PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי מכיר את הדייהטסו פרוזה?

אורן4500
14-09-10, 00:50
מי יודע על הרכב הזה
מה זה קופסה עם בעיות?
מה הסיפור שלו?

גיא
14-09-10, 06:22
1. כולם
2. פנדורה
3. אז ככה ... פעם, לפני המון שנים ...

רצית לדעת משהו ?

eysham
14-09-10, 09:10
היו ימים.... היתה לי כזו לפני כמה וכמה וכמה וכמה שנים....
דווקא נהנתי מאוד.

גיא,
בקשר לחתימה שלך, זה אחרי הקיץ.

איל

Saar
18-09-10, 16:02
קשה לי לחשוב על סיבה הגיונות להעדיף פרוזה על פני ויטרה.
הגודל דומה, גם היכולות.
צריכה הדלק פחות טובה בפרוזה
הרכב פחות נוח
הפרוזה נדירה יותר ולכן יהיה קשה למצוא חלקי חילוף
המחיר לדעתי דומה לויטרה מאותה שנה (מן הסתם מעט נמוך יותר)
אני מודע לכך ששאלת על פרוזה ולא על ויטרה, אבל שווה לחשוב שוב...

סער.

דרור ברלי
18-09-10, 18:49
תעשה חיפוש.
יש הרבה מידע.

בגדול - כשהיה חדש היה נחמד. היום כבר לא.

ishc
18-09-10, 19:36
לא, אין הרבה מידע. יש הרבה שירשורים עם שאלות אך ללא תשובות. אוטו חביב בעל יכולת דומה לויטרה במצב הרגיל שלו, ללא שוק שיפורים. הייתה לחבר כזו כמה שנים, חלקים קשה להשיג בעיקר למכלולים שקשורים ל-4X4, מנוע וגיר דומים לאפלאוז (לפי מה שאני זוכר) ותיכף דרור יביע את דעתו בקשר למנועים הללו אבל לחבר לא היו בעיות (האוטו טופל כראוי). המחיר זה הפלוס הגדול, ב-15K ואולי אפילו פחות תמצא אוטו שנת 94 (שנתון אחרון) ואם תחפש טוב תמצא גם אחת טובה בעוד שב-15K אפשר למצוא רק ויטרה שהיא פח זבל על גלגלים או ישנה יותר (וגם אז היא לא תהיה להיט).

גיא
19-09-10, 10:25
דווקא השקעתי עכשיו 20 דקות בחיפוש וקריאת פוסטים ישנים ( גם שלי )

רוצה דוגמה ?
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=21677&highlight=%F4%F8%E5%E6%E4

יש המון מידע ותגובות על כדאי או לא כדאי לקנות סמוראי/ויטרה/פרוזה
כולל מאנשים שאשכרה היתה להם מכונית כזאת ! ( חפש תגובות של מוני )

מה שאין, זה תשובה בנוסח, לאיציק - אתה חייב לקנות ויטרה, משה אתה חייב לעומת זאת לקנות פרוזה, עדיף את הכחולה ההיא מימין שמה ...

הסיבה לזה היא שאין לנו מושג מה טוב לך או מה רע לך. מה שיש לנו זה נסיון מסויים והכרות מסויימת ( אינטימית יותר או פחות ) עם רכבי שטח ישנים.
יש לנו גם יכולת שנובעת מההכרות הזאת להעריך את מידת התאימות של אדם זה או אחר עם רכב כזה או אחר .. זה לא יותר מחיזוי מזג אויר. ניחוש מושכל. הערכה בעלת סבירות מסויימת שאולי זה יתאים... או שלא.

אנחנו יכולים להעיר או להאיר לתשומת לב השואל דברים שהוא אולי בחוסר נסיון יפספס.

אם פלוני למשל שואל אם רכב איקס כדאי לקניה או לא במקרה שהוא נוסע שם וכאן ככה וככה ... אז אפשר להגיד לו שאולי, אם הוא יזכור שיש שם ככה וככה ולפעמים קורה שזה וזה ולרוב ברכבים מהסוג הזה יש כזה מותקן מאחורה.

אבל לא יותר מזה.

אי אפשר ולא תקבל.

ואם תקבל תשובה מסוג "יש לי אוטו אדום כבר שבוע שלם ! אני ממליץ !!!!!!! אתה חייב לקנות !!!!!!!" אז תדע לסנן כראות עיניך. אם תחליט לקנות ... בעיה שלך.

:)

ishc
20-09-10, 07:50
את השירשור הזה לא ראיתי. בזמנו חיפשתי קצת שירשורים על פרוזה ולא כל כך מצאתי מידע. למטייל הרגוע + הוא יספק את כל הצרכים. אמנם אין שוק שיפורים אבל מדובר על רכב שטח אמיתי ככה שהעבירות הבסיסית שלו טובה כבר מההתחלה. חלקי חילוף זה מעצבן אבל בעידן האינטרנט הכל נהיה קרוב יותר. אין ספק שהויטרה עדיפה כל עוד יש לך תקציב. הפרוזה מיועדת יותר למי שאין תקציב אבל סבלנות בחיפוש. שוב לא הייתה וגם לא תהיה לי כנראה אחת אבל אני מכיר מישהו שכן הייתה לו אחת והאוטו שירת אותו מצויין כמעט 4 שנים (עד לפני שנה בערך) כרכב יחיד. לא מישהו שמטייל הרד-קור אבל שנוסע פעם בחודש לטיולים גם בעיקר בדרום ותהיו בטוחים שהוא עלה פה ושם איזו "מדרגה או שתיים".

גיא
20-09-10, 11:36
אני אנסה להדגים לך למה לא ימליצו לך לקנות כזה אוטו

כל רכב יקח אותך לעבודה וחזרה, כל רכב עם הילוך כוח יקח אותך לשתות קפה על פסגת הנ.ג ( כל נ.ג. לצורך הדיון ) אבל ...
אחד יהיה יותר נוח ( לא סמוראי )
אחד יהיה עם יותר פוזה ( לא טראנו )
אחד יהיה עם יותר תא מטען ( לא פג'רו )
אחד יהיה יותר חם ( לא סופה פתוחה )
אחד יהיה יותר אמין ( לא דיסקו )

והרשימה עוד ארוכה.

עכשיו, ההגיון והרציונאל ( זה אותו דבר, לא ? )מושכים אותנו לקנות את האוטו שהכי מתאים לצורך שלנו.
אחד יתאים לו אוטו פתוח, אחד יתאים לו תא מטען ענק וגגון מפלצתי לסחוב את כל ציוד ההשרדות לשבועיים בסהרה ( למרות שהבן אדם לא יורד מהאספלט ) כי הפוזה עושה לו את זה וכו' ...
חלקם יקנו רכב עתיק, משהו מודל 47, כי המקוריות והיחודיות עושים להם את זה....

אבל לקנות אוטו בלי שוק, שאמור להתאים ליום יום אבל לפעמים צריך לחכות שלושה שבועות לחלק מהאינטרנט כי אין בארץ, שאין לאן לגדול איתו ואז עוד שנה כשיבוא התאבון יהיה מאד קשה למכור אותו, שהוא ישן אבל לא עתיק, קטן, לא עביר במיוחד, מפחיד להתפרע איתו כי איולי ישבר איזה מיסב שאין בארץ, שאם תתקע בטיול בנגב יש רק עוד שלושה בארץ שיכולים לעזור עם גלגל מתאים או חלק מתאים לחילוץ ... שמוסכים כבר כמעט לא זוכרים איך לתקן אותו, שאתה לא יודע מי ומה עשו לו קודם וכו' ... מאותה סיבה בדיוק אגב, לא ימליצו לך לקנות אופל פרונטרה, אוטו מדהים ביופיו אבל .. זה לא זה.

נכון שיש נישות ויש "משוגעים" לדבר שיקנו דווקא את זה ודוקא בגלל זה ... אבל הם היוצאים מהכלל שאינם מעידים על שום דבר.

לסיכומו של עניין - עדיף לא להכניס ראש בריא למיטה שלא יודעים אם היא חולה ואיזה מחלות עלולים למצוא שם.

~~~

התגובה הארוכה ניכתבה בעיקר כדי שבפעם הבאה שמישהו יחפש, הוא גם ימצא ולא יגיד שיש המון שאלות ומעט תשובות.

:)

ishc
20-09-10, 13:19
לא יפה לעקוץ גיא ;)
שוב אני חושב שאתם מוציאים דברים מפרופורציות. לא המלצתי על האוטו הזה כחלום רטוב של כל ג'יפאי אבל למי שיש תקציב מוגבל מאוד זה יכול להיות פיתרון לא רע. בעיית החלקים לא כזו נוראה והשד הרבה יותר קטן ממה שאתה עושה אותו עדיין יש חלקים בארץ פרט לדברים מאוד ספציפיים (קיט שיפוץ לטרנספר למשל). ואם אחרי שנה התיאבון יגבר אז מוכרים את האוטו בזול בדיוק כמו שהיית אמור לקנות אותו וקונים משהו אחר. כנסו לפרופורציה, לא כולם מחפשים לעלות מעלות ובולדרים ולא לכולם יש שלושים אלף לאוטו ועוד עשרים ליישור קו. אפשר לקנות רכב שטח בחמש עשרה אלף ולחיות ולטייל איתו, פשוט צריך להיות מודע למגבלות. אולי בגלל שהפורום שלנו מרכז באמת את הגרעין היותר קשה של קהילת הג'יפאים בארץ אתם גם לא תמיד חושבים על המשתמש הפחות קיצוני ויש כמה וכמה כאלו גם פה.

גיא
20-09-10, 13:25
לא עקצתי ולא היתה לי כל כוונה כזאת,

אם ניפגעת ממני, אני מבקש את סליחתך.

התגובה שלי היתה מאד רצינית.

אוטו זול ב +15000 = סמוראי. יש הרבה יותר מידע וחלקים.
אוטו זול ב +20000 = מוסו / סמוראי / ויטרה ( כן, מוסו, גדול / מכוער / כבד / אבל פשוט לטיפול-יש חלקים-פשוט לשיפור-זול-זול-זול)
אוטו זול ב +30000 = טראנו / טרופר
איפה שהוא פה ניכנסים גם סופות וסיקסיםן למינהם.

אוטו נישה מיוחד ונדיר ( סמוראים יש אלפים בארץ, פרוזה יש אולי עשרות ) הוא לא אוטו למתחילים. דווקא בגלל שהוא לא מנוסה ולא יודע אם הוא רוצה בולדרים או סתם להריח כלניות. כשהוא יתקע בבעיה ( תחפש שאלות של בעלי פרוזה חדשים - יש מלא ) מה קורה עם הברקסים / סרים / מנוע / מזגן / .... אין תשובות כי אין מידע כי אין נסיון ... לא משנה מי הביצה ומי התרנגולת, המצב כרגע הוא שאין מידע.

ishc
20-09-10, 13:39
לא נפגעתי הסמיילי היה אמור להבהיר את זה.
סמוראי בחמש עשרה אלף כנראה שיהיה נבלה או ישן מאוד (מה שאומר שני טסטים בשנה ואוטו שעבד קשה כי אין סמוראי שלא עבד קשה) כנ"ל לגבי ויטרה. מוסו אני לא מכיר אבל בטוח שיהיה יקר יותר לאחזקה (ביטוח, טסט, ריבוי מערכות חשמל). טראנו זה כבר ליגת מחירים אחרת (שלושים אלף זה לא חמש עשרה) ולא צריך להיסחף, יש מאות פרוזות וכמו שאמרתי הן פשוט שייכות לסוג האנשים שלא נמנים עם גולשי האתר.

גיא
20-09-10, 13:42
הן פשוט שייכות לסוג האנשים שלא נמנים עם גולשי האתר.

יתכן, אבל פועל יוצא של זה שפה אין מידע ולא אוהבים את האוטו :)

klam
20-09-10, 15:42
פרוזה הגיע בשלושה דגמים - הפתוח (DX), והסגורים (EL). הסגור "המפואר" סביר יותר (קצת חישמולים וריפודים).
הפרוזה מזכיר את הויטארה, אבל אין גיר אוטומטי והוא הרבה פחות נוח - מתלים קשוחים מאוד (לכאורה מתאים לשטח, אבל..), בעלי מהלך מתלה קצר באופן קיצוני - הרכב היה מתזז ומקפץ על בורות ומכשולים ומרסק גו גם בשבילים מתונים. בנסיעת כביש הרכב קשה, קופצני, ונוטה להתהפכות (אסור להכנס איתו לשיפועי-צד!). עד כמה שזכור לי, אינו חסכוני במיוחד.
מאידך, יש לו שלדה קשוחה ביותר, סרן חי מאחור ומתלים נפרדים מקדימה (מוטות פיתול), המנוע שלו טוב - הגיע אכן מהאפלוס האמינה, עם הספק נמוך יותר (85 כ"ס?). מזגן טוב.
כמדומני שהאחרון היה ב 97.
הסיכוי למצוא אחד במצב סביר נמוך ביותר. האחזקה בעייתית והחלפים (עדיין יש), יקרים.
חן

-->