PDA

צפייה בגרסה מלאה : חשמלאים צריך עצה

BackDoorMan
13-09-10, 12:34
בעקבות השרשור ההוא (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=43369) וגם אחרי שחטפתי מכת חשמל אתמול ממתג המנורה , נמאס לי
ופניתי לבעלת הדירה , השכן החשמלאי הציע 80 ש"ח להשחלת חוט הארקה לכל שקע , אבל בעלת הדירה סירבה לשלם ואמרה שתשלח את בעלה ביחד עם החשמלאי שלו.
לי ברור שהוא ינסה להוריד את ההשקעה למינימום , לא ממסר פחת חדש ולא מאמטים חדשים והארקה מינימלית, אמרתי לה שמקובל עלי חשמלאי שלה בתנאי שהבעיה תפתר.
איך אפשר לודא במקום שהפתרון שהחשמלאי יציע יפתור את הבעיה ?
איך אני בודק אם יש הארקה בכל שקע ?
רב מודד יש לי כבר.
תמונות של ארון החשמל בקישור לשרשור הישן.

איציק - 4X6ZH
13-09-10, 12:40
מגר

במידה ואתה לא מבין את המילה הזאת
רצוי מאד שלא תתעסק עם חשמל

איציק

eran4x4
13-09-10, 12:59
בחנויות חשמל ואולי גם ברשתות יש תקע חשמל עם לחצן ולדים שהתפקיד שלו לבדוק את תפקוד הארקה והפחת.

אתה מחבר את התקע הזה לכל שקע שאתה רוצה לבדוק, רואה שמצב הלדים תקין ולוחץ על הלחצן שעל התקע לבדיקת הפחת.

זה לא כמו בדיקה של חשמלאי עם מגר וכדומה אבל עדיין זו בדיקה טובה.

itayhi
13-09-10, 13:34
מה הקשר ל"מגר"?

מגר (מד התנגדות גבוהה) בודק בידוד של מוליכים/קווים ואינו קשור לבדיקת הארקה.
אם כבר, אולי התכוונתם ללופ-טסטר LT שבודק את מסלול לולאת התקלה בין ההארקה לבין הפאזה.

הפתרון של ערן עם התקע-בודק, לא רע למשתמש הפרטי.
רוצה להיות בטוח? תזמין חשמלאי ב150-200 ש"ח ש"יבדוק" את העבודה שעשו לך.

איתי

nir.samo
13-09-10, 17:39
בחנויות חשמל ואולי גם ברשתות יש תקע חשמל עם לחצן ולדים שהתפקיד שלו לבדוק את תפקוד הארקה והפחת.

אתה מחבר את התקע הזה לכל שקע שאתה רוצה לבדוק, רואה שמצב הלדים תקין ולוחץ על הלחצן שעל התקע לבדיקת הפחת.

זה לא כמו בדיקה של חשמלאי עם מגר וכדומה אבל עדיין זו בדיקה טובה.

זה בדיוק מה שאתה צריך כבר עזר לי כמה פעמים.
הנה קישור:
http://www.boreg.co.il/user/product.php?id=1616&d_id=143

אם אתה בסביבת י-ם אתה יכול לשאול את שלי.

עירא
13-09-10, 20:19
רוצה להיות בטוח? תזמין חשמלאי ב150-200 ש"ח ש"יבדוק" את העבודה שעשו לך.

העצה הכי טובה שיכולה ליהיות.

הייתי במצב דומה (בעל בית קמצן ומערכת חשמל מסכנת חיים ברמה שדוד המים חובר לפני הפחת), הזמנתי ביקורת חשמל של חשמלאי מוסמך שבדק את המערכת בבית בהתאם לחוק החשמל (כן כן, זה חוק במדינתינו) ובסוף הביקורת קיבלתי מסמך עם פירוט של ליקויים רבים. עם המסמך הזה (המפרט את הליקויים שמפירים את החוק) הולכים לבעל הבית ודורשים שיתקן את הליקויים הנדרשים ממנו בחוק. במידה והוא לא מסכים זו ברוב החוזי שכירות זו עילה לתביעה. (בעולם האמיתי שבו לא מעוניינים לריב עם בעל הדירה, המסמך הזה מהווה בסיס טוב למשא ומתן לגבי אילו מהליקויים לתקן ואילו לא, אך בשביל זה צריך ידע רב אילו מהליקויים מסוכנים ממש ואילו מסוכנים רק קצת).

עירא

BackDoorMan
13-09-10, 21:15
בעיה, אני לא מוצא התיחסות בחוזה לגבי נושא החשמל, וכשהתווכחתי איתו פעם בנושא אחר , הוא פשוט אמר לי שאני יכול לעזוב .

-->