PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה למתחיל...

דושידו
04-09-10, 21:16
שבוע טוב לכולם.
אני ממש בתחילת דרכי בנושא השטח וברצוני להתתיעץ איתכם לפני קניית ג'יפ.
אז ככה האופציה הרצינית שלי היא יונדאי גאלופר ארוך,אוטומט, יד שנייה שנת 99 עם 180,000 ק"מ. ( המוכר טוען כי לפני ארבעה חודשים החליף ראש מנוע לדגם ספרדי).
ראשית, מה דעתכם על הבחירה הזאת? אני מבקש שתחוו את דעתכם המקצועית. אל תשכחו שאני ממש בהתחלה אז לקנות טראנו 2006 קצת גדול עליי נראה לי.
שנית, בבדיקה לפני הקנייה ללכת למכון בדיקה או מוסך תותח?
דבר אחרון, על מה לא להתפשר בשום אופן.
שבוע טוב ותודה רבה.

klam
04-09-10, 21:54
שלום דושידו,
הגאלופר הוא בחירה טובה למתחיל. רכב נוח, איטי (מאוד), ויחסית אמין. נקודות התורפה הן בדר"כ בחשמל, ובנטייה להתחממות שכמעט תמיד מסתיימת בנזק לראש מנוע. כל אלו הם תוצאה של טיפולים לא נכונים: החלפה קבועה של שמנים איכותיים חצי סינטטים מיוחדים למנוע (טורבו דיזל), שמן גיר של יונדאי בלבד, טיפול נכון בדיפרציאלים, והחלפת פילטרים איכותיים.
הדבר המדאיג באינפורמציה שנתת - החלפת ראש מנוע. אמנם הדבר קורה הרבה ולעיתים החלפה כזו, אם נעשתה ע"י מומחה, עשויה לשפר את מצב הרכב - אבל בכל זאת המוכר השקיע סכום כסף גדול, והחליט למכור אחרי 4 חודשים! עליך לודא ולבדוק היכן נעשתה ההחלפה, כולל קבלות, והאם יש גם אחריות.
בנוסף, עליך לודא היסטורית טיפולים במוסך יונדאי מורשה. אם "הלך ראש מנוע", כנראה שהטיפולים היו במקומות אחרים (למרות שהדבר לא תלוי רק במוסך, אלא גם והרבה בנהג).
בדיקה כדאי לעשות במוסך שמטפל ב4X4, אבל במקרה שלך לא הייתי מותר גם על בדיקת מכון - במיוחד כדי לבדוק את המנוע. שים-לב שמרבית המכונים אינם נותנים אחריות על ראש-מנוע..
בהצלחה, חן

דושידו
04-09-10, 22:07
תודה רבה על העזרה חן

-->