PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה מוזרה במזגן ביתי

BackDoorMan
09-09-10, 11:12
המפוצל אצל הורי , כבר ממזג 15 שנה .
2.5 סטנדרטי של תדיראן, אבל מידי פעם הוא מפסיק לקרר, האויר יוצא מהמאייד בטמפרטורת החדר.
הקירור מתחדש רק לאחר הדממה למשך שעה.

zivo
09-09-10, 11:16
בזמן שהמזגן עובד (מקרר), מה הטמפ' של הצינור העבה(יניקה) בכניסה למעבה (היחידה שבחוץ)?
הצינור "מזיע"? יש עליו התעבות (חיצונית)?

ניר.א
09-09-10, 14:10
תבדוק 2 דברים:
א.האם כשהמזגן עובד(מקרר) יש קרח על הצינורות היוצאים מהמעבה (היחידה החיצונית)
ב.כאשר המזגן מפסיק לקרר האם המאוורר במעבה עובד והאם המדחס עובד
יש מצב שהמאוורר במעבה אינו תקין וכאשר המנוע שלו מתחמם הוא מפסיק את פעולתו
עד להתקררות ואותו הדבר גם לגבי המדחס.
מעבר לזה יכולות גם להיות בעיות פיקוד .
תתחיל בלבדוק את הדברים האלו ונראה אם נוכל לעזור יותר

רומי
09-09-10, 22:08
במידה ויש לך גישה למנוע המזגן
פרק מכסה עליון כמובן אחרי שניתקת מהחשמל
1. בדוק בצמת החוטים (תקע של מס' חוטים הנכנס לשקע המחובר לקופסאת חשמל)את החיבורים בדגש על ה-0 יעני החוט הכחול
2. בדוק ע"י מכשיר את הקבל.
אם החוט הכחול מנותק או החיבור בו רופף - קצר אותו מעט וחבר בחזרה. אם לא ניתן כיון שהכל מפויך ו/או אין לך לשונית הנכנסת לתקע ו/או אין לך את המכשיר הלוחץ - בצע עקיפה עם מהדק ישירות לקופסאת החשמל שכנראה השקע מוצמד אליו.
התוצאה : כל החוטים יהיו בשקע תקע למעט החוט הנ"ל שיכנס ישירות.
את קופסאת החשמל מפרקים ע"י בורג אחד המחבר את מכסה קופסאת החשמל .
קבל - לכל מזגן קבל משלו כשהטולרנס הינו 5-10% +-
לעניות דעתי - פרק את הקבל קנה חדש תואם כי סביר שאחרי 15 שנה הוא מזייף ברמות - גורם לצריכת חשמל מוגברת. מחיר קבל הינו 60-80 ש"ח.

זאת היתה התקלה אצלי במזגן תדיראן מלפני 15-16 שנה. את התקלה איבחנתי בעזרת חבר טלפוני ואת העבודה הוא ביצע הסביר לי והראה לי למען העתיד :)
מקווה שעזרתי

BackDoorMan
09-09-10, 22:35
או.קיי ..יבדק מחר, העניין שהתקלה קיימת כבר כמה חודשים טובים, ורק לפני מספר ימים זה התחיל להציק כך שקשה לי לקבל את הרעיון שהקבל אשם.
איך אפשר לדעת אם חסר גז ?

zivo
10-09-10, 01:11
או.קיי ..יבדק מחר, העניין שהתקלה קיימת כבר כמה חודשים טובים, ורק לפני מספר ימים זה התחיל להציק כך שקשה לי לקבל את הרעיון שהקבל אשם.
איך אפשר לדעת אם חסר גז ?
זו בדיוק השאלה שניר ואני כיוונו אליה - אם הצינור יניקה של המעבה לא קר מאוד (אני לא מסכים אם ניר, אסור שהוא יהיה עם קרח, אבל זה צריך להיות קור שלא נעים להחזיק את הצינור), אז או שחסר גז, או שהמדחס מסיים את חייו.

ניר.א
11-09-10, 00:17
זו בדיוק השאלה שניר ואני כיוונו אליה - אם הצינור יניקה של המעבה לא קר מאוד (אני לא מסכים אם ניר, אסור שהוא יהיה עם קרח, אבל זה צריך להיות קור שלא נעים להחזיק את הצינור), אז או שחסר גז, או שהמדחס מסיים את חייו.

לא אמרתי שרצוי שיהיה קרח!
קרח בפרוש מראה שיש בעיה שיכולה להיות או חוסר גז (ואז המזגן יקרר בהתחלה אבל לאחר זמן מה יקפא ויפסיק לקרר)
או זרימת אוויר לא טובה (פילטרים לא נקיים,סוללת מאייד סתומה-בכל זאת מזגן בן 15,או בעיה במאוורר מאייד).
קבל (כמו שנכתב קודם )לא נראה לי כאפשרות סבירה בגלל שבהתחלה המזגן כן מקרר אבל אני לא לגמרי פוסל את האפשרות.

-->