PDA

צפייה בגרסה מלאה : פינוקים לסמוראי (או - כמה שאלות של בעל סמוראי חדש - כותרת נערכה)

TsA
07-09-10, 02:23
לאחר חודשים רבים וחיפושים מייגעים (הכוללים כמה וכמה רגעים של שברון לב), הגשמתי חלום ומצאתי לבסוף את הכלה המיועדת- מדובר כמובן בסמוראי 97' סטנדרטי שמור ויפה עם היסטוריית טיפולים שחוזרת עד לשנת הקנייה ומזגן (!). תודה לאיתמר על העצות בדרך ולמורי על הבדיקה והמילה הנכונה בזמן הנכון שהובילה לרכישה. אני והסמו סוגרים בינתיים שבועיים ימים יחד ואני מרוצה מכל רגע.:p אז למה אני מטריח אותכם בהודעה בכלל?
ובכן, בכוונה חיפשתי רכב סטנדרטי ללא שיפורים מרחיקי לכת כדי שאוכל להחליט בעצמי על מה נכנס ולאן. וכרגע, לאחר יישור הקו המתבקש (שיפוץ סרן קדמי ועוד כהנה וכהנה זוטות), הכיוון הוא לקראת הגבהה איכותית שתיתן לי עוד כמה סנטימטרים לגובה.
מאחר ומדובר ברכב השטח הראשון בחיי, ומאחר ועבדכם הנאמן עדיין לא מתיימר להיות יוטה קליינדשמידט הישראלי, אני לא רוצה להשקיע את המכנסיים בסיפור. התקציב הוא באזור ה-2000 ש"ח לטובת קפיצים+בולמים. הייתי רוצה לשמוע מהאנשים הטובים והמנוסים כאן קצת על האפשרויות העומדות בפני.
יש חבר שכבר בונה גגון, שרטוטים ועצות יתקבלו בברכה. לאחר גמר העבודה נעלה תמונות בעזרת השם ואם יהיה טוב, נשלח את כל מי שירצה אליו...
דבר נוסף שרציתי לשאול הוא לגבי הצ'וק האוטומטי. בכל תחילת נסיעה, המנוע מתחיל מאלפיים סל"ד ואחרי 5 דקות בערך נרגע ויורד לאלף. האם זה נורמלי? האם יכול להיות שמדובר בתקלה בחיישן חום מנוע? האם ישנה דרך לעקוף/לנטרל את הסיפור או שלא מומלץ?
שתהיה שנה טובה לכולנו ולסמוראינו...

Tom Bril
07-09-10, 02:58
הי טסה, כדי להיות יוטה קליינשמידט אתה צריך תקציב הרבה יותר גדול מ2000 ש"ח, תכתוב באפשרויות חיפוש "עלויות לשינוי מין"...

עכשיו ברצינות, יש לך את אפשרות החיפוש דנו בנושא הנ"ל מספר פעמים, לפי דעתי 2000 ש"ח לבולמים + קפיצים הם תקציב נמוך גם ל 4 בולמים בלבד.

בהצלחה : )

איש
07-09-10, 10:08
היי

1- ברוך הבא למשפחת הסמוראי !!.

2- אין לך צ'וק ברוך השם , כי יש לך הזרקה = מערכת מנוהלת ע"י מחשב.

3- הבעיה שאתה מתאר יכולה לנבוע מכמה סיבות :

א- קריאה שגויה של החישני חום אוויר / חום מים הממוקמים על הסעפת יניקה.

ב- שסתום אוויר לא מכון/תקול מצ"ב תמונה בספר רכה המתארת את המנגנון שאחראי על בקרת
[LIST]
זרימת האוויר כאשר המנוע קר .

ג- כיוון חיישן בית מצערת tps .

איך מטפלים :

-לוקחים רב מודד , אחד הכלים היותר זולים וחשובים לסמוראי המוזרק .

-מחברים את הרב מודד לכל אחד (חום אוויר וחום מים) מהחיישנים ומוודים לפי הספר רכב
שההתנגדות תקינה.

-לאחר מיכן עושים זאת גם לtps (חיישן בית מצערת ומסובבים אותו לאחד הצדדים ,עד
שההתנגדות שלו יורדת מאין סוף ל- 0 )

- לאחר כל הכיוונים עוברים לשסתום אוויר (מתואר בסרטוט) , פעולה זאת יכולה להתבצע אך ורק
כאשר המנוע קר לגמרי , פותחים את השסתום ומתסכלים על מיקום הבוכנה הפנימית , מוודים
שהוא פתוח .
מתניעים , מחממים את המנוע כמה דקות , פותחים שוב צריך להיות סגור .
במידה ואחד התנאים לא מתקיימים לש להחליף את השסתום הנ"ל (אפשר גם לנסות לנקות קצת)

בהצלחה גלעד.

יונתןמצפה
07-09-10, 10:29
במידה ואחד התנאים לא מתקיימים לש להחליף את השסתום הנ"ל (אפשר גם לנסות לנקות קצת)

בהצלחה גלעד.

הי גלעד
מנסיוני, אין שום צורך להחליך שסתום כזה בגלל המצב שתיארת. השסתום יושב כנגד כוסית מתכת המוברת אל מול השסתום.
לאחר ניקוי יסודי של כל הגשעפט, ניתן לכוון את הכוסית הנ"ל למקום הרצוי. זה דורש מעט נסוי וטעיה במצבים של מנוע קר לגמרי וחם לגמרי עד לקבלת הסל"ד הרצוי כשמנוע קר.
אגב, 2000 סל"ד למנוע קר לא נשמע לי כמו תקלה משמעותית. סמוראים רבים מגיעים לסל"ד הרבה יותר גבוה...

אצלי, לאחר ניקוי וכיוון של השסתום הסל"ד מגיע לכ- 1.5-1.8 במנוע קר, ללא תנודות, ומתייצב אחרי מספר דקות לסביבות ה- 850. (לפני זה היה מגיע גם ל- 3.5 במנוע קר. הלכלוך שם תוקע יופי יופי את השסתום....)

איש
07-09-10, 12:14
שלום יונתן .

מסכים אתך גם אני לא החלפתי, החלפה זה אידאלי ומומלץ ע"י היצרן .
אפשר גם לנסות לנקות ויש סיכוי טוב שזה יעזור ואפילו יפתור את הבעיה.

GodsFather
07-09-10, 12:51
הגבהה לסמוראי סלילים קצת יותר מסובכת מאשר עלים. זאת בשל היצע בולמי קויל אובר מוגבל יותר בארצנו לרכב הזה (סרן קדמי).

גם במקרה זה, חיפוש יניב לך כמה תוצאות, ביניהן גם כאלה שכן הגביהו וכיצד.

Ace2000
07-09-10, 16:54
סט של בולמים וקפיצים מוגבהים ב 40mm של Kings Springs יעלה לך מחו"ל 4400 ש"ח כולל משלוח ומיסים

http://cgi.ebay.com/40mm-Suspension-Lift-Kit-Suzuki-Sierra-SJ80-Coily-96-98-/120617410410?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item1c155b9f6a

אני לא בטוח שתמצא משהו יותר זול בארץ..

azora
07-09-10, 17:15
היי

1- ברוך הבא למשפחת הסמוראי !!.

2- אין לך צ'וק ברוך השם , כי יש לך הזרקה = מערכת מנוהלת ע"י מחשב.

3- הבעיה שאתה מתאר יכולה לנבוע מכמה סיבות :

א- קריאה שגויה של החישני חום אוויר / חום מים הממוקמים על הסעפת יניקה.

ב- שסתום אוויר לא מכון/תקול מצ"ב תמונה בספר רכה המתארת את המנגנון שאחראי על בקרת
[list]
זרימת האוויר כאשר המנוע קר .

ג- כיוון חיישן בית מצערת tps .

.
-============> :shock:

TSA, קרוב לודאי שאין לך שום בעיה. 2,000 סל"ד לתחילת נסיעה זה נורמלי (אם כי שלי עומד על כ- 1,800). כשהמנוע חם, הסל"ד אמור לעמוד על 800.

בחורף כד"א, הסל"ד ההתחלתי מגיע עד לסביבות 2,500 וטיפה צפונה.

TsA
07-09-10, 20:04
תודה לכולם על כל העצות והתשובה המהירה.
הרצתי חיפוש (די ארוך למען האמת) בפורום ומצאתי המון תוצאות, אך משום מה רובן ככולן מיועדות לסמוראי עלים בלבד. התוצאות היחידות שהיו רלוונטיות לסלילים, דיברו על פרוייקטים "כבדים" לתחרויות וכו', שכמו שכבר ציינתי, אין לי יד ורגל בהן (וכן, אני מודע לעובדה שיוטה היא בחורה. אבל נוהגת יותר טוב מכל הגברים שיש בינתיים...)אגב החיפוש, שאפו על האתר המקצועי ועל שפע המידע. לוקח ימים שלמים לסנן את ההודעות.
צליל

misha_k
07-09-10, 21:53
-============> :shock:

TSA, קרוב לודאי שאין לך שום בעיה. 2,000 סל"ד לתחילת נסיעה זה נורמלי (אם כי שלי עומד על כ- 1,800). כשהמנוע חם, הסל"ד אמור לעמוד על 800.

אצלי יש את אותו סיפור - סמוראי 97.

רק שאצלי אחרי שמניעים הטורים נוטים גם לשחק ובמקרים מסויימים אם אני לוחץ על הגז ומשחרר לפעמים הטורים יורדים עד כדי כך שהמנוע נכבה... :confused:

יש למישהו רעיונות....?

סולי
07-09-10, 22:27
טסה,
תתחדש! נשמע שנפלת על מציאה..
אבל בכל הנוגע למיתלים לSJ80 (זה הקוד דגם שלנו) תשכח מסט מושלם בארץ.
אין יצרן מוכר וגדול שמייצר סט מתלים מושלם, מלבד bluepac, יצרן אוסטרלי לא מוכר במיוחד וללא יבואן מסודר בארץ.
המחיר שלהם באוסטרליה 1900ש"ח, זה הסט כביכול של חברת קינג שהועלה לדיון.

הבעיתיות כאמור היא בדרישה נמוכה ובולם קויל אובר ייעודי, אף יצרן גדול לא רואה כדאיות בייצור סט כזה.

למרות שאין סטים מושלמים, יש בארץ פתרונות יצירתיים של מתקינים מקומיים, הם לא זולים, וכאמור לא מושלמים.. חלקם מציעים ריתוך טבעת תחתונה לגוף הבולם כדי להחזיק את הקפיץ, וגם נותנים אחריות מלאה לכך.

אגב, באוסטרליה תוכל לקרוא בפורומים על אותה בעייה בדיוק, רק שלהם מייצרים בולמים לפי דרישה עם טבעת שמרותכת לבולם עוד בשלב הייצור אגב, גם שם העלויות להגבהה נורמלית (2" ומעלה) עולה בערך 400 דולר אוסטרלי על זוג בולמים קדמיים לפי מידה.

גלעד, יונתן..
אולי תכינו מדריך מ-א' ועד ת'.. על מערכת ההזרקה בסמוראי? ותחזוקה שלה?
נראה שיש לכם המון הבנה וידע עליה..
לי עלה 450ש"ח אצל בעל בקצוע, שאמור להבין את מערכת ההזרקה המפגרת כביכול, וכל הכסף הושכב ללא תועלת.

יונתןמצפה
07-09-10, 22:45
גלעד, יונתן..
אולי תכינו מדריך מ-א' ועד ת'.. על מערכת ההזרקה בסמוראי? ותחזוקה שלה?
נראה שיש לכם המון הבנה וידע עליה..

הלוואי והיה לי המון ידע בנושא...
אכן אני מנסה ללמוד את המערכת הזו, גם ע"י הבנה וגם מהספרים אבל אני רחוק מלהבין מספיק בשביל מדריך. את מה שאני יודע כבר כתבתי, וגם בעוד כמה שרשורים. אפשר ורצוי לחפש.
את מה שגלעד כתב בנוגע לדיאנוסטיקה בעזרת רב מודד טרם תירגלתי, אבל החומר בנוגע לזה קיים. צריך לדעת איפה לחפש ולהיות "יקה" אמיתי בכל הנוגע לסדר הפעולות.
הכל כתוב בספר. אם יש לך סבלנות וזמן, גש לאיזה מוסך סוזוקי מרכזי ובקש לעיין בספר הרכב שלך. (אם תהיה מספיק נחמד סיכוי טוב שגם יתנו לך לצלם...)
אתה תופתע לדעת שהכל הכל כתוב, וכל מוסך שמכבד את עצמו, צריך להיות מסוגל לשבת על הספר כמו שצריך ולעשות דיאגנוסטיקה. אבל הבעייה היא שכנאה אין כ"כ מוסכים כאלו שמכבדים את עצמם... :(

איש
07-09-10, 23:44
הלוואי והיה לי המון ידע בנושא...
אכן אני מנסה ללמוד את המערכת הזו, גם ע"י הבנה וגם מהספרים אבל אני רחוק מלהבין מספיק בשביל מדריך. את מה שאני יודע כבר כתבתי, וגם בעוד כמה שרשורים. אפשר ורצוי לחפש.
את מה שגלעד כתב בנוגע לדיאנוסטיקה בעזרת רב מודד טרם תירגלתי, אבל החומר בנוגע לזה קיים. צריך לדעת איפה לחפש ולהיות "יקה" אמיתי בכל הנוגע לסדר הפעולות.
הכל כתוב בספר. אם יש לך סבלנות וזמן, גש לאיזה מוסך סוזוקי מרכזי ובקש לעיין בספר הרכב שלך. (אם תהיה מספיק נחמד סיכוי טוב שגם יתנו לך לצלם...)
אתה תופתע לדעת שהכל הכל כתוב, וכל מוסך שמכבד את עצמו, צריך להיות מסוגל לשבת על הספר כמו שצריך ולעשות דיאגנוסטיקה. אבל הבעייה היא שכנאה אין כ"כ מוסכים כאלו שמכבדים את עצמם... :(

כמוני כמוך , גם לי אין מספיק ידע כדי להכין מדריך אבל אני לא חוסך בכתיבה בכל פעם שאני ניתקל בבעיה שאני יודע לפתור אני מקווה שעוד יעשו כך.

אגב לגבי ספר רכב יונתן אין צורך ללכת למוסך מרכזי פרסמתי בעבר לינק לאתר שמכיל את כל המידע וספרי רכב לרוב הרכבים שעובדים כאן בפורום , בפרט על סמוראי יש עוד מדריכים כמו התקנת מזגן דיאגרמות חשמל ועוד המלצתי לנעוץ אז ...

-מישה האם משהו ידוע לך שמישהו שיחק לך בבורג שאחראי על בקרת הסרק כדי לנסות לפצות על טורים גבוהים ?

ilan.sch
08-09-10, 00:31
שלי מוגבה.
נדמה לי שמגביהים על ידי כך ששמים פלטות עגולות בקוטר של הסליל, שמים אותן בין הסליל לתושבת שלו אם אני לא מתבלבל. זה אמור לתת עוד כמה סנטימטרים. לא משהו משמעותי, אבל עושה את העבודה והרכב מספיק גבוה, יותר גבוה מזה לדעתי לא הכי חוקי בעולם ולא יציב..

אתה מוזמן להציץ אני גר בשרון.

misha_k
08-09-10, 02:45
כמוני כמוך , גם לי אין מספיק ידע כדי להכין מדריך אבל אני לא חוסך בכתיבה בכל פעם שאני ניתקל בבעיה שאני יודע לפתור אני מקווה שעוד יעשו כך.

אגב לגבי ספר רכב יונתן אין צורך ללכת למוסך מרכזי פרסמתי בעבר לינק לאתר שמכיל את כל המידע וספרי רכב לרוב הרכבים שעובדים כאן בפורום , בפרט על סמוראי יש עוד מדריכים כמו התקנת מזגן דיאגרמות חשמל ועוד המלצתי לנעוץ אז ...

-מישה האם משהו ידוע לך שמישהו שיחק לך בבורג שאחראי על בקרת הסרק כדי לנסות לפצות על טורים גבוהים ?

כן... המוסכניק... הכנסתי את האוטו לבדיקה במוסך והוא שיחק עם הסרק.. הוא אמר שזה נמוך מדיי.

אבל בכל מקרה - אחרי זה כיוונתי שוב ובסרק הוא עומד על +- 900 סל"ד...

איך זה משפיע אבל על הסל"ד הגבוהה כשהמנוע קר...?

יונתןמצפה
08-09-10, 10:00

הבורג הזה בסה"כ פותח מעקף של אוויר לבית המצערת כשהמצערת סגורה. בדיוק מה שעושה השסתום שדיברנו עליו רק בנוסף...
פתחו לך את הבורג הוסיפו אוויר, גם כשהמנוע קר!
המשחק צריך להיות קודם כל כשמנוע קר, ורק אחרי זה עם בורג הסרק במנוע חם. ככה אתה מבודד את פעולת השסתום למנוע קר בכיוון כשמנוע חם.
יונתן

omri_t
08-09-10, 10:39
עשיתם כאן סלט בנושא מערכת ההזרקה....

ישנה תופעה שהסל"ד גבוה בהתנעה קרה - אז זה מכוונים ע"י אותה כוסית שחבויה מאחורי שלושה ברגים.
כיוון מעט קשה שכן הוא דורש שהמנוע יהיה קר.
אז מכוונים טיפה, ואחרי לילה עוד טיפה ובסוף זה מסתדר.

לפני הכל יש להקפיד על מספר דברים שיתנו לכם שקט:
שהמערכת תהייה נקיה
שלא תהיה יניקת אויר דרך צינורות קרועים וכו'
חיישנים תקינים (לבדוק ע"י פלוק) ומחוברים כמו שצריך (חוטין נקרעים..)
חיישן מצערת מכוייל (ע"י פלוק, מופיע בספר הערכים)
כמובן גם מגבר טורים של המזגן, מפלג הצתה מכוונת וכו....

אחרי שמכוונים את המערכת הזו פעם אחת כמו שצריך זה אמור לנגן!
וכנראה שאם לא תדחפו את הידיים שלכם לג'יפה- תמשיכו לסבול!!!
וידוי: כשקניתי את הסמוראי שלי היו תופעות סלד קשות! מגבר טורים לא עבד, סלד שהיה עולה מעל 3K בהתנעה וכו'.
הלכתי לבעל מקצוע ידוע ו"נחשב" שלקח את הכסף והשאיר אותי עם כל הבעיות איתן הגעתי.... וחיוך...
מה עשיתי: קראתי בספר, וקראתי בג'יפולוג (חיפוש) ופירקתי ושיחקתי והרכבתי וקראתי שוב בג'יפולוג
ופירקתי שוב- בסוף זה עבד פיקס ולמדתי איך מכוונים את הנ"ל ומה כל רכיב במערכת הזו עושה.

אז אתם יכולים להמשיך לפרנס בעלי מקצוע, אבל למיטב הבנתי הם לא מבינים בסמוראים מוזרקים.
אז קדימה, חגים בפתח - תדחפו את הידיים למנוע!!
(מבטיח לנסות למצוא זמן ולסייע למי שירים את הכפפה בהכנת מדריך מעמיק למערכת הזו- לתפארת ג'יפולוג!)

ולפותח השרשור:
מברוק! וברוך הבא!
עשה טובה- תקפיד להבא על כותרות יותר אינפורמטיביות לטובת כולנו.
בנושא ההגבה כמו שאמרו קודמי, תתחיל בחיפש.
ואכן תגלה שמעט קשה ויקר להגביה את הסמוראי המסולסל.
עצתי לך בשלב זה- ללמוד טוב טוב את החומר ואת האוטו ולא לרוץ לשפר כלום.
לנסות לראות ולהתנסות בסמוראים של חבר'ה אחרים כדי לבחון בעצמך את ההגבהות השונות.
ורק אחרי שבאמת תבין מה נכון לך- להשקיע את הסכום הלא קטן שאתה הולך להוציא.... ואתה תוציא.. :)
מפגש סוזוקי בפתח לא? הנה לך ההזדמנות לזחול תחת כמה זוקונים וגם אולי לקבל סיבוב- נצל אותה!!
(באסה שאיבדתי את אישור הכניסה לזוקיאדות.. יש מתנדבים לקחת אותי כטרמפיסט? :) )

שנה-טובה!!

איש
08-09-10, 11:54
כן... המוסכניק... הכנסתי את האוטו לבדיקה במוסך והוא שיחק עם הסרק.. הוא אמר שזה נמוך מדיי.

אם אכן מדובר על הבורג שבאיור שמצ"ב:
אני מתייחס לתופעה של צניחת הטורים למצב שבו המנוע ניכבה
לגבי התופעה של סלד גבוהה כבר דשנו בנושא מספיק ...

-הוא(הבורג שבאיור) משפיע מאוד , למעשה הדרך לכוון טורים מהבורג הזה היא טעות בת חטא .
אסור בתכלית האיסור לשחק עם הבורג הזה ללא סיבה .

יש כיוון לבורג הזה , מעבר לכך אחרי שמחזקים אותו למקום יש להוסיף לוקטייט כיוון שהוא נוטה להשתחרר מהרטט של המנוע.

אופן הכיוון :

1- תדליק את המנוע ותגיע לטמפרטורת עבודה.
2- נתק את צינור הוואקום שמתואר באיור .
3- חבר טכנומטר או תן למשהו לשבת בכיסא נהג ושהוא יעקוב אחר הטורים.
4- כוון את הבורג הנ"ל ל1700 -1800 סל"ד .
5- הוסף לוקטייט .
6- הרכב את הכל בחזר למקום לך למקרר תוציא בירה/קפה ולך לטייל :)

בהצלחה .

misha_k
08-09-10, 16:16
אם אכן מדובר על הבורג שבאיור שמצ"ב:
אני מתייחס לתופעה של צניחת הטורים למצב שבו המנוע ניכבה
לגבי התופעה של סלד גבוהה כבר דשנו בנושא מספיק ...

-הוא(הבורג שבאיור) משפיע מאוד , למעשה הדרך לכוון טורים מהבורג הזה היא טעות בת חטא .
אסור בתכלית האיסור לשחק עם הבורג הזה ללא סיבה .

יש כיוון לבורג הזה , מעבר לכך אחרי שמחזקים אותו למקום יש להוסיף לוקטייט כיוון שהוא נוטה להשתחרר מהרטט של המנוע.

אופן הכיוון :

1- תדליק את המנוע ותגיע לטמפרטורת עבודה.
2- נתק את צינור הוואקום שמתואר באיור .
3- חבר טכנומטר או תן למשהו לשבת בכיסא נהג ושהוא יעקוב אחר הטורים.
4- כוון את הבורג הנ"ל ל1700 -1800 סל"ד .
5- הוסף לוקטייט .
6- הרכב את הכל בחזר למקום לך למקרר תוציא בירה/קפה ולך לטייל :)

בהצלחה .

שיחקת אותה עם הפירוט!! תודה.

אני אנסה בסופ"ש ואדווח התקדמות... :)

שנה טובה וחג שמח...!

אלדר
08-09-10, 18:16
מפגש סוזוקי בפתח לא? הנה לך ההזדמנות לזחול תחת כמה זוקונים וגם אולי לקבל סיבוב- נצל אותה!!

שנה-טובה!!

אני מתנדב לקחת אותך, הזוקיאדה הבא תהיה אי שם ב2011.
שנה טובה.

"כי איכות זו לא מילה גסה"

שימי בר
10-09-10, 10:57
למשהו יש מקט"ים ומחירים לכל החיישנים והשסתומים שתוארו בשרשור ?

שנה טובה

azora
10-09-10, 11:19
אצלי יש את אותו סיפור - סמוראי 97.

רק שאצלי אחרי שמניעים הטורים נוטים גם לשחק ובמקרים מסויימים אם אני לוחץ על הגז ומשחרר לפעמים הטורים יורדים עד כדי כך שהמנוע נכבה... :confused:

יש למישהו רעיונות....?

כן.

היה פה פעם שירשור דיי טוב בנושא (ובצורה אירונית, בדיוק בראש השנה שעבר)

אני אצטט את התגובה שלי בשירשור הנ"ל (אין צורך לעבור על כולו)

בכל מקרה, עדכון למען הדורות הבאים:
* פתירת הבעיה נעשתה ע"י ניקוי בית המצערת בעזרת ספריי קרבורטור ומברשת שיניים. לא להתיז לבתוכו סתם כך אלא על המברשת ולשפשף קלות, לנקות את הליכלוך מהמברשת וחוזר חלילה עד נקיון אופטימלי. ותודה לליאור מזוקי-לנד

* ניקוי נשם ה-pcv ע"י התזרת ספריי קרבורטור עוד ועוד, עוד ועוד עד שלא נוזל יותר שום שחור.
ותודה לצביקה קרבורטורים + למורי על הכלים.

*איפוס מחשב הרכב ע"י ניתוק המצבר לכ 15-20 דקות.

המצב היום: סרק יציב לגמרי, האוטו לא רועד ומיותר לציין שאין צניחת סל"ד במעבר בין הילוכים.

שנה טובה לכולם.

1. לשים לב כי יש לשחק עם הגז תוך כדי ניקוי בית המצערת על מנת למנוע סתימות.
2. אציין כי הדרך הבאמת נכונה הייתה לפרק את בית המצערת ולנקות בצורה מקצועית, אני לא ראיתי בזה צורך.

בנוסף, יש להדגיש כי בעיית הסל"ד נפתרה לגמרי רק לאחר יישור קו של מערכת החשמל באוטו.

כבר עברה שנה מאז, והבעיה לא חזרה.

שנה טובה.

azora
10-09-10, 11:22

שנה-טובה!!

נו באמת ! :roll:

misha_k
10-09-10, 17:12
כן.

היה פה פעם שירשור דיי טוב בנושא (ובצורה אירונית, בדיוק בראש השנה שעבר)

אני אצטט את התגובה שלי בשירשור הנ"ל (אין צורך לעבור על כולו)

2. אציין כי הדרך הבאמת נכונה הייתה לפרק את בית המצערת ולנקות בצורה מקצועית, אני לא ראיתי בזה צורך.

בנוסף, יש להדגיש כי בעיית הסל"ד נפתרה לגמרי רק לאחר יישור קו של מערכת החשמל באוטו.

כבר עברה שנה מאז, והבעיה לא חזרה.

שנה טובה.

נשמע טוב

תגיד אם נגיד נשפך חומר ניקוי פנימה או נוזל בזמן הניקוי עם המברשת - זה יכול להזיק איכשהו למנוע...?

ובנוסף - אתחול של המחשב לא מצריך כיול מחדש של המערכת..? פשוט לחכות 20 דקות בלי מצבר ולאחר חיבור מחדש - הכל תקין..?

azora
10-09-10, 22:46
נשמע טוב

תגיד אם נגיד נשפך חומר ניקוי פנימה או נוזל בזמן הניקוי עם המברשת - זה יכול להזיק איכשהו למנוע...?

ובנוסף - אתחול של המחשב לא מצריך כיול מחדש של המערכת..? פשוט לחכות 20 דקות בלי מצבר ולאחר חיבור מחדש - הכל תקין..?

תגדיר חומר ניקוי... אם הכוונה לספריי קרבורטור - הדעות חלוקות, כמות קטנה כנראה לא תעשה נזק. ובכל אופן, ולכן גם הדגשתי, יש לשמור על סל"ד מספיק גבוה שהמנוע לא ייחנק בזמן התהליך, זה אמור לאדות את הספריי.

בסמוראי זה מחשב טיפש, הכיול היחיד למערכת שצריך לעשות זה לכוון מחדש את התחנות של הרדיו. אבל אל נא תתבלבל אחי, זה שתאפס את המחשב יכול להביא לך רגיעה זמנית ותו לא מהבעיות. אם אתה כבר מתעסק במערכת הנ"ל, נסה לנקות הכל כמו שצריך.

עצה נוספת, על הדרך נקה את צינור הפלסטיק שמוביל אויר מהמסנן לבית מצערת, ברבות השנים נאגרת שם כמות נכבדה של לכלוך, וזה אחלה זמן לנקות את מה שנצבר

שנה טובה

misha_k
10-09-10, 22:59
תגדיר חומר ניקוי... אם הכוונה לספריי קרבורטור - הדעות חלוקות, כמות קטנה כנראה לא תעשה נזק. ובכל אופן, ולכן גם הדגשתי, יש לשמור על סל"ד מספיק גבוה שהמנוע לא ייחנק בזמן התהליך, זה אמור לאדות את הספריי.

האמת שלא אמרת מקודם שהמנוע צריך להישאר דלוק בזמן הניקוי...
נראה לי שאני אפרק את כל העסק, אנקה וארכיב מחדש...

azora
11-09-10, 09:05
כן.

היה פה פעם ...

שנה טובה.

חשבתי שזה היה דיי ברור מאליו כרשמתי את הנ"ל. אם לא, אז מתנצל.

שימי בר
14-09-10, 14:19
שלום "איש " שנה טובה
אני מופתע לטובה מהשרטוטים ומהידע שלך
עם השרטוטים אני ניגש לחברת סוזוקי להשיג חיישן אויר
אודה לך אם תוכל לתת לי העתק של הספר או המפות שיש לך זה מציל תמצב
תודה ושנה טובה 050-6246464
שימי בר

איש
15-09-10, 00:17
שלום "איש " שנה טובה
אני מופתע לטובה מהשרטוטים ומהידע שלך
עם השרטוטים אני ניגש לחברת סוזוקי להשיג חיישן אויר
אודה לך אם תוכל לתת לי העתק של הספר או המפות שיש לך זה מציל תמצב
תודה ושנה טובה 050-6246464
שימי בר

http://rapidshare.com/users/U4TX1P
בבקשה
כל החומר שאני משתמש בו נמצא בשרשור הזה :http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=45412
אולי בשעה טובה ידביקו אותו ...

בשרשור הראשון יש את כל החומר לסמוראי מוזרק אבל מדובר על ספר של היינס הוא קצת פחות ברור אבל אם תגדיש לו 10-20 דקות אתה תבין איך הוא בנוי ותסתדר .
בשרשור השני יש את כלל ספרי הרכב גם לסמוראי , אבל אין למוזרקים :( , אבל הוא עדיין עוזר מאוד במכניקה הכללית .
אם לא תמצא את הדיאגרמה או לא תצליח להוריד אני יעלה לך את הדיאגרמה המדוייקת.
חג שמח ושנה טובה וגמר חתימה טובה ...

גלעד.

GodsFather
15-09-10, 05:05
השרשור של הספרים הוסף לFAQ של הפורום.

misha_k
29-09-10, 15:15
חשבתי שזה היה דיי ברור מאליו כרשמתי את הנ"ל. אם לא, אז מתנצל.

קיצור דיווח תוצאות...:

עשיתי טיפול 10000
שכלל:
החלפת שמן מנוע (פרסטון 4010) ופילטר שמן (מקורי)
פילטר אוויר (חליפי ממכישרי תנועה..) שניכסנס אגב בלחץ לבית הפילטר
הוספת תוסף K44 למיכל דלק
ניקוי בית מצערת עם ספריי קרבורטור

ניתוק המצבר ומילוי במים מזוקקים - אגב אין שם סימון לכמה צריך ויצא שהייתי צריך לספוג שם את הנוזלים אחריי שהדלקתי את הרכב - התחילו לצאת מים דרך הפקקים.. (יש שם חורי אוויר..)
זה אמור להיות ככה...?

ונושא נוסף - שמתי לב כשאני עוזב קלאץ' בהילוך סרק אז יש ירידה בסל"ד - יכול להיות שהמצב אפס של הקלאץ' לא מכוון כמו שצריך...? - כיוונתי את המתח בקלאץ' לפני איזה שבוע אבל לפי הבנתי זה לא אמור להשפיע...

הרכב עדיין מגמגם כמו מקודם אחריי ההצתה הראשונה אבל לדעתי המנוע נשמע יותר טוב ממקודם אחרי שהוא מתחמם - עם בורג הסרק אגב לא שיחקו וזה נראה שם כאילו לא נגעו בו כבר הרבה זמן (שכבת אבק אחידה בת איזה שנה - שנתיים לדעתי...)

קראתי בכל מני שרשורים בפורום שאחרי שמנתקים את המצבר לוקח למחשב זמן עד שהוא "לומד" מחדש כמו שצריך את ההצתה המיטבית של המנוע...? זה נכון..?

איש
30-09-10, 18:33

??? אז איך זה מסתדר עם התגובה הזאת ?

misha_k
01-10-10, 01:36
??? אז איך זה מסתדר עם התגובה הזאת ?

התבלבלתי בין הבורג של הסרק שנמצא מאחורי בית המצערת ומגביל את הכבל של המצערת

לבין בורג אחר שנמצא מלפנים ומווסת את כמות האוויר שנכנסת לבית המצערת...

-->