PDA

צפייה בגרסה מלאה : [ויטרה 93' אוטומטית]-טמפ' מים לא תקינה

שי .מ.
09-09-10, 14:03
שלום לכולם ושנה טובה.

מכיוון שהשעון חום המקורי ברכב תמיד נמצא על הרבע התחתון של הסקאלה החלותי לחבר שעון טמפ' משני חיצוני.

קניתי שעון חום פשוט , הוא בא עם יוניט חום לצורך העניין אולם לא השתמשתי בו.
חיווטתי את שעון החום למינוס בגוף,פלוס מהסוויץ' ואת האות לשעון חום מהיוניט חיברתי ליוניט שיושבת על בית הטרמוסטט. (לא נראה לי שזה מקורי כי הבעלים הקודם החליף בית טרמוסטט)

עכשיו אחרי הנעה וכאשר אני נמצא בטמפ' עבודה של המנוע שעון החום החיצוני עומד על 95 מעלות בערך (פלוס מינוס)
שעון החום הפנימי המקורי בלוח שעונים עומד על הקו התחתון (מנוע קר)...
חייב לציין שחיברתי את החוט של היוניט חום לשעון החיצוני ע"י גישור לחוט המקורי שמתחבר ליוניט חום במנוע ונותן גם את הקריאה לשעון חום המקורי בלוח שעונים,האם זה תקין?
השאלות כאלה:

1.מהי טמפ' עבודה תקינה של המנוע הנ"ל?
2.כיצד אני בודק פאן קלאץ' לתקינות?
3.שאני מפעיל מזגן אין שינוי בעוצמת המאוורר,האם תקין? האם יש קשר? אגב,חום המנוע לא עולה במצב של מזגן פועל.

תודה רבה,
שי.

raanan
09-09-10, 16:19
אתה עושה "סלט" גדול במע' החיווי טמפ' .
ממליץ לך שתנתק את כל התוספות שלך טרם שריפת המחוון המקורי (מקרה טוב) או קצר כולל למע' החשמל (מקרה רע מאוד).

הכי טוב שתסביר מה הבעיה (אם יש בעיה בכלל ...), אח"כ תשאל שאלות ותפעל עפ"י ההמלצות.

טיפ נוסף וחשוב, תשתמש בחיפוש או שתשוטט בהיסטוריית הפורום. מעריך שלמרבית שאלותייך ניתנה תשובה בעבר.

בהצלחה
רענן

RAMURAI
09-09-10, 19:10
את מה שעשית בהחלט שלא בסדר.

אתה לא יכול להחליט איזה שעון לחבר לאיזה יוניט(לא סתם זה בא עם היוניט).

מה שאני מציע לך זה להתחיל מכיוון אחר לגמריי:

1. לבדוק אם יש לך טרמטסטט ברכב+לבדוק את תקינותו(נשמע כאילו שאין).

2. לנתק את החיבורים המיותרים לחוט המקורי.

3. בסוויץ' פתוח(שדולקים הנורות בלוח שעונים) לתת נגיע למינס(לגוף הרכב), אם הקו תקין השעון חום בלוח יזנק למעלה.

4. אחרי שתבדוק את כל זה אתה מוזמן לעדכן.

שי .מ.
09-09-10, 19:40
1.נבדק טרמוסטט ונמצא תקין

2.בסוויץ פתוח ונגיעה בגוף השעון מגיע לH

3.אין חיבורים מיותרים על החוט המקורי.

הבעיה הינה שהשעון חום בלוח שעונים מראה שהרכב תמיד קר,בקושי עולה בסקאלה שלו.

לעומתו השעון החיצוני שחיברתי מראה שהמנוע מתייצב על טמפ' עבודה של 92-93 מעלות ולא זז משם.

מה הלאה?

ומה בכלל אמורה להיות טמפ' העבודה של המנוע הזה?

תודה.

RAMURAI
09-09-10, 19:54
בכמה מעלות ניפתח התרמוסטט(מה רשום עליו)?

-->