PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה 98 דיזל

gorgol
10-09-10, 19:24
שלום לכולם קראתי שרשורים קודמים ולא כל כך הבנתי האם זה ג'יפ טוב או לא טוב מבחינת אמינות
וביצועים..?
וכמו שהבנתי כל המרכיבים הם כמו בסופה בנזין
השאלה שלי זה האם ניתן להשתיל לו מנוע בנזין של סופה רגילה ובמה זה כרוך?

six 4 life
10-09-10, 19:45
שלום לכולם קראתי שרשורים קודמים ולא כל כך הבנתי האם זה ג'יפ טוב או לא טוב מבחינת אמינות
וביצועים..?
ביצועים אין, אמינות לא קיימת.

וכמו שהבנתי כל המרכיבים הם כמו בסופה בנזין
כמעט- קודם כל מנוע הדיזל הוא נקודת התורפה הכי גדולה של הסופה דיזל (2.5 ליטר 4 צילינדר). סובל מבעיות אמינות קשות לעומת מנוע הבנזין 4.0 ליטר 6 צילינדר שנהנה מאמינות מצויינת.
בסופה דיזל יש סרנים עם יחס העברה עדיף (4.10) לעומת סופה בנזין (3.54).

השאלה שלי זה האם ניתן להשתיל לו מנוע בנזין של סופה רגילה ובמה זה כרוך?

ניתן וזה כרוך באיזור ה10,000-13,000 ש"ח מינימום אצל בעל מקצוע. ההסבה תכלול מנוע 4.0L בנזין + מערכת ההזרקה שלו על כל מרכיביה+ אביזרים נלוים ועוד. בעבודה עצמית העלויות מן הסתם יפחתו אבל עדין לא ברמה שאפשר לקרוא להסבה כזאת זולה.

לסיכום אין שום הצדקה לקנות סופה דיזל על מנת להפוך אותה לבנזין אלא אם כן מצב הבודי והשלדה שלה הוא במצב לא פחות ממצויין והמחיר קניה שלה הוא מחיר מציאה.

ש01
10-09-10, 22:08
לפני כשלוש שנים קיבלתי הצעת מחיר "לפחות 15K שח".
כולל גם איזשהו שינוי בגיר/קלאץ, איני זוכר בדיוק.
בסופו של דבר שוכנעתי לרדת מהנושא, ולכן לא קניתי.

gorgol
10-09-10, 22:54
תודה על התגובות
המחיר קנייה שלה הוא 20K אני בעלים של סי ג'י 89 ואני רוצה לשמור אותה לאספונות ולנסיעות רגועות
הבעיה שהמירים של הסופות בארץ ממש מוגזמים מה שקצת מושקע מתחיל ב60K
ומשלא צריך להשקיע בו 30K
ככה שהמחיר הזה נראה לי סביר אך השאלה האם זה כדאי? האם אני לא ירגיש שום הבדל עם אני יעשה את ההסבה ?

six 4 life
11-09-10, 00:23
ההבדל הוא שמיים וארץ בין סופה דיזל לבנזין השאלה אם זה שווה לך 40 אלף ש"ח (הסופה שתימחרת + ההסבה + בלת"מים) על רכב שפירקו והרכיבו 60% ממנו?

דרור ברלי
11-09-10, 11:41
קודם כל לעניין החוקיות - חוקי לגמרי גם בלי קומבינות.
אם מצב שילדה + בודי + סרנים ושאר חלקי הג'יפ (שאינם קשורים למנוע עצמו אבל עולים כסף ולא מעט) הוא מצויין ובוודאי אם יש על האוטו תוספות - אז שווה גם שווה! חשוב מאוד לבצע את ההסבה במקום מסודר ואמין שנותן אחריות מוצקה על החלקים והעבודה (גם אם עולה קצת יותר) ולקבל הצעת מחיר סופית שכוללת את הכל - מנוע טוב מפירוק/ייבוא + כל המערכות הנילוות + עבודה + כל הניירת מסודרת מבחינת רישוי וכו'. לא להשאיר קצוות לא סגורים! אל תחפש לחסוך כמה גרושים כאן וכמה גרושים שם.

אני לא מכיר סופות שלא פירקו והרכיבו אותן כמעט לגמרי במהלך השנים. זה לא משהו שצריך להרתיע אם בוצע כמו שצריך במוסך מקצועי ואמין.

gorgol
11-09-10, 15:47
דרור השאלה זה אם אני ירגיש בהבדל או שזה יהיה סופה רגילה לכל דבר

דרור ברלי
11-09-10, 17:58
לא תרגיש שום הבדל. זה לא אילתור.
יש מצב שתרגיש אפילו הבדל לטובה - הסרנים בדיזל הגיעו במקור עם יחס העברה 4.10 וציריות קדמיות מחוזקות. בסופה בנזין אלה נחשבים ל"שיפורים".

gorgol
11-09-10, 18:54
אוקיי תודה על כל התגובות... אני יברר את כל הפרטים ומחירים ויש מצב שנלך על זה...
תודה רבה חג שמח ושנה טובה לכולם

-->