PDA

צפייה בגרסה מלאה : גנבות מחניונים

נמרוד - מערד
13-09-10, 22:02
לכל גולשי האתר.
ברצוני לחדד את נושא גנבות הרכב מחניונים במדבר. אסור להשאיר רכב מכל סוג שהוא ללא שמירה, הרכבים יבזזו במקרה הטוב או יגנבו במקרה הרע. בחניוני הלילה יש לנעול את הרכבים גם בזמן הכנת האוכל ולא להשאיר כלי עבודה וציוד מחנאות ללא השגחה.
חג שמח לכולם.
טויוטה שהושארה ללא השגחה נגררה על ידי טרנו לעיני בעליו בבירכת צפירה.(אזור מועד לגנבות ראו הוזהרתם)

נמרוד

WildLove
14-09-10, 22:00
נמרוד - יש סיכוי שתוכל לשפוט קצת יותר אור על הסיפור שהעלת פה תמונה שלו?
אם הבעלים הספיק לראות את הרכב נגרר ונגנב ולצלם אותו, רכב שגורר רכב בדר"כ יהיה מוגבל במהירות שלו, הבן אדם לא ניסה לרדוף אחריהם ברגל\ברכב\להזמין משטרה?

נמרוד - מערד
14-09-10, 23:45
בחניון של בירכת צפירה ליד הנחל חנו מ"ס פרייבטים, סופה וטויוטה. כאשר המטילים היו בדרך חזרה לרכבים, אחת הבחורות שהיתה הראשונה להגיע לחיניון ראתה את הגנבים וצעקה. הגנבים ברחו עם הטויוטה, המטילים לא רדפו אחריהם עם הסופה כי פחדו. אם היו רודפים הגנבים היו משחררים את הרכב ובורחים.
נמרוד

klam
15-09-10, 10:48
בחניון של בירכת צפירה ליד הנחל חנו מ"ס פרייבטים, סופה וטויוטה. כאשר המטילים היו בדרך חזרה לרכבים, אחת הבחורות שהיתה הראשונה להגיע לחיניון ראתה את הגנבים וצעקה. הגנבים ברחו עם הטויוטה, המטילים לא רדפו אחריהם עם הסופה כי פחדו. אם היו רודפים הגנבים היו משחררים את הרכב ובורחים.
נמרוד

או שהיו חוטפים מכות..לפני שנתיים חבר שלי עם טראנו חזר לחניון בכ"ס לאור יום, ופגש 3 גנבים על האוטו עם מכסה מנוע פתוח. הוא רץ אליהם וחטף מכות רצח עם מפתח צינורות - והוא בחור חזק. הם ברחו ולא נתפסו עד היום..

נמרוד - מערד
27-09-10, 20:27
לצערנו נגנב היום מבירכת צפירה עוד לנדקרוזר 2008 וטרנו ניזוק ( ניסו לגנוב ולא הצליחו ) נגנבה התכולה.
חבל שממשיכים להשאיר רכבים ללא השגחה.
נמרוד

UNIX
28-09-10, 17:39
נבלות הייתי רץ אחריהם גם ברגל
איך הם גררו ככה את הרכב ? אחד יושב גם ברכב הגנוב?

נמרוד - מערד
28-09-10, 18:10
חבר'ה זה לא כזה פשוט, הגנבים לא טיפשים הם יושבים בתצפיות ורואים מה קורה מסביב, לא זזים עד שבטוח שאין זבוב בסביבה, כל תנועה חשודה והם מתאדים. בנוסף הטרנו הגורר נתפס על ידי משטרת חברון הגנבים עדין לא.
נמרוד

שרון בן ארי
28-09-10, 21:49
דרור
עד היום לא היה צוות של גנבים שהחלטנו לתפוס ולא נתפס וזה עם קבלות.

חבר'ה זה לא כזה פשוט, הגנבים לא טיפשים הם יושבים בתצפיות ורואים מה קורה מסביב,

נמרוד,
פשוט לא, אבל מצד שני לדבריך כל מי שהחלטת לתפוס נתפס. כיוון שהפעם היוזמה (המבורכת יש לומר) נמצאת אצלך, וגם מתנדבים ראויים נרשמו בשרשור, ניתן לצפות לפתרון טקטי (כגון להגיע מוקדם, להשאיר פתיון ולהסתוואת. או לחכות להם על ציר המילוט, או לתאם מעקב עם איתוראן, או, ...אני בטוח שתמצא דרך ראויה אחרת) שישים קץ לתופעת השודים המבישים.

הכדור עכשיו אצלך - תקן אותי אם אני טועה.

סטורםטרופר
29-09-10, 11:01
ואם בגנבות עסקינן, גם בצפון זה קורה.

במהלך החג היו מספר פריצות לרכבים שהושארו בשמורת בטיחה ( בית צידה).
המשטרה מפטרלת ומזהירה אך ללא הועיל.

אם כבר בחרתם להשאיר את הרכב ללא השגחה ולצאת לטייל במים, המנעו מהשארת חפצים יקרי ערך גלויים.

חג שמח.

דרור ברלי
29-09-10, 17:59
ובנימה רגועה יותר...

זה לא תפקידי ותפקידך לעשות.
אתה ואני עושים - עושים המון למען האמת -
אנחנו משרתים בצבא שלוש שנים בסדיר ועוד עשרים שנה במילואים.

זו מדינת חוק, מדינה מסודרת (בתיאוריה).
יש למדינה הזו משטרה שתפקידה לאכוף את החוק ולהבטיח לך ולי בטחון אישי ושמירה על רכושנו. גם במקום נידח כמו בריכת צפירה.

אנחנו משלמים ימבה כסף במיסים כדי לממן את המשטרה הזאת שלא עושה כלום.
אנחנו משלמים עוד יותר ימבה של כסף משכורות לשופטים שמשחררים רוצחים, שודדים, אנסים, פדופילים וגנבים לרחובות שלנו.
אנחנו משלמים כדי שיעשו את העבודה, והם לא עושים. ומצד שני לא מאפשרים לנו לעשות את זה בעצמנו.

תפקיד המשטרה ובתי המשפט לעשות - אז שיתחילו לעבוד כבר!
ואם הם לא יכולים/רוצים ולא משנה למה - שיניחו את המפתחות על השולחן ויפטרו אותנו מעונשם.

MR BIG
30-09-10, 00:31
1) לרודפי הגנבים (המבורכים כמובן) : כמו שנאמר כאן, הבדואים מריחים כל תזוזה מקילומטרים. אל תנסו שום דבר פרט למארב בתוך הרכב. שני חבר'ה שוכבים בבגז' של פרדו כזה...יכול להיות מעניין. יחידת אתגר היתה עובדת כך.
לדעתי יש פה מישהו עם סיקס לבן מלהבים שיכול לספר משהו שכבר בוצע בפועל בעבר.

2) "החוק הוא לשומרי החוק" : קרי, לפלפים "אשכנזים" כמוני. רובנו אנשים שומרי חוק מפחדים מהצל של עצמנו לסטות מדרך הישר. מוח מעוות של קרימינל שם פס על החוק והמשטרע הבזוייה שלנו לא מתאמצת לבער את הנגע.
נהיה פה ג'ונגל , כמו ברוסיה של פעם: הכל אלים, כוחני, מושחת, מגעיל......

אבו שפם
04-10-10, 18:04
לכל מי שרוצה לעשות משהו אקטיבי - קדימה. עזבו אתכם מהתלהמויות וביטויים נוסח שיקום בבית לוינשטיין ועצמות שבורות. צרו קשר בה"פ, צריך להיפגש ולתכנן צורת פעולה שתהיה אפקטיבית אבל בעיקר - חוקית.[/quote]

דרור
אצלי שבת 23 חודש זה אפשר לשבת על מנגל ולדבר
במידה וזה מתאים
המנגל זמין אצלי בתאריך זה
דבר איתי

שאול - אבו שפם

נמרוד - מערד
05-10-10, 01:49
לכל מי שרוצה לפעול בשטח,(בירכת צפירה) בבקשה לתאם מולי בה"פ, למניעת הצלבות.
נמרוד

דרור ברלי
05-10-10, 12:44
מה שיפה בכל זה - שכשהגנבים מזעיקים את המשטרה שתציל אותם - היא מגיעה מיד.
אח שלי עובד עכשיו בסיור-שדות באיזור יישובי רמות מנשה/גבעת עדה, ויכול לספר הרבה צ'יזבטים על מה שבאמת קורה.

מושבים נראים בלילות כמו בתי סוהר עם שערים נעולים וכו' - אבל השער זה בשבילי ובשבילכם. הגנבים מכירים כל שביל בשדות, נכנסים ויוצאים חופשי ושלא יהיו לאף אחד ציפיות לעזרה מהמשטרה. עצוב לומר את זה אבל זו לא רק דעתי האישית אלא האמת - המשטרה לא תנקוף אצבע לטובת האזרחים כי היא הפכה כבר מזמן לאויב הציבור מס' 1 - ארגון פשיעה לכל דבר ועניין, בחסות החוק.

יש את ארגון "השומר החדש" שתפס תאוצה.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/932/471.html
אלה אנשים טובים ואידיאליסטים באמת - וכל מי שבוער לו בדם לרוץ ולהתנדב למשהו - זה המקום ולא במשטרה!!! הם באמת עושים למען הציבור וגם מצליחים לא מעט. מצד שני הם עובדים בעיקר בצפון ובעיקר במיגזר החקלאי. המגזר העירוני, מרכז הארץ ודרומה - עדיין מופקרים.

MR BIG
08-10-10, 11:24
ומה עם מי שלא גר במושב ויכול להתבצר?
מה עם מי שרוצה לישון כמו אדם נורמלי בלילה?
מה עם מי שרוצה סתם ליסוע ליסוע עם הג'יפ לסרט בסינמה סיטי ולא יכול כי האזור מוכה גניבות ברמה קשה!??
מה עם מי שסתם גר בתל אביב ולא יכול להחנות פקקט'ע דיפנדר סתם ככה באמצע הרחוב כי הוא ייגנב???
למה אני צריך להיות משועבד לברזלים, למנעולים?
לצלצל לחברה שלי בשעת אחר הצהריים עם טלפון מוזר : " היי מותק, מה קורה, את בבית? את יכולה להציץ רגע מהחלון לראות אם הדיפנדר עדיין קשור לעמוד ??" (אחרי כזה טלפון היא חושבת שהיא חיה עם מפגר....)

זה אורח חיים נורמלי?

ניר ל
08-10-10, 12:54
הנושא חשוב ועקרוני, נוגע לכולנו, מי שלא מודע לסכנות עד עכשיו - ראוי שיתעדכן,

אנשים נסחפו פה לגמרי מהעניין, מחקתי כאן הרבה חומר, אבל הוא קיים במערכת, תשאירו פוליטיקה ואמוציות בצד,
השתדלו להימנע מסיפורי גבורה והתלהמות מיותרת, הפורומים האלו פתוחים לציבור הרחב והוצאת הקיטור כאן ע"י שימוש באיומים וכו'
עלולים לפגוע בכם.
התארגנויות לשמירה וסיוע לכוחות הבטחון ראויות לדיון נפרד, עדיף דיסקרטי ככל האפשר, אם תבחרו לפתוח דיון על כך ותרצו להשתמש בחומר שנמחק - דרור או מישהו מהאחראים יכול להעביר אותו.

יאיר לוסטיג
20-10-10, 21:46
ומה עם מי שלא גר במושב ויכול להתבצר?
מה עם מי שרוצה לישון כמו אדם נורמלי בלילה?
מה עם מי שרוצה סתם ליסוע ליסוע עם הג'יפ לסרט בסינמה סיטי ולא יכול כי האזור מוכה גניבות ברמה קשה!??
מה עם מי שסתם גר בתל אביב ולא יכול להחנות פקקט'ע דיפנדר סתם ככה באמצע הרחוב כי הוא ייגנב???
למה אני צריך להיות משועבד לברזלים, למנעולים?
לצלצל לחברה שלי בשעת אחר הצהריים עם טלפון מוזר : " היי מותק, מה קורה, את בבית? את יכולה להציץ רגע מהחלון לראות אם הדיפנדר עדיין קשור לעמוד ??" (אחרי כזה טלפון היא חושבת שהיא חיה עם מפגר....)

זה אורח חיים נורמלי?

חשבתי שאני לבד בחרדות...

moriseven
21-10-10, 17:48
אתה לא לבד, גם אני מתקשר בשעות היום לוודא שהג'יפ עוד שם.

יורם-דרומי
21-10-10, 18:54
ויש גם את הכנופיה הזו

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/164/151.html

בכל חניון לילה חובה לבצע רשימת שמירה - כן כמו בצבא

נמרוד - מערד
14-11-10, 12:15
שלום לכולם
לאחר רגיעה מסוימת בבירכת צפירה, ביום שישי ה 10\5 ובשישי האחרון 10\12 נגנבו שני רכבי 4X4 ושני פרייבטים, חברה לשמור על הרכבים.
נמרוד

Igal
17-11-10, 14:10
שלום לכולם
לאחר רגיעה מסוימת בבירכת צפירה, ביום שישי ה 10\5 ובשישי האחרון 10\12 נגנבו שני רכבי 4X4 ושני פרייבטים, חברה לשמור על הרכבים.
נמרוד

סתם מעניין אותי לדעת ... - היו גניבות גם מחניון כפר הנוקדים הסמוך ?
או שיש כאן איזשהוא הסכם לא כתוב בין המקומיים ;)

יגאל.

נמרוד - מערד
17-11-10, 14:47
יגאל
חניון כפר הנוקדים נשמר על ידי הבדואים שעובדים בכפר, וחסר לכלב שיתקרב למקום, שנים שלא נגנב משם רכב.
נמרוד

שימי בר
17-11-10, 15:33
האם התקנת איתוראן/סקיילוק/פויינטר יעילה באופן כללי בשטח שקרוב לשטחי A .
שהרי תוך זמן קצר מגיעים למשחטות רכבים שם לא נשאר כלום מהג'יפ ומהאיתוראן ומהרדיו ושאר הציוד + כלי עבודה :!: בדיוק כמו שראינו בתמונה המשטרה מצאה את הטראנו של הגנבים מה עם הטויוטה והאיתוראן אם יש ? גם הגנבים לא נתפסו . עצוב מאוד

נמרוד - מערד
17-11-10, 18:31
שימי
באזור בירכת צפירה אין קליטה לשום מערכת איתור, וכמובן לשום פלאפון, והגנבים יודעים את זה, הם מנסים להתגבר על מערכת האיתור, ורק אז הם יוצאים מהאזור לכיון השטחים.
נמרוד

מיקו פוקיטו
17-11-10, 18:53
פיתרון פשוט וזול יחסית זה לרכוש סנדל לגלגל ולהתקין על הרכב בזמן שהוא בחניון

נמרוד - מערד
19-11-10, 15:46
מיקו
רק תדאג שלא יהיו דיברי ערך ברכב.
נמרוד

ד ו ר ו ן
19-11-10, 15:48
אני מכיר מישהו שבעקביות היה משאיר את החלון פתוח כשהיה מביא קבוצות לגבי-חווה, שלפחות לא ישברו אותו כשמחפשים דברי ערך ברכב..

אבל אלו היו תקופות אחרות שהיו גונבים מתוך הרכב ולא את כל הרכב.

lavik
25-11-10, 11:27
הייתי בברכת צפירה לפני שנה וראיתי שני טנדרים ואחריהם משאית בינונית עוברים מדרום הר חברון לכביש ערד מצדה-מערב. אחר כך הגיע עוד טנדר עם בני דודים שהוציאו כלי עבודה והכשירו את הדרך לרכבים גדולים יותר !

הודעתי למשטרה על העניין, כי מעבר לגניבת רכבים, היום זו דרך עבירה לכל כלי רכב ומעבר נוח משטחי הרשות הפלסטינית לתוך ישראל מבלי שיצטרכו לעבור במחסומים או נקודות בקרה.

כמובן שלא נעשה דבר בעניין...

נמרוד - מערד
26-11-10, 09:30
LAVIK
זה לא מדויק שלא עושים כלום, יש פעילות בנושא הזה, ולא רק על ציר צפירה שטחים, כל כמה שבועות אוספים כמה עשרות כלי רכב חלקם גנובים וחלקם הורדו מהכביש, הרכבים הולכים להשמדה,השבחים שנתפסים נבדקים יש בינהם מבוקשים שמחפשים אותם הרבה זמן, שאר השבחים מוחזרים לשטחים והמעגל הזה לא נגמר.
נמרוד

דרור ברלי
27-11-10, 11:50
LAVIK
כל כמה שבועות אוספים כמה עשרות כלי רכב חלקם גנובים וחלקם הורדו מהכביש, הרכבים הולכים להשמדה

ולמה ההשמדה הזו?
לרכבים האלה אין בעלים שמחפשים אותם?

נמרוד - מערד
27-11-10, 12:19
דרור
רכבים שהורדו מהכביש מושמדים בכל מקרה, רכבים ללא ביטוח ושניתנים לזיהוי מוחזרים לבעליהם, יש רכבים מזוהים שהביטוח לוקח, השאר נגרס. (בשביל להרגיז עוד קצת, אתמול יום שישי 26 לחודש נגנבה I35 חדשה מבירכת צפירה)
נמרוד

נמרוד - מערד
10-12-10, 13:52
בשעה טובה נתפס השבוע ראש הכנופיה שעבדה בבירכת צפירה, שיגמור לזמר נפרסם מה שמותר.
נמרוד

שרון בן ארי
10-12-10, 14:44
סחטן ויישר כח

erezgur
10-12-10, 15:07
מצטרף לברכות ולאיחולים !

eli8ball
10-12-10, 15:15
כל הכבוד.

אבו שפם
10-12-10, 15:57
בשעה טובה נתפס השבוע ראש הכנופיה שעבדה בבירכת צפירה, שיגמור לזמר נפרסם מה שמותר.
נמרוד

וואלה.... במידה והוא עדיין יכול לזמר המצב ממש לא טוב...

אבל יאלה נעביר את זה לשישי שבת....

יורם-דרומי
10-12-10, 16:52
וואלה.... במידה והוא עדיין יכול לזמר המצב ממש לא טוב...

אבל יאלה נעביר את זה לשישי שבת....

שאול

הנבוט,,,,,,

נמרוד - מערד
26-01-11, 23:01
הבטחתי עידכון
בשעה טובה כל החולייה שגנבה רכבים בבירכת צפירה נעצרה, נראה כמה יקבלו.
נמרוד

אבו שפם
26-01-11, 23:32
הבטחתי עידכון
בשעה טובה כל החולייה שגנבה רכבים בבירכת צפירה נעצרה, נראה כמה יקבלו.
נמרוד

נמרוד עבודה יפה.....

באמת עבודה יפה....

אבל באסה....הם בטח כבר בדרך הביתה.....

ויחזרו מחר בבוקר לעבודתם....

רמי רווה
27-01-11, 07:41
בשבוע הבא כולם ישתחררו מחוסר עיניין לציבור.

רמי

נמרוד - מערד
27-01-11, 14:18
חברים.
כל הקבוצה עצורים עד תום ההליכים, רק שהשופטים לא ירחמו עליהם.
נמרוד.

tomer s
27-01-11, 18:18
חברים.
כל הקבוצה עצורים עד תום ההליכים, רק שהשופטים לא ירחמו עליהם.
נמרוד.

גם אם השופטים לא ירחמו,
העו"דים שלהם ילחמו..

MR BIG
27-01-11, 19:41
נמרוד, נשמע טוב!
איך הם נתפסו?
בידי מי ואיך עשו זאת?
אני לא צוחק....!
איך? מארבים ומכות? משטרה? מסוקים? איך??

eran4x4
28-01-11, 01:33
אולי, הלוואי, אמן בזכות חולית הגנבים שהפכה לרוצחים וטרוריסטים מישהו במשטרה ובמשרד לבטחון פנים ובעוד כמה זרועות (וכמה רשויות כולל אבל לא רק השופטת והמחוקקת) יתעורר ויתחיל להתיחס גם לכלל הפעילות הפלילת שלא מכבדת, חוק, רכוש ואדם כבעיה\מחלה \ דגל אדום ויתחיל למגר את הפשע בארץ לטובת כבוד האדם, החוק, הרכוש.....

נמרוד - מערד
28-01-11, 11:13
MR BIG
גנב מס 2 נתפס על ידי המשטרה הפלסטינית. הגנב השלישי ברח מהצבא, המשטרה הפלסטינית וממסוק של המשטרה, ובסוף נתפס על ידי הצבא ובלשים ממשטרת ערד.
נמרוד.

נמרוד - מערד
03-04-11, 08:57
שלום לכולם.
השבת שעברנו נגנב פג'רו 2007 מברכת צפירה, בפעולה מהירה של איתורן אותר הרכב מוסלק כשלוש ק"מ ממקום הגנבה.
הגנבים מקצוענים, לפי הנזק המועט ברכב, חברה לא להשאיר רכבים ללא שמירה נקודה.
נמרוד

dinu
14-04-11, 21:16
גנבות הרכבים בדרום מרתיעות אותי. הייתי שמח לאזהרות, עצות והנחיות. מאוד מבאס שיש ג'יפ, טמפרטורה מתאימה, חופש מעבודה ומשפחה קלילה וזורמת, וחשש כל כך גדול לאבד את היקר הזה. 30k. אז.....
מה לגבי לינה בלב המדבר (יהודה) להכנס פנימה פנימה לפתוח אוהלים וללכת לישון, שנשמור כל הלילה על הרכבים?
מה לגבי השארת הרכב ולצאת לטיול רגלי? נניח נחל דוד, גונבים גם מהחניון בשמורה ? נחל אשלים, נכנס עם האוטו, חוזר לשממה, היינו יש סיכוי (יותר מגבוה) שאני מניף אצבע בכדי לחזור הביתה?
חשש כבד נפל עלי.
אשמח להתיחסות.

יקיר גרין
14-04-11, 22:27
שלום לכולם.
השבת שעברנו נגנב פג'רו 2007 מברכת צפירה, בפעולה מהירה של איתורן אותר הרכב מוסלק כשלוש ק"מ ממקום הגנבה.
הגנבים מקצוענים, לפי הנזק המועט ברכב, חברה לא להשאיר רכבים ללא שמירה נקודה.
נמרוד

החבורה העליזה חזרה לעבוד?

dinu
14-04-11, 23:43
אז להשאר מרכז צפונה ?
ללא ספק אני בחששות גדולים.

נמרוד - מערד
17-04-11, 00:57
dinu

החששות שלך מוצדקים, לא משאירים רכב בשטח ללא שמירה, השינה בשטח עם עין פתוחה, הרכבים נעולים גם בזמן הכנת האוכל, להיות ערניים לנעשה מסביב למאהל.
לנחל דוד יש חניון מסודר זה יותר בטוח לא ב100%. יש חניונים שהרשות מציבה שמירה זה בטוח לגמרי כמו בעין עקב.

יקיר החבורה העליזה במעצר, הגנבה האחרונה נעשתה על ידי צוות חדש.

אפיז
17-04-11, 02:30
אמנם כאן לא אמריקה אבל זוכר ימים טובים יותר ויחס אחר לטרור (גם זה סוג של טרור )
הוראות פשוטות ומובנות ,עין תחת עין, גנב לא יוצא על הרגלים מהשטח !!! עדיף בלי ...
צועקים עצור ,יורים באויר (של הריאות כמובן ) ולא שוכחים לבדוק אם נושם או לא !!!
אם לא תמחקו תבינו שזה המצב היחידי שבסופו תהייה רגיעה (הטרור בעזה הבין את זה מצןיין בתחילת שנות ה-70 ושלא נדבר ליפני כן )
המדינה וכל הקשור בה עסוקים בלשדוד את הכבשים וההבדל בינם לשאר הפושעים הוא רק בהגדרה מישפטית , היריבות בינהם היא כמו בין משפחות פשע,
חלוקת שיטחי מחייה ושלל זה מה שמעניין
ולתמימים שמאמינים בחוק ובניקיון כפיו נישאר רק לרחם על תמימותכם /טיפשותכם ?
החוקים נוצרו למען השלטון ולא למען הנייטיבס .... קפיש ??

ואם בא לכם למחוק גם כן לא מעיניני אני יודע מה צריך בכדי לשרוד ואתם ?

itayt
17-04-11, 21:02
אמנם כאן לא אמריקה אבל זוכר ימים טובים יותר ויחס אחר לטרור (גם זה סוג של טרור )
הוראות פשוטות ומובנות ,עין תחת עין, גנב לא יוצא על הרגלים מהשטח !!! עדיף בלי ...
צועקים עצור ,יורים באויר (של הריאות כמובן ) ולא שוכחים לבדוק אם נושם או לא !!!
אם לא תמחקו תבינו שזה המצב היחידי שבסופו תהייה רגיעה (הטרור בעזה הבין את זה מצןיין בתחילת שנות ה-70 ושלא נדבר ליפני כן )
המדינה וכל הקשור בה עסוקים בלשדוד את הכבשים וההבדל בינם לשאר הפושעים הוא רק בהגדרה מישפטית , היריבות בינהם היא כמו בין משפחות פשע,
חלוקת שיטחי מחייה ושלל זה מה שמעניין
ולתמימים שמאמינים בחוק ובניקיון כפיו נישאר רק לרחם על תמימותכם /טיפשותכם ?
החוקים נוצרו למען השלטון ולא למען הנייטיבס .... קפיש ??

ואם בא לכם למחוק גם כן לא מעיניני אני יודע מה צריך בכדי לשרוד ואתם ?

במקומך אני הייתי מוחק את ההודעה... אם חס וחלילה יקרה לך המקרה ובאמת תשחרר כדור, אני בטוח שיהיה מישהו שיגיע לכאן ויוציא את ההודעה שלך וישתמש בה כנגדך, יש דברים שמוטב לשמור לא על הכתב, ולא משנה כרגע אם אני מסכים איתך או לא.

עמית ש
17-04-11, 22:55
כלבים כלבים כלבים אז שהפקח לא יעיר אותי באמצע הלילה כי הכלב משוחרר נכון אם הוא קשור הוא לא ינשך את הגנב!!!!

אפיז
19-04-11, 23:16
במקומך אני הייתי מוחק את ההודעה... אם חס וחלילה יקרה לך המקרה ובאמת תשחרר כדור, אני בטוח שיהיה מישהו שיגיע לכאן ויוציא את ההודעה שלך וישתמש בה כנגדך, יש דברים שמוטב לשמור לא על הכתב, ולא משנה כרגע אם אני מסכים איתך או לא.

לא מוחק ולא מפחד , הייתי בסרט הזה במילואים תוך הזהרה מראש שאיני מחכה לבקבוק או אבן שיזרקו ... בפעם הראשונה שהעמידו את זה למבחן נאלצו הם לחפש תרוצים ,בגיזרה שלי הייה שקט לחודש ימים ומאז ניפטרו ממני ואני מהם (שיחררו אותי ממילואים גם מפאת גיל וגם בהבנה שיצטרכו סוללת עו''ד )
תסתכלו טוב מסביב כל העולם נוהג במילחמה כמו במילחמה
אבל ה''עם הניבחר'' ממשיך להתנהג כמו בת יענה ונוהג במצוות המושיע (ישו ) להגיש את הלחי השניה .... (ואם לא הבנת הכוונה ללחי השנייה של היהודי ),
בגונגל שאנו חייים אני לא מתיפייף ותמיד אהייה בצד הצייד ולא בצד הניצוד ולא מציע לבדוק אם אני רציני , השרידות היא ערך עליון ואני שומר עליו בקנאות

boaz avrahami
20-04-11, 00:32
אנחנו מוגנים במאה אחוז.
יש לנו כיפת ברזל, שמאלנים ערבים ודתיים...
מי צריך יותר?

פעם היינו דבילים והיה לנו כח הרתעה.

dinu
24-04-11, 18:39
חזרנו בריאים ושלמים על כל תכולת הרכב. היה כייף ישנו בשטח (לא בחניון). ישנתי רק חצי לילה. פחד. אולי ויתכן והגזמתי אך גם יתכן שלא.
חשבתי על חצי פתרון, לפחות לבעיית השינה אשמח לדעתכם.
אזעקות ישנות כאלה שנוגעים ברכב, אלה שכל חתול מקפיץ את כל השכונה וצריך לרדת למטה בקור של פברואר, אותם אלה ללא ביפר וכו'.
חשבתי להתקין כזו ולהפעיל רק בשטח.
אשמח לחוות דעת.

סיקס כחול
24-04-11, 22:18
בבריכת צפירה פגשתי ערבים מיאטא שבהר חברון שלדבריהם נתקעו עם טנדר טויוטה (לדעתי גנוב), שברו את אגן השמן וביקשו עזרה

omri_t
24-04-11, 22:35
ועזרת?? (סמיילי מחייך)

זה אזור מועד לפורענות, ציר עוקף גדר הפרדה.
מכאן שזה נתיב ההברחות מישראל לרשות.

הבדואים באזור יודעים להבחין מי "מקומי" ומי מהשטחים שעושה דרכו בנתיב ההברחות.
משעשע הזילזול של הבדואים בתושבי השטחים.

ולגבי לינה בשטח- עין פקוחה זה תמיד טוב. גם שנועלים רכב לרכב בשרשרת וישנים עם הנשק תחת הראש.
הפחד מגניבת הרכב קיים ושריר, אבל מתווסף אליו פחד מדברים גרועים יותר. אל לנו לזלזל.
עם זאת, כשמתכננים את הטיול מעבר למסלול שיש לתכנן בקפידה, צריך לחשוב איפה ישנים גם מבחינת קירבה לאזורי מגורים ופעילות של הללו .
לדאוג להמצאות מספר רכבים ואנשים בחניון. ובאזורים פחות ידידותיים להתחלק בשמירה. שניים ערים ליד המדורה בתורנות.

עצוב, מקומם, מדכא - אבל זו המציאות.

נמרוד - מערד
25-04-11, 20:07
היי
חזרנו מכמה ימים בנגב, היה רגוע לא נגנב כלום, ארבעה כלבים שמרו בלילה זה נותן הרגשה טובה אפשר לישון בשקט ( חוץ מהנחירות כמובן ).
נמרוד

ד ו ר ו ן
25-04-11, 21:21
אני חושב שצריך לעשות הפרדה בין המקרים,
בין אלו שהשאירו רכב והלכו לטייל רגלית ללא קשר עין- ואז זה ממש להזמין צרות.

ובין החשש שלדעתי עדיין לא מבוסס, לגבי גניבות רכבים מתוך חניון בו אתם ישנים ליד הרכב באוהלים.
מישהו מכיר מקרה שבו גנבו\שדדו רכב שהיה צמוד לאנשים בחניון לילה בשטח? לא בחאן זה או אחר או צימר ושות', שטח נטו.

גניבות של ציוד תמיד היו ותמיד יהיו כנראה, אז מה שלא בתוך הרכבים במהלך הלילה, צריך להיות משהו שמראש לא תבכו עליו בבוקר ומשהו שגם בבית לא הייתם משאירים בחצר בלילה ללא השגחה.

השמשוני יחיעם
27-04-11, 08:32
אני חושב שצריך לעשות הפרדה בין המקרים,
בין אלו שהשאירו רכב והלכו לטייל רגלית ללא קשר עין- ואז זה ממש להזמין צרות.

ובין החשש שלדעתי עדיין לא מבוסס, לגבי גניבות רכבים מתוך חניון בו אתם ישנים ליד הרכב באוהלים.
מישהו מכיר מקרה שבו גנבו\שדדו רכב שהיה צמוד לאנשים בחניון לילה בשטח? לא בחאן זה או אחר או צימר ושות', שטח נטו.

גניבות של ציוד תמיד היו ותמיד יהיו כנראה, אז מה שלא בתוך הרכבים במהלך הלילה, צריך להיות משהו שמראש לא תבכו עליו בבוקר ומשהו שגם בבית לא הייתם משאירים בחצר בלילה ללא השגחה.

דורון,,,,חניון הרועה,,,בחורשת האקליפטוסים המערבית,,תשאל את "אלכסי" ניקו להם את הרכבים מהצד ש"לא ישנו"

omri_t
27-04-11, 10:11
קרה גם באזור נבטים, באמצע היום, קבוצת רכבים מקומיים הקיפה רכב בודד...

tagiv
27-04-11, 12:35
זה מהיום,
http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-4061164_184,00.html
למה שהם יפחדו?

העתיד לא נראה טוב..

ofiredri
27-04-11, 13:01
זה מסביר במקצת מדוע השוטרים לא ממהרים לפעול כשקוראים להם. לא שאני מסכים עם זה, אבל לפחות אפשר להבין קצת את ההגיון.
ידוע שהמשטרה ומערכת המשפט בבעיית אימון קשה, והבעיה מחמירה עם הזמן.

ד ו ר ו ן
27-04-11, 22:19
דורון,,,,חניון הרועה,,,בחורשת האקליפטוסים המערבית,,תשאל את "אלכסי" ניקו להם את הרכבים מהצד ש"לא ישנו"
תקרא מה כתבתי שוב, אני שאלתי למי גנבו רכב שהיה צמוד לחניון (ושוב, דגש, לא חנייה של חאן שישנים בצימר אלא צמוד לרכב) ושוב- לא ציוד.

בכל חניון לילה אתה בסכנת גניבת ציוד, וכמו שכתבתי, מה שאתה לא משאיר בלילה בחצר של הבית, אל תשאיר מחוץ לרכב בחניון לילה.

אבל מי יכול להעיד ממקור ראשון על גניבה/שוד של רכב בנגב?

אני באמת חושב שמי שלא באמת חי את האווירה במדבר בארץ פשוט מפתח פוביות מוגזמות לגבי הסכנות במדבר.

המצב מבחינת שלום הרכוש הוא באמת חרבנה רצינית בנגב, אבל לא קיצוני כמו אווירת הפאניקה שעוד רגע יוצרים כאן.
(אלא אם זה מה שגורם לדילול הרציני בנפח רכבי השטח המטיילים בדרום בשנים האחרונות, ואז מצידי שתישאר הפאניקה וישאר המדבר בלי פקקי התנועה).

השמשוני יחיעם
27-04-11, 22:49
סליחה,,,,הבנת הניקרא שלי,,צודק

נמרוד - מערד
28-04-11, 10:01
היי
פעם ראשונה מזה שנים רבות לא היו גנבות רכבים, ומרכבים בחג, באזור ים המלח בשיפכי הנחלים וגם בבירכת צפירה, הסיבה שמירה מסיבית של פקחים מהרשות בכל חניון,
גם המשטרה תיגברה עם יס"מ ומג"ב והתוצאה שקט, לאן הגענו.
נמרוד

נ.ב עד כמה שידוע לי לא נגנב רכב מחניון לילה בזמן שישנו בו מטילים.

asafk
29-04-11, 13:25
כמעט.
בקבוצה שהצטרפנו אליה, בנקודת היציאה למסלול הרגלי (נחל זהר) נשארו שתי מכוניות (למרות אזהרותיי) ושתיהן נפרצו.
מהאחת נגנבו סיגריות וצידנית (ריקה), מהשניה לא נגנב כלום.

אסף.

נמרוד - מערד
30-04-11, 17:49
אסף
כניראה שלא הגיעה תלונה למישטרה.
נמרוד

רון נחמן
30-04-11, 18:14
היי
פעם ראשונה מזה שנים רבות לא היו גנבות רכבים, ומרכבים בחג, באזור ים המלח בשיפכי הנחלים וגם בבירכת צפירה, הסיבה שמירה מסיבית של פקחים מהרשות בכל חניון,
גם המשטרה תיגברה עם יס"מ ומג"ב והתוצאה שקט, לאן הגענו.
נמרוד

נ.ב עד כמה שידוע לי לא נגנב רכב מחניון לילה בזמן שישנו בו מטילים.

לא רק יס"מ ומג"ב - בסופ"ש שהיה בחוה"מ (וואו, כמה ראשי תיבות...) הגעתי לבורות לוץ, והופתעתי לגלות שם סיור רגלי של חיילי צה"ל.
שאלתי אותם מה לעזאזל הם מחפשים בחניון, והם השיבו לי שהם שם כדי לשמור עלינו.

asafk
01-05-11, 00:49
ובסוף השבוע הזה - בחניון של הבאחה באזור צאלים, בלילה נגנבה עגלה של המארגנים, שחנתה צמוד לאוהל (זה נחשב רכב שנגנב? ) ועוד לא מעט ציוד של המתחרים, כולל דברים שהיו קשורים על הרכבים.

אסף.

דרור ברלי
01-05-11, 07:16
יאללה.
רשימות שמירה.
פטורים רק לנשים וילדים.

יונתןמצפה
01-05-11, 08:47
פטורים רק לנשים וילדים.
דרור, הפטורים מתייחסים להוראות פתיחה באש או לשומרים?

asafk
01-05-11, 21:32
יותר פשוט לשלם לשומר מהפזורה, לא?
(פרוטקשן עובד, אין חוכמות)

אסף.

נמרוד - מערד
03-05-11, 01:30
אסף
גנבת עגלה זה עליית מדרגה, ובהחלט נחשב לגנבת רכב.
איך לא שמעו, חיבור עגלה עושה רעש לא קטן.
פרוטקשן: לא משלמים, לוקחים כלבים וכמה שיותר פחדנים שינבחו על כל גרביל שזז בשטח.
נמרוד

asafk
03-05-11, 21:40
כנראה הילדים לקחו את העגלה ברגל למרחק לא קטן.
כשפירקו את הגלגל ספר מהג'יפ של סביון דודי פרץ התעורר והם ברחו עם הגלגל, זרקו אותו בדרך מתחת שיח - מזל שלמחרת מישהו ראה אותו שם.

אסף.

ד ו ר ו ן
03-05-11, 22:39
אסף
גנבת עגלה זה עליית מדרגה, ובהחלט נחשב לגנבת רכב.
איך לא שמעו, חיבור עגלה עושה רעש לא קטן.
פרוטקשן: לא משלמים, לוקחים כלבים וכמה שיותר פחדנים שינבחו על כל גרביל שזז בשטח.
נמרוד
האמת שעל גניבות של עגלות שמעתי לא מעט, בד"כ גוררים אותם ביד כדי לא לעשות רעש רחוק מהמאהל ואז מחברים לרכב או מחביאים באיזה ואדי קרוב.

נמרוד - מערד
10-06-13, 16:18
השירשור הזה נקבר עמוק, הגנבות נמשכות, אנשים מפקירים את הרכבים שלהם בחניוני הנחלים והולכים לטייל.
החניונים בנחל צאלים עליון ותחתון הפכו לשדה קרב ממש, רכב שניגנב מצאלים עליון נגרר לכיוון כפר הנוקדים, באחד הנחלים באזור ניסו להניע אותו, ללא הצלחה, ופרקו את זעמם על הרכב החדש. (בן חודש) הרכב אותר על ידי איתורן.
נמרוד

Tourist
10-06-13, 18:08
פרקו את זעמם או שחיפשו את העלוקה של איתוראן ?

GodsFather
10-06-13, 18:19
כמה שעות במוסך ומחזירים את הרכב הזה לכביש.

יקיר גרין
11-06-13, 00:01
נראה לי שגפרור היה פורק זעם יותר טוב ... שלא לדבר על להעלים עדויות ...
סיפור העלוקה נראה לי יותר הגיוני.

נמרוד - מערד
11-06-13, 14:24
לא נראה לי שהם רוצים לשרוף, זה רק יגלה את מיקומו של הרכב, הרבה פעמים הם חוזרים ומפרקים חלקים, שהוזמנו ממוסכים בשטחים, ובארץ, כנראה הם נבהלו מהתנועה באזור וברחו.
נמרוד

נמרוד - מערד
21-08-16, 21:48
מעלה את הנושא מחדש,
בתקופה האחרונה יש עלייה בגנבות מחניונים, במיוחד בחניון נחל צאלים, ובחניה ליד הנחל, בשבת האחרונה נגנב גלופר, ונפרצו רכבים, שימו לב בבקשה להשאיר שומר, אם אפשר חמוש.
תודה נמרוד

דור אריאל
21-08-16, 22:35
חניון נחל צאלים וברכת צפירה מקמות ידועים לשימצה בנושא הפריצות,
בנחל צאלים הם מציבים תצפיתן בראש מעלה צאלים ששולט על כל דרכי הגישה והחניון ואז אין להם בעיה לפרוץ ,

בברכת צפירה לרוב הם כאלה שעוברים על הדרך מצוקי דרגות לערד, בסופי השבוע האחרונים משטרת ערד הציבה ניידת שתסייר באיזור אבל אי אפשר כל השנה לעשות את זה

נמרוד - מערד
21-08-16, 22:57
הניידת הגיעה אחרי גנבת הרכב, קצת מאוחר, הם נישארו עד הערב, כשיצאתי מהשטח בלילה הם לא היו.
נמרוד

oferc
28-08-16, 17:05
מזעזע מה שקורא בדרום , בתי המשפט הפקירו אותנו , יושבים שם מספר אנשים שמרגישים מורמים מעל העם ומזלזלים ברכוש והבטחון שלנו .

יש גנבים שחוזרים לבתי המשפט פעם בכמה חודשים וכל פעם מחדש יוצאים עם עונש קל , שווה לגנוב רכב שעולה עשרות אלפי שקלים ולשלם על זה בשבוע מעצר , לפעמים מוצאים ברכב רכוש באלפי שקלים ומזומן למה לא לקחת סיכון של מעצר קטן ונחמד.

זה לא נגמר בשטחים ובדרום גם בבתים במרכז , לפני חודש מתקין של דלתות בבית של אחותי נכנס לחדר שלה וגנב כסף ותכשיטים הכל מתועד במצלמות עד לפרטים הקטנים , כמובן שלא עשו לו כלום הוא החזיר טבעת אחת ואמר שזה מה שהוא מצא והמשטרה לא יכולה לעשות כלום , אפילו המעסיק שלו שותק ללא מענה, כל כך מאכזב.

itt8
29-08-16, 18:26
לפני מספר שנים בנחל עזגד עצרנו להפסקה מתחת רשת צל בין המכוניות , קבוצה של שני ג'יפים עם נשים וילדים, בעוד אנחנו שותים קפה, אני שם לב כי שני טנדרים של בני דודינו המקומיים מתמקמים על שלוחה כ 300 מטר מעלינו ומתצפתים עלינו,
סימנתי לחבר לשים עין ביחד איתי על המתרחש, בשלב מסויים לאחר 10 דקות בערך הם התחילו לגלוש לכיוון שלנו, החזקתי את הנשק ביד לא בצורה מאיימת אבל בולטת , הם עצרו עלידינו הסתכלו על המאגנום שלי ושאלו אם אני מוכר, עשיתי להם סימן להתקדם הלאה ולעזוב אותנו מבלי לענות להם ,
אחרי זה הצטערתי על זה שלא דיברתי איתם בדיפלומטיות כי בכל זאת אנחנו שתי משפחות עם ילדים בשטח הביתי שלהם ולך תדע איך הם יגיבו,
בקיצור ביני לבין עצמי לא הייתי שקט ובמתח עד שיצאנו מהשטח לכביש...

ד ו ר ו ן
29-08-16, 21:13
לפני מספר שנים בנחל עזגד עצרנו להפסקה מתחת רשת צל בין המכוניות , קבוצה של שני ג'יפים עם נשים וילדים, בעוד אנחנו שותים קפה, אני שם לב כי שני טנדרים של בני דודינו המקומיים מתמקמים על שלוחה כ 300 מטר מעלינו ומתצפתים עלינו,
סימנתי לחבר לשים עין ביחד איתי על המתרחש, בשלב מסויים לאחר 10 דקות בערך הם התחילו לגלוש לכיוון שלנו, החזקתי את הנשק ביד לא בצורה מאיימת אבל בולטת , הם עצרו עלידינו הסתכלו על המאגנום שלי ושאלו אם אני מוכר, עשיתי להם סימן להתקדם הלאה ולעזוב אותנו מבלי לענות להם ,
אחרי זה הצטערתי על זה שלא דיברתי איתם בדיפלומטיות כי בכל זאת אנחנו שתי משפחות עם ילדים בשטח הביתי שלהם ולך תדע איך הם יגיבו,
בקיצור ביני לבין עצמי לא הייתי שקט ובמתח עד שיצאנו מהשטח לכביש...
על זה לבד אתה יכול בקלות מאד לאבד את רישיון הנשק שלך.
מסיבה מאד פשוטה שאתה לא אמור לאיים על אנשים בלי שהם מהווים איום לגביך.. ומהתיאור שלך על פניו נראה שהגזמת בתגובה.

מכיר אישית מי שאיבד הרישיון נשק בגלל בדואי שהתלונן שאיימו עליו עם הנשק.
סיטואציה לא שונה בהרבה משלך, מישהו שחשב שבדואי שמשתהה בקרבתו, ועובר לידו זה סיבה לשלוף נשק, וגם בלי לכוון אליו את הנשק אלא לשלוף מהנרתיק ואחיזה ברורה ביד.
הבדואי התלונן במשטרה והבחור מצא את עצמו מנסה לתת הסברים, ומפקיד את הנשק.

לדעתי בצדק, תגובה מוגזמת לחלוטין.

AvinoamNa
29-08-16, 22:50
אפשר לאבד את הרשיון רק על כך שראו שיש לך נשק על החגורה ואז מוגשת תלונה על איום בנשק וכך הלאה.
מנסיון למדתי,
נשק צריך להיות מוסלק,
הוא נשלף אך ורק לשם ביצוע ירי בסיטואציה שזה הפתרון היחיד.
כאנקדוטה אוסיף, שה״חבר׳ה״ יודעים שמחזיק אקדח ברשיון מפחד לירות, לכן זה לא מהווה בכלל איום.

Sent from my iPhone using Tapatalk

בועז לב ארי
01-09-16, 11:24
אני משתדל לטיל עם הכלב למישיש זה עוזר <o:p></o>

סולי
01-09-16, 12:34
אפשר לאבד את הרשיון רק על כך שראו שיש לך נשק על החגורה ואז מוגשת תלונה על איום בנשק וכך הלאה.
מנסיון למדתי,
נשק צריך להיות מוסלק,
הוא נשלף אך ורק לשם ביצוע ירי בסיטואציה שזה הפתרון היחיד.
כאנקדוטה אוסיף, שה״חבר׳ה״ יודעים שמחזיק אקדח ברשיון מפחד לירות, לכן זה לא מהווה בכלל איום.

Sent from my iPhone using Tapatalk
לא מסכים.
מותר להסתובב עם הנשק גלוי...
ומותר מדי פעם לסדר את החגורה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נמרוד - מערד
01-09-16, 15:24
תמיד יש להם נשק שבולט מהחלון, בגלל זה האקדח היה ביד.
נמרוד

ד ו ר ו ן
01-09-16, 19:17
לא מסכים.
מותר להסתובב עם הנשק גלוי...
ומותר מדי פעם לסדר את החגורה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

מותר.
זה לא מנע מאנשים להתלונן על איום.

אז תתבקש לבוא לתת הסברים, וכנראה יקשיבו לך, אבל זה מטרד.

נמרוד - מערד
02-09-16, 13:33
כל מעצר של גנב רכב שעשיתי, תמיד התלוננו הגנבים, שירינו עליהם, והרבצנו להם, במשטרה מכירים את הרוטינה הזאת ולא מתרגשים מזה.
נמרוד

-->