PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ג'יפ סופה

liran87s
10-09-10, 18:50
שלום שלום חברים,

אני עוד חדש ואני מעוניין לקנות ג'יפ סופה.
קודם, אני רוצה לדעת אם לדעתכם הוא מתאים לי, דבר שני, מה בדיוק צריך לדעת לפני קניה, הערכה כללית של עלויות להמשך מבעלי נסיון וכו'.

1. כמה אתם רוצים להשקיע? - בין 18,000 עד 23,000
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? - אך ורק טיולים
3. מי נוהג בו? - אני
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? - זוג / בודד, זה לא יגיע למשפחה שלמה..
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? - כמה קילומטרים כבר אפשר לעשות לטיול קרוב ? לא יצא לי לעשות כאלה טיולים, משער שלא יותר מ-500 ק"מ בחודש...
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. - ידני, מה דעתכם על הנעה בגז ? זה אמת חוסך בצורה רצינית ?

חשוב שהג'יפ יהיה סגור, ולא ברזנט, צריך סגירה טובה, פח או פיברגלס..
אם אני קונה ג'יפ פתוח, מה תהיה עלות הסגירה ?
עבירות טובה מאד חשובה לי, איזה דגם של סופה הוא הכי מומלץ ואם יש ג'יפים אחרים שאתפם יכולים להמליץ עליהם ?

מהי צריכת הדלק של סופה ?

kobiarava
10-09-10, 20:39
אהלן לירן
נתחיל מהתחלה-אם הג'יפ מתאים לך-רק אתה תחליט, ובד"כ זה מבוסס לא רק על נתונים מדידים אלא גם על רגש, ג'יפ קונים מהלב ובלי שיהיה לך חיבור איתו זה לא ילך.
הפירוט שלך די ממצה, ובסה"כ יש כמה נקודות והערות:
1. התקציב שלך לא ריאלי בכלל. לסופה סבירה תצטרך תקציב כפול, לא פחות, ממה שהעלית. אם אין לך, רד מזה, כי אם בכ"ז תמצא סופה שנכנסת לתקציב, היא תהיה פח זבל על גלגלים, אין ספק בעניין הזה. אפשר למצוא כלים בסיסיים, שמצריכים השקעה סבירה (לא מושלמים "תדלק וסע") בסביבות 30K, אבל בכ"ז תצטרך להשקיע בהם כמה אלפיות טובות כדי לטייל בראש שקט.
2. צריכת הדלק הממוצעת בסופות היא 5-6 ק"מ לליטר. תתכונן מראש, ההוצאה העיקרית היא על דלק, וטיול נחמד במדבר, סד"ג של 800-1000 ק"מ כולל נסיעות מנהלתיות, יעלה כ-1000 ש"ח ויותר בדלק בלבד. הסבה לגז לא נפוצה ולא מומלצת בכלל, היא תייצר יותר בעיות ממה שתנסה למנוע. פשוט מתרגלים למצב או לא קונים רכב שטח בנזין, כי זו למעשה הצריכה המקובלת בכל כלי הבנזין הגדולים.
3. אפשר למצוא כלים סגורים במצב טוב, קח בחשבון שסגירת מתכת צריך לבדוק בשבע עיניים כי לגגות יש נטיה להרקב בקלות. סגירת פיבר בד"כ תהיה במצב טוב יותר, אבל קח בחשבון שכלי סגור בפיבר מתחמם קשות בשמש, ברמה שמזגן סופה סטנדרטי יתקשה להתגבר על החום. אם כבר מדברים על מזגנים, חשוב מאוד בכלי סגור לבדוק היטב את המזגן שהוא כלי הכרחי בעיקר בנסיעה המנהלתית, מהשטח ואל השטח. ברגע שמגיעים לשטח פותחים 2 חלונות וסוגרים את המזגן.
לא מומלץ לקנות כלי פתוח ולסגור באופן עצמאי, כי שינוי כזה מצריך שינוי ברישום ברישיון, עמדה מס' 1 במשרד הרישוי-אתה לא רוצה להיכנס לזה, כי טוב לא ייצא מזה.
4. סופה היא כלי עביר בצורתו הבסיסית, אבל על מנת להשיג עבירות טובה יותר, יש בשוק שיפורים אין סוף. זוג נעילות אוטומטיות זולות יעשה פלאים לעבירות של הרכב, קיט מתלים רציני עולה לא מעט אבל שווה כל אגורה בשיפור העבירות והנוחות כאחד. בכל מקרה, קנה את הכלי שתבחר ע"פ כל השיקולים, תתחיל לנסוע בשטח ותחליט בהדרגה כמה אתה צריך עוד להוסיף בשיפורים.
מקווה שעניתי לך על מרבית השאלות, כמובן שיש כאן את פורום הסופות שמהווה מאגר ענק של אינפורמציה בכל תחומי אחזקת הג'יפ, מומלץ להיכנס ולקרוא את השרשורים על מנת לקבל מושג כללי לאן אתה נכנס, ואתה תמיד מוזמן להעלות כל שאלה, להתייעץ לפני רכישה של כלי ספציפי וכו'.

בהצלחה-קובי

ש01
10-09-10, 21:50
בהמשך לדבריו של קובי, מס' הערות/תוספות:
1. התקציב שלך לא ריאלי בכלל. לסופה סבירה תצטרך תקציב כפול, לא פחות, ממה שהעלית. אם אין לך, רד מזה, כי אם בכ"ז תמצא סופה שנכנסת לתקציב, היא תהיה פח זבל על גלגלים, אין ספק בעניין הזה. אפשר למצוא כלים בסיסיים, שמצריכים השקעה סבירה (לא מושלמים "תדלק וסע") בסביבות 30K, אבל בכ"ז תצטרך להשקיע בהם כמה אלפיות טובות כדי לטייל בראש שקט.
אפשר למצא סופות טובות גם ב- 25K ומטה. אבל, מצריך הרבה עבודת חיפוש, לחרוש את הארץ ולפנות גם לסופות שאתה סתם רואה ברחוב, אולי עוד תמצא (כמוני) מוכר בהכחשה... (שלא רצא לפרסם ע"מ לא לקדם את המכירה..) מה שכן, חשוב שיהיה לך יועץ, איש שמכיר סופות/ג'יפים ויודע על מה להסתכל.

3. אפשר למצוא כלים סגורים במצב טוב, קח בחשבון שסגירת מתכת צריך לבדוק בשבע עיניים כי לגגות יש נטיה להרקב בקלות. סגירת פיבר בד"כ תהיה במצב טוב יותר, אבל קח בחשבון שכלי סגור בפיבר מתחמם קשות בשמש, ברמה שמזגן סופה סטנדרטי יתקשה להתגבר על החום. אם כבר מדברים על מזגנים, חשוב מאוד בכלי סגור לבדוק היטב את המזגן שהוא כלי הכרחי בעיקר בנסיעה המנהלתית, מהשטח ואל השטח. ברגע שמגיעים לשטח פותחים 2 חלונות וסוגרים את המזגן.
לא מומלץ לקנות כלי פתוח ולסגור באופן עצמאי, כי שינוי כזה מצריך שינוי ברישום ברישיון, עמדה מס' 1 במשרד הרישוי-אתה לא רוצה להיכנס לזה, כי טוב לא ייצא מזה.
כתב כבר פעם אחד הפעילים בפורום שהברזנט אטום יותר מהמתכת... חוצמזה, לדעתי, טיול אמיתי כולל גם להרגיש, להריח ולטעום את הטבע. את זה עושים עם ג'יפ פתוח ולא עם עזרת מזגן ורדיו...
4. סופה היא כלי עביר בצורתו הבסיסית, אבל על מנת להשיג עבירות טובה יותר, יש בשוק שיפורים אין סוף. זוג נעילות אוטומטיות זולות יעשה פלאים לעבירות של הרכב, קיט מתלים רציני עולה לא מעט אבל שווה כל אגורה בשיפור העבירות והנוחות כאחד. בכל מקרה, קנה את הכלי שתבחר ע"פ כל השיקולים, תתחיל לנסוע בשטח ותחליט בהדרגה כמה אתה צריך עוד להוסיף בשיפורים.
מקווה שעניתי לך על מרבית השאלות, כמובן שיש כאן את פורום הסופות שמהווה מאגר ענק של אינפורמציה בכל תחומי אחזקת הג'יפ, מומלץ להיכנס ולקרוא את השרשורים על מנת לקבל מושג כללי לאן אתה נכנס, ואתה תמיד מוזמן להעלות כל שאלה, להתייעץ לפני רכישה של כלי ספציפי וכו'.

לג'יפאי חדש איו כל צורך בשיפורים. הסופה יודעת לתת הרבה יותר מה שרוב הדרכים מחייבות. לצורך העניין, רוב ה"ג'יפים" - למעשה SUV למינהם נדרשים למיגונים, שיפורים, תוספות והמון שקלים על מנת להגיע ליכולות של סופה. מנסיון אישי, אני יכול להעיד שלאחר שלוש שנים על סופה, ועוד שנה וחצי על סמוראי, לא מעט טיולים כולל שטחים טכנים (או כאלו שהוגדרו קשים על ידי אחרים) עדיין לא נתקלתי בצורך בנעילות, לדוגמה.

המלצתי לג'יפאי מתחיל היא להתחיל, דווקא, בסמוראי (שבקלות יכנס לתקציב) או סופה סטנדרטית עד כמה שניתן וללמוד את התחביב, הצרכים האישיים וכד'. לאחר שתצבור ניסיון, טיולים, תתנסה במגוון תנאי שטח וכד' תדע מהם צרכיך ומה עליך להשקיע בג'יפ.
כך גם עם הסגירה - תתנסה מעט לפני שאתה מבטל את הברזנט. לאחר שתפגוש את נציגי המסד בעמדה מס' 1 לא בטוח שתרצה לשוב לשם...
בכל מקרה, התרחק מסופה אוטומטית או מדיזל.

ושיהי לך בהצלחה...

בהצלחה-קובי[/quote]

liran87s
10-09-10, 22:33
חבר'ה, קודם כל ממש תודה על העצות ! גם על מהירות התגובה !

הסיבה שאני רוצה סגירה היא העובדה שאני מפחד מגניבת הרכב, להיכנס לרכב פתוח ולהסתלק ביחד איתו זה נורא פשוט, בעיקר בבאר שבע, כשדרום הר חרון זה 10-15 דקות נסיעה מכאן.
באופן כללי הרכב יחנה בחניה מקורה אך פתוחה לכל.

הסגירה לא חשובה לי מהכיוון של אטימות למים, האטימות והמזגן מוכרים לי, עד לפני שנתיים חוותי אותם כל יום בצבא, יחד עם ווסט ושכפ"צ קרמי... בסופה ממגונת ! (אין חלונות...), באופן כללי, גם בטויוטה קורולה, אני מסתפק בחלון פתוח ולא אוהב מזגן.

אני כרגע קורא את ה"מדריך לבדיקת ג'יפ סופה לפני קנייה", אבל עלה לי רעיון שיכול לעזור לי יותר עם זה... יש טיולים של חבר'ה עם סופות ? אולי אם אני אגיע ואראה את הכלי האזרחי בפעולה עם חבר'ה שיש להם אותו ואשמע קצת על אופן השימוש...

kobiarava
10-09-10, 22:46
שכח מחברון, הסופות שנגנבות מכל הארץ מגיעות לפי הזמנה למקום יותר קרוב לב"ש-אלעזזאמה.
חוצמזה, אם אתה חושש מגניבות, הדבר האחרון שימנע מהגנב מלגנוב את הג'יפ זה הדלת ה"נעולה" של הסופה. בפעם הראשונה שתיתקע מחוץ לג'יפ עם המפתח בפנים, תגלה שלא צריך להיות פורץ מומחה כדי לפתוח את הדלתות המצ'וקמקות של הסופה...

קובי

six 4 life
10-09-10, 22:51
הסיבה שאני רוצה סגירה היא העובדה שאני מפחד מגניבת הרכב, להיכנס לרכב פתוח ולהסתלק ביחד איתו זה נורא פשוט, בעיקר בבאר שבע, כשדרום הר חברון זה 10-15 דקות נסיעה מכאן.
באופן כללי הרכב יחנה בחניה מקורה אך פתוחה לכל.
לפי התיאורים שלך הדבר היחידי שאני רוצה לאמר לך, ובאמת בלי לרפות את ידיך חלילה, אל תקנה סופה.

liran87s
10-09-10, 23:21
לפי התיאורים שלך הדבר היחידי שאני רוצה לאמר לך, ובאמת בלי לרפות את ידיך חלילה, אל תקנה סופה.

אתה רוצה להגיד לי שסופה פתוחה וסגורה הן בדיוק אותו דבר מבחינת גניבה ?

kobiarava
10-09-10, 23:26
כן. אין קשר בין דלת נעולה לבין רכב גניב פחות או יותר. נגד גניבות הג'יפים אפשר ומומלץ לעשות הרבה דברים אחרים, אבל כמו שאמרתי, הדלת היא הדבר האחרון שיעצור את הגנב.

קובי

סופת המדבר
10-09-10, 23:26
אתה רוצה להגיד לי שסופה פתוחה וסגורה הן בדיוק אותו דבר מבחינת גניבה ?

בול...
בעצם אולי לא 'בול' לסגורה יש אולי יתרון של שתי שניות יותר על הפתוחה ;)

עצוב כמה שזה נכון
ויותר עצוב שזה השיקול הכי גדול בקניית סופה ''האם אני ימכור אותה בסוף או שיגנבו אותה ליפניי?''

liran87s
10-09-10, 23:43
בול...
בעצם אולי לא 'בול' לסגורה יש אולי יתרון של שתי שניות יותר על הפתוחה ;)

עצוב כמה שזה נכון
ויותר עצוב שזה השיקול הכי גדול בקניית סופה ''האם אני ימכור אותה בסוף או שיגנבו אותה ליפניי?''

עוד לא קניתי, כבר למכור ?

וכן, זה מדאיג אותי שיגנבו לי את הרכב, אם יחדור יותר מים או פחות, זה פחות מדאיג, אני מחפש רכב שטח טוב, לא דמוי ג'יפ שמפורסם כג'יפ שמיועד לנסיעה ליוגה או מכון כושר - לאחד כזה, באמת לא חודרים מים.

אני יוצא מנקודת הנחה שאם אני קונה כרגע זה כדי להנות, אם זה ייגנב, לא יהיה יותר בשנים הקרובות, זה לא עגבניה או חטיף שקונים בסופר.

אם אתם אומרים שאין קשר בין זה לבין גניבת הרכב, אתם יותר מנוסים ממני ואני אקח את העצה לתשומת ליבי.

zagi
11-09-10, 00:22
באזור שאתה גר בו אתה יכול להיות בטוח שהסופה תיגנב לך , פתוחה או סגורה - היא תיגנב .

אלה אם תמגן אותה עם הרבה ברזלים ושאר דברים נגד גניבות ותסווה אותה טוב , לחלופין אתה יכול להתידד עם הצד השני של המתרס ....

liran87s
11-09-10, 00:40
באזור שאתה גר בו אתה יכול להיות בטוח שהסופה תיגנב לך , פתוחה או סגורה - היא תיגנב .

אלה אם תמגן אותה עם הרבה ברזלים ושאר דברים נגד גניבות ותסווה אותה טוב , לחלופין אתה יכול להתידד עם הצד השני של המתרס ....

מה עם ביטוח מקיף ? קיים ברכבים מהסוג הזה ?

omri_t
11-09-10, 01:09
ברוך הבא! :)

דעתי כמו של חבריי שענו לך.
אין עוררין על כך שסופה זה ג'יפ.
אבל לאחר התנאים שציינת, יש עוד אופציות לא רעות שיכולות להתאים לך.
הן מבחינת תקציב (סופה + יישור קו לא יעמוד בתקציב שציינת)
והן מבחינת בעיית הגניבות.

עצתי לך- למשפחת סוזוקי יש מה להציע:
סמוראי יכול להיכנס לתחום המחיר שכתבת.
הוא רכב שטח קשוח ומהנה
הוא מתאים לשני אנשים כמו שכתבת
והוא לא גניב

גילוי נאות- עד לא מזמן היה לי סמוראי, שהוחלף בסופה בעיקר בגלל שאין בו מספיק מקום לצרכיי.
את כל השאר- הוא עשה ובגדול!

RAMURAI
11-09-10, 01:45
הוא רכב שטח קשוח ומהנה

:rolleyes:

דרור ברלי
11-09-10, 10:02
מה עם ביטוח מקיף ? קיים ברכבים מהסוג הזה ?

אפשר לבטח מקיף.
שתי בעיות עם זה:
1. יקר ללא פרופורציות לערך האוטו - אבל זה אך ורק בגלל שהאוטו גניב ללא פרופורציות.
2. מחיר המחירון הרשמי של סופה אחרי הפחתות בגין מכרזים וכו' (וכמעט כל הסופות הן יוצאות מכרז/חברה כלשהו) הוא פחות ממחצית ערכה האמיתי כפי שמשתקף ממחירי השוק. חו"ח גנבו לך את הסופה, תקבל מהביטוח סכום שיספיק לך אולי לסמוראי ישן. בלחץ.

הפתרונות לזה מגיעים בעיקר מכיוון אמצעי מיגון מתחום הברזלים הכבדים. אבל גם זה לא מבטיח שתישן טוב בלילה, במיוחד כשאתה לא בבית ומשאיר את הג'יפ בחניה. בטח באיזור בו אתה מתגורר, שמעשית כבר אינו שייך למדינת ישראל אלא לפזורת הגנבים. בטוח שזה מתאים לך? רבים וטובים מכרו את הג'יפ או לא קונים אחד כזה רק בגלל בעית הגניבות ובגלל שרוצים ראש שקט.
נשמע רע? בטענות נא לבוא למדינה המחורבנת הזו שמעודדת את הגנבים ומגינה עליהם.

החלטת בכל זאת שאתה רוצה?
יש סופות בסכומים שהעלית, בעיקר מוזנחות/שחוטות ומהמודלים הישנים (92-93) טובות הן כבר לא. תצטרך להשקיע בהן והרבה כדי להביא אותן למצב ראוי למאכל אדם. וזה מנסיון ואחרי חיפושים שבמהלכם בדקתי יותר מ-30 סופות. היו סופות עם פוטנציאל טוב במחירים סבירים שקרצו לי אבל הצריכו השקעה גדולה, ולא כל אלה שהיו יקרות מלכתחילה היו שוות את המחיר שביקשו עבורן, אבל הזולות?.... שחוטות לגמרי וספק אם רובן ראויות אפילו לפירוק. סופה טובה מתחילה ב-30K ומעלה עבור משהו ישן יחסית ולא משופר.

יונימוג אדום
11-09-10, 12:14
לך על סיקס .
הרבה פחות גניב , יותר טוב בשטח , תצרוכת דלק קצת יותר טובה , חלפים ותיקונים זולים בהרבה ( כמחצית ) ולא פחות חשוב : בתקציב הזה תוכל למצוא רכב שמור ומטופל .
אם תרצה פרטים נוספים או עזרה במציאת רכב , צור קשר טלפוני ואשמח לעזור .

אילן - 050-5249686

RAMURAI
11-09-10, 14:40
לך על סיקס .

רעיון חלופי לא רע בכלל.

איתמר_DRZ
11-09-10, 16:18
לצערנו גם סיקסים הם גונבים, הם אוהבים אותם הרבה פחות מסופות זה נכון, אבל אני הייתי חרד לחייו של כל דבר שנראה\מריח\מרגיש כמו JEEP(בזמן האחרון גם הגראנדים נהיו פופולאריים פה באיזור).
ואני אומר את זה בתור אחד שגר בנגב והיה לו במשפחה סיקס שסבל מהטרדות חוזרות ונשנות...

מאיר רוטברג
11-09-10, 17:11
עם כל הכבוד לתאוריות הגניבה ואכן יש גנבות של סופות הרי דיפנדר במקום הראשון,
במיוחד 110

דרור ברלי
11-09-10, 17:57
לך על סיקס .

הרבה פחות גניב
לפני שהיו סופות הם היו גונבים סיקסים... יש גם קצת מה ללמוד מהם - להם, להבדיל מאיתנו, יש פחות אמוציות ויותר הגיון... ולהבדיל מהדיפנדרים שנגנבים לצורך פירוק, הסופות הולכות לנסיעה. לעבודה בהברחות. לא סתם הם גונבים סופות.

יותר טוב בשטח
זה נתון לויכוח אינסופי. יתרון הסיקס בשילדה גמישה יותר מתקזז בשברים ובסדקים בשילדה הישנה, כן, מרוב גמישות... בסופו של דבר הם די דומים.

תצרוכת דלק קצת יותר טובה
זו כבר בדיחת השנה. שאני לא איחנק מרוב צחוק.

חלפים ותיקונים זולים בהרבה ( כמחצית )
כשאתה מוצא חלפים... אולי. מצד שני צריכת החלפים... אפעס, יכולה להיות הרבה יותר גבוהה. הסיקס יותר פשוט במובן של אין מחשב וחיישנים, ובמערכת דלק פרימיטיבית.
מצד שני הוא ישן יותר, אוטו לא אמין בבסיסו ובמהותו. את זה אני אומר מנסיון של שני סיקסים מול שתי סופות. תאמין לי, ממש אין מה להשוות. דווקא החיישנים, ההזרקה ומערכת ניהול המנוע בסופה, אלה שהוציאו לה שם של "מסובכת", הם שעושים אותה לכלי רכב אמין, עם מנוע שעובד תמיד מדויק ונכון. בסיקסים לא היו עוברים יומיים-שלושה בלי לפתוח מכסה מנוע, ולא רק כדי לבדוק שמן ו/או מים, וגם זה היה לפני 11 שנה... מאז הכלים האלה לא נהיו צעירים יותר.

ולא פחות חשוב : בתקציב הזה תוכל למצוא רכב שמור ומטופל .
הסיקסים המטופחים והטובים באמת בדרך כלל לא עומדים למכירה. אלה שכן כבר מתומחרים באיזור 30K ומעלה. למה? נבצר מבינתי. ועל סבנים (וגם רנגלרים) אני כבר לא מדבר... אלה בכלל חיים בסרט הזוי.

אם תרצה פרטים נוספים או עזרה במציאת רכב , צור קשר טלפוני ואשמח לעזור .

אילן - 050-5249686

...

danip
11-09-10, 20:02
ברוך הבא! :)

הוא רכב שטח קשוח ומהנה
הוא מתאים לשני אנשים כמו שכתבת
והוא לא גניב

מסכים עם הכול פרט לזה שהבני זו$%ת כבר גנבו לי סמוראי אחד :-x

לדעתי אחלה רכב למתחיל גם נכנס בתקציב ואפשר לשפר אותו מאוד במידה ורוצים...

liran87s
12-09-10, 01:23
ראיתי סופות במחירים של בין 19 ל-37 אלף ש"ח מפורסמות באינטרנט, עדיין לא התקשרתי כי אני לא יודע מה העדפות ההתקשרות של בעלי הרכבים ביום שבת...

בסיקסים (CJ, נכון ?) זה נע בין 12 עבור כלי חלוד בלי טסט לבין 29 אלף עבור משהו שנראה יותר כמו סופה מאשר סיקס... אבל מ-1980...

ניבה בכלל נעים בין 6 ל-15

סמוראי בין 7 לרכב בלי טסט לבין 39 אלף לרכב מ-97..

אז מה בעצם הערכות המחיר ההגיוניות לכלים האלה אם אני רוצה סופה / ניבה / סמוראי / סיקס + יישור קו ?

RAMURAI
12-09-10, 01:46
לטובתך, את הרוסים תוציא מהרשימה!

עירא
12-09-10, 05:45
אז מה בעצם הערכות המחיר ההגיוניות לכלים האלה אם אני רוצה סופה / ניבה / סמוראי / סיקס + יישור קו ?

שני דברים,
1. מבחינה פיננסית עדיף לשלם יותר כסף על רכב במצב תקין מאשר לקנות נבלה ולשפץ אותה.
2. לגבי סיקסים, אתה יכול לקנות אחד במצב מצויין סביב ה-30 אלף (מפורסם פה באתר אחד ארוך כתום גביב המחיר הזה) רוב היותר זולים יצריכו ממך השקעה גבוהה יותר מההפרש מחירים ביניהם לבין אלו שעולים 30.

ש01
12-09-10, 07:55
חדש בתחום + חייל משוחרר (הבנתי נכון?)
לך קודם על סמוראי, אפילו מעט ישן יותר (יש הרבה במצב סביר מתחת לתקציב שלך).
הוא יעשה (כמעט) כל מה שהסופה עושה.
גם הוא קשוח וספרטני כמו הסופה.
גם הוא מעדיף חול חצץ וסלעים על אספלט.
גם הוא קשה ולא נוח לנסיע מנהלתית.
גם הוא מהווא כר נוח ונרחב לתוספות, שיפורים ומשחקים שונים (למי שחפץ בכך).
רק שהכל עולה (קצת) פחות.
אחזקה הרבה יותר פשוטה.
אוכל הרבה פחות דלק.
הרבה פחות מושך את שכינך ממזרח ומדרום ל"השלמת ציוד".
ההבדל העיקרי הוא במשקל העצמי, הרגשה בטוחה יותר על הכביש ובכוח הזמין (ויש הרבה ממנו בסופה בניגוד לסמוראי, לא שחסר לו בד"כ).

אבל, אני יודע, לשיקולי הרגש (הלב) שאומר סופה בניגוד להגיון שאומר להתחיל בקטן (סמוראי) עשוי להיות משקל גבוהה יותר...

נימי
12-09-10, 10:42
...

אני יודע שזה לא קשור ישירות לנושא השירשור אבל אני פשוט חייב להגיד את זה!

לא יודע אילו כלים היו אצלך ומה היה מצבם אבל אצלי יש CJ אחד וזה כל הניסיון שלי עם CJ ים,
הוא שנת 86 והוא אצלי שלש שנים, משמש לרוב כרכב טיולים (אפילו שכיום הוא הרכב היומיומי שלי) ואין לי מושג על מה אתה מדבר, אתה תמיד אומר שה CJ ישן יותר, זה נכון, אבל גם סופה שנת 90 ומשהו זה לא רכב חדש, שנייהם רכבים ישנים שבדרך כלל עוברים חיים קשים שכל מה שחשוב זה רמת התחזוקה שלהם.

המשפט שלך לגבי ה CJ שהוא "אוטו לא אמין בבסיסו ובמהותו" ממש מקומם!

אצלי אני פותח מכסה מנוע אחת לשבוע (ואני מזכיר שכיום אני נוסע ברכב כרכב יומיומי) בודק שמן ומים וסוגר את המכסה מנוע, זהו, אה סליחה, לפני שבועיים החלפתי גם פלגים, חוץ מזה אני לא זוכר שהיה צורך לתקן משהו ברכב הזה בחצי שנה האחרונה אם לא יותר מזה (אולי אפילו בשנה האחרונה) חוץ מתפוח הגה אחד (של הזרוע פיטמן) שגילו בבדיקה לפני הטסט, אני לא מדבר על כל מיני שדרוגים\החלפות\שיפורים שאני עושה ברכב כי אני רוצה וזה חלק מההנאה שלי.

לגבי החלפים, אף פעם לא היתה לי בעיה להשיג חלפים בארץ חוץ ממחלק לברקס שהמחיר בארץ היה גבוה מידי (אבל היה) ולכן הזמנתי מחו"ל.

לא ברור לי למה אבל כל פעם (או לרוב) שה CJ מוזכר אתה מוצא לנכון לנגח את הכלי הזה ולשבח את הסופות (החדשות)

דרור ברלי
12-09-10, 11:17
לנגח?

אני מת על ה-CJ, היו לי שניים ואהבתי אותם. אבל אני לא לוקה ב"תסמונת ג'יפטריפ" (שיש לה עוד סימפטומים, אבל העיקרי ביניהם זה - שלי הכי טוב).
אני מתייחס לג'יפים האלה באובייקטיביות.

הם ישנים, הם שחוטים, הם עייפים. רובם גרוטאות במצב שספק אם בכלל ראויות לתנועה על דרכים ציבוריות ולא תתחמק מזה. למרות שאנחנו משקיעים בהם ממון רב וזמן פנוי לרוב, לא נצליח להשיב אותם לנעוריהם.

כמו אצל כלבים - שנה אחת של ג'יפ שקולה להרבה שנות פרייבט. וכן, יש הבדל עצום בין סיקס משנות השמונים לסופה מאמצע שנות ה-90.

כמה סיקסים בלי חופשים בכלל אתה מכיר?... כן, יש כמה.

כמה סיקסים עם מנועים מכוונים פיקס אתה מכיר? אני הכרתי שניים-שלושה. יש כנראה עוד כמה...

כמה סיקסים עם שילדות שהתפר לאורך הקורות שלהן לא נפתח אתה מכיר?... כן, נשארו כמה כאלה. תעשה עבירויות כל שבוע ותחווה את זה גם אתה.

חלודה? אותו זבל של תע"ר. סופות מחלידות וגם סיקסים. הסיקסים אפילו יותר, כי עוד לא ראיתי סופה שהשילדה שלה רקובה מחלודה. סיקסים?...

מכיר את השרשור המפורסם "כמה באמת עולה לנו להחזיק CJ"?..... חפש אותו, כי לי אין כוח. יש שם הרבה תובנות. בוא ונאמר שכאשר עברתי מה-CJ8 מודל 89' שהיה באמת מצוין, לסופה 95' אשכרה הרגשתי הקלה בחשבון הבנק שלי.

שלא תבין לא נכון - הסופה לא מושלמת ושוב - אני חולה על ה-CJ. זה הדבר האמיתי. אבל זה כבר רחוק מלהיות אוטו למתחילים. גם סופה לא בדיוק ג'יפ למתחילים, אבל היא הרבה יותר ידידותית למשתמש, אמינה יותר ואפילו בטוחה יותר, לפחות על הכביש. כשאני קורא המלצות לכל מיני טירונים בתחום ללא ידע טכני וידיים ימניות לרכוש CJ, אני פשוט נחרד, כי זו הדרך הבטוחה ליצור אצל בנאדם שעוד לא מכיר ולא יודע מי ומה - את אותו חור גדול בחשבון הבנק ואת הרתיעה מג'יפים למשך הרבה שנים.

אני מצטרף להמלצה להתחיל עם סמוראי ואם התקציב מאפשר - עם ג'ימני. ללמוד את העסק, את היתרונות והחסרונות, את הסבבה ואת הבעסה (ויש הרבה מזה וגם מזה), לצבור נסיון ואחר כך להתקדם לג'יפ אמיתי. לא קודם.

שתהיה לנו שנה נהדרת, מרובת טיולים וללא תקלות.

jeep.il
12-09-10, 11:45
סיקס = סופה אם היתרונות והחסרונות של האחד יותר מהשני יש כאלה גרועים מהסוג הזה ויש כאלה מהסוג הזה אבל שניהם טובים באותה רמה לשניהם יש נשמות שלא תוכלו למצוא ברכבים אחרים למשל קח טויוטה לעומת סופה טויטה ללא רכב נוסף לעולם לא תצא מהשטח אם תקלה ואילו סופה אם תחזוקה נכונה תצא גם תצא ככה גם סיקס לעומת דיסקברי.

moriseven
12-09-10, 13:22
דרור, למרות כל מה שאמרת על הסיקס, אני עדיין מעדיף את הסיקס ולו רק בגלל השינה הטובה בלילה.;-)

דרור ברלי
12-09-10, 13:48
מוריס, אל תפתח פה לשטן.
בני הדודים באיזור המשולש אוהבים סבנים ופחות אוהבים לשלם עבורם... אז שמור על הבונבון שלך, טפו טפו... ושוב טפו טפו.

moriseven
12-09-10, 16:08
ששש... אין לי סבן :mad: חוץ מזה לא אמרתי שאני ישן טוב בלילה.

liran87s
12-09-10, 20:00
אז ממה שהבנתי מהשרשור זה שעדיף לא ללכת על סיקס בגלל האמינות, כדאי ללכת על סוזוקי בגלל התקציב ושסופה טובה מהם אך גניבה.

אם אני מעלה את התקציב לצורך סגירת פינות ויישור קו, מה לדעתכם יהיה תקציב הגיוני ?

ולגבי התקציב, מצאתי משהו שנכנס, מוצע ב-23,000 ש"ח לפני מיקוח.
סופה שנת 1998, דיזל 2.5, ידני, פתוחה.

יש דבר כזה "דגם רינגלר" ? - לפי מה שאני יודע, רינגלרים זה רק ג'יפ...

עדיין לא ראיתי את הרכב מולי, יש סיבה להגיע ולבדוק אותו לדעתכם ?
עד כמה גרוע המנוע סולר ?

ש01
12-09-10, 21:19
רע,
חלש (עצל).
תקלות חוזרות.
מחסור בחלקי חילוף.

יש כאן בפורום משהו שמתעניין בכלי הזה, כולל הסבה לבנזין (יקרה...)

liran87s
12-09-10, 21:26
רע,
חלש (עצל).
תקלות חוזרות.
מחסור בחלקי חילוף.

יש כאן בפורום משהו שמתעניין בכלי הזה, כולל הסבה לבנזין (יקרה...)

אם משווים את הכלי הזה לסמוראי, מה טוב יותר ?

יונימוג אדום
12-09-10, 21:49
דרור , איני יודע מה הניסיון שלך עם סיקס .
לעומת זאת מניסיון שלי עם סיקסים ( 26 שנים בשטח עם סיקס , סופה , דיסקברי וגם סמוראי ) אני החזקתי סיקסים ממודלים : 75 , 77 , 85 , 88 ( שמונה שנים יפות ) והאחרון מודל 90 אשר נרכש לאחר שלוש שנים עם סופה אזרחית מבציר 94 , בודי אמריקאי , דנה 60 , נעילות ARB ועוד .לאחר שלוש שנים ושלושה סדקים רציניים בשלדה ( לא כולל תושבות קפיצים ובולמים אשר הפסקתי לספור את הפעמים שריתכתי אותם ) , חזרתי לסיקס מסודר ומדוגם למשעי ( לא , אני לא מוכר ) , וראה זה פלא ההוצאות פחתו , הגב חזר למקומו ( נכון מורכב היום סט קפיצי רוביקון ) , אין תקלות מחשב ( חיישן גל ארכובה פעמיים , חיישן מצערת , מנוע צעדים ומשאבת דלק פעמיים ) .
כמו שנימי ציין בשימוש יומיומי ( לא שטח - שבירות ) ההוצאות השוטפות אפסיות למעט דלק ( כ: 6.4 ק"מ לליטר לעומת 5 בסופה ) . דבר נוסף : יש את כל החלפים זמינים ( וזולים משמעותית מהסופה ) אצל ינוביץ ואצל עזרקו פריט .
לגבי סמוראי : קופצני להחריד , צפוף , דלק : כ:8 ק"מ לליטר . מחיר החלפים יקר משמעותית מהסיקס וגם מהסופה .
גם כיום ניתן למצוא סיקס שמור למכירה ( כרגע מכיר שניים כאלה ) .
ובכן איני לוקה בתיסמונת ג'יפטריפ ( בדוק אצל פרופסור לג'יפים ) ואם אתה מעוניין בייעוץ ( בתשלום סמלי :grin: ) צור קשר ואשמח לעזור .

אילן - 050-5249686

דרור ברלי
12-09-10, 21:49
"דגם רנגלר" = בודי מצרי + חזית רנגלר YJ (פנסים מלבניים בתוך המסכה) + דשבורד רנגלר. כל הסופות דיזל הגיעו ככה.

אתה ממש לא רוצה סופה דיזל. נקודה.
מנוע שהותאם לרכב בקומבינה לא מוצלחת. כעיקרון לא אמין, יש בעיית חלפים קשה (מנוע) ומחירם גבוה, ביצועים איטיים וצריכת סולר לא נמוכה.
הסבה לבנזין חוקית ומומלצת אבל לא זולה.

אני מבין שאתה ממש מתחיל, טירון בתחום, עוד אין לך באמת מושג. ג'יפים אמיתיים כמו סיקס וסופה דורשים יחס חם וקצת נסיון וחוש טכני. אם אין לך את אלה עדיין, אתה תתגלגל מהר מאוד לידי המוסכניקים ואלה יפשטו ממך את העור. לדעתי חבל להתחיל ככה תחביב נפלא, לכן אני ממליץ לך להתחיל עם סמוראי, ללמדו עליו את כל התורה ואחר כך לראות מה הלאה.

דרור ברלי
13-09-10, 00:02
דרור , איני יודע מה הניסיון שלך עם סיקס .
לעומת זאת מניסיון שלי עם סיקסים ( 26 שנים בשטח עם סיקס , סופה , דיסקברי וגם סמוראי ) אני החזקתי סיקסים ממודלים : 75 , 77 , 85 , 88 ( שמונה שנים יפות ) והאחרון מודל 90 אשר נרכש לאחר שלוש שנים עם סופה אזרחית מבציר 94 , בודי אמריקאי , דנה 60 , נעילות ARB ועוד .לאחר שלוש שנים ושלושה סדקים רציניים בשלדה ( לא כולל תושבות קפיצים ובולמים אשר הפסקתי לספור את הפעמים שריתכתי אותם ) , חזרתי לסיקס מסודר ומדוגם למשעי ( לא , אני לא מוכר ) , וראה זה פלא ההוצאות פחתו , הגב חזר למקומו ( נכון מורכב היום סט קפיצי רוביקון ) , אין תקלות מחשב ( חיישן גל ארכובה פעמיים , חיישן מצערת , מנוע צעדים ומשאבת דלק פעמיים ) .
כמו שנימי ציין בשימוש יומיומי ( לא שטח - שבירות ) ההוצאות השוטפות אפסיות למעט דלק ( כ: 6.4 ק"מ לליטר לעומת 5 בסופה ) . דבר נוסף : יש את כל החלפים זמינים ( וזולים משמעותית מהסופה ) אצל ינוביץ ואצל עזרקו פריט .
לגבי סמוראי : קופצני להחריד , צפוף , דלק : כ:8 ק"מ לליטר . מחיר החלפים יקר משמעותית מהסיקס וגם מהסופה .
גם כיום ניתן למצוא סיקס שמור למכירה ( כרגע מכיר שניים כאלה ) .
ובכן איני לוקה בתיסמונת ג'יפטריפ ( בדוק אצל פרופסור לג'יפים ) ואם אתה מעוניין בייעוץ ( בתשלום סמלי :grin: ) צור קשר ואשמח לעזור .

אילן - 050-5249686

אצלי היו מודל 78' במשך 4 שנים, ומודל 89' במשך שנה וחצי ועוד קצת.
אחר כך הגיעה סופה 95'. עולם אחר. כל כך הרבה יותר טוב... הימים הראשונים היו כמו חלום. הסופה הזו היתה מוצלחת במיוחד ונשארה איתי 10 שנים (אם לא היתה נגנבת, היתה נשארת אצלי לתמיד), ומאז הגניבה עוד סופה 95' כבר שנה אצלי. אף אחד לא מחזיק אוטו עשר שנים אם הוא לא באמת טוב.

אין ספק, סיקס זה סמל האמינות.
וגם סמל החיסכון - 6.4 ק"מ לליטר. כן בטח. למה לא 16.4?.... יודע מה? אולי אתה צודק, כי פעם עם הסיקס 89' גם אני הצלחתי לסחוט מליטר אחד של בנזין כמעט 7 ק"מ, אבל זה היה על כביש החוף ב-80 קמ"ש קבוע עם 35PSI בכל הגלגלים ורוח גבית... תראה, מי שממש רוצה לחסוך, יכול גם לכבות את מנוע ה-CJ שלו בירידות... כי בעליות תלולות עם הקרבורטור המקורי הוא ממילא יציף ויכבה בעצמו...

סופה ידנית שאוכלת 5 לליטר בממוצע בנהיגה רגילה, היא פשוט לא תקינה. נקודה.
להבדיל מהסיקס ומד המרחק הסמלי שלו, בסופה יש מד מרחק מתאפס, והוא מדויק ובק"מ, לא על בערך ולא במיילים. אפשר למדוד תצרוכת באופן אמין ולא בניחושים.
6.5 ק"מ לליטר זה הממוצע המדויק שלי בסופה פתוחה עם ברזנט קיץ מתנפנף שמייצר הרבה גרר אוירודינמי, וכולל בעיקר נהיגה בשטח עירוני. פקקים וכו'.
הטיול האחרון לצפון הוציא בממוצע כמעט 8 ק"מ לליטר. נכון - זה כלל הרבה שיוט ב-90-100 על כביש מהיר, אבל גם כמה עשרות ק"מ בשטח.

בסופה תקינה ומתוחזקת, אם תנהג מחוץ לעיר כמו סבתא מתה, תראה גם 9 ק"מ לליטר ויותר. אמיתי ומתועד ואין לי שום בעיה לשחזר את זה מתי שתרצה.

אחרי שראיתי וחוויתי מספיק שילדות שבורות, רקובות ואכולות של CJיים ישנים, אינספור תושבות קפיצים סטטיות שנתלשו מהשילדה, תושבות "שש" (התושבת לנדנדות של הקפיצים) שנשברו בשטח, תושבות בולמים שנקרעו, מסנני שמן ורדיאטורים שרוטשו (בגלל תושבות מנוע עייפות - מבנה התושבות בסופה שונה ולא מאפשר לדבר כזה לקרות), גירים וטרנספרים שנתפסו, מיכלי דלק רקובים שהתפוררו, ועוד ועוד כיד הדמיון הטובה. יש ב-CJ ישן כל כך הרבה נקודות תורפה, לא כי הוא לא אוטו טוב, אלא פשוט כי הוא אוטו ישן ועייף, גם אם מבחוץ הוא נראה כמו שמשון הגיבור... אז לשמוע על סופה שיש לה שלושה סדקים בשילדה... נו שויין. אבל בינינו? בסופה שמתייחסים אליה בצורה נורמלית, זה לא קורה. ואם זה כן קורה - זה מלמד משהו על העבר האפל שלה.

יש כאן כמה חברים בפורום שהתמונות הקטנות בפרופיל שלהם מראות את הסופות שלהם בכל מיני פוזות מעופפות שמסבירות בדיוק למה שילדות נסדקות - אז בפעם הבאה שמישהו הולך לקנות סופה, שלא יסתנוור מנעילה ובודי אמריקאי, אלא יבדוק טוב יותר מתחת לשמלה לפני שהוא קונה.

liran87s
13-09-10, 23:42
מה לגבי סוזוקי ויטרה ? או דיסקברי 1994 ? גרנד צ'ירוקי 1997 ?

שווה משהו בשטח או שזה פחות טוב מסמוראי ?

ש01
14-09-10, 10:32
התחלת מ"הארד קור" ועכשיו אתה כבר מתחיל להתרכך.
לצרכיך - ויטרה תהיה כנראה מתאימה (כנראה - כי אינני מכיר אותה).
אם אתה בכוון של שטח קשה, טכני ויכולות , כמעת, בלתי מוגבלות - תשאר עם הסוזוקי.

אה, כמה תכאב לך שריטה מסלע/ענף מזדמן? בסמוראי לא יהיה לך אכפט, באחרים - אולי...

liran87s
14-09-10, 12:50
אם הייתי נוהג על אינפיניטי FX45, אז, זה היה כואב יותר...

ולגבי ההארד קור וההתרככות, מה אתה חושב, שאני לא רוצה את הסופה ? רוצה הרבה יותר מכל סוג אחר, אבל אם אנשים שבתחום כבר שנים, ממליצים לי על משהו אחר, אני חושב שיש משהו בדברים שלהם, בייחוד כשאני עדיין לא התחלתי.

יש סיכוי טוב שהרגש יקבע בסוף ומתוך החלט אימפולסיבית אני אקנה סופה, זה גם יכול לקרות... כרגע אני מנסה לתת למוח להוביל.

-->