PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בקניית ג'יפון

Kc2001
05-09-10, 02:01
שלום.
לאחרונה החלטתי על קניית ג'יפ לראשונה.
התקציב שלי הוא עד 35,000 ש"ח.
כאשר מה שחשוב לי היא אמינות הכלי ועלות התחזוקה שלו בשוטף ( כלומר דלק, אחזקה, ביטוח וכיו'), ולאו דווקא יכולות מטורפות בשטח, בכל זאת זהו כלי ראשון 4X4 עבורי ואני חובבן בתחום.
הרכב יסע בשנה בערך 15-20 אלף ק"מ, רובם בכביש על בסיס יומי של 25-30 ק"מ ביום.
הרכב לא מיועד לטיולי משפחות, אלא ל 2-3 אנשים מקסימום.
האופציות שחשבתי עליהם עד כה הן הסוזוקי ג'מיני, הויטרה, קאיה ספורטז' ואפילו סמוראי.
אשמח לשמוע עצות והצעות מבעלי נסיון.
תודה רבה, עדי.

RAMURAI
05-09-10, 02:05
האופציות שחשבתי עליהם עד כה הן הסוזוקי ג'מיני, הויטרה, קאיה ספורטז' ואפילו סמוראי.
אשמח לשמוע עצות והצעות מבעלי נסיון.

אתה בכיוון הכללי מצויין. רק תוציא את הקיה(צריכת דקל 1:6) מהרשימה.

ששון המחסל
05-09-10, 15:28
5 שנים הייתה לי ויטארה .כלי אמין ונאמן ,חסכוני ונח!מומלץ!!
או שתעשה קיצור דרך ,ותקנה ישר סופה ,הדבר האמיתי!
ששי :roll:

Michal
06-09-10, 16:51
בתקציב הזה, לחובבן שזה כלי ראשון עבורו ולא מחפש מפלצת שטח- ג'ימני סטנדרטי משנת 99 ייתן את השנתון הגבוה ביותר, לרכב אמין לגילו (כתלות בידיים הקודמות כמובן), סלחן מאוד בשטח, ונקודת פתיחה טובה מאוד לשיפורים עתידיים אם תרצה "להקשיח" אותו יותר.
סמוראי יהיה פחות נוח ביום-יום, עם עבר בטוח בשטח (בניגוד לג'ימני, את הסמוראי לא קונים זקנים וצפונבוניות) ולכן ידרוש ממך זהירות רבה יותר בקניה.
ויטרה תהיה הנוחה מכולם, כנראה ה"זקנה" מכולם (במסגרת התקציב המלא שלך), והעדינה יותר בשטח (לפחות במצבה הסטנדרטי). אם תצליח להכניס לתקציב ויטרה ארוכה, היא גם תהיה המרווחת מבין האפשרויות.

אני חושבת שמבין האפשרויות שהצעת, ההתלבטות צריכה להיות בין הג'ימני לויטרה, כתלות בסוג השטח שמעניין אותך, לפחות בתור התחלה, וכמובן- נטיות הלב. מומלץ לעשות סיבוב על כל אחד מהרכבים (אם עדיין לא עשית) ואז להחליט.

-->