PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס 96 לעומת ג'ימני

banana
08-09-10, 15:43
שלום, ברשותי היילקס 96 (עם נעילה אחורית). לאחרונה הצעתי לאחד מחבריי שהוא בעלים של ג'ימני 2000 ומשהו (סטנדרטי) שנצא לטייל יחד. הוא הסכים אבל הוסיף שאקח בחשבון שהיות והג'ימני עביר יותר מההיילקס נצתרך לוודא שאנו בוחרים מסלול מתאים כדי שלא יהיו מקומות שבהם הוא יעבור ואני לא. קצת הופתעתי כי אני נוסע הרבה בשטח ועוד לא נתקלתי באיזושהי בעיית עבירות עם ההיילקס (כמובן שאני לא מדבר על דיונות) אבל היות ואני ממש לא מומחה החלטתי לשאול אם מה שהוא אמר לגבי העבירות זה נכון.?

ishc
08-09-10, 16:19
אם שני הכלים סטנדרטים אז הטיוטה בעל עבירות גבוהה יותר במיוחד עם מדובר בדגם עם נעילה.

סוזי המשתוללת
08-09-10, 17:17
מה אתה שח?
הטויוטה יותר עבירה? במה ?
מדרגות סלע בלבד וגם זה בערבון מוגבל
כל מקום שצריך זריזות מנוע ומשקל קל קרי בוץ חול דרדרות גימיני ייצא על העליונה וגם במעברים טכניים כמו גדודיות אדמה שבהם זוית הבטן מדברת או בתעלות שם זריזות המנוע והגודל הפיזי מדברים לטובה
בקיצור כמו שאתה רואה אין שחור ולבן
לי יש סמוראי וטרופר
איפה שהסמוראי נוסע בהנעה אחורית נעול הטרופר נתקע עם שתי נעילות והוא חזק יותר מפי 2 מהסמוראי !!! וזה מנסיון

ד ו ר ו ן
08-09-10, 19:12
מה אתה שח?
כל מקום שצריך זריזות מנוע ומשקל קל קרי בוץ חול דרדרות גימיני ייצא על העליונה וגם במעברים טכניים כמו גדודיות אדמה שבהם זוית הבטן מדברת או בתעלות שם זריזות המנוע והגודל הפיזי מדברים לטובה
לי יש סמוראי וטרופר
איפה שהסמוראי נוסע בהנעה אחורית נעול הטרופר נתקע עם שתי נעילות והוא חזק יותר מפי 2 מהסמוראי !!! וזה מנסיון
סוזי,
אתה שוכח משום מה שעבירות נגזרת ממכלול של נתונים נוספים, כמו גודל גלגל למשל ומרווחים אמיתיים ביחס לבסיס הגלגלים.
ג'ימני עם צמיגי קורקינט לא מסוגל בכלל לגשת למכשול שרכבים בגודל מלא רק מתחילים להרגיש, פשוט כי במקום שהם נוגעים עם הגלגל הוא מנגח עם הפגוש..
גודל גלגל שעוזר גם בדרדרות וגל בציפה על חול.
זה נכון שאם הוא נתקע אז הנהג והנוסע יכולים לרדת ולהרים אותו ביד מעבר למכשול אבל זה לא נקרא עבירות..
אין מומנט למנוע או יחסי העברה מתאימים שמאפשרים לתקל מכשולים בצורה מבוקרת בעליה או בירידה, בסיס גלגלים קצרצר שמהווה בעיה בטיפוס\ירידה משיפועים תלולים או מדרגות גבוהות, על מכשולים שהגמדים נוסעים סביבם אתה יכול לעבור מעל.. בקיצור לא חסר.
אני מטייל עם ג'ימני מידי פעם, הוא נוסע נהדר אבל עד להגיד שהוא עביר יותר כמכלול מכל רכב שטח בגודל מלא הדרך רחוקה.
בצורתו הסטנדרטית עד מוגבה קלות, אין לו שום יתרון בזויות גישה/נטישה/גחון/בטן, כי למרות בסיס גלגלים קצר מאד, פשוט כי הוא גם נמוך מאד ..
או לצורך העניין גם סופה/דיפנדר/ היילקס בעלי זויות מרכב טובות יותר ברוב המקרים אם הג'ימני לא עבר מסכת שיפורים ניכרת.
לטרופר יש גחון מתוכנן אפעס לא משהו.. נמוך ועם בליטות (גשר גיר לדוג') שבמקרה הפרטי שלו אולי נחות מהגמדים במקרים ספציפיים.

חגי
08-09-10, 21:10
הרבה תלוי בנהג הגימני ,נהג מיומן ומנוסה יעשה פלאים עם הרכב הקטן הזה.

בהיילקס נעול נהג מתחיל לא יתקשה לעבור את רוב המכשולים המוכרים בארצנו.

מניסיון ,היילקס לא רע בכלל בבוץ (הוא גבוהההההההההההההה) אבל סמוראי הוא מלך .

ishc
08-09-10, 22:03
מה אתה שח?
לי יש סמוראי וטרופר

נכון שבמקרים מסויימים הג'ימני יצא שידו על העליונה אבל ברוב המקרים לא. גודל גלגל גדול יותר, מנוע בשרני יותר ויחס קצר יותר בהילוך כוח, מרווח גחון עדיף ונעילת דיפ' אחורית עושים את הטיוטה יותר עביר.

banana
08-09-10, 22:39
נראה לי שגם ה חוסן בתוספת לגובה ויחסי העברה מדברים בעד עצמם. בכל אופן תודה לכל המגיבים ושנה טובה.

yaniv050
08-09-10, 22:50
מעניין הגימני נראה רך מאוד. ולפי מה שאתם כותבים הוא ממש לא פרייר.

tooshey
08-09-10, 23:49
מה אתה שח?
לי יש סמוראי וטרופר

סוזינקה
אתה סובל מתסמונת ידועה של פיצול אישיות בתקופת החגים
" ד"ר טרופר ומיסטר סוזי"...
כנראה כשאתה עובר מאחד לשני, אתה שוכח איך נוהגים...

שנה טובה, טושי

zagi
09-09-10, 00:46
יאללה, עוד מעט מישהו יעלה שרשור בשם " היילקס VS פיאט פנדה " ....

אתם רציניים ??? היילקס סטנדרתי מול ג'ימני סטנדרתי ??? יש מקום להשוואה ?

היילקס - מגיע עם קפיצים מעל הסרן , גבוהה מאוד במקור , נעילה אחורית , יחס זחילה מעולה ב-LOW , רכב חסון מאוד .

ג'ימיני - בקבוק ליטר וחצי בקושי נכנס מתחת למרכב של ג'מיני סטנדרתי , ג'יפון - עם כל המשתמע מכך , ללא נעילה במקור , יתרון בזריזות משקל ותמרון .

אז בסדר , את הג'ימיני אפשר להעביר בחריץ של כרטיס אשראי והיילקס לא .... יופי ממש רכב עבירות מנצח .

שלא תבינו לא נכון , יש לי המון סימפתיה לג'ימיני , אבל מכאן ועד להשוות אותו להיילקס ??? איפה תלכו ???............רחווווווווווק .

רכבים טובים יותר מהג'מיני לא זכו להשוואה אל מול ההיילקס , מה עשה הפעפוס שזכה לכך ?

ודבר אחרון ... סוזי , אני קורא אותך לסדר !!!

yaniv050
09-09-10, 01:32
היי שגיא הם רשמו שלא במדרגות סלע וזה נכון הגימיני יותר מהיר זריז נוח וחסכוני .
אני לא מכיר את הגימני אבל אני בטוח שבכל מקום חוץ מסלעייה ענקית הגימיני מנצח.

kobiarava
09-09-10, 02:30
מזכיר ויכוח שהיה לפני כמה שבועות, "ויטארע VS סופה"...
אין מה להתווכח, אין הקבלה בין הכלים, הכלי הגדול יותר בשני המבחנים הנ"ל תמיד ייקח, בגלל יותר מנוע, יותר קלירנס וגלגלים גדולים יותר.

קובי

ishc
09-09-10, 09:01

[/B][/SIZE]

ענק!!! הפנדה לוקחת בהליכה ;)

yaniv050
09-09-10, 09:48
מזכיר ויכוח שהיה לפני כמה שבועות, "ויטארע VS סופה"...
אין מה להתווכח, אין הקבלה בין הכלים, הכלי הגדול יותר בשני המבחנים הנ"ל תמיד ייקח, בגלל יותר מנוע, יותר קלירנס וגלגלים גדולים יותר.

קובי

קובי זה תלוי איפה.

אני מאמין שהשבילים טוסון משאיר לרובנו עשן. וזה אפילו לא גייפ.

kobiarava
09-09-10, 09:58
יכול מאוד להיות, וברור לי שאפילו אם מדברים על כלים סטנדרטיים, בשבילים גם הויטארה לא רואה את הסופה\היילקס, אבל ההשוואה מדברת על עבירות, ולא על שבילים.

קובי

ד ו ר ו ן
09-09-10, 10:07
ג'ימיני - בקבוק ליטר וחצי בקושי נכנס מתחת למרכב של ג'מיני סטנדרתי ,
התכוונת בשכיבה כמובן..

יניב,
טוסון לא בהכרח "ישאיר אבק" לרובנו, בין השאר בגלל מתלים לא מתאימים לנסיעה מהירה בשביל שהוא ברמה של דרך עפר כבושה ומפולסת.. תזכור שהבסיס שלו הוא רכב משפחתי.
סגירות מהלך אלימות במקרה הטוב יכתיבו קצב נסיעה לא מהיר במיוחד ולחילופין ישביתו רכב כזה יחסית מהר בהשוואה למה שרכבים חסונים יותר מוכנין ויכולים לספוג.

yaniv050
09-09-10, 10:08
האמת שזה מאוד מסקרן אותי כי כל טיול של חמישי בלילה ( עבירות ) המצב שלי מעולה ....

אולי מר שגיא יוסיף משהו???

ד ו ר ו ן
09-09-10, 10:14
יכול מאוד להיות, וברור לי שאפילו אם מדברים על כלים סטנדרטיים, בשבילים גם הויטארה לא רואה את הסופה\היילקס, אבל ההשוואה מדברת על עבירות, ולא על שבילים.
קובי
גם כאן זה לא המקרה, רכב עם בסיס גלגלים קצר לעולם יהיה פחות יציב כיוונית מאשר רכב עם בסיס גלגלים ארוך יותר.
להיילקס אין ממש מנוע אז הוא לא דוגמא טובה, הויטרה תוכל להאט בקטעים בעיתיים שההיילקס לא רואה בכלל ולהאיץ מחדש מהר יותר ולכפר על חוסר היכולת לשכך חריצים והפרות בשטח.
במקרה של הסופה.. הויטרה פשוט תישאר מאחור.

סוזי המשתוללת
09-09-10, 10:33
אני לא מאמין שאתם כותבים את הדברים האלה!!
יותר מנוע??
כח סוס אינו דבר אבסולוטי
הוא צריך להזיז משקל מסויים ומה לעשות היילקס הגיע מהמפעל עם 80 כ"ס ואילו גימני עם 83
הראשון הגיע עם כמעט 2 טון ואילו השני עם מעט יותר מטון
עכשיו תצרפו את זה לעובדה שהיילקס מקורי הגיע עם צמיגי 28.5 אינטש מהמפעל ואילו הגימני עם מעט יותר מ27 ז"א מעט יותר מס"מ אחד בגובה הצמיג בחלק הרלוונטי
עכשיו תגידו לי למי יותר קל להרים את עצמו בעליות !!
לא הכל בשטח זה מדרגות סלע !!!
תפנימו את זה שכשמדברים על יכולות שטח מדברים על ממוצע של סלעים, בוץ, דרדרת, חול, שלג, קרח , מעברים טכניים צרים שההילקס פיזית לא עובר והג'ימני ייסע בהנעה אחורית !!!
עוד נקודה שאתם לא לוקחים בחשבון היא העובדה שבמרבית מסלולי הטיול מי שמשאיר את "סימניו" בצורת בורות והצלבות הם רכבים בעלי בסיס גלגלים זהה פחות או יותר (כל הטנדרים /suv וכו')
מכיוון שהג'ימני הוא בעל בסיס גלגלים שונה מהותית הוא לא מתמודד עם בורות והצלבות שאחרים כן!!
אף אחד לא הגדיר בתחילת השרשור שהשטח שמטיילים בו מורכב רק ממדרגות בנות 60 ס"מ ומעלה ולכן כשכותבים תשובה צריכים לענות בהתאם לעובדות ולא לתחושות הבטן

חג שמח

סוזי המשתוללת
09-09-10, 10:39

אתם רציניים ??? היילקס סטנדרתי מול ג'ימני סטנדרתי ??? יש מקום להשוואה ?

היילקס - מגיע עם קפיצים מעל הסרן , גבוהה מאוד במקור , נעילה אחורית , יחס זחילה מעולה ב-LOW , רכב חסון מאוד .

ג'ימיני - בקבוק ליטר וחצי בקושי נכנס מתחת למרכב של ג'מיני סטנדרתי , ג'יפון - עם כל המשתמע מכך , ללא נעילה במקור , יתרון בזריזות משקל ותמרון .

אז בסדר , את הג'ימיני אפשר להעביר בחריץ של כרטיס אשראי והיילקס לא .... יופי ממש רכב עבירות מנצח .

שלא תבינו לא נכון , יש לי המון סימפתיה לג'ימיני , אבל מכאן ועד להשוות אותו להיילקס ??? איפה תלכו ???............רחווווווווווק .

רכבים טובים יותר מהג'מיני לא זכו להשוואה אל מול ההיילקס , מה עשה הפעפוס שזכה לכך ?

ודבר אחרון ... סוזי , אני קורא אותך לסדר !!!

תיזהר שאני לא אשים ארגז ירקות בתור כיסא בסוזי ואקרע אותך לסדר :mrgreen::D

חג שמייייייח

ד ו ר ו ן
09-09-10, 10:48
אני לא מאמין שאתם כותבים את הדברים האלה!!
יותר מנוע??
כח סוס אינו דבר אבסולוטי
הוא צריך להזיז משקל מסויים ומה לעשות היילקס הגיע מהמפעל עם 80 כ"ס ואילו גימני עם 83 לא יודע כמה סוסונים יש לג'ימני אבל להיילקס היו בשער המפעל 83 סוסים יפניים (שזה סוג של תת-סוס אוריאנטלי, מעט חלש יותר מהסוס רגיל במקרה הזה..).

עכשיו תצרפו את זה לעובדה שהיילקס מקורי הגיע עם צמיגי 28.5 אינטש מהמפעל
תנסה בכיוון של 29.5 , יותר קרוב למציאות.. ואז יש הבדל גם עם התקליטים המקוריים.

תפנימו את זה שכשמדברים על יכולות שטח מדברים על ממוצע של סלעים, בוץ, דרדרת, חול, שלג, קרח , מעברים טכניים צרים שההילקס פיזית לא עובר והג'ימני ייסע בהנעה אחורית !!!
צר לי ,
כדברי טושי, משהו בגפילטע דפק לך את הקופסא.. בדיוק בגלל שזה ממוצע הגמד לא בר השוואה באמת, גם בנסיעה מהירה הוא לא בר השוואה לרכבים גדולים עם מהלך כניסה טוב בהרבה ויכולת יציבות כיוונית טובה יותר.

עוד נקודה שאתם לא לוקחים בחשבון היא העובדה שבמרבית מסלולי הטיול מי שמשאיר את "סימניו" בצורת בורות והצלבות הם רכבים בעלי בסיס גלגלים זהה פחות או יותר (כל הטנדרים /suv וכו')
בדיוק מהסיבה שרשמת על התייצבות דרכים ומעברים לפי הסטנדרט, יש מעט מאד (אם בכלל) מקרים בהם במסלול טיול או מסלול ממוצע, מעבר שרכב בגודל רגיל לא עובר בו וג'ימני כן-אחרת זה היה מראש מסלול רק לגמדים-ואין כאלו.
מה זה עוזר לי אם אני נוסע 30 ק"מ בפארן בסבבה עם ג'ימני ורכב בגודל רגיל, אחד אחרי השני אבל בנקודה היחידה במסלול הג'ימני אוכל חרא או צריך משיכה?
אתה מבין שהממוצע, גם בטיול "רגיל בנגב, מכיל בקלות תוכו גם את אחד מהבאים: ורדית/עשוש/מרזבה/רמון/"סתם מדרגה בלי שם".
סוזי, יש לי חבר טוב שמטייל איתנו עם ג'ימני, אין מקום שהוא לא עבר במסלול טיול, השאלה היא באיזה אלגנטיות ביחס לסיקס/סופה/היילקס/דיפנדר.

יונתןמצפה
09-09-10, 11:01
דורון, דווקה רוב המעלות שרשמת (למעט וורדית אולי) הם דוגמא טובה למעלות שג'ימיני עם נהג טוב לא מתרגש מהם בכלל.
אני זוכר שנסעתי פעם את המעלה רמון עם טרופר (בירידה) והוא היה נראה לי מגעיל ברמות. כשעלתי אותו עם הסמוראי סתם בתור סיבוב של אחרה"צ (רכב בודד) בתקופת הדרום שלי, לא הבנתי בכלל ממה התרגשתי כמסעתי בו עם טרופר.
הסמוראי/ג'ימיני במקרה הזה פשוט מתמרן בקלות בין מכשולים שאתה עם המפלץ עובר בלי לשים לב. כאן הטענה של שמוליק היא בדיוק המקרה שיש לגמדים האלו יתרון.
עשוש- זה לא מעלה.
מרזבה? לצערי טרם הסכימו להצטרץ אלי אמיצים כדי שאוכל לתת חוות דעת מיד ראשונה, אבל חבר שגר בערבה (דביל יש לומר) עם ג'ימיני סטנדרטי עד העצם אישש את מה שחשבתי שרכב קצר וצר במקרה הזה לא מתמודד עם הדרמה שרכבים גדולים וארוכים נאלצים להתמודד איתה במרזבה. הוא עלה לבדו את המרזבה עם הג'ימיני (שוב בשיטוט של אחרה"צ...) בלי דרמות מיותרות במכה ראשונה וללא התקרבות למצב בעייתי.
שורה תחתונה, נהג נהג נהג....
(אנשים עם אופני 6.5 אינצ' לא מבינים איך הם לא עוקפים אותי בסינגלים טכניים כשאני עם אופני זנב קשיח ובולם 120 מ"מ.... עזבו את הרכבים בשקט)

יונתןמצפה
09-09-10, 11:04

חג שמייייייח

שמוליק, יש לי כיסא ספייר במחסן אם אתה צריך...

ד ו ר ו ן
09-09-10, 11:20
יונתן,
כפי שראית בטיולים-ג'ימני סטנדרטי נמוך יותר מסמוראי ועם זויות מרכב שונות ופחות טובות בגלל פלסטיקה בעיקר.
ראית שבמקומות שהעיזה שלך דילגה בהם בלי להחשוב פעמיים הג'ימני השחיז פינות וגחון.

נחזור לזה שהשאלה היתה בין שני רכבים ספציפיים, אבל בכל טרופר הוא לא דוגמא טובה כי זויות המרכב שלו ,בייחוד בגחון, .לא מוצלחות במיוחד.

בפעם הראשונה שנסעתי עם טרופר בשטח, במעלה זרון לא האמנתי כמה חריקות וחבטות הגיעו מלמטה, שלא לדבר על בלימת המנוע הגרועה עד כדי שעצרתי לבדוק אם בטעות נסעתי במצב HIGH..
אותו המעלה שהגמל עבר בו בשעמום מוחלט של להחזיק את ההגה ולחכות שזה יסתיים מרוב שזה קל ולא מורגש.

yaniv050
09-09-10, 11:20
די עם התחרות למי יש זנגילה יותר גדולה .

מעניין לראות פעם גימיני משופרת מאוד בסלעים . לא נראה לי שהיילקס יעמוד בלחץ הגימיני גם ללא כלום חזק .

zagi
09-09-10, 14:08

חג שמייייייח

טוב, זה לא פייר מה שאתה עושה עכשיו ...
גם אם אתה תגיע עם הביבמה של הילד לא בטוח שאני אצליח לעמוד מולך ... אין לי את הרזומה שלך ויש כבוד גדול לזה , חוץ מזה שבטח תגיע עם כננת שתריץ אותך קדימה ואצלי בהיילקס ראשון LOW יותר איטי מכל כננת ;):p .

בכל מקרה , אם אתה תנהג בשני הרכבים אני בטוח שתנצח את עצמך עם ההיילקס , חוץ מזה אתה תמיד מוזמן , רק תגיד ונארגן לך כסא או ארגז ירקות אם אתה מעדיף כך ....

שנה טובה ומצחיקה :p.

yaniv050
09-09-10, 14:44
אוקי דברנו מספיק. רק צריך מישהו שיסכם ויחליט מה חזק יותר.

נדב42
09-09-10, 15:39
שנה טובה ומצחיקה :p.

הנה, זה היה הסיכום הכי מוצלח לשרשור הזה ...

yaniv050
09-09-10, 19:07
הנה, זה היה הסיכום הכי מוצלח לשרשור הזה ...

נדב מאדם שנון כמוך ציפיתי ליותר משתי מילים .

-->