PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על שילוב נכון של סוגי צמיגים שונים מלפנים ומאחור

skhaikin
03-10-04, 11:52
שלום,
אני יודע שנושא הצמיגים כבר כוסה רבות בפורומים שונים, אך לא מצאתי תשובה לשאלה שאני הולך לשאול כאן. אשמח אם מישהו יפנה אותי לשרשור מתאים... (אגב, יש דרך חכמה לחפש בשרשורים, מלבד "ידנית" ?)

השאלה היא כזאת:
כיום, יש לי 4 צמיגי Good Year AT/S בגודל 31. הזוג הקדמי די בלוי, מומלץ להחליף אותו. הזוג האחורי עדיין במצב סביר בהחלט. אני שוקל מעבר לצמיגי שטח מלא MT/R של אותה חברה.
כמובן, המצב הכלכלי לא מזהיר והייתי רוצה להשקיע עכשיו רק בזוג צמיגים אחד.
אז מהם שיקולים של "בעד ונגד" עבור הקומבינה הבאה: את הזוג האחורי להעביר קדימה, ואחורה לשים זו MT/R חדשים ?

או אולי... כדאי לחפש MT/R משומשים ולהחליף את כל הרביעיה ? יש סיכוי למצוא צמיגים במצב טוב באמת ? (לא בדיוק ברור לי למה שמישהו ימכור, אבל אולי אני לא רואה את כל התמונה)

בנוסף, מעניין אותי עד כמה אספקט הרעש של צמיגי השטח הוא באמת מציק, והאם אחיזת כביש נפגעת באופן רציני מספיק עקב התקנת MT/R.

אני נוסע כ - 30 ק"מ כל יום על כביש, פלוס הטיולים בעבירות בינונית (בינתיים...)

אשמח לקבל טיפים/המלצות בנושא.

-סרגיי

AvigdorAharon
03-10-04, 12:32
אז מהם שיקולים של "בעד ונגד" עבור הקומבינה הבאה: את הזוג האחורי להעביר קדימה, ואחורה לשים זו MT/R חדשים ?

לדעתי, לא ממומלץ! הצמיגים בעלי שטח חתך שונה (שטח מלא, וחצי חצי) ולכן צפה שינויים במרחקי הבלימה.

כדאי לחפש MT/R משומשים ולהחליף את כל הרביעיה ?

שוב לדעתי לא ממומלץ! בצמיגים הם הקשר הישיר של הרכב לכביש, לא ממליץ לשים משומשים.
זהו החלק החשוב ביותר ברכב, לא ממליץ לעשות קיצורי דרך!

...My Two Cents

אביגדור

איציק - 4X6ZH
03-10-04, 13:23
לא עושים את זה .
בנוסף לפגיעה בבטיחות .!!
אתה עשוי לגרום לנזק במערכת העברת הכח . ממסרה \ דפרנציאל \ צלבים \ ....
איציק

skhaikin
03-10-04, 13:45
איציק, אביגדור:

הבנתי, הפנמתי, קיבלתי - תודה.

מה לגבי העברת הצמיגים האחוריים (ה"סבירים") קדימה ורכישת זוג צמיגי AT/S חדשים אחורה ? זה כן בסדר ?

עד כמה המאמץ הכלכלי ברכישת צמיגי השטח מצדיק את עצמו, בכל זאת ?
איך ארגיש איתם בכביש (במיוחד בחורף)... אף פעם לא ניסיתי לנהוג עם צמיגי שטח מלא, ההחלטה קשה מאד :twisted:

אדי
03-10-04, 14:05
אם יש לך תקציב לזוג MTR-ים, אתה יכול לקנות שלישיה של צמיגי שטח זולים יותר (בהערכה גסה). תתאמץ קצת יותר וקנה רביעית צמיגי שטח חדשים ... אז לא מדובר ב-MTR, אבל עדיפים ארבעה צמיגי שטח חדשים על פני כל מיני "ערבובים".

אדי

asafk
03-10-04, 14:06
לדעתי, הלא פופולרית, אין בעיה לערבב. הסופה היא הנעה אחורית בכביש. אין קשר מכני בין הסרן האחורי לקדמי- ולכן לא ייגרם נזק.
לגבי מרחקי בלימה- זה כמו הבדל של חצי PSI בין הקדימה לאחורה, שמשנה את שטח המגע- זניח.
עכשיו, תעזבו את התאוריה. בסופה שלי קניתי את הצמיגים בזוגות, נסעתי חצי שנה עם BF AT מקדימה, וגודייר MTR מאחורה. בלי שום בעיה.

בדיעבד, זו היתה טעות- לא בגלל שום היבט בטיחותי/ נזק לרכב/ משהו אחר. אלא בגלל העבירות נטו. הMTR מאחורה עשו נפלא לאוטו. הקדמיים הקפיצו אותו עוד קצת.

שווה להשקיע בצמיגים טובים- ויפה שעה אחת קודם. זה הרבה יותר כיף. צמיגים טובים= צמיגים אגרסיביים. כל עדת הMT למיניהם.

אסף.

איציק - 4X6ZH
03-10-04, 14:20
יש הרבה נסיון וידע בתשובתו של אסף .
אבל אבל .
מי ששואל שאלה כזאת בדרך כלל אינו מבין את כל ההשלכות של שילוב כזה .
וטוב שהוא שואל .
בדרך כלל זה פתח להמשך שילוב ולמעשים שלא יעשו .
לכן אני מעדיף להיות מבית שמאי .
ולא להמליץ .
לא כל מה שהרבי עושה הוא מרשה לתלמידים שלו לעשות .
איציק

skhaikin
03-10-04, 14:29
נו יופי, אסף בא והרס את הכל .... סתאאאאם :lol: :lol:

עדיין- מה לגבי התנהגות בכביש, במיוחד בכביש רטוב - אני צפוי לבעיות מיוחדות עם צמיגים 100% שטח ?

asafk
03-10-04, 14:30
צמיגים חדשים ומודרניים- אין שום בעיה. אתה בסופה. זה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותך.

אסף.

AvigdorAharon
04-10-04, 10:47
עדיין- מה לגבי התנהגות בכביש, במיוחד בכביש רטוב - אני צפוי לבעיות מיוחדות עם צמיגים 100% שטח ?

סע בזהירות (כמו תמיד...) והכל יהיה בסדר.
ד"א, על תפסול את ברידג'סטון (שטח מלא), הרבה יותר זולים, ולדעתי, ברמת טיולים סבירה פלוס, יעשו את העבודה (ההבדל במחיר בין 550 ל 650 בערך).

אביגדור

eran4x4
05-10-04, 07:50
עלולה להתעורר בעיתיות בבלימה בכביש עם MT/R מאחור ו AT מקדימה (לטובת שטח MT/R אחורי חשוב).

בבלימת חרום אתה עלול לנעול גלגלים אחורים לפני קדמיים (לאחוריים פרופיל שטח עם אחיזת כביש חלשה יותר) דבר שעלול להוביל לאיבוד שליטה (מצד שני הגומי של ה MT/R צעיר וגמיש יותר).

אם החלטתה להחליף זוג - אחרי ההחלפה בצע בלימת חרום (על משטח אספלט) ותבדוק איזה גלגלים ננעלים קודם, אם האחורים - תחליף גם קדמים.

זאביק
05-10-04, 09:48
אם החלטתה להחליף זוג - אחרי ההחלפה בצע בלימת חרום (על משטח אספלט) ותבדוק איזה גלגלים ננעלים קודם, אם האחורים - תחליף גם קדמים.

תבצע את אותה בדיקה גם על כורכר.
זה משטח קרוב יותר לדימוי של כביש רטוב = אחיזה פחות טובה.
(אם אתה יכול לבדוק על כביש רטוב, זה הכי טוב).

קיד
05-10-04, 21:24
תגידו לי מה אתם פסיכים??
סרגי, התשובה של אסף מצויינת!
אף אחד לא בולם את הסופה ממהירות של 200 קמ"ש בסיבוב של בר אילן, אלא ממהירות של 90 קמ"ש גג.
בבלימת חרום, גם עם סט צמיגים חדש, יש לקחת בחשבון הרבה גורמים. הדרך היחידה שלך להעריך את תגובת הרכב, היא ללכת ליום הדרכה במגרש החלקה! שווה ומומלץ. במיגרש תבין את כל התנהגות הרכב (לא רק אחיזה),את ניגזרת מרכז הכובד + ניגזרת חלוקת כוח בלימה אחורה/קדימה.
עד לפני שנה נסעתי על יוקוהמה, ולמעט הסט המקורי לפני 5 שנים, בכל פעם שקרעתי צמיג, קניתי רק 1, ומשומש!.
איציק, גם עם 4 צמיגים חדשים, אין לנוע משולב 4*4 על הכביש עם ממסרה כזו. ובשטח, עזוב...גם הצמיג החלופי, הוא לא בדיוק באותו הגודל של השאר. נו אז מה.
תהיו קצת יותר ליברלים.
חג שמח.
קיד.

-->