PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמן גיר ושמן תמסורת

אליKO
02-10-04, 19:05
הגיע זמן טיפול-היכן בודקים ומהיכן ממלאים שמן לתיבת ההילוכים והתמסורת?
תודה
אליKO

yoav
02-10-04, 19:10
אליקו- זה פתולוג ולא פתלוג (אלא אם יש חולם חסר שמה :lol: )- ואם הוא רעב הוא אוכל שווארמה.. לגבי שאלתך- לי בטח אין תשובה- אבל יש לי היינס של סמוראי- אז אם אתה גר באיזור אתה מוזמן לשאול אותו- יש שם תמונות של מה שאתה זקוק לו.

אליKO
02-10-04, 20:33
יואב תודה - פתלוג בכתיב חסר אבל אם זה כ"כ מפריע אז ניתן לתקן.
הג'יפ שלי הוא ג'יפ ג'יפ ולא סמוראי לכן תודה על העצה אבל זה לא עוזר לי :(
בעומר מוכרים שווארמה טעימה?
זהירות מהפתולוג!!! :twisted: :twisted:

זאביק
03-10-04, 08:50
הג'יפ שלי הוא ג'יפ ג'יפ ולא סמוראי

אליקו,

מה זה ג'יפ ג'יפ ??
לא מכיר חיה כזו.
CJ-5 ? CJ-6 ? CJ-7 ? CJ-8 ? סופה ?
תשתדל להיות הרבה יותר מדוייק (כולל תיאור של הג'יפ ובחירת הפורום המתאים).

אליKO
04-10-04, 08:09
מה זה ג'יפ ג'יפ ??

זאביק צודק! מה שלי מובן מאליו לא מובן לאחרים....
הג'יפ שלי הוא ג'יפ CJ-6. :D :D

AvigdorAharon
04-10-04, 10:59
תיבת העברה:
מבט על החלק האחורי של התיבה, תראה בורג ריבועי בחלק השמאלי עליון של התיבה - כאן בודקים וממלאים (בודקים עם הזרת וממלאים עד שנשפך).
דרך אחד החורים של הגשר גיר, מפתח הלן 7 מ"מ בחלק התחתון של התיבה - כאן מרוקנים ובודקים שאין גרדים בשמן (הפקק הוא מגנטי).

תיבת הילוכים:
מבט מהחלק הקדמי של התיבה, על הדופן השמאלית תראה בורג ריבועי, כמו של תיבת ההעברה - כאן בודקים וממלאים (באותה שיטה כמו בתיבת ההעברה).
בחלק התחתון קדמי של התיבה תראה בורג ריבועי - כאן מרוקנים.

טיפ (דרכי ממוני):
את בורג הבדיקה והמילוי של תיבת ההילוכים כדאי לפתוח מתוך הג'יפ (אחרי שתפרק את המגן גומי של התיבה). גם בשיטה זו התאמצתי לא מעט, בשיטה אחרת לא הצלחתי.

בהצלחה,
אביגדור

t_uri
04-10-04, 11:05
אליKO.
כנראה שיש לך גיר מדגם T-176. חפש בצד ימין של הגיר על הדופן יש לך שני פתחים. אתה בסה"כ צריך:

1. אתה פותח את התחתון ומרוקן (אני ממליץ לעשות את זה אחרי סיום נסיעה כי אז השמן דליל יותר).

2. בפקק מותקן מגנט. חשוב לנקות את הפקק משבבים של ברזל שמצטברים עליו.

3. מלא שמן דרך הפקק העליון עד שהשמן מגיע לגובה הפקק (מתחיל לנזול). אין המלצה טובה יותר למילוי המיכל משימוש במשאבת נפט (7-12 ש"ח בכל חנות טכנית) למילוי שמן בפקק העליון. פשוט כלי גאוני :!: :D

יום טוב.

אורי טל.

אליKO
04-10-04, 17:26
תודה לאורי ואביגדור

לרוקן את השמן בתיבת ההילוכים לא הייתה בעיה, בתחתית התיבה היה פקק 1/2" לדעתי של צנרת מים והוא לא היה מגנטי אז פרקתי ורוקנתי.
כדי למלא בחזרה ולאחר חיפוש הפקקים שאתה ואביגדור הזכרתם ואי מציאתם, פרקתי את היוניט
של הרוורס ומשם מלאתי 1.7 ליטר.
כדי לרוקן שמן מנוע פרקתי יוניט שהיה בתחתית הקרטר ולא הבנתי למה הוא משמש- משהו מכם יודע מה תפקידו?(יש לי הרגשה שזהו אילתור נוסף של פקק)

תודה שוב

אליKO

asafk
04-10-04, 23:01
אליKO.
1. אתה פותח את התחתון ומרוקן (אני ממליץ לעשות את זה אחרי סיום נסיעה כי אז השמן דליל יותר).
3. מלא שמן דרך הפקק העליון

אני ממליץ, לפני שפותחים את פקק הריקון, לפתוח את פקק המילוי.
גם כדי לוודא שהוא נפתח (לא טוב לגלות, כשהתיבה ריקה משמן, שאי אפשר לפתוח את פקק המילוי),
וגם כדי לאפשר לשמן לצאת יותר בקלות (ולאוויר להיכנס במקומו)
אחרי שיצא כל השמן, לפני שסוגרים את פקק הריקון, שופכים קצת שמן נקי שישטוף את התיבה מבפנים.

אסף.

AvigdorAharon
05-10-04, 11:29
כדי לרוקן שמן מנוע פרקתי יוניט שהיה בתחתית הקרטר ולא הבנתי למה הוא משמש- משהו מכם יודע מה תפקידו?(יש לי הרגשה שזהו אילתור נוסף של פקק)
אם זה בורג משושה שנפתח על ידי מפתח 16\9, אז זהו פקק הריקון.
אני לא מכיר יוניט שנמצא בקרטר השמן.

אביגדור

AvigdorAharon
05-10-04, 11:31
ונזכרתי בעוד משהו:

כדי למלא בחזרה ולאחר חיפוש הפקקים שאתה ואביגדור הזכרתם ואי מציאתם, פרקתי את היוניט של הרוורס ומשם מלאתי 1.7 ליטר.
אמנם הכמות שמילאת היא נכונה, לדעתי שווה לבדוק על ידי פקק המילוי, אולי יש לך כעת עודף \ חוסר שמן?

אביגדור

אליKO
10-10-04, 08:01
אם זה בורג משושה שנפתח על ידי מפתח 16\9, אז זהו פקק הריקון.
אני לא מכיר יוניט שנמצא בקרטר השמן.

אפילו היה מחובר אליו חוט בצבע אדום
מעניין מה תפקידו...
אליKO

זאביק
10-10-04, 09:46
אפילו היה מחובר אליו חוט בצבע אדום
מעניין מה תפקידו...
אליKO

החוט היה מחובר לאן שהוא ?
יכול להיות שמחוסר פקק, מישהו לקח יוניט בתור פקק מאולתר, וזה נשאר שם . . .

-->