PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט הגה ,מקיר האש לתיבת הגה..

השועל
30-04-03, 14:10
טוב .. אז ככה ,יש בודי ליפט נתחיל מזה ,לפני זה לא היו בעיות ,להוריד את הליפט - לא יכול ,גלגלים נוגעים בכנפיים ,נזק בפני עצמו .

אצלי במוט הגה יש שני פיני קריסה ושני חלקי ההגה לא נעים קדימה אחורה ,סביר להניח שאולי כאן הבעייה .

- אני צריך מידע בעניין מפני שאני מתכוון להתחיל לפרק דברים .
- למי המוט כן זז ,נתחיל מזה :?:
- האם הוצאת פיני הקריסה תגרום לשחרור החלקים התקועים :?:
- איך נראה החלק הפנימי של המוט הנכנס :?:
- לפני שאני מחליף מוט הגה מלא ,אני חייב להבין מה הבעייה לעומקה (תסלחו לי על זה :wink: ) .

- רעיונות ,דעות ,חוויות בנושא ,הכל יתקבל בברכה .

השועל

רפי
30-04-03, 15:16
לא בדיוק הבנתי מה הבעיה אבל מדבריך ניתן להבין כי, לאחר התקנת הבודי ליפט יש לך בעיה כלשהיא במוט ההגה.

כמה הבהרות:
מוט ההגה מורכב משני חלקים הנעים אחד בתוך השני במקרה תאונה (שבירת שני הפינים), אחרת כל המוט עלול להתנפל עליך, הנהג (לא אכנס לתיאורים פלסטיים) והתוצאות עלולות להיות לא נעימות במיוחד...

כשמוסיפים בודי ליפט של 2 אינטש ומעלה, נוהגים לעיתים, להאריך את מוט ההגה באמצעות שבירת הפינים וריתוך/הדבקה מחדש בכדי שלא יופעל לחץ הפוך (משיכה מעלה) על תיבת ההגה.

אם הוספת בודי ליפט של 2 אינטש ומעלה, סביר להניח, שתאלץ לעשות אחד מהשניים:
* הארכת מוט הגה - לא בריא במיוחד, אם לא נעשה בצורה מקצועית עלול להיות מאוד מסוכן (תזכור שזה הגה!), טסטרים לא אוהבים זאת.
* הנמכת הבודי ליפט ב 1-2 ס"מ , מומלץ יותר.

השועל
30-04-03, 16:21
רפי תודה על התשובה ,אבל את זה אני כבר יודע ,תקרא בבקשה שוב את השאלות שלהם אני מחפש תשובה .

נתחיל מהשאלה הראשונה ,אצלך הם זזים .

תודה

ערן המסוקס
30-04-03, 23:35
חס ושלום. לא זזים בכלל. הם מחוברים אחד לשני בצורה מקובעת!

בזמן תאונה חזיתית כאשר נוצר לחץ גדול על המוט, אז במקום שיכנס לתא הנוסעים הוא קורס ונקודת החיבור והמוט בדק יותר נכנס לעבה יותר. זה הזמן היחיד בו שני החלקים נעים. איך שאומרים, לא עלינו.

ברור שלאחר בודי ליפט נוצרה לך בעיית אורך המוט. כנראה תצתרך לחתוך קצה אחד של מכלול המוטות ולרתך בצורה מקצועית תוספת אורך שחסרה לך. תעשה זאת בצורה שלא תפגע ביכולת המכלול לקרוס לתוך עצמו בזמן תאונה חס ושלום.

לחבר שלי, דרך אגב, שעשה בודי ליפט דיי משמעותי נוצרה בעייה נוספת עם המוט אשר גרמה למוט להתנתק באמצע נסיעה, מייד אחרי טיפוס בעלייה בשטח. ככל שהבודי מוגבה, כך טווח התנועה שלו ביחס לשילדה גדל. במיקרה שלו הטווח עבר אית יכולת הכיווץ/התרחבות של המיפרק התחתון של מוט ההגה. הוא התכווץ עד כדי דחיפת חלק ממכלול ההגה לתוך עצמו ומייד לאחר מכן נמשך החוצה וניתלש.

זהירות! בודי ליפט זה דבר לא מומלץ. אינץ' אחד אמור להספיק.

השועל
01-05-03, 00:45
ערן .. אני מסכים איתך במה שרשמת ,אפשר לומר שזאת התופעה שאותה אני רוצה לנטרל ולסגור .

אז איך חבר שלך פתר את הבעייה :?:

:idea: - החלפת מוט הגה של CJ למוט של YJ (סופה) ,ראיתי כבר במס' רכבי CJ .. דעתכם בנושא .

השועל

ערן המסוקס
01-05-03, 01:34
תאמין לי שאתה לא רוצה להשתמש בשיטת הפתרון שלו..
בעיקרון הוצאנו את המכלול שנכנס פנימה לכוון גלגל ההגה חזרה החוצה כמה שאפשר ע"י משיכה עם מפתח גדול. הרכבנו בחזרה את במפרק התחתון של מוט ההגה, וחיזקנו את הציר העליון במגיע לגלגל ההגה עם בנד מתכת כדי שלא יכנס שוב.
מאז לא היו לו שום בעיות נוספות, אבל לדעתי זה מסוכן וטפשי לנסוע ככה.
אני חושב שתצטרך לא רק להאריך את מוט ההגה אלא אולי למצוא פתרון למהלך ההתקצרות התארכות של המוט.

השועל
01-05-03, 01:47
מסכים איתך ,זה פתרון זמני לחילוץ מהשטח ..
הייתי כבר בסיפור הזה .

השועל

-->