PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהות בלנדקרוזר ארוך 2004

agonen
12-09-10, 01:21
בעבר היה לי לנדקרוזר פראדו 2001 אותו הגבהתי עם בולמי בילשטיין. הרכב התנהג קצת כאניה. התנדנד יותר מאשר לפני ההגבהה ןמעבר במפרים נעשה קופצני במיוחד.
עתה החלפתי אותו בלנדקרוזר ארוך 2004 שלצערי משפשף את אבני המסלול בכל הזדמנות (יש לי מיגונים).
האם ההגבהה תפגע בנוחיות הנסיעה- כי עתה הוא נוסע חלק מאד.
איזה סוג בולמים וקפיצים מומלצים על מנת שלא יתנדנד יות מהיום?

אמנון

מויש אברהמי
13-09-10, 08:16
בעבר היה לי לנדקרוזר פראדו 2001 אותו הגבהתי עם בולמי בילשטיין. הרכב התנהג קצת כאניה. התנדנד יותר מאשר לפני ההגבהה ןמעבר במפרים נעשה קופצני במיוחד.
עתה החלפתי אותו בלנדקרוזר ארוך 2004 שלצערי משפשף את אבני המסלול בכל הזדמנות (יש לי מיגונים).
האם ההגבהה תפגע בנוחיות הנסיעה- כי עתה הוא נוסע חלק מאד.
איזה סוג בולמים וקפיצים מומלצים על מנת שלא יתנדנד יות מהיום?

אמנון

אמנון שלום.
אם ברצונך למצאת את יכולות הלנדקרוזר (ויש לך את העוז לבטוח בבעלי ניסיון),
תיהיה המום (באופן חיובי כמובן) כמה מתלים שמותאמים נכון לך ולרכבך ישפרו את התנהגות הרכב, הן בכביש והן בשטח ובתיאור דרמתי יותר- רכבך כבר לא יהיה אותו הרכב וכן שינוי זה יפתח לך אפשרויות לשיפורים נוספים בעתיד (ואני מתכוון לטווח שיפורים שמאושרים ע"י TOYOTA).
המתלים שאני ממליץ להתקין בלנדקרוזר הם מתוצרת OLD MAN "ספורט" ואם תפרט קצת יותר-לנדקרוזר קצר/ארוך? משקל מטען/כמה נוסעים בדר"כ אתה נושא/מסיע? אוכל לפרט אף יותר-איזה קפיצים ואיזה בולמים ואף את המספרים הקטלוגים המתאימים.
יתרונות בולם "ספורט" בכלל ומתוצרת OME בפרט, בקצרה:
בלימה דו צדדית, הן בדרכו מטה והן בדרכו מעלה.(בניגוד לבולם סטנדרטי שבולם בדרכו מעלה בלבד).
הבולם מכוון מראש ל-7 דרגות קושי בירידה ו-4 דרגות קושי בעליה, כך שהוא מתאים את עצמו אוטומטית בכל רגע נתון לתנאי הדרך.
אני מניח שאתה מאיזור נתניה (גם אני) והיות והדגמה קצרה שווה יותר מדרשה ארוכה, אני מציע לך לנהוג ברכב בו מותקנים מתלים מהסוג שתארתי.
אתה יכול לפנות לסוכנות טויוטה (רכב נתניה) ואו מוטי פרונט באיזור התעשיה הישן וכן לעודד מגתוס בתל אביב, לצדי מרסטה בגדרה ולגיא רפאלי מפרו ג'יפ חיפה ואו לכל סדנא/גוף מורשה וכן גם אלי.
בהצלחה.
מויש אברהמי.

agonen
13-09-10, 10:28
רוב תודות לתגובה
אם לא הזכרתי עברתי מלמדקרוזר קצר 2001 (פראדו) ללנדקרוזר ארוך 2004. רוב הנסיעות שלי על כבישים וטיולים בערך 20 בשנה כאשר 4-5 הם עם אתגרים (הנקראים קשים). הלנדקרוזר הקצר היה (עדיין קיים אצלי) מצויין. כל המכשולים למעט גבעת תם בשיא הפודרה הוא צלח מצויין. הבעיה שהוא מרעיש ומתנדנד. הלנדקרוזר הארוך 2004 נוסע חלק מאד גם בבמפרים ןחששותי שאם אגביה אותו הוא יהיה כמו הקודם. ברור לי שהעבירות שלו תשתפר.
אשמח להיפגש ולראות הדגמות

תודה

מויש אברהמי
13-09-10, 14:39
רוב תודות לתגובה
אם לא הזכרתי עברתי מלמדקרוזר קצר 2001 (פראדו) ללנדקרוזר ארוך 2004. רוב הנסיעות שלי על כבישים וטיולים בערך 20 בשנה כאשר 4-5 הם עם אתגרים (הנקראים קשים). הלנדקרוזר הקצר היה (עדיין קיים אצלי) מצויין. כל המכשולים למעט גבעת תם בשיא הפודרה הוא צלח מצויין. הבעיה שהוא מרעיש ומתנדנד. הלנדקרוזר הארוך 2004 נוסע חלק מאד גם בבמפרים ןחששותי שאם אגביה אותו הוא יהיה כמו הקודם. ברור לי שהעבירות שלו תשתפר.
אשמח להיפגש ולראות הדגמות

תודה

הרכב במתלים שציינתי לא יתנדנד! נהפוך הוא, הרכב יתנהג מהודק ויציב יותר (למרות שזה בניגוד לחוקי הטבע), העברות המשקל וההיגוי יהיה מדויקים ונשלטים יותר.
אגב, טענת שהתאכזבת מהתנהגות הרכב עם בולמי בילשטיין (הרכב התנדנד).
לידיעתך-בעולם, בולמי בילשטיין נחשבים לבולמים מצויינים ובארה"ב וקנדה אף מתקינים אותם
"כסטנדרט" בחלק מרכבי השטח והטנדרים של טויוטה, כאשר על הבולם מופיע הלוגו-טויוטה/בילשטיין, אלא ששם (בד"כ) המתלים המשופרים בערכת בולמי בילשטיין מותקנים עם
קפיצים מותאמים/מוקשחים וללא הגבהה "ואינם מיועדים לנסיעת שטח".
ואצלינו- ניתן לבנות ערכת הגבהה טובה בשילוב בולמי בילשטיין, אבל זה דורש ניסיון/ניסיונות.
ובקיצור. כנראה שמי שהתקין לך את הבולמים, שילב אותם עם קפיצים שלא תאמו לבולמים, כי לפי התיאור שנתת, הבולם לא הצליח לרסן את הקפיץ ( ואני מבקש לא לציין את שם המתקין, כי רק מי שלא עושה לא טועה).
מויש 0544850707

ארז
14-09-10, 23:12
מאוד מוזר שהרכב הרגיש מתנדנד עם הבילשטינים, הם מכוונים על ידי היצרן/יבואן לצד הקשה של הסקלה לרוב.
ההמלצה שמוש נתן לך מצויינת אבל אם כבר אתה משקיע על אולדמן מתכוונן קופץ עוד שלב(גם בתשלום כנראה....) והולך על סט של FOX או קינג(בולמי קינג, לא קפיצי קינג...), הם יתנו לך את התוצאה הטובה ביותר בהפרש אדיר מכל סט אחר שתבחר.

מויש אברהמי
17-09-10, 07:19
מאוד מוזר שהרכב הרגיש מתנדנד עם הבילשטינים, הם מכוונים על ידי היצרן/יבואן לצד הקשה של הסקלה לרוב.
ההמלצה שמוש נתן לך מצויינת אבל אם כבר אתה משקיע על אולדמן מתכוונן קופץ עוד שלב(גם בתשלום כנראה....) והולך על סט של FOX או קינג(בולמי קינג, לא קפיצי קינג...), הם יתנו לך את התוצאה הטובה ביותר בהפרש אדיר מכל סט אחר שתבחר.

נכון שמתלי FOX זו קפיצת מדרגה, אבל גם קפיצת מדרגה בעלויות.
בכדי לסבר את האוזן (ולמעשה את הכיס), עלות לצרכן לסט מתלי "OLD MAN SPORT"היא
כ-8500 ש"ח +/- ובנוסף מע"מ ואילו עלות משוערת לזוג קפיצים ובולמים
קדמיים בלבד! מתוצרת FOX היא כ-9000 ש"ח +/- ואם כבר FOX אז עדיף בולמי FOX עם מיכלי גז נפרדים מה שמקפיץ את המחירים "צפונה".
היות ואין כמעט גבול לשיפורים ועלויות, יש לשמור על פרופורציות וכמו בחיים הכל זה סדרי עדיפויות
והתאמה אישית לצרכים וליכולת הכלכלית כמובן.
גמר חתימה טובה ושיהיה לכולם רק טוב.
מויש אברהמי.

ארז
17-09-10, 10:25
אהלן מויש....
לא שאני לא מסכים איתך, הFOX אכן יקרים הרבה יותר, רק שלא דייקת, עלות זוג בולמים קדמיים+קפיצים קדמיים תהייה בסביבות ה7000 ש"ח, נכון הרבה יותר יקר, אבל לדעתי שווה את זה.
במידה ויש לבולמי קינג גם קיט לפראדו שווה לבדוק ,הם ברמה דומה לFOX

מיקי וייס
17-09-10, 19:14
אמנון שלום.
אכן הבולמים והקפיצים המקוריים של הלנדקרוזר הם רכים מידי בשטח וגם בכביש . בשטח הרכות גורמת לסגירת מתלים במהירויות נמוכות, ירידת הגחון הקדמי בקלות רבה עם סכנת פגיעה בחלקים חיוניים מלפנים. בכביש בעת בלימת חרום הרכב מתחיל להתנדנד ומקשה את השליטה בו עד כדי סיכון לדעתי.
בולמים וקפיצי אולדמן ללנדקרוזר לדעתי הם מניחים את הדעת. נותנים פתרון לא רע בעלות סבירה, אני מדבר על הבולמים הרגילים (לא ספורט, איני מכיר את הספורט). אצלי בשני לנדקרוזרים היו מורכבים אולדמן. בנסיעה בשטח, הם נוחים, הרכב נעים "מגהץ" יפה את השטח, בעלות של כ- 6500 ש"ח לסט, כולל הרכבה.
לאחרונה שידרגתי גם את אלה (אולדמן HD) ל- FOX , ואומר לך שזהו אכן שדרוג משמעותי באיכות הנסיעה בכביש ובשטח. בכביש הנסיעה רכה ונעימה מאוד, ללא הנדנודים המיותרים הקיימים עם הבולמים המקוריים. בשטח זה ממש מדהים. הנסיעה נעימה מאוד, מקבלים "גיהוץ" מדהים במהירויות כפולות מאלה שניתן להגיע עם אולדמן, ללא סגירות מיתלה ומקבלים יציבות מדהימה.
לכן, אם אתה נוהג רגוע, ותקציבך מוגבל מאוד, לנדקרוזר ארוך, לך על אולדמן רגילים (HD או MEDIUM). אם תקציבך מאפשר, ואתה אוהב לנסוע מהר ובנוחות בשטח- לך על FOX.

agonen
22-09-10, 13:35
שלום לכולם
בראש ובראשונה תודות
אני מדבר על הגבהות אבל בהחלט עם פרופורציה. ולכן אסתפק באולדמן ספורט (או אולדמן). הסט מגיע עם קפיצים מתאימים?
לגבי הפראדו שלי 2001. אני עדיין מרגיש בו מצויין וברור לי שבילשטיין הם בהיצע הקיים יופי של בולמים. נכון שהתקנתי אותם לראשונה אצל סנדלר ולמדתי את לקחי. להבא אני הולך רק על מתקינים ותיקים וידועים כפי שמויש ציין.
הבילשטיין אגב נגמרו לי אחרי 3 שנים וכבר החלפתי אותם שוב בבילשטיין. מה אורך החיים של אחרים?
אמנון

מויש אברהמי
26-09-10, 11:11
שלום לכולם
בראש ובראשונה תודות
אני מדבר על הגבהות אבל בהחלט עם פרופורציה. ולכן אסתפק באולדמן ספורט (או אולדמן). הסט מגיע עם קפיצים מתאימים?
לגבי הפראדו שלי 2001. אני עדיין מרגיש בו מצויין וברור לי שבילשטיין הם בהיצע הקיים יופי של בולמים. נכון שהתקנתי אותם לראשונה אצל סנדלר ולמדתי את לקחי. להבא אני הולך רק על מתקינים ותיקים וידועים כפי שמויש ציין.
הבילשטיין אגב נגמרו לי אחרי 3 שנים וכבר החלפתי אותם שוב בבילשטיין. מה אורך החיים של אחרים?
אמנון

שלום אמנון.
"בגדול", בולם שעבר 100,000 קילומטר ועדיין מתפקד, זה יפה ו"למעשה עשה את שלו".
אולם יחד עם זאת, גם בולם מחברה ידועה באיכות מוצריה, לא יאריך חיים אם הבולם לא יותאם לקפיץ המתאים, לדרישות המשתמש (עומסים, מהירויות, גובה, תנאי דרך ועוד...) וכמובן התאמה ל"אופי" וליכולות הרכב וכן בתנאי שאין נזק פיזי לבולם, כך "שבגדול" אם בשלוש שנים עשית מעל 100,000 ק"מ, הבילשטיינ'ס "עשו את שלהם", ואם לדוגמה-60,000 ק"מ, ההתאמה לא נעשתה נכון.
אגב, חזרתי "מהמסע", אתה יכול לבוא ואני כבר יארגן לך כמה נסיעות מבחן.
להתראות.
מויש.

-->