PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול טיול באיזור ים המלח

yoav
04-10-04, 20:56
כן כן - שוב אנחנו מטיילים :lol: .. הפעם שישי, 6 רכבים, יוצאים מוקדם וצריכים לחזור למרכז עד כניסת השבת, רוצים איזור ים המלח/מצדה וסביבותיה. בעבר הוצע פה מורד מעלה זרון כגישה לירידה לים המלח- במפה הוא לא נראה כדרך רכב בכלל.. (או שהמפה לא מעודכנת).
אז ה"דרישות": 1. עבירות בינונית + (גם הנהגים צריכים להנות) 2. קצת ברגל לילדים 3. נוף
4.כניסה לשטח ב 09:00 ויציאה סביב 14:00, בנסיעה רגועה עם עצירות לקפה והכנת פאטירים
האם נחל פרצים פתוח לנסיעה? אם כן- מסלול שישלב אותו ואם לא אז מסלול שישלב את נחל סדום.
כל המשתתפים מגיעים ברכבים עם דרגת עבירות של סמוראי ומעלה.

mate
04-10-04, 22:31
מעלה זרון אפשרי לרכב,מעלה חביב.
מתחתיו כמה עצים אחלה מקום עם צל להפסקה.
אח"כ נחל סדום ברכב, נחל פרצים ומערת הקמח או רק מערת הקמח
ויש לך אחלה מסלול.
אם אתה רוצה עוד פרטים בכיף,תתקשר
אין לי כח לכתוב...
רז

שחר-סופה
04-10-04, 23:43
יואב ,
נחל פרצים ומערת הקמח סגורים לתנועת כלי רכב !!!
לגבי זרון אפשרי בהחלט .אם תרצה מסלול אחר שיהייה קצת יותר נסיעת שטח
תוכל להיכנס צפונית לצומת חתרורים(כ ק"מ) לנחל מורג (על הכחול) ומשם לרדת
את יאיר ולהתחבר לכביש 90 .

שחר.

boaziko
05-10-04, 00:17
יואב, נחל פרצים סגור לרכב?! זה חדש או רק בשל החג? ואני לא מתכוון לסימון במפה - שביל הולכי רגל, הסימון הוא כזה מתמיד אך המסלול בעבר הלא רחוק היה פתוח לרכבים. השתנה משהו?

זאביק
05-10-04, 09:23
נחל פרצים סגור לכלי רכב החל מפברואר 2004.
ניתן להיכנס לנחל מכיוון צפון (לא זוכר את שם הצומת למטה על ים המלח), ולנסוע בנחל עד נקודה מסויימת, משם אפשר להמשיך לכיוון מערת הקמח רק ברגל.
בכיוון השני, לא ניתן להיכנס לנחל עם רכב.

boaziko
05-10-04, 18:47
בכניסה מצפון אתה מתכוון לצומת זוהר? האם משהו יודע עוד פרטים על הנושא? למה הדרך נסגרה? האם זה זמני? מה קרה??? :cry:

זאביק
05-10-04, 18:59
בכניסה מצפון אתה מתכוון לצומת זוהר

בדיוק :P :P

האם משהו יודע עוד פרטים על הנושא? למה הדרך נסגרה? האם זה זמני? מה קרה??? :cry:

הסגירה נעשתה לצרכי שמירת טבע ומתן עדיפות להולכי רגל. לתמיד.
במקרה הזה, אני מסכים איתם לגמרי.
זה בדיוק מקום שבו אפשר ללכת ברגל, וג'יפים פוגעים בטבע, בצורה בלתי הפיכה.

yoav
05-10-04, 19:49
איפה זה מעלה זרון הזה? :evil: יכול להיות שבמפות החדשות לא מסומן כשביל לרכב?!

יובל48
05-10-04, 21:34
כדי להכנס למעלה זרון לנסיעה בירידה עליך לרדת מערד
עד לתצפית מיצד זהר שם תוכל להסתובב ולחזור לכיוון ערד
וב נ"צ 181776 1062241 יש מפתח בגדר הבטחון
בכביש פונים ימינה .
זהירות במדרגה שמגיעה בפניה של 90 מעלות (כלול בעיסקת חבילה) :lol:
יובל

yoav
06-10-04, 17:41
או קיי - זה המסלול המתוכנן- נשמח לעצה באיזה כיוון הוא יהיה יותר עביר (כולנו רכבים נטולי נעילות ונטולי יומרות :lol: ):
מעלה זרון ----->נווה זוהר--->נחל פרצים--->נחל סדום--->מישור עמיעז--->מעלה עזגד--->מפעל פוספטים---> מכאן או צפונה בשביל האדום להר קומות ולכביש חתרורים רותם או אפשרות ב': דרומה בקעת צבאים---->הר צבאים ונחל פרס עליון----> כביש דימונה ב"ש והביתה.

הטיול מחרותיים- רשימת הדרישות ממנו מפורטת בהודעה הראשונה- אנחנו לא מכירים את המסלול מבחינת עבירות נופים ומסלולים רגליים נלווים- אז נשמח להצעות במהרה! :lol:
רז- אמרת להתקשר- ולא השארת טלפון :lol:
עודדוש- אם אתה קורא ולא נסעתם בסוף- אתה מוזמן.

ביי

זאביק
06-10-04, 19:02
הכיוון ההגיוני והיותר קל הוא לרדת את זרון. אז אתה מסיים ליד צומת זוהר, ונכנס ישר לנחל פרצים.
בשאר המסלול, אין בעיות עבירות.

yoav
06-10-04, 21:35
זאביק- אני מבין מדבריך שזרון עשוי להוות בעיה בעלייה? ומ הלגבי שתי אופציות הסיום- אתה יכול להמליץ על ה"טובה" ביניהן?

זאביק
07-10-04, 00:33
או קיי - זה המסלול המתוכנן- נשמח לעצה באיזה כיוון הוא יהיה יותר עביר (כולנו רכבים נטולי נעילות ונטולי יומרות :lol: ):

זאביק- אני מבין מדבריך שזרון עשוי להוות בעיה בעלייה?

זרון בירידה יותר עביר מזרון בעלייה (זה בדר"כ נכון לכל המעלות).
אם תתקלו בבעייה בעלייה ?
לא יודע, לא הייתי שם שנה וחצי.

ד ו ר ו ן
07-10-04, 01:41
אני הייתי הולך על משהו קצת אחר..
מתחיל בערד,במנחת בצד הדרומי של הישוב,יש שביל עם סימון ירוק שיורד דרומה-מה שנקרא "דרך הגז", מג'עג'ע קצת על קו הרכס וואז מהר יהל יורד למטה לנחל חימר.
רק הנוף בירידה בשלוחה הזו של ים המלח והמדבר שפתאום נפתח לפניך שווה את הנסיעה בדרך הזו.
למטה פונה שמאלה-מזרחה לכיוון כביש המפעלים.
כשמגיעים לכביש נוסעים צפונה 1ק"מ~ על הכביש, ואז יורדים מזרחה שוב לדרך עפר עם סימון שבילים כחול.
זאת הדרך שעוברת מעל נחל חימר, מה שמדריכים אוהבים לכנות "הגראנד קניון הישראלי"..
גם כאן,דרך בלי הרבה יומרות עבירות אבל דרך יפה שמתקרבת והולכת לגדה הצפונית של נחל חימר, וזה גבוה מאד מעל הנחל.
ממשיכים עם הסמ"ש שבשטח מופיע למרות שגם במפות החדשות כביכול אין שם דרך רכב כלל-בשטח יש גם דרך רכב ברורה וגם סימון שבילים כחול.
השביל עוזב את הגדה של נחל חימר ופונה לכיוון כללי צפ' מזרח, עולה לכיוון "גבעת זרון", ומגיע בסוף לצומת T כשלפניכם אפשרות ימינה או שמאלה,בצד ימין רואים צריף קטן, אתם פונים שמאלה,לא זוכר אם הסמ"ש ממשיך כאן אבל אתם פונים שמאלה וממשיכים עם השביל עד למפגש עם כביש ערד-ים המלח.
הגעת לכביש?
פונים ימינה מטה ונוסעים לאט חצי ק"מ~עד שרואים גדר בטיחות מצד שמאל ומשהו שנראה כמו מחצבה\תשתית לכביש ואם אני זוכר נכון גם סמ"ש שחור(??), י שכאן פס הפרדה רציף,אז צריך לרדת עוד קצת מטה ולעשות פרסה.
הירידה הזו מהכביש מובילה אותכם לראש מעלה זרון, מעלה(או בכיוון הזה מורד) נחמד-דרך עתיקה שהובילה מלפני 4000שנה~ ועד לפני 50שנה~ את מי שעלה עם גמלים\חמורים לכיוון ערד מאזור ים המלח.
קצת קשה לראות היכן היציאה מהמחצבה הקטנה הזו לכיוון המעלה עצמו, היא נמצאת בצד הדרומי(ימין כשיורדים מהכביש) של המחצבה,מרגע שמצאת את היציאה מהמחצבה הקטנה הזו הירידה ברורה למדי,והאמת זו הדרך היחידה שממשיכה מהמחצבה מטה לתוך השטח.
למטה יש את מצודה זרון וחורשה קטנה משני צידי המצודה לחנייה טובה.

החסרון היחידי שאני מוצא במסלול הזה הוא שהצל היחידי שלך הוא בסוף,ליד מיצד זרון,במידה ואל חם מידי אפשר לעצור גם למעלה,על הגדה מעל לקניון העמוק של נחל חימר-מצד שני כל המסלול אינו ארוך ואינו מסובך ובפעמים שעשינו אותו זה מתאים בהחלט לעשות למעלה רק הפסקת קפה\תה ולמטה בחורשה למרגלות מיצד זרון לשבת לצהריים.
היציאה לכביש נמצאת אחרי אתר הקידוח החדש והמכוער שיש צמוד למיצד,יש שביל שעובר בין המיצד ובין אתר הקידוח ומוביל לכביש ים המלח.

רוצה יותר אתגרי?
תעשה את המסלול בכיוון הפוך, עוד יותר אתגרי? בלילה הפוך..זה מסלול ליל ירח קלאסי בשני הכיוונים בלי להתקל בכל עם ישראל שרובץ בפקקים של נחל פרצים\סדום כל ירח מלא.

vitarist
29-04-05, 20:54
אכן סגור בקטע שמתחיל ממגרש החניה למבקרי המערה ועד כק"מ או שניים צפונה (הערכה)
אך קיים שביל העוקף את המערה ממזרח. ניתן להגיע אליו מהדרך המוליכה למצפה הר סדום או ממגרש החניה הנ"ל. (מזרחה ואז צפונה) יש שילוט המצביע על הכניסה. הדרך נוחה למדי בחלקה העליון ואז יש מורד תלול למדי אשר באמצעו מדרגה. להערכתי המדרגה נוצרה ע"י רכבים שונים שניסו לטפס ופשוט טחנו הכל לפודרה אופיינית. אני ויתרתי על הירידה היות והייתי רכב בודד. אבל לקבוצת רכבים זו אינה בעיה. :D

asafk
30-04-05, 13:47
לגבי מעלה זרון- לא קל. כל המעלה דרדרת- לכן גם בירידה צריך לנסוע לאט לאט. המצב שלו הרבה יותר רע ממה שהיה לפני שנתיים- שלוש (אז הייתי בו לאחרונה). בתחתית מעלה זרון (מיצד זוהר? ) יש עבודות של מקורות, או משהו בסגנון- אז לא נחמד לשבת תחת העצים (אלא אם כן אתם רוצים להזמין את הפועלים לקפה, ואולי הם יפסיקו את הרעש לכמה דקות).
נחל פרצים- יש שני מסלולים מקבילים אליו- אחד ממערב (נקרא, משום מה "נחל פרצים עליון" בפי המטיילים) ואחד ממזרח- נחל סדום. לדעתי- שניהם יפים מאוד, ובראש נחל סדום יש את הר סדום- עם תצפית מרהיבה.

אסף.

-->