיכרות אישית, השמות שהועלו הם באמת הטובים ביותר בתחומם.
אחרי שלמדתם תצטרפו למועדון הטריוס ואחרי כמה טיולים כבר יש מצב שתתאהבו בתחביב הזה ותרצו אוטו אחר, רציני יותר.

mi88
03-09-10, 00:33
חברה קבלו אותו בברכה למרות שאין לו ערמת ברזל שנוסעת על אבנים

תאמין לי אני מהצד הרגוע (בינתיים) ואני אומר לך שאפשר לטייל בכיף ובמקומות יפים גם אם טריוס
אל תבהל רוב החברה כאן מורעלים עם כלים כבדים וטובים בשטח וקשה להם לקבל את העובדה שגם עם רכב כזה אפשר לטייל ולהינות.

שמתי לב, שיותר ויותר אנשים עם כלים רכים מגיעים לפורומים, והגיע הזמן שגם להם תהיה תמיכה, ותשובות והסברים, ולא ישר יתנפלו עליהם שאין להם רכב שטח.

אני מזמין אותך לטיול ראשון בירקון. כחלק מקבלת הפנים והכרת השטח והכלי שלך.

יש שאלות, תשאל, אל תצא לבד פעם ראשונה, במיוחד אם אין לך נסיון.
ועצה קטנה טיול ראשון וגם שני תעשה קצר ורגוע כדי שתתרגל לעניין.

העיקר שתהנה

משה

ש01
03-09-10, 08:06
הצטרף למועדון טיריוס, ההמשך כבר יגיע.

ניר ל
04-09-10, 11:41
הכל אפשרי, אבל למה לסבול ?!
שני מבוגרים ושלושה ילדים גדולים בטריוס זה כבר צפוף, ברור שהרכב הוא אילוץ כי זכית בו ולא התאמת אותו לגודל המשפחה, הייתי מנחש גם שזו לא הייתה הפעם הראשונה במקדונלד'ס ואתם לא חמישה סרדינים. אצלי עם ארבעה ילדים כחושים ופאג'רו ארוך, צפוף עם הציוד ואני מוותר אפילו על הרצועה הקצרה והשאקלים...,
אם אתה שואל אז זו גם לא משפחה שמורגלת בשהייה בשטח,
המלצתי לך - פוטנציאל הסבל והנזק עולה על פוטנציאל ההנאה בעשרות מונים, שלא לדבר על כך שאת הזבל בטוח תשאירו מאחוריכם כי יהיה צפוף ומסריח מדי לאסוף אותו.
מעוניין לרדת לשטח עם הזאטוט (הייתי ממליץ לך את אותה המלצה גם עם ג'ימני/ סמוראי שהם חיות שטח) - עשה זאת לבד או עם בת הזוג (תלוי כמה היא חופרת) - קודם כל בדוק אם החוויה מתאימה לך, תהיה מרוכז בנהיגה וצמצם את פוטנציאל הנזק. אתה יכול להסתובב במדבר יהודה חצי יום ולהבין יופי את המשמעות, לרדת במעלה יאיר ולהספיק הבייתה לארוחת ערב, זה לפני שאתה מוסיף רעשי רקע.

shmil
04-09-10, 17:55
שלום לפורום

אני בתחילת דרכי לאחר שזכיתי בגיפ (או יותר נכון גיפון) טריוס לאחרונה. מזל טוב, קונים במגה :) .
כיצד מתאימים מסלול לסוג הרכב ? כמו שנאמר טיולי מועדון טריוס, באורח פלא, מתאימים לרכב.
האם יש פורום טיולים במתאימים לטריוס - שאפשר להצטרף ? אכן, במועדון שבקישור תגובה לפני.
מה חובה לטיול ראשון, ומה אפשרי לדחות להמשך (השמיים הם הגבול) ? לטיול הראשון חובה צידנית לסנדביצ'ים ושתיה קרה,וגם זה לא must.

אנחנו זוג בני 40+ עם שלושה ילדים בגילאים 13-17.זו עשוייה להיות בעייה, כל החמישה. קצת צפוף, בכביש, וודאי בשטח.

נסו, לפחות בפעם הראשונה, לוותר אולי על כל הילדים, או לפחות על הגדול/גדולים שבהם.
ועל המדריך בטיולי מועדון טריוס, עופר אדר, אין לי אלא להמליץ.

danipc
04-09-10, 18:56
שלום לפורום

אני בתחילת דרכי לאחר שזכיתי בגיפ (או יותר נכון גיפון) טריוס לאחרונה.
כיצד מתאימים מסלול לסוג הרכב ?
האם יש פורום טיולים במתאימים לטריוס - שאפשר להצטרף ?
מה חובה לטיול ראשון, ומה אפשרי לדחות להמשך (השמיים הם הגבול) ?

אנחנו זוג בני 40+ עם שלושה ילדים בגילאים 13-17.

תודה מראש על העזרה

חג שמח לכולם

את כל התשובות לשאלות שלך תמצא באתר הזה של מועדון טריוס
http://www.terios-club.co.il/

nir&mg
04-09-10, 19:47
הי,

לאחרונה רכשתי RAV4 ונתקלתי בבעיה דומה.. האם מישו מכיר מועדן טיולי נהגים צעירים\ירוקים\חסרי נעילה כפולה והגבהה ?? ואם לא מי רוצה להרים את הכפפה?

הספרים המומלצים אכן טובים מאוד, אבל הסוף היום כל המצוי בספרים הוא מסלול\שניים לכל איזור בארץ.. זה אחלה להתחלה - ונגמר די מהר.. :(אני רוצה להאמין שהמבחר האמיתי של המסלולים הוא גדול יותר - ופשוט לא מתועד.
*

azora
06-09-10, 13:48
הכל אפשרי, אבל למה לסבול ?!
....
מעוניין לרדת לשטח עם הזאטוט (הייתי ממליץ לך את אותה המלצה גם עם ג'ימני/ סמוראי שהם חיות שטח) - עשה זאת לבד או עם בת הזוג (תלוי כמה היא חופרת!) - קודם כל בדוק אם החוויה מתאימה לך, תהיה מרוכז בנהיגה וצמצם את פוטנציאל הנזק.

אמרת הכל

klam
06-09-10, 14:15
אתר השטח הישראלי מוציא טיולים בקבוצות קטנות, חלקם קלים ומתאימים גם לרכבים רכים.
http://www.4x4.co.il/shop/productDetails.aspx?productId=717
חן

talilim
06-09-10, 14:18
ברוך הבא.....:p

כפי שאתה רואה, אני הגברת עם הטריוס...חח.....ואני בכלל לא "גברת".....
אל תחשוש לשאול, כפי שאמרו כאן החבר'ה לפני.
אני שאלתי בהתחלה ו"חטפתי " - אל תשאל........יש כאן כאלה שאם אתה לא ג'יפ אמיתי- מוכנים להעלות אותך על המוקד.
אז שים עליהם קצוץ ולך על זה- כל מה שאתה לא מבין או לא בטוח- עדיף לשאול מאשר לשלם על תיקונים או גרר.....
הרכב שלנו מקסים ומסוגל להמון- כמובן שיש לנהוג חכם ושקול ולא לקחת סיכונים שרק חבורת המתלהמים עם רכבי השאול שכאן היו לוקחים...לאט, לאט תכיר את המגבלות ואת המעלות .
יש מלא קבוצות שמטיילות בשפיות- חפש בפורום הטיולים כאן ותשתלב.אל תתבייש לציין שאתה חדש ומנסיוני- הכי טוב ללמוד מהחבר'ה שאתה מטייל איתם.

לכל טיול שיצאתי אליו עם טרי שלי- חזרנו שתינו בחיים ומאוד מאושרות.
חשוב- אל תעשה שטות ותצא עם הילדים לטיול בודד.(כמו שאני יצאתי לבדי יום אחד...:roll:)

בהצלחה
לשנה מלאה טיולים , טבע, שבילים והרפתקאות...:D

ואני כאן אם בא לכם לדעת משהו....

-->