PDA

צפייה בגרסה מלאה : בריחת מים מקופסת העיבוי של הרדיאטור

Alik36
06-09-10, 13:35
ויטארה 92 קצרה

בזמן האחרון אחרי כל נסיעה המים ממיכל הפלסטיק שבצידו של הראדיאטור נעלמים

בדקתי כמה פעמים ואין נזילה משום מקום

לפעמים אני מוסיף מים אחרי כיבוי המנוע ושאני חוזר למחרת בבוקר יש רק חצי מיכל

( יש לציין שצינור החימום נותק ונסגר )

למישהו יש הסבר לתופעה ?

GodsFather
06-09-10, 13:48
כמה אפשרויות -

1. פקק הרדיאטור נחלש ולכן הוא לא מצליח להחזיק את הלחץ. אפשר לבדוק עם פקק רדיאטור תקין של חבר, לפני שקונים אחד חדש. למרות שאין רע בלהחזיק כזה ספייר.
2. האם הרכב מתחמם כשהמים פורצים החוצה ? אם כן, צריך לבדוק תקינות מערכת הקירור ואפילו יש חשש לראש מנוע. אפשר לבדוק טחינה בפקק מילוי שמן מנוע.

חיפוש היה מניב לך את התשובות האלה בדיוק ועוד לא מעט תמיכה ומענה לשאלות שיבואו כתוצאה מהממצאים שלך. נסה לבדוק.

Alik36
08-09-10, 00:37
עידכון

הרדיאטור חימום כנראה נפגע או נסדק באופן בלתי מורגש כך שמים זלגו לתוך הרכב וניקוו מתחת לשטיחים בלי שהרגשתי ב48 שעות האחרונות .

לאחר ביטול החימום ומעקף הצנרת התופעה נעלמה .

השאלה היא האם יש אפשרות לעשות חימום חדש מסוג אחר מבלי לפרק ולהחליף את הראדיאטור חימום הישן.

נדב42
08-09-10, 07:08
תכין מזומנים ...
סיפור מהתחת לתקן את זה. החלק עולה בין 800 ל- 1000 ש"ח (חלופי כמובן), ועבודה ייקחו לך מינימום 1000 ש"ח נוספים ... אני לא מכיר דרך חלופית לייצר חימום ...

Alik36
08-09-10, 07:14
תכין מזומנים ...
סיפור מהתחת לתקן את זה. החלק עולה בין 800 ל- 1000 ש"ח (חלופי כמובן), ועבודה ייקחו לך מינימום 1000 ש"ח נוספים ... אני לא מכיר דרך חלופית לייצר חימום ...

צודק

2000 זה מה שביקשו ממני

מעניין איך הראדיאטור חימום בנוי ? זה צינור בצורת סליל?

אולי אפשר לייצר משהו לבד מצינור נחושת ולדחוף אותו דרך הקיר אש עם מאוורר נוסף.

צביקה קרבורטור
08-09-10, 08:01
ויטארה 92 קצרה

בזמן האחרון אחרי כל נסיעה המים ממיכל הפלסטיק שבצידו של הראדיאטור נעלמים

בדקתי כמה פעמים ואין נזילה משום מקום???!!!

לפעמים אני מוסיף מים אחרי כיבוי המנוע ושאני חוזר למחרת בבוקר יש רק חצי מיכל

( יש לציין שצינור החימום נותק ונסגר )

למישהו יש הסבר לתופעה ?

שלום רב !
כתבת כאן במפורש, שצינור החימום נותק, אם כן איך מגיעים מי קירור לרדיאטור חימום, ואיך לא עלית מיד על כך שמי הקירור נוזלים לריצפת תא הנהג?
בברכת חג שמח ושנה טובה
צביקה

Alik36
12-09-10, 03:08
שלום רב !
כתבת כאן במפורש, שצינור החימום נותק, אם כן איך מגיעים מי קירור לרדיאטור חימום, ואיך לא עלית מיד על כך שמי הקירור נוזלים לריצפת תא הנהג?
בברכת חג שמח ושנה טובה
צביקה

צביקה שלום

מצטער אם לא הסברתי את עצמי נכון

צינור החימום נותק רק מצד אחד ונסגר מכיוון שהיתה בעייה עם מעבר מים מהסעפת הראשית לראדיאטור חימום , אבל המים המשיכו להיקוות בראדיאטור חימום אפילו שלא זרמו דרכו כי צד אחד נשאר עדיין מחובר.
איך הם פתאום מטפטפים פנימה אני לא מבין , זה כנראה נזק פנימי קטן ולא מורגש.

ההיסטורייה היא שבשביל שהחימום יעבוד עשו קומבינה מחוסר ברירה.
היתה בעייה עם זרימת מים מהבלוק מנוע ולכן הוא נאטם ולקחו את המים החמים על ידי צינור T מהצינור העליון העבה שיוצא מהראדיאטור לטרמוסטט , קומבינה שעבדה עד שהצינור T החליד כי עשו אותו מברזל ולא מנחושת או פלסטיק :(

-->