PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין שתי רתכות אלקטרוניות-אשמח להכוונה

אסף ב
03-09-10, 01:40
ראשית,אני בחיתולים מבחינת הידע שלי בריתוך,אבל החלטתי שהגיע הזמן... אני יודע שאני רוצה רתכת אלקטרונית,לעבודות מסגרות רגילות כמו גגון לחניה,סורגים לבית וכן הלאה,וגם ביום מן הימים לבנות שילדה לבאגי.

אני מעוניין להשקיע בסביבות ה1000 שקל. בסכום הזה אני יכול לקנות ריילנד 200 אמפר כמו שנמכרו ברכישה הקבוצתית,או לקנות את המקבילה לה בחסות זיקה. הייתי רוצה לדעת אם למישהו יש נסיון (טוב ורע) עם מי מהרתכות הללו,ובמי אתם,בעלי הנסיון הייתם בוחרים.

כמו כן אני מתכוון לרכוש מסכה אלקטרונית מהסידור ש-ים אירגן,הדגם 100V באיזור ה550 ש"ח. האם עליי לצרף אילו הם אביזרים למסיכה ? ד.א המסיכה עובדת על מקור אנרגיה חיצוני ז"א סוללה או ע"י האנרגיה שבאור מהריתוך? מה עליי לקחת בחשבון בעת הרכישה?

לגביי דיסק,מישהו מכיר מבצע כלשהו שמתקיים עכשיו על דיסק 4 וחצי אינטש? ב400 שקלים בערך? או שזה מעט מידיי כסף ועדיף לשלם פעם אחת יותר ולקבל מוצר שיחזיק הרבה זמן?

תודה רבה מראש לכולכם,אסף.

shlomiadler2
03-09-10, 02:18
לגבי הדיסק, בסכום הזה אני יודע שתוכל לקנות של בוש ארבע וחצי אינצ' גם בלי מבצע מיוחד.
אני קניתי 9 אינצ' של מקיטה ב700 בערך. אני מעריך שה 4 וחצי המקביל של מקיטה הוא בערך באותו סכום של הבוש.
בהצלחה.

עידו לוריה
03-09-10, 08:24
אסף שלום
לגבי הרתכות תבדוק בכול אחת מהן איזה דיוטי סיקל היה נותנת ככול שמספר האחוזים גדול ביחס ל- A זה יותר טוב.
לגבי המסכה היה עובדת על בטריה ,המבצע נגמר בסוף חודש שעבר (כמה שידוע לי ) אבל שווה בדיקה.
לגבי הדיסק במחיר הזה פחות או יותר אתה יכול לקנות או בוש או מקיטה "4.5 .
עידו

nir.samo
03-09-10, 09:11
לגבי הדיסק יש כאן קונצנזוס לגבי בוש כחול, מחיר לדוגמה ראיתי 380 ש"ח באלקטרוסליל (ירושלים) תוצרת גרמניה, כמובן עדיף על סין (PRC).
גם אני מתעניין ברתכת בסכום הזה.

tomer s
03-09-10, 18:05
היי,
יש אצלנו מבצע "לבוש השנה"
משחזת זוית בוש 4 וחצי של בוש ב345 ש"ח כולל מע"מ
ומשור שורף (הדגם החדש והמשופר) בוש ב917 ש"ח כולל מע"מ

הכלים מהסידרה הכחולה (המקצועית ),
עם אחריות לשנה.

המבצע עד לראש השנה.

ניתן להזמין בטלפון 0546880492 (ולקבל מתנה לגולשי האתר)
תומר.

dny
05-09-10, 15:19
משחזת קטנה של מקיטה אפשר לקנות בירושלים באלקטרו סליל בערך ב-360, במזוודה (הדגם החזק - 840W).

לגבי "קונצנזוס" - יש מעדיפים בוש, יש מקיטה (כמוני למשל). כך או כך, שתיהן חברות טובות וללא שום השוואה למוצרים הסיניים הזולים.

דני

אסף ב
07-09-10, 22:09
הוחלט-בוש כחול

תודה רבה לעוזרים.

אני יעדכן/יתיעץ לגבי דגמים ספיציפיים של רתכת

חג שמח

kd2
08-09-10, 01:11
כמו כן אני מתכוון לרכוש מסכה אלקטרונית מהסידור ש-ים אירגן,הדגם 100V באיזור ה550 ש"ח. האם עליי לצרף אילו הם אביזרים למסיכה ? ד.א המסיכה עובדת על מקור אנרגיה חיצוני ז"א סוללה או ע"י האנרגיה שבאור מהריתוך? מה עליי לקחת בחשבון בעת הרכישה?

1. שהמחיר שכתבת הוא ללא מע"מ.
2. שלא תקבל היום מחיר כזה טוב.
3. שזה לא ממש משנה על איזה מקור כוח המסיכה עובדת, סוללה עולה שקלים( כמו של שלטים רחוקים ) ומחזיקה איזה 2000 שעות עבודה.
4. שאתה חייב לנסות לרתך עם מסיכה אלק' לפני שאתה רוכש, זה "לא כוס התה" של כולם.
5. עדיף שתנסה את ה100V ספציפית.
6. תוסיף לעלות הרכישה גם משקפי מגן איכותיים (עדיף משקף מגן) ואטמי אוזניים (רעש ונתזים, לא חובה....מומלץ מאוד).
7. שאולי כדאי שתתנסה קצת בעבודה לפני שאתה קונה את כל הציוד, מסגרות זה לא התחביב הכי
הכי סימפטי ולא בטוח שתרצה להתעסק עם זה בטווח הארוך.

בהצלחה ושנה טובה
ים

אסף ב
08-09-10, 02:59
היי ים,ראשית תודה על התגובה.

במשך שנתיים מגיל 16 עד 18 עבדתי כ"שוליית מסגר" בעיקר בהרכבות ומעט בבניות במסגריה.

שעות הריתוך שלי הן מעטות,אבל עבדתי בסביבה העויינת הזאת לא מעט :)
מעולם לא ריתכתי באלקטרונית (מסיכה) ,ואני יאמץ את עצתך ,אני אבדוק קודם אצל חבר או איפושהו (יש מישהו מחיפה/קריות/עד איזור נהריה שיש לו מסכה כזאת ויהיה מוכן לתת לי לרתך איתה כמה דקות?)

לגביי ציוד המגן-אין ספקות.מסגרים זה עם של אנשים נטולי מודעות ומשמעת עצמית,המסגר שעבדתי אצלו חתך לעצמו את כל הפרק העליון של האגודל במסור דיסק שולחני שירד על הפלאח יחד עם היד (אתם קוראים לזה מסור שורף?) ונתזים מהדיסק בתוך העין הם עניין של מה בכך.

הנטיה שלי להנעל על אלקטרונית,חוץ מנוחות,זה הכאבי עיניים אחרי ריתוך והעובדה שתאכלס,לפעמים אי אפשר להתחיל על עיוור ואז עוצמים עיניים שזה מתחיל,תאכלס לא מהר מספיק. קטארקט בעיניים יש להרבה רתכים שעובדים מספיק זמן בתחום.

מחירים-אני ינסה,מקסימום 100 שקל לכאן לשם,העיקר ציוד שישמור טוב ויחזיק הרבה זמן...

ד.א-מההכרות שלי עם הרתכים ה"מקצועיים" ואני מדבר על אנשים שעובדים בקנה מידה ענק,מדרגות בקניונים גגות למפעלים מדפי אחסון למחסן אינסטלציה בשטח של 4000 מטר מרובע וזה חלק קטן מהרשימה, המודעות שלהם לריתוך בהשוואה למודעות של חברי האתר היא כאין וכאפס. איש מהם לא קורא ספרות בנושא,לא משתלמים כדי ללמוד ובכלל כל העבודה נעשית לפי "העין" חוץ מבבתים שהאדריכל מכתיב מה לעשות

תודה על היחס והעזרה.אסף.

nir.samo
08-09-10, 08:02
ואני, אחרי שקראתי על זמן התגובה של המסכה ומספר הזכוכית, ראיתי במסגריה את הפועל מרתך ללא מסכה כלל...

BackDoorMan
08-09-10, 10:26
ואני, אחרי שקראתי על זמן התגובה של המסכה ומספר הזכוכית, ראיתי במסגריה את הפועל מרתך ללא מסכה כלל...
:):):):)
אתה מופתע ? רואים שלא בילית מספיק זמן במסגריות, בד"כ הרתךמסגר לא דואג לתפיסה יציבה של החלקים ואז הוא מוותר על המסיכה עבור הפיקים הראשונים , עד שהכל יתפוס , כמו כל ישראלי ממוצע המחפש לגמור מהר כדי לרוץ לעבודה הבאה.

kd2
08-09-10, 13:51
אסף, לא חסר אידיוטים שם בחוץ...

קנה אך ורק ציוד איכותי והקפד לרתך עם כל אמצעי ההגנה -
מסיכה תקנית, משקף מגן תקני, ולבוש מתאים.

אני זמין בפלאפון אם אתה מעוניין בעוד מידע בנושא (חפרתי די לחברי הפורום...)
054-5798156

תהנה ובהצלחה
ים

עידו לוריה
08-09-10, 14:08
אסף שלום
אני מזמין אותך לנסות את המסכה אצלי אני לא מחיפה אבל קרוב.
0527468878

קנה אך ורק ציוד איכותי והקפד לרתך עם כל אמצעי ההגנה -
מסיכה תקנית, משקף מגן תקני, ולבוש מתאים.

ים מה שכחתה את הימים של מסכה ב- 200 ש"ח:D
עידו

-->