PDA

צפייה בגרסה מלאה : אולי מישהו מכיר?

galss
03-10-04, 15:30
אולי מישהו מכיר את הג"יפ של סניאנג קורנדו (אולי אני לא כותב את זה נכון)ויכול לתת לי המלצות ובככל קצת פרטים עם הוא כדאי אני מדבר על מודל 2001 טורבו דיזל אוטו 2 דלתות.
תודה.

אלון_ק
03-10-04, 15:54
אין פורומים למיצובישי ואיסוזו כאן בג'יפולוג.... מהסיבה שהם לא ג'יפים! :lol:
תקבל מגוון דעות גדול מאד לגבי כלי רכב מהסוג הזה באתר www.jeeptrip.co.il

בדיוק אותו דבר לגבי סאניאנג. זה לא ג'יפ. נסה בג'יפטריפ.

zagi
03-10-04, 17:49
עם כל הכבוד נקסוס ....ויש כבוד ...
למה למשל הפג'רו פחות ג'יפ מהסמוראי
לאמא שלי יש פג'רו ...(נכון .. היא לא קנה מידה לשמוש בשטח...היא נוסעת רק,בכביש ) אחרי כמה נסיעות איתו במעברי שטח בנוניים , הוא עושה רושם של כלי רכב עביר ביותר (פג'רו 2000 קצר ברזנט ללא שום שיפור ,חוץ מגלגלי חצי חצי ..שאין לי שמץ של מושג למה היא צריכה אותם )
ממש ג'יפ מהמניין ...
ולפני שכל בעלי ה-JEEP רוצחים אותי בדם קר אז ...להבדיל מה-JEEP ... :oops: :oops: :D

barak4*4
03-10-04, 19:33
זגי... זגי...
שמעת פעם את הסיפור על החתול שרצה להיות נמר? (אותה משפחה, לא?). :lol:
JEEP , כמו שנאמר כבר אלפי פעמים, יש רק אחד.
אנחנו נטחנים בדלק, אז לפחות תן לנו את הכבוד ששמור רק ל-JEEP. 8)
לגבי הנקסוס, סליחה התבלבלתי, לגבי הסמוראי, הוא אכן קרוב בתכונותיו לג'יפ האמיתי, קרוב הרבה יותר מאשר הפג'ארו.
בסמוראי (הדגמים הישנים יותר) שני סרנים חיים, יחס הספק/משקל מצויין, פשטות מכאנית ועוד..
תשקלל את כל החבילה של הסמוראי ותקבל רכב בעל עבירות מצויינת, שמסוגל לבייש רכבים רבים, העולים פי 2, פי 3, פי 4...... ויותר :!:
אז צר לי לבעס את אימך, הסמוראי הוא יותר "ג'יפ" מהפג'ארו.

itayhi
03-10-04, 19:53
בסמוראי (הדגמים הישנים יותר) שני סרנים חיים, יחס הספק/משקל מצויין, פשטות מכאנית ועוד..
.

ברק...ברק...
כל מה שאמרת נכון גם לגבי סמוראי מהדגמים החדשים ביותר, עד 98 כולל.
ונכון גם לגבי הג'ימני.

איתי

zagi
03-10-04, 20:24
אתם רוצים להגיד לי ש- פג'רו לא משופר לעומת סמוראי לא משופר ..או פג'רו משופר לעומת ...
הסמוראי עביר יותר ....? היתכן ...?
אמנם לא נהגתי בסמוראי בתנאי שטח סבירים לבדיקה ...אבל שוב ...עושה רושם שהפג'רו עביר לא פחות ....
אמנם יותר מכלולים ברי-קילקול אפשרי בשטח ובכלל...אבל עדיין ...
אז ... :?: :?: :?:
מבחינת נתונים טכניים ...במה הפג'רו נופל מהסמוראי ..?

ושוב אני רוצה לציין ..כן ...JEEP זה ...JEEP ...

coas
03-10-04, 20:41
אתם רוצים להגיד לי ש- פג'רו לא משופר לעומת סמוראי לא משופר ..או פג'רו משופר לעומת ...
הסמוראי עביר יותר ....? היתכן ...?

לא רלוונטי מהסיבה הפשוטה שבאתר זה הדיונים הם בעיקר על רכבים מתוצרת חברת JEEP לדורותיה ורכבי שטח דומים (לנדרובר, סמוראי והיילקס). פאג'רו איסוזו וכו' כבודם במקומו מונח אבל לא מונח כאן.

yoav
03-10-04, 21:25
שגיא- קשה לי לדמיין מקום שסמו שלנו עובר ופג'רו לא, בפרט הפג'רו מהדגם שלפני ה KING שמשופע פחות מאחיו בפלסטיקים מיותרים. לנו ב"חבורה" יש פאג'רו , והוא עובר כל מה שאנחנו עוברים, לפעמים דרוש לו קצת יותר מאמץ וקצת צביטה בלב על הפלסטיקים הנחבטים במדרגה אבל - עובר כמו גדול, ובטח שבטח ביותר נוחות ליושבים בתוכו (על מה שקורה בכביש אני בכלל לא רוצה לדבר...). אני מניח שהבדלי העבירות בין הרכבים נמדדים בנק' הקיצון של יכולות הרכב- שם אולי לסמו עדיפות על פני הפאג'רו (אין לי מושג איך זה ייתכן- אבל ככה אומרים פה המבינים...). אבל בינינו (ושאף אחד לא ישמע) רובנו לא דוחפים את האכבים שלנו לקצה היכולת שלהם- כי אנחנו אוהבים אותם, אוהבים לטייל, להנות מקצת אדרנלין- אבל להשאר שפויים ובגבול הוצאות סביר לתחביב שלנו - שממילא הוא יקר..
איפה אני כן רואה הבדלי עבירות? בנכונות שלנו (בעלי הסמוראים) לנסות קצת יותר בשטח, כי פחות פלסטיקים נשרטים/נופלים, פחות חבל לנו על הצבע, ואנחנו יודעים שגם אם חלילה נשבור משהו- זו לא תהיה משכנתא חדשה (אגב- אחד השיקולים שלנו בקניית סמו- הוא השיקול הכלכלי - תמורה בלתי תאומן למחיר...). אבל בכל הטיולים שאני מכיר (ואני בהחלט לא מומחה גדול ואפילו לא קטן- די מתחיל...)- הפג'רו יותר נח, יותר מקום לאנשים וציוד, יותר כח לטיפוס דיונות חוליות או עליות ממושכות טכניות, אוטומטי והגה כח (הנה הרמתי להנחתה...). אממה- הוא יקר! והנסיעה בו פחות "קרבית", ובכלל הוא מפנק מדי מכדי להיות ג'יפ...
אתה שואל אם מה הייתי עושה אם היה לי תקציב לא מוגבל?........
ממממ- דיפנדר! :lol:
בינתיים - סמו הוא סמו- מלך השטח שלי, ובשום טיול בחבורה שלנו לא הייתי מתחלף לרגע אחד בפאג'רו!

asafk
03-10-04, 22:59
הדיון הזה מטופש מיסודו. לא עניין של מי עובר איפה. על פאג'רו- אתה תעבוד לבד? תבנה לבד שיפורים? תעשה את כל הדברים שהאתר הזה שם לפניו כעקרונות?
עם יד על הלב- כנראה שלא.

וכן... זה גם עניין של סגנון. הג'יפים האמיתיים מול שאר עולם הSUV. איפה עובר הגבול? לי זה ברור. אני חושב שלכל באי קהילת ג'יפולוג זה ברור.

ועכשיו- דווקא קורנדו... אתם יודעים שהוא נצר לCJ? פותח על בסיס שלדת CJ. אז יש לו את הגנים הנכונים... אבל בלי שום דבר מאחורי זה. לא ג'יפ, ולא SUV. סתם. למלמ.

אסף.

zagi
04-10-04, 02:39
על פאג'רו- אתה תעבוד לבד? תבנה לבד שיפורים? תעשה את כל הדברים שהאתר הזה שם לפניו כעקרונות?
עם יד על הלב- כנראה שלא.

אסף ... למה לא ...?
אומנם כרגע אין לי כסף לפג'רו ....שלא לדבר על ידע מכני , מוטורי ....ועוד ,על מנת לטפל במערכות של פגרו ..
אני מקווה שזו לא הרמה להנחתה אבל אנו מתקדמים כל הזמן קדימה ...אז מה ...רכב שמשופע במערכות אלקטרוניות וברכיבים חשמליים ...נחשב "לא טוב " (לא ג'יפ ..)בגלל חוסר ידע ...
אז אנחנו רוצים להשאר עם המערכות הישנות והטובות של הג'יפ המיתולוגי...?
או שמה אנחנו רוצים לעשות גם צעד למילניום הבא ולמערכות מתקדמות יותר ללא פחד ...?
נניח שהיית מכיר מישהוא שהוא מכיר את מערכות ה-JEEP על בוריאן...
ומישהוא אחר אשר מכיר את מערכות הפג'רו על-בוריאן ..
אני חושב שדווקה האיש אשר מכיר את הפג'רו יהיה בעל ידע רב יותר ...
טוב ....אחרי זה אני בטח אצתרך להתחנף לכמה אנשים ...
בחברוווות

barak4*4
04-10-04, 08:43
אופס :oops:
איתי אתה צודק, התבלבלתי, בגלל המעבר לסלילים (ב 98 אם אני זוכר נכון?) הצטיירו לי בראש גם זרועות נפרדות. התבלבלתי, טעות, טועים, טעיתי.
הסמוראי האחרון שלי היה 95 אז זה מה שזכרתי.
הבעיה היא שהמתלים בסופה כלכך נוקשים, שהשכל שלי כבר טולטל עד אובדן זיכרון :wink:

itayhi
05-10-04, 21:37
אופס :oops:
איתי אתה צודק, התבלבלתי, בגלל המעבר לסלילים (ב 98 אם אני זוכר נכון?) הצטיירו לי בראש גם זרועות נפרדות. התבלבלתי, טעות, טועים, טעיתי.
הסמוראי האחרון שלי היה 95 אז זה מה שזכרתי.
הבעיה היא שהמתלים בסופה כלכך נוקשים, שהשכל שלי כבר טולטל עד אובדן זיכרון :wink:

96 :P

איתי

אלון_ק
07-10-04, 03:52
נניח שהיית מכיר מישהוא שהוא מכיר את מערכות ה-JEEP על בוריאן...
ומישהוא אחר אשר מכיר את מערכות הפג'רו על-בוריאן ..
אני חושב שדווקה האיש אשר מכיר את הפג'רו יהיה בעל ידע רב יותר ...

אני לא חושב שיש הבדל משמעותי בידע הנדרש. מערכות חשמליות לא דורשות יותר ידע, פשוט ידע אחר. אבל זה באמת לא משנה, בוא נניח שאתה צודק בנקודה הזו.

עכשיו נותרו לנו שתי נקודות: הראשונה, למה כן פאג'רו? הוא חרא של בסיס לשיפורים מהסוג האהוב כאן. יקר מדי בטירוף, מערכות שלא בנויות לזה בשום קנ"מ מלבד המנוע.
השנייה היא קצת שונה. תראה, אני מניח שאף אחד לא יתנגד להתקדמות עם השנים וכד' (אעלק התקדמות, נא פרט הסבר והוכח לי למה מערכת חשמלית עדיפה על המכאנית בנושא 4X4, חוץ מזה שזה מצדיק תג מחיר, ואם תבוא עם פאג'רו שאתה עובד עליו כולם יעזרו לך כמיטב יכולתם. הנה, יש פה טאטא שעוזרים לו כמה שאפשר. גם זה לא בדיוק סופה.

אתה רואה פה פרילנדר? טראנו? מגנום? לא. אתה רואה פה רכבים עם תצורת שטח נטו, בעיקר כאלו לרוק-קרולינג. כאלו עם פוטנציאל להתקדם, לא כאלו שתקועים במקום כי הם חצי חצי. הפאג'רו ודומיו הם לא ג'יפים כי הם לא נולדו כך, הם הכלאות ומתפקדים בהתאם. אם נדמה לך שהרכבים בדאקאר זה מה שיש לך, אתה טועה. מאוד.

העניין הוא פשוט ביותר: הגרעין הקשה לא עובד עם רכבים כאלו מסיבות ברורות, העיקריות שבהן כלכליות. בכזה מצב, אני לא רואה שום סיבה לדון ברכבים האלו פה. ושוב, אם תחליט לעבוד על שלך לבד בבית אתה תמצא כאן כל תמיכה אפשרית, אני בטוח.

zagi
07-10-04, 08:32
נקסוס ...THIS IS THE SPIRIT

ולך תדע ..יכול להיות שעוד כמה זמן בראלי דקאר תראה פג'רו עם מדבקה של ג'יפולוג...(אולי אפילו סמוראי ...אני אישית שולח אותך ...)
טוב , עכשיו השרשור באמת נהיה מיותר ...
חג שמח :D :D :D

ארז
07-10-04, 08:33
בנוגע לקורנדו(זוכרים, השאלה המקורית....)

סרן אחורי דמוי דנה 44(אפשר לנעול בכל סוג שלנעילה)
סרן קדמי דמוי דנה 30 ,מתלה נפרד( כנ"ל ניתן לנעילה)
מנוע וגיר מרצדס מיושנים, אבל עדיין מרצדס.....
טרנספר טוב...

בקיצור רכב לא רע, אין לו שוק שיפורים בארץ מבחינת מתלים או שיפורי אקסטרים, אבל ניתן לנעול כפול 2+מיגונים+צמיגים ואתה עושה כל מה שרכבי האתר האחרים עושים....בהצלחה.

-->