PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך בודקים מנוע מיבוא???

jeeeep
05-09-10, 00:35
שלום יש לי היילקס 97 המנוע אצלי עומד למות כל רגע
אז אם כבר מחליפים אני רוצה עם טורבו
עכשיו
איך בודקים מנוע מיבוא. האם יש דברים שיכולים להעיד על מנוע טוב או לא טוב לפני שמרכיבים ברכב?
אם אפשר למי שיודע שיתן את כל מה שאפשר לבדוק אין לי כוח להתחיל לפרק ולהרכיב. עד כמה שניתן אני רוצה לבחור במנוע טוב ולגמור עם זה. (אני מחליף את המנוע לבד)
תודה מראש...

cj 64
05-09-10, 00:41
תניע אותו על הרצפה אם זה אפשרי?
http://www.youtube.com/watch?v=dppiRLc0slc
גל

RAMURAI
05-09-10, 01:01
מאחר ואתה הולך להרכיב מנוע להיילקס מיבוא רוב הסיכויים שזה יהיה מנוע של האייס(כלומר קרטר ועוד כמה חלקים לא מתאימים לך). אז היתי מציע לך לפרק את הקרטר+מכסה שסתומים ולבדוק לעומק שאין ביצה של שמן. וכמובן אתה יכול גם על הדרך לבדוק גם את הטיימינג.

jeeeep
05-09-10, 01:09
תניע אותו על הרצפה אם זה אפשרי?
http://www.youtube.com/watch?v=dppiRLc0slc
גל

שתי בעיות בהצעה שלך
1- מנועים מיבוא באים עם משאבה אלקטרונית
2- צריך האוזינג כדי לחבר סטרטר
8-)

jeeeep
05-09-10, 01:12
מאחר ואתה הולך להרכיב מנוע להיילקס מיבוא רוב הסיכויים שזה יהיה מנוע של האייס(כלומר קרטר ועוד כמה חלקים לא מתאימים לך). אז היתי מציע לך לפרק את הקרטר+מכסה שסתומים ולבדוק לעומק שאין ביצה של שמן. וכמובן אתה יכול גם על הדרך לבדוק גם את הטיימינג.
אמור להיות שמן במנוע
האם יש מקומות ספיציפיים שאתה יכול לתאר שלא אמור להיות שם שמן
כח בחשבון שהמנוע בטח טולטל מצד לצד שכב בתנוחות מוזרות ועשה כמה פליפים עד שהגיע לארץ...

RAMURAI
05-09-10, 01:29
הכוונה לביצה(שמן שלא הוחלף המון זמן).
אגב. המנועים מגיעים בלי שמן לגמריי, מרוקנים שמנים לפני הפרוק מהמכוניות(1.בגלל המשקל יתר 2.שלא ינזל במכולה/אוניה.
כח שלא יהיה שמן במנוע. אבל הביצה תשאר(אם היה).

הדוגמה בתמונה.

cj 64
05-09-10, 01:32
דבר עם קומבינה,אוליי יש לו איזה קומבינה?
אני אישית לא מבין ,רק ראיתי שאפשר לעשות את זה !

jeeeep
05-09-10, 01:41
הכוונה לביצה(שמן שלא הוחלף המון זמן).
אגב. המנועים מגיעים בלי שמן לגמריי, מרוקנים שמנים לפני הפרוק מהמכוניות(1.בגלל המשקל יתר 2.שלא ינזל במכולה/אוניה.
כח שלא יהיה שמן במנוע. אבל הביצה תשאר(אם היה).

הדוגמה בתמונה.
מחר אני קונה ומתחיל להתקין אני מאמין מחרתיים המנוע יהיה באוטו ... במהלך ההתקנה אני כבר יבדוק טיימינג וכל השאר
אני אעשה את כל הבדיקות הנל ונקוה לטוב
ואז נבדוק על אמת (מנוע עובד) .
,תודה רבה על העזרה
יעודכן בהמשך

tooshey
05-09-10, 07:46
אם אתה זקוק לעיצה או חלקים למנוע היילקס אתה יכול להתקשר.
בברכה,טושי
054-4517924

ronenlivny
05-09-10, 20:24
חוץ מהשמן תבדוק מערכת קירור- צינורות גומי חתוכים בד"כ אבל אפשר להבין דרככם את מצב המערכת (חלודה ולכלוכים) ובנוסף אני ממליץ בחום להחליף משאבת מים וגם שם לוודא שאין אירוזיה במעברים ולנקות טוב עם צינור השקייה בלחץ חזק את כל המע' כדי שלא ייסתם הרדיאטור.
אם אתה מחליף קרטר תחפש עם היד חופשים בקסוות טלטלים ובמייסבים ראשיים. תרחרח את איזור המשאבת הזרקה אם יש סימנים של סולר ישן שעמד זה סותם משאבות יופי (צבע כתום-לבן-חום). חוץ מזה רצועת טיימינג פילטרים ותמלא את הפילטר דלק בתוסף לפני ההרכבה ככה המשאבה תקבל ניקיון בהנעה ראשונה.
בהצלחה

jeeeep
06-09-10, 01:36
שלום לכולם
נקנה המנוע 80K רשום עליו
המנוע הישן פורק מהאוטו סעפת פליטה ויניקה כבר פורקו והורכבו על המנוע החדש (במנוע החדש הכל עם חיישנים אפילו יש מצערת עם חיישנים) משאבת סולר לא מתאימה גם כן (אלקטרונית) והורכבה המשאבה שהייתה על המנוע הישן משאבות המים נבדקו שתיהן והוחלט להרכיב את המשאבה שהגיעה על המנוע החדש נראת חדשה למדי ואין חופש. רצועת הטיימינג על המנוע החדש נראת המצב טוב מאוד נבדקו גם המותחנים שלה אין חופש ואין רעש(תוחלף בהמשך אם המנוע יצא טוב) פורק הקרטר משני המנועים והורכב הקרטר של המנוע הישן על החדש כולל החלפת הצינור הטבול של השמן(במנוע הישן השקע של הקרטר הוא אחורה והצינור בהתאם . בחדש השקע קדימה והצנור בהתאם) מחזיר שמן אחורי למרות שעולה גרושים נשאר. לא יבש ואין נזילה בכלל.. נבדק גם הקלטש ולקחתי למוסכניק בשביל לקבל חוות דעת נוספת אמר לי חדש אל תחליף.כך גם הוחלט(מעניין האוטו אצלי 6 שנים) בסופה שלי אני מחליף קלטש כל שנה:cool:
הורכב המנוע באוטו מחר יקבל פינישים ובעזרת השם נניע ונעדכן

בדקתי בעצה שלכם את מצב הקרטר והשמן שבו היה למראית עין שחור אבל שמורחים בין האצבעות יש בו שקיפות שלפי דעתי זה כבר טוב. מעברי המים נראים טוב מאוד ואין קורזיה או לכלוך . על הדרך קניתי גם רדיאטור דנדש .

המשך יבוא...:)

zel504
08-09-10, 08:36
ם ניתן לשאול, מה מחיר מנוע ? האם הוא כולל את הטורבו?

jeeeep
08-09-10, 10:31
ם ניתן לשאול, מה מחיר מנוע ? האם הוא כולל את הטורבו?
8500 כולל מע"מ
המנוע הגיע עם טורבו

jeeeep
08-09-10, 10:34
טוב חברים
המנוע כבר עשה 500 קמ +
טפו טפו טפו לא מנפח ולא אוכל שמן
עושה רושם טוב עד עכשיו
ד"א הרכבתי בלי טורבו לעכשיו אני יתן לו לעשות כמה אלפי קמש בלי טורבו ואם הכל בסדר אני ירכיב בהמשך
זה גם יתן לי אנדיקציה כמה טורבו משפיע לטובה מבחינת ביצועים
להתראות ותודה על העזרה

RAMURAI
08-09-10, 10:40
הרכבת את המנוע בלי הטורבו כי יש לבצע שינוי בצינור אפליטה(אגזוז);).

תתחדש לך לשנה החדשה.

jeeeep
08-09-10, 10:51
הרכבת את המנוע בלי הטורבו כי יש לבצע שינוי בצינור אפליטה(אגזוז);).

תתחדש לך לשנה החדשה.
זה החלק הקל
רק צריך לרתך שם צינור אגזוז גמיש ולהרכיב8)

RAMURAI
08-09-10, 11:09
זה החלק הקל
רק צריך לרתך שם צינור אגזוז גמיש ולהרכיב8)

סחטיין. אני רואה שאתה יודע היטב את השינוים.

-->