PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בפיזו 406

Saar
07-09-10, 08:06
הי

ב 406 של אחי, מודל 2001, 1800, אוטומטית עם בערך 100K ק"מ נדלקה נורה antipollution fault

מישהו מכיר ויודע לספר מה זה אומר?

תודה,
סער.

grand
07-09-10, 08:53
חיישן חמצן?.

סוזי המשתוללת
07-09-10, 09:10
הי

ב 406 של אחי, מודל 2001, 1800, אוטומטית עם בערך 100K ק"מ נדלקה נורה antipollution fault

מישהו מכיר ויודע לספר מה זה אומר?

תודה,
סער.

סער
בעיית זיהום אויר
יכולה לנבוע מהרבה מקורות ולאו דווקא חיישן חמצן
תשיג tech 2 ותבצע דיאג
תבוא עם שיעורי ביית :-D

Saar
07-09-10, 09:25
הי

TECH 2?

יש לי ODB 2, זה אותו הדבר?

תודה,
סער.

asafk
07-09-10, 23:20
הבעיה מוכרת (קיימת גם אצלי). כיול מצערת פותר את ההודעה... ואז היא חוזרת. מתעלמים, זה ממש בסדר. אנחנו מתעלמים כבר שנתיים, ההודעה באה והולכת, לא מורגש שום דבר חריג וגם בדיקת זיהום אוויר בטסט עברה חלק.

..ומצד שנ - אם תמצא מה הבעיה, ספר לי.

אסף.

Saar
08-09-10, 00:15
תודה אסף,

איך עושים כיול מצערת?

תודה,
סער.

asafk
08-09-10, 01:09
זה במוסך עם מחשב.
יש עוד כמה פתרונות מקובלים לתקלה הזו.
החלפת חיישן אוויר (חיישן ירוק שנמצא איפשהו על מערכת היניקה) בד"כ פותרת את הבעיה.
תעבור לדלק של ה"ביוקר" - זה אומר 98 - וזה עובד לפעמים.

הבעיה היא שבאף מוסך לא יודעים מה התקלה הזו אומרת באמת. ושאלתי כבר כמה מהמומחים הרציניים - התקלה הזו מביכה אותם, וזה לא רק בישראל. בדיזלים יש פילטר מיוחד שזו התקלה שלו, אבל בבנזין אין את הפילטר הזה, ובד"כ גם אין שום תקלה שהמכשור מראה (מה שגורם למוסכים להחליף חלקים באופן רנדומלי, מחיישנים דרך מצערת וכלה בממיר קטליטי, וכחלק מהתיקון לעשות איפוס תקלות שמוחק את ההודעה מהמסך, ואז לוקחים ממך כסף כי הבעיה נפתרה לכאורה למרות שזה לא קשור לחלקים שהם החליפו).
זה יכול להיות מהחיישן שחש כמה האוויר מתאים לו או לא (תסלחו לי על השפה הציורית, אבל נדמה שמדובר במצבי רוח ולא בחיישן מהאסכולה המדעית), ויש הטוענים שזה עשוי לנבוע מוויכוח בין שני החיישנים שבבית המצערת (מה שנפתר על ידי איפוס מצערת או על ידי החלפת אחד מהשניים אם מגלים שהוא לא מבין על מה הוא מדבר).
אסכולה אחרת טוענת שמדובר בשימוש בדלק מזוהם, ואני לא יודע איך זה קשור לתקלה, אבל התאוריה מבוססת על תצפיות בהן החלפה לדלק יקר פתרה את הבעיה.

ואפשר פשוט להתעלם.

אסף.

asafk
08-09-10, 01:17
נזכרתי בעוד דבר שעשוי להיות קשור - יש את המשאבת אוויר שמזרימה אוויר לסעפת הפליטה במנוע קר, יש לה שסתום חד כיווני ומעברים די קטנים. אם המעברים סתומים, גם אז עשויה להידלק התקלה הזו.
(די עשיתי מחקר לפני איזה שנתיים על התקלה המוזרה הזו, אולי אני אזכר בעוד דברים)

אסף.

BackDoorMan
08-09-10, 11:40
כיול מצערת יודע לעשות שמחה מהוד השרון .

-->