PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה 2 למכירה?

YARDEN 18
16-09-10, 21:22
שלום.

השבוע אני נוסע בכביש בסמוך למגרש הרכבים של המשטרה בצומת בית דגן, הסתכלתי סתם מתוך נסיעה על מגרש הרכבים ואזזז מה עיני רואות סופה 2 לבנה כן כן סופה 2,האם יכול להיות באמת שכמויות קטנות מתחילות לצאת לאזרחות?אפשר להתחיל לחגוג? אחרי הכל כולם רצו וציפו שהאותו הזה יצא לידיים פרטיות.

שנה טובה וגמר חתימה טובה.

דרור ברלי
21-09-10, 13:10
אין מה לחגוג.
הרוב המוחלט הלך לצבא -(690 או 670 יחידות פלוס מינוס, אני לא סגור על המספר המדויק) ולא יוצא למכרזים.
גם אם יצאו ג'יפים כאלה למכרז, ואני לא מאמין שכן אבל נניח - זה רק מהמשטרה ורק אחד/בודדים, ובכל מקרה, להבדיל מהסופה סימן 1 שיוצרה לאורך שנים ארוכות והצטבר מלאי גדול של חלפים חדשים ומשומשים, לסימן 2 שגם הוא כבר לא מיוצר עוד, אין מלאי חלקים זמין (על משומשים/פירוק אין מה לדבר), ומי שישים יד על אחד כזה יצטרך לאלתר מ-TJ שגם הוא לא בדיוק נפוץ כאן.

שמועה (ודגש על שמועה) אומרת שהמחסור בחלקים לדגם הזה מורגש גם בצבא ושכלים שהושבתו מסיבות כאלה ואחרות מפורקים לצורך קניבליזציה.

YARDEN 18
22-09-10, 17:54
חבל:(

כנראה שאם בסוף אני לא ישפץ את הסופה שיש לי עכשיו ויש הרבה מה לשפץ שם,אם אני ירצה TJ ארוך אני יצתרך ליבא אחד מארה"ב וזה לא קל, אבל אני כל כך רוצה TJ אוף:(

אביב
22-09-10, 18:17
שמועה (ודגש על שמועה) אומרת שהמחסור בחלקים לדגם הזה מורגש גם בצבא ושכלים שהושבתו מסיבות כאלה ואחרות מפורקים לצורך קניבליזציה.

עיתונאי זה עיתונאי:D. השמועה נכונה.

shay_love_off_road
22-09-10, 18:20
הסופה 2 הזאת אולי יכולה להיות פלטפורמה טובה לפרוייקט הגיפטנדר שאני מתכנן,

https://www.independent4x.com/merchantmanager/images/uploads/AEVBRUTEKIT.jpg

YARDEN 18
22-09-10, 18:36
אתה עוד יותר מדליק אותי על הסופה 2 עם התמונה הזאת.

דרור ברלי
22-09-10, 18:46
הסופה 2 הזאת אולי יכולה להיות פלטפורמה טובה לפרוייקט הגיפטנדר שאני מתכנן,

https://www.independent4x.com/merchantmanager/images/uploads/AEVBRUTEKIT.jpg

זה נקרא BRUTE וזה שונה לגמרי מהסקרמבלר.
שילדת TJ-L (בסיס גלגלים דומה לסופה 2 וארוך יותר מסופה רגילה או סקרמבלר) עם ארגז וקבינה נפרדים ורכבת הינע של TJ רוביקון.

עוד דוגמא לאפשרויות הבלתי מוגבלות של אמריקה - BRUTE הוא בכלל לא דגם של קרייזלר אלא של יצרן נפרד.

YARDEN 18
22-09-10, 18:47
דרור אבל הבעיה של ה TJ הרגיל זה שהוא קצר מידי,זאת בדיוק הבעיה שלי איתו וזה מה שמונע ממנו להיות ג'יפ טיולים,בדקתי לפני כמה זמן TJ שמור ויפה אבל בקושי שקית סנדוויץ' נכנס לו בתא מטען.

shay_love_off_road
22-09-10, 18:52
אוייש מאמא אמריקה! הכלי הזה כ"כ תאווה לעיניים! אני מקנא בנהג שיורד את המדרגה
עם הTJ הזה בתמונה! (יש לי כבר סחרחורת מירוב הצפת מיידע שאני קורא ברשת בימים
האחרונים - יותר מידי אינפורמציה בזמן כה קצר)

דרור ברלי
22-09-10, 18:55
אז תסדר את הסופה שלך.
זה היתרון העצום שלה - יש מקום.
החוסן הבסיסי של הסופה גבוה יותר מה-TJ , ושקפיצי הסליל של TJ לא יסנוורו אותך. בבניה נכונה של קפיצי העלים בסופה אפשר להגיע לרמות מאד גבוהות של נוחות ועבירות ועדיין להישאר חוקי ותקני. המנוע כמעט זהה, במכללי ההינע אין ל-TJ שום יתרון. קוסמטיקה - בכל מקרה השמיים ועומק הכיס הם הגבול. אז מה הבעיה שלך? פוזה?

YARDEN 18
22-09-10, 19:03
פוזה ?כן גם אני לא ישקר למרות שלסופה מדוגמת טוב גם לא חסר פוזה.

תמיד אהבתי רנגלר TJ,לפני שנתיים הייתי בפלורידה והג'יפ הזה מסתובב שם באלפים ומשופרים ברמות על ומאז החיידק הTJ לא יוצא לי מהראש,אהבתי גם את איכות החיים בתא הנוסעים שלו את הגימור האיכותי בהרבה מהסופה וכמובן את הגריל הקדמי שלו שאין לדעתי יפה ממנו.

דרור ברלי
22-09-10, 19:10
הגריל הכי יפה בג'יפ לדורותיו זה של CJ. אני חושב שאין ויכוח על זה.
אם אני צריך לבנות ג'יפ מאפס, הבסיס יהיה סופה ארוכה עם חזית CJ.

הפלסטיקה הפנימית של TJ לא מרשימה אותי. זה נסיון להיראות מודרני וכמו יפני, אבל האיכות ממש לא מתקרבת. אני מעדיף בבירור את הספרטניות הקלאסית/פונקציונלית של CJ, או לחילופין - דשבורד של רנגלר YJ.

ofiredri
23-09-10, 01:13

כנראה שאם בסוף אני לא ישפץ את הסופה שיש לי עכשיו ויש הרבה מה לשפץ שם,אם אני ירצה TJ ארוך אני יצתרך ליבא אחד מארה"ב וזה לא קל, אבל אני כל כך רוצה TJ אוף:(

TJ כבר לא תוכל לייבא כיוון שהוא ישן מידי ומאידך אינו אפשרי לייבוא.
וכן, אני מבין למה אתה מתכוון באומרך שהג'יפ הזה מדהים.

נדבקתי בחיידק ב 2001 ומאז הוא לא עוזב אותי. האורך הקצר שלו הוא דווקא ה fetish שלו. הוא נהדר לטיולי 3 ימים בהנחה ואתה מפרק את הספסל האחורי (נשלף בקלות) ונוסע אחד לידך. לבעיית האיחסון יש פתרונות בדמות גגון.

לא מסכים עם דרור לגבי הפלסטיקה, החוסן והנוחות. רמת הגימור מוצלחת ללא קירקושים, אפילו טובה יותר מה JK שסובל מריגרסיה ברמת הגימור בהשוואה לקודמיו.
נוחות - קפיצי סלילים הרבה יותר נוחים מעלים ואין להתווכח עם זה.
מכלולים - רוב ה TJ נועלים סרנים 35 ו 30. בהנחה ואתה שמך ידך על רוביקון או משדרג, קיבלת ג'יפ הרבה יותר חסין מסופה. אפשר לשדרג ציריות ל 30 שיניים בעלויות סבירות.

בהצלחה בהגשמת החלום !

דרור ברלי
23-09-10, 10:52
להיות מגומר טוב יותר מ-JK זו לא חוכמה. כל סוסיתא יכולה... כל בעל JK יאשר לך את זה.

כמו שירדן ציין, מקום לציוד זו בעיה אמיתית ב-TJ. אם אתה נוסע רק בזוג אז גם בג'ימני יש מספיק מקום... לי זה כבר לא מספיק.
LJ יכול להיות פתרון, אבל אין בישראל למעט בודדים. לך תשים יד עליהם...

שיפור סופה בישראל למכלולים ברמת רוביקון זול משמעותית מאשר למצוא TJ רוביקון.

את הדעה על חוסן ועמידות ה-TJ לא אני המצאתי. אמרו לי את זה במפורש כמה אנשים שעוסקים בענף ושאת דעתם ומקצועיותם אני מאד מעריך. כמי ש-TJ כיכב גם בחלומות שלו, אני מודה שהופתעתי מזה, אבל זה מה יש. לא שסופה שמתפרקת סביבך זה האידיאל, אבל הם לא מדברים על גימור ופלסטיקה אלא על שילדה, מתלים וחוסן מכני כללי.
מבין ה-TJיים שנהגתי בהם, ללא ספק הרוביקון היה המרשים ביותר גם בשטח וגם על כביש הוא חש טוב בהרבה מ-TJ רגיל. כל האוטו מרגיש אחרת. ה-TJ הרגילים הרגישו כמו צעצועים ואחרי הגבהות וכו' נסעו נפלא בשטח אבל לטעמי התנהגו די רע בכביש. כן, במפתיע, פחות טוב מסופה עם שיפורים דומים. כנראה שבסיס גלגלים קצרצר הוא בכל זאת לא משהו מומלץ.

basel lj
23-09-10, 11:07

שלןם לך
יש לי אחד כזה מהמם לתמונות תמצא באתר wrangler life.com
basel lj
תהנה

YARDEN 18
24-09-10, 13:05
basel ראיתי באתר רנגלר לייף את הרנגלר שלך והוא מהמם נראה מפחיד אני הייתי מסתפק באחד פחות משופר.

ד"א איזה סרן קידמי יש לשלך?

ofiredri
26-09-10, 18:55
דרור, להגיד על TJ משופר מצוייד בקפיצים ספירליים פחות נוח מסופה משופרת זו הגזמה פרועה.
עוד מעט תגיד את זה בהקשר של רמת הגימור ב TJ מול הסופה.

לגבי החוסן, אל תשכח שלא סתם ה TJ מגיע עם דנה 35 אחורי. הוא הרבה יותר קל מהסופה ואני מסכים שהתכנון בסרן הזה לקוי. משום מה בחרת להתעלם מהפתרון של שדרוג הקייס ל 30 שיניים וביטול ה C CLIP. קיבלת סרן חזק וביצה קטנה שמאפשרת עבירות טובה יותר.

ממליץ לך לעשות סיבוב על TJ ששופר כמו שצריך כדי לשנות את דעתך.

basel lj
26-09-10, 19:37
basel ראיתי באתר רנגלר לייף את הרנגלר שלך והוא מהמם נראה מפחיד אני הייתי מסתפק באחד פחות משופר.

ד"א איזה סרן קידמי יש לשלך?

סרן 44 צמיגים 35
;)

דרור ברלי
26-09-10, 19:55
זהו, שעשיתי בדיוק את זה.

נהגתי בכמה TJ משופרים. כלים ששופרו במיטב הממתקים מתוצרת אמריקה, ועוד אחד שעבר התקנת קיט מתלים LONG-ARM גבוה למדי בסדנא מאוד נחשבת ומקצועית.
מה שהכי הפריע לי בכולם זה חוסר יציבות בולט. כולם שייטו בטירוף כבר ב-50 קמ"ש. אחד אפילו נסע עקום פשוטו כמשמעו. הרכב עמד עקום ונסע.... לא ממש ישר אלא טיפונת הצידה.
אני יודע שמדובר בזויות פיצפונות ובפיין טיונינג, אבל תחושת התחת לא משקרת. להרגיש מכוניות דרך התחת ודרך ההגה זו העבודה שלי, ואני לא נהניתי מהג'יפים האלה.
הם העבירו תחושה מאוד ברורה של משהו מקולקל שלא עובד כמו שצריך... בשטח טכני הם היו נהדרים כצפוי, אבל זה ממש לא חוכמה עם TJ כי אם הוא לא יהיה נהדר בשטח אז איפה כן? אבל עם כל הכבוד לשטח, אנחנו לא חיים בתחרות עבירות יומיומית. לפעמים נוסעים גם בשבילים - ושם הם היו סתם מתנדנדים ולא נעימים, העברות משקל קיצוניות, חוסר יציבות ועצבנות כללית לא נעימה. ובעיקר אנחנו על הכביש כאמור - ושם אלה כלים מסוכנים עד מסוכנים מאוד. בסיס גלגלים קצר, מרכז כובד גבוה, גלגלים מוגזמים, מתלים רכים עם חופשים גדולים, הגה אמורפי לחלוטין, מנוע חזק ומהיר תגובה... אופיר, גם אתה יודע שבידיים לא מנוסות זה מתכון לאסון. אני לא הייתי נותן לילד בן 17 לנהוג בדבר כזה.
היחיד מכולם שהרשים אבל ממש, בכל סוג שטח וגם על כביש, היה TJ רוביקון מקורי על צמיגי 33 וקיט מתלים שפוי. דוגמא מצוינת לאוטו שגם בנוי היטב, הרבה יותר טוב מהרנגלרים TJ סהרה/ספורט הרגילים וגם הרבה יותר מאוזן מהם.

כולם למעט אותו רוביקון, היו פחות נעימים על הכביש ובשבילים מכל סופה משופרת ולא הרבה יותר נוחים או עבירים אם בכלל. זה עניין פשוט של בסיס גלגלים קצר מדי שלא מסתדר טוב עם הגבהות או עם צמיגים גדולים, והכי גרוע - עם שניהם ביחד. ועל האין מקום לכלום וחוסר הפרקטיות שלהם אני כבר לא מדבר... אני מאמין ש-LJ כמו של באסל, עם בסיס גלגלים 103 אינץ' (כמעט כמו סופה) מתנהג הרבה-הרבה יותר טוב בכל מצב.

ומעולם kt טענתי שקפיצי עלים נוחים מקפיצי סליל. מה שאני אומר זה שאפשר להגיע עם קפיצי עלים לדרגת נוחות גבוהה מאוד, מספקת לחלוטין למעשה. קיט סלילים משופר איכותי יותר נוח מקיט העלים הטוב ביותר? אולי. השאלה אם ההבדל כזה עצום - ואני לא הייתי מעיז להסב ג'יפ שנולד עם עלים לקיט סלילים כלשהו, טוב ככל שיהיה. עם כל הכבוד ליצרני השיפורים.

ofiredri
26-09-10, 20:34
אם אותו TJ מקורי עם צמיגים 33 והגבהה שפויה עשה לך את זה, אז לזה אני מתכוון באומרי TJ ששופר נכון.

את ה TJ ההוא עם ה LONG ARM תוצרת בית אני מכיר והוא ממש לא דוגמא ל TJ ששופר נכון. דיברתי בשלב מסויים עם בעל הרכב והוא טען בדיוק את מה שאתה טוען בתגובה שלך - שיוט, חוסר יציבות, ותחושה של משהו מקולקל.

TJ זה ייצור שאכן קשה לרסן וקל להוציא מאיזון - יש לו רגישות להגבהות, צמיגים גדולים, ובכלל לשינויים.
אבל ברגע שזה נעשה נכון, בשילוב איזון גלגלים וצמיגים, כולל טיפול במערכת ההיגוי, הנמכות באיזור זרוע פיטמן, טראק בר מותאם, תפוחים מוסבים להיים ג'וינט וכו', קיבלת יופי של דבר.

אני סקרן לשמוע באילו עוד TJs משופרים יצא לך לנהוג. הם די נדירים בישראל ...

דרור ברלי
28-09-10, 11:12
לא סתם TJ מקורי. TJ רוביקון 2006 מקורי. כמובן עם גיר ידני.
זה הג'יפ האמיתי האחרון. אוטו פשוט מדהים. הוא גם היה בנוי טוב יותר בכל מה שקשור לאיכות הרכבה - ואפשר היה להרגיש את זה.

ofiredri
28-09-10, 17:43
כן, מ 2003 ומעלה יש שיפור באיכות הגימור - מושבים, גג ברזנט, תוספות שונות ועוד'
לגיר האוטומטי נוסף הילוך נוסף, ובכלל, ההתנהגות של הגיר מצויינת. המון כוח זמין בהשוואה לגיר הנוראי שקדם לו.

דרור ברלי
28-09-10, 17:59
הגיר לא עניין אותי.
הרוביקון הזה היה ידני עם 6 הילוכים. שום גיר אוטומטי לא ישתווה לזה. חלום של ג'יפ.

לבעל הרוביקון הזה היה גם TJ אוטומטי 2003 וגם עליו נסעתי. צמיגים 31, הגבהה לא זוכר של מי אבל לא מופרעת.
הוא מאד אהב את הג'יפ הזה והשקיע בו המון בשטויות כמו מערכת קול פסיכית, בידודי רעש וכו' אבל אני לא התלהבתי מהנסיעה שלו. "סתם" יהיה התיאור הכי קולע. ביצועים פושרים - הרבה כוח הולך לאיבוד בגיר, תחושת שיוט כבר במהירות נמוכה, הגה מעורפל. ממש לא מרשים.

פומפוי
21-11-10, 21:30
שלום.

השבוע אני נוסע בכביש בסמוך למגרש הרכבים של המשטרה בצומת בית דגן, הסתכלתי סתם מתוך נסיעה על מגרש הרכבים ואזזז מה עיני רואות סופה 2 לבנה כן כן סופה 2,האם יכול להיות באמת שכמויות קטנות מתחילות לצאת לאזרחות?אפשר להתחיל לחגוג? אחרי הכל כולם רצו וציפו שהאותו הזה יצא לידיים פרטיות.

שנה טובה וגמר חתימה טובה.
אני שמח לבשר לכם שאני זכיתי בסופה 2 מוטי

פומפוי
21-11-10, 21:38
אין מה לחגוג.
הרוב המוחלט הלך לצבא -(690 או 670 יחידות פלוס מינוס, אני לא סגור על המספר המדויק) ולא יוצא למכרזים.
גם אם יצאו ג'יפים כאלה למכרז, ואני לא מאמין שכן אבל נניח - זה רק מהמשטרה ורק אחד/בודדים, ובכל מקרה, להבדיל מהסופה סימן 1 שיוצרה לאורך שנים ארוכות והצטבר מלאי גדול של חלפים חדשים ומשומשים, לסימן 2 שגם הוא כבר לא מיוצר עוד, אין מלאי חלקים זמין (על משומשים/פירוק אין מה לדבר), ומי שישים יד על אחד כזה יצטרך לאלתר מ-TJ שגם הוא לא בדיוק נפוץ כאן.

אל תהרוס לי את הרגע הוא עלה לי הרבה כסף הכוונה לסופה 2 רעיונות יתקבלו בברכה

-->