PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי מיכל דלק

זיו
30-04-03, 15:25
מיכל הדלק ישן ומכוסה שכבה עבה ומכובדת של חלודה ומשקעים מבפנים (לא ניתן להשיג חדש בארץ).
האם יש שיטה / חומר להסרת החלודה ?

savyon
30-04-03, 15:54
זיו,
אני בזמנו מצאתי אצל דוד כהן (אזור-חולון) מיכל דלק במצב מצויין.
שווה לחפש אצלו או אצל סמו בירקונים.

סביון

ניר ל
01-05-03, 01:14
לפי מה שאתה מתאר, עדיף שתתן לבעל מקצוע לחתוך לך את התחתית ולהחליף אותה.

השועל
01-05-03, 01:53
סביון הציע לך בדיוק את מה שאתה צריך .

גש לסמו וקח מיכל דלק חדש עם המגן התחתון והמצוף קומפלט במחיר של 300-350 ש'ח .
לא תמצא טוב יותר .

תשמע לי ,אצלי יש חדש ,חדש..

השועל
חבל על הריצות והתיקונים .

aharon
01-05-03, 15:22
שאלה טכנית: אם מפרקים את מיכל הדלק ממקומו - איך פותחים אותו לניקוי (עצמי) וסוגרים אח"כ ? או שישנה דרך לנקות מבלי לפתוח ? תודה.

השועל
01-05-03, 16:39
אהרון .. יש כמה סוגי מיכל דלק 40 ליטר ,60 ליטר ,אין הבדל בניקוי ביניהם ,פשוט יש מיכלי דלק עם בורג ניקוז שנמצא בתחתית המיכל וזה טוב גם לניקוז משקעים ,מים בדלק וריקון המיכל ללא פירוקו/שאיבתו החוצה .

עכשיו ,בכדי שהתוצאה תהיה סופר טובה ,לך על פירוק המיכל .
- לנתק את הצנרות דלק שמחוברים למיכל :
- צנור תדלוק ראשי .
- צנור נשם ,צמוד לראשי .
- צנורית דלק מהמצוף למשאבה .
- צנורית דלק מחזיר עודפים מהקרבורטור .
- ואם מורכבת אצלך מע' כלשהיא בצד שמאל של המיכל (לכיוון נסיעה) גם אותה נתק .
מעבר לזה לא פרק את 7 הברגים שתופסים אותו ובהוצאה של המיכל ,הורד בזהירות כלפי מטה תוך כדי ניתוק של ההארקה (מינוס) והמתח (פלוס) מהמצוף .

השלב הבא הוא :
- או למלא דלק ,לערבב ביד את המיכל ולשפוך דרך הצנרת או היציאות של המיכל .
- או בשיטה השנייה ,פתיחת המצוף והוצאתו בזהירות החוצה ואז יש לך חור גדול במיכל ותוכל לראות מה קורה בפנים עם פנס .

במידה ותלך על הוצאת המצוף ,אני ממליץ להצטייד באטם חדש ובריא וטבעת אבטחה למצוף .

בהצלחה
השועל

asafk
01-05-03, 21:54
יש גם שיטה עם גפרור... 8) :wink:

בקיצור- עזוב אותך משטויות- תחליף וזהו.

אסף.

ניר ל
03-05-03, 11:19
יש לבנאדם סי ג'י 5 עתיק, אני לא בטוח שהעצות לגבי מיכל מפירוק יעזרו לו...

ערן המסוקס
03-05-03, 20:04
תמיד אפשר לנצל את החגיגה לפנות למסגר טוב שיעשה לך מיכל דלק מנירוסטה, כמו שיש לי.. זה לא יחליד לך לעולם..
חיסרון הוא שזה יקר. אבל לדעתי זה שווה.
אם אתה יוצר כזה מיכל את התחתית תעשה עם שיפוע כך שמרכז התחתית יהיה הכי נמוך ושם יהיה פקק יחסית גדול.. כך תוכל לנקז בקלות מידי פעם ולהוציא את החול והמשקעים האחרים מידי פעם.

eldad007
04-05-03, 16:42
וכמה בערך יכול לעלות מיכל כזה?

RINCEWIND
04-05-03, 18:13
ערן, כמה תמונות ועוד כמה מילים ויש לך מועמד לפורום הכותבים
(ואז גם אפשר לשאול אם זה פגע במרווח גחון)

ערן המסוקס
05-05-03, 02:14
הלוואי והייתי יודע כמה זה עולה. קניתי ככה את הג'יפ..
זה לא פוגע כמובן במרווח הגחון מפני שהוא אמור להיות זהה בגודלו למיכל המקורי, 50 ליטרים בערך.
כשקניתי את הג'יפ המיכל היה מלבני וכל קפיצה היה משפשף את הדיפ' האחורי. אבי החליט, על דעת עצמו, לקחת את הג'יפ לבעל מקצוע. 3 ימים ו 1200 ש"ח לשינוי הצורה.. אני מאמין שבמחיר נמוך מזה אפשר לייצר מיכל חדש.. יקר אבל טפו טפו, אצלי הוא 5 שנים, אצל הבעלים הקודמים 3 ולפני זה אני לא יודע כמה זמן.. וחלודה אין.

RINCEWIND
05-05-03, 10:37
50 ליטר, זה 15 יותר ממה שלי יש, שזה 50 ק"מ נוספים, שלפעמים זה כל מה שצריך.
יש עוד מידע על מיכל נירוסטה (ראיתי שלעמיחי מבאר שטח יש אחד)

חנן-ג'יפולוג
05-05-03, 10:43
אתה בטוח, אמיר? אם יש לך מיכל מקורי אז יש בו 54 ליטר.

RINCEWIND
05-05-03, 11:10
חנן, הג'יפ חדש אצלי, ואני 'לומד' את שעון הדלק שלו.
והרי לכל שעון דלק בCJ יש נשמה משלו.
בינתיים אני ממלא כשהוא מתקרב לE ונכנסים 30 ליטר.
יכול להיות שיש עוד 15 ליטר במיכל, אני מעדיף לא לבדוק.
בכל מקרה, כמה יקר זה מיכל נירוסטה, האם אפשר להרכיב מיכל גדול יותר
בלי לפגוע במרווח גחון?

נמרוד
05-05-03, 12:04
שעון דלק... אכן יש לו נשמה משלו. שלי החזיר לא מזמן את נשמתו לבורא, וגם לפני זה לא היה ממש מבריק.

אני מילאתי 48 ליטר פעם, המיכל מקורי.

יש עבור CJ מיכלי דלק של 24 גלון (כמעט 100 ליטר) של כמה יצרנים בארה"ב, מחירים 200-250$.
לדוגמא:
http://www.cj7jeep.com/body/gas_tank.html

אני מסתפק בינתיים בג'ריקן דלק אחד או שניים, בהתאם לאורך הטיול.

השועל
05-05-03, 14:51
RINCEWIND ..
מיכל נירוסטה לא יפתור לך את הבעייה ,המלצה שלי ,קודם כל .. אם השעון שלך מראה E ונכנס לך עוד 30 ליטר ,אז קודם כל תסדר את המצוף .
רוב המכוניות מגיעות כמו שחנן אמר עם טנק של 54 ליטר ,צריך לבדוק ,קצת יותר לעומק את הבעייה שלך .
נתחיל מזה שאתה צריך לפרק את המצוף מהמיכל ,לחברו לחוטים החשמליים שלו בחזרה ,שמישהו ישב בקבינה מול השעון וידווח לך כמה השעון מראה בזמן שאתה מסיע את המצוף לאורך הסולונואיד ,במידה והמינ' שלך E יהיה במרכז הסלונואיד סימן שיש לכוון את טווח המצוף .. נורא פשוט ,יש שני גובלים מכאניים שעוצרים את המצוף בסוף הטווח ובתחילתו ,כופף מעט את הגובל שמפריע למהלך התנועה בכדי שהמצוף יוכל להמשיך לרדת /לעלות .. כשתגיע לנתונים שתואמים את מצב המצוף על הסולונואיד למצב השעון ברכב ,תרכיב בחזרה ותמלא דלק .

עכשיו סע (קח איתך ג'ריקן רזרבי של דלק ברכב) עד שהשעון יראה E .. או הכי טוב עד שיגמר הדלק :lol: ואז מלא דלק ובדוק שהכמות תואמת את מצב השעון F/E ותוכל לראות ,סוף סוף כמה יש לך באמת דלק .

דבר נוסף - קנה מיכל 60 ליטר של CJ (שאל את עמי=עמיקם,הוא משופשף במיכלי דלק) ,וסע לשלום .. 300 ש"ח עם מצוף .
נירוסטה = הכל עניין של עלות מול תועלת ,אני לא הייתי שם 1000+ ש"ח על מיכל דלק ,מיכל דלק זה מיכל דלק . מפחד שתתקע שים ג'ריקן ברכב .(רק לטיולים) .

השועל

זיו
06-05-03, 14:26
קודם כל, לפי התגובות אני מבין שמיכלי דלק גם בסיקסים הם לא משהו...
בכל מיקרה אצלי מדובר במיכל תחת הכיסא של cj5 !!! יש לו שיפוע, יש לו חור ניקוז, אין בעיה של מרווח, הוא מתפרק ב-5 דקות ואין לו הרבה חוטים (פעם חשבו על הכול)- אבל יש לו המון משקעים וחלודה שלא יורדים ברצון.

אם בכל זאת למישהו יש מושג על חומר ניקוי מיוחד או מקום להשיג מיכל חדש אשמח לדעת.

און בר-אב
02-05-08, 17:19
[QUOTE=זיו]מיכל הדלק ישן ומכוסה שכבה עבה ומכובדת של חלודה ומשקעים מבפנים (לא ניתן להשיג חדש בארץ).
האם יש שיטה / חומר להסרת החלודה ?[/QUOTE

ניקוי מיכלי דלק של כל כלי יכול להתבצע עם מערכת סחרור/ דיאליזה של ALGAE-X .
ניתן להזמין ניקוי או לקנות מערכת לניקוי מיכלים .
המערכת מטפלת בכל הלכלוך האורגני והאנ-אורגני ומים שהצטבר במיכל.
אתה יכול לפנות ליעקב קורץ - 050-5512750 ולקבל יותר פרטים על המערכת והמחירים .

kobiarava
02-05-08, 21:00
שמת לב שהקפצת, בלי קשר לכלום, שני שרשורים, מלפני 4 ו-5 שנים? אני מניח ששני השואלים כבר פתרו את הבעיה מאז....

AvigdorAharon
02-05-08, 22:28
שמת לב שהקפצת, בלי קשר לכלום, שני שרשורים, מלפני 4 ו-5 שנים? אני מניח ששני השואלים כבר פתרו את הבעיה מאז....

למה בלי קשר? צריך לפרסם את יעקב קורץ...

אביגדור

YoavR
05-05-08, 14:54
קודם כל, לפי התגובות אני מבין שמיכלי דלק גם בסיקסים הם לא משהו...
בכל מיקרה אצלי מדובר במיכל תחת הכיסא של cj5 !!! יש לו שיפוע, יש לו חור ניקוז, אין בעיה של מרווח, הוא מתפרק ב-5 דקות ואין לו הרבה חוטים (פעם חשבו על הכול)- אבל יש לו המון משקעים וחלודה שלא יורדים ברצון.

אם בכל זאת למישהו יש מושג על חומר ניקוי מיוחד או מקום להשיג מיכל חדש אשמח לדעת.

אני קניתי חדש בזמנו אצל ינוביץ.

boba banay
17-05-08, 22:31
אם כבר השרשור הוקפץ

יש חומר ניקוי ע"מ לנקות מיכל דלק? באופן עצמי ובזול

יש לי בסיקס מיכל נוסף קטן יותר סביבות ה30 ליטר שבד"כ לא בשימוש אלא אם כן יוצאים לטיול ארוך
לא ממש שווה לי לבנות חדש כי לקנות כזה אי אפשר.

תודה
רן

nir_s
28-05-08, 23:24
הייתה גם לי בעיה כזו, ינוביץ רצה 900 ש"ח על מיכל חדש

פירקתי את המיכל המקורי ונתתי לפחח נירוסטה שעשה את העבודה תמורת 450 ש"ח ועוד ריתך לי את הפיה האורגינלית היפה ומאז רק טוב

-->