PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי דיזל מעניין

rinzai
05-10-04, 08:56
תלמדו... תלמדו... מתברר שהישראלים לא יודעים הכל הכי טוב

http://www.geocities.com/Baja/2725/zukinni.html

:lol:

מעבר לחיצוניות, בסמוראי הז יש מנוע Volkswagon 1.9 Turbo Diesel.
עם פי 2 סוסים ופי 3 מומנט.

:shock:

(הערת המערכת - "הגיע הזמן להרשם לבית-ספר..." זו לא כותרת. יותר נכון זו כותרת מעצבנת ולא אינפורמטיבית. בבקשה תתחילו להפנים - הכותרת אמורה לעזור לאנשים לזהות את נושא הדיון לפני שהם נכנסים אליו. את ההומור נא לשמור לגוף ההודעה)

גיא
05-10-04, 09:57
1. עכשיו נקסוס שוב לא ישן בלילות ....

2. רואים בפרוש שהגלגל ספייר כל כך כבד עליו שהוא מושך את כל האחורה למטה :twisted:

3. רכב יפה מאוד !!

rinzai
05-10-04, 10:51
:lol: לא נראה לי שהגלגל ספייר כבד עליו...

הנקודה המעניינת היא שידוך מנוע ה-VW טורבו דיזל, שנמצא גם בנפח 1600 וגם בנפח 1900.

למישהו יש מה להוסיף בנושא? כלומר: זמינות מנועים בארץ, וכולי וכולי... בעלי הג'יפ שבתמונה מייצרים קיטים לשידוך 3 מנועים שונים לסמוראי: מנוע ויטרה 1600, מנוע ה-VW טורבו דיזל, ומנוע של שברולט חזק (אך חסר ערך למדי בעיני). מנוע הטורבו-דיזל של VW נשמע הצעה מאוד מעניינת. מנוע הויטרה נשמע אלטרנטיבה מאוד פרקטית... לבעל סמוראי שעומד לפני אוברול כללי למנוע או החלפה במשופץ.

אפרופו צבירת סוסים. יש למישהו נסיון עם הקיט של קלמני ה- 4 15 שנקסוס כתב עליו?

סמוראי 92
05-10-04, 14:32
יש רק דבר אחד שאני לא מבין

הסמוראי הזה פתוח ויש לו שנורקל .

למה הוא צריך שנורקל אם הוא פתוח ??? ועוד פתיחות כזאת הפגנתית :!: .

הרי הוא יירטב לגמרי הרבה לפני שהמים יגיעו לשנורקל.

האם אני טועה ???

סוזי המשתוללת
05-10-04, 15:48
להרטב תירטב בכל מיקרה :lol: :P
מה עם עניין החוקיות ?
גם בספרד / צרפת יש סמוראי דיזל

אלון_ק
06-10-04, 02:20
הודעה מאוד פרובוקטיבית. מה, בטובך, המטרה בהודעה? להראות לנו עוד סמוראי עם 35? או אולי לספר לנו על מנוע ה1.9 דיזל, שכפי שצויין מעלה קיים באירופה ממזמן?

תודה על ההארה, אגב. עד היום היינו בטוחים שבארץ החוקים מתירניים, הרכבים הם משופרים יותר מבארה"ב ושהדלק פה זול יותר.

כן, זה מכעיס אותי. הכותרת, הכוונה. בייחוד משום שלא רק שאין לך מושג ירוק, אתה עוד מטיח את זה בפנים שלנו בפורום החביב עלי. תדפדף פה קצת, תמצא סמוראי עם סרני יונימוג וצמיגי 44. צמיגי 35 כבר מזמן לא נספר. לפחות היית הולך לBBS ומביא כמה סמוראים עם סרני טויוטה וצמיגי 38. או את המטורף עם הדנה 44, צמיגי 39, טרנספר מקורי (יחסי העברה 1:6) והכל נבנה אצלו בחצר.

אני יודע שאני יוצא פלוץ עכשיו, אבל תעשו טובה - תשמרו את ההארות האלו לג'יפטריפ. זה מיותר, זה פרובוקטיבי וזה תופס מקום מיותר בפורום. לא ייצא מההודעה הזו שום דבר חיובי או תורם.

zagi
06-10-04, 15:41
זה מיותר, זה פרובוקטיבי וזה תופס מקום מיותר בפורום. לא ייצא מההודעה הזו שום דבר חיובי או תורם.

נקסוס ....אל תהיה בטוח ...
אני נכנסתי לפורום הזה ע"מ לקבל עזרה במציאת סמוראי לשימוש כרכב ליום יום + שטח מידי פעם ...
היום , לאחר שאני מעיין בג'יפולוג תקופה קצרה , אני בכלל לא בטוח שזה מה שאני אעשה ...היום השמיים והכסף הם הגבול , ואתה לא צריך להזכיר לי שסמוראי כנ"ל כרוך בהרבה כסף ,ידע , עצבים , ועוד ... ואני אפילו כבר לא בדיוק חושב על חוקיות ...
בקיצור ...אפשר לעשות הכל השאלה כמה אתה רוצה את זה ...
וד"א אני יכול להבין את מקור העצבים שלך לאור כל ההשקעה שלך ...אבל עם כל הכבוד ...ויש הרבה ...הדרך עוד ארוכה ...וטוב שכך ..

אלון_ק
06-10-04, 16:12
ZAGI, אתה טועה. הכעס שלי לא נובע מההשקעה שלי; ממש לא. אני לא פותח תחרות השתנה עם רכבים בחו"ל, כי אני נחל באר שבע והם הניאגרה, בערך. זה לא קשור. מה שמרגיז פה זה שיש כותרת פרובוקטיבית והודעה חסרת תוכן ענייני; אם הוא רצה ללמוד איך לשים צמיגי 35 זו לא הדרך.
לשם השוואה, קח את כל ההשקעה שלי במערכת המתלים ולך לחו"ל. שם אתה קונה כזו בגרושים, שלא לדבר על מערכות טובות יותר. מי שלא על סלילים שם, לרוב יושב על CJ או YJ. שלא לדבר על סרנים.

איפה המידע המעניין באמת בהודעה הזו? איפה השאלות שיקדמו אותו לקראת רכב כזה? למה אין שאלה על איך מכניסים סרני טויוטה, דנה 44? איך מתקנים את בעיות ההיגוי?

לא, ידידי. זו הודעה שכל מה שהיא עושה זה להזכיר לנו שיש רכבים גדולים יותר וטובים יותר. תזכורת מיותרת לחלוטין, אנחנו בוכים על זה כל יום. ולא משום שאנחנו לא יודעים איך, אלא כי אין לנו אפשרות לעשות את זה אלא אם אנחנו מיליונרים עם מספיק כסף לרכב שיוכל לגרור את הרכב המשופר שלנו לשטח (וגם אז, אין ביטוח). את המצב הזה הוא לא ישנה. ללמוד מההודעה הזו הוא לא יוכל. אין פה שום עניין. אם הוא היה כותב "איך אני מכניס 35" או "איך הוא עשה את זה" מילא (גם אז, חיפוש היה עוזר לו). אבל כך?

rinzai
06-10-04, 18:35
אחרי שכולם נרגעו... המטרה הייתה להציג רכב משופר, שהשיפור העיקרי שלו: מנוע VW TDI
מי שמציג את הרכב מספק קיטים מסחריים לשינוים שעשה ברכב התצוגה: הגה-כח, מנוע דיזל, זרועות היגוי לשיכוך מכות היגוי (bumpsteer), כלוב התהפכות ועוד ועוד...

http://www.summitoffroad.com/suzuki.html

זה הקישור ממנו אפשר להגיע לתתי המערכות שהחברה האלה מציעים.

rinzai
06-10-04, 18:51
ועוד סט קיטים שיעניין:

http://www.summitoffroad.com/zukdrive.html

יחס העברת טרנספר 8:1 ו- 6:1

בעיני היחב הזה מופרע לחלוטין... אבל בכל-זאת דרך הקישורים האלה ניתן להגיע לקיטים "הגיוניים" מעניינים למדי... טרנספר 4.16, דרי-שאפטים תחליפיים יותר חזקים, טרנספר עם 2 הילוכי LOW.

לא עברתי על כל מה שיש להם להציע, אבל נראה לי שלא מעט יוכלו למצוא כאן מציאות מעניינות...

:idea:

gil4
06-10-04, 19:04
תעשה חיפוש ותמצא דיונים לרוב בנושא. כבר ראינו, אם יש לך משהו חדש להוסיף בבקשה .בנתיים אתה ממחזר דברים ידועים )וגם כואבים(
javascript:emoticon(':D')
javascript:emoticon(':D')
Very HappyVery Happy

אלון_ק
07-10-04, 04:09
עכשיו אתה מדבר.

הקיטים אכן מוכרים והם אכן מוטרפים למדי. הם גם נמצאים אך ורק ברכבים שהייעוד שלהם הוא לשטח בלבד, להוציא כמה מטורפים שנוסעים עם ה1:6 למינהם (וצמיגי 35 וכד', זה לא בא לבד). הרכבים האלו לא דומים בכלום למה שאנחנו מכירים, בכולם רכבת הכח מוחלפת מא' ועד ת', יש שינויים מאסיבים במתלים ובבודי.

לגבי המנוע, מבחינתי זה לא השיפור המעניין שם. ניתן למצוא קיטים להסבת המנוע ל4.3 ליטר בנזין וזה כבר מנוע רציני. גם ה2 ליטר המוכר יהיה חלופה טובה יותר לרכב לדעתי, עם ביצועים שלא נופלים בהרבה מאלו של הדיזל (מה אכפת לי מכמה קג"מ? אם אני שם מנוע 2 ליטר, יהיו לי צמיגים ויחסי העברה בהתאם. עם יחסי סופי של מעל 130, ההפרשים נהיים זניחים מאוד).

מה שבאמת מעניין אותי (בעיקר כי זה עוד איכשהו ישים לארץ ישראל) זה הסרנים. על ההסבה אתה תמצא אינסוף מידע בפיראטים ובBBS, וזו עבודה הנדסית ראויה לשמה בשני המקרים. בהחלט בהתחשב בזה שהוא הסב לסלילים:

New setup.... Coil front suspension with Panhard locating arm. Rear swing arm (3/4 elliptic) with custom National springs. Articulation should estimated close to 50"

עוד מעניין:

New setup... Twin Toyota Transfer cases with Marlin Crawler. Basically offers a 3 speed transfer case setup with 1:1 in high range for low RPMs since revs aren't needed for the turbo diesel engine to pull strong. Also offers a final low range of 300:1. Kit possibly available in the future, though it will require some body modification.

שאר השיפורים שלו נכנסים לקטגוריה מאוד רגילה. את רובם אתה תמצא בארץ. ואגב, זה היה הרכב שבגללו אני התחלתי לחשוב על הCJ. פעם הוא ישב על MLים עם סטאפ דומה.

אלון_ק
07-10-04, 04:12
שכחתי. אם זה מעניין אותך, אתה יכול להתחיל לקרוא בפיראטים, בBBS ובOUTER LIMITS על הרבה שינויים כאלו ואחרים. הם עושים דברים מדהימים בחו"ל, צריך רק לדפדף בפורומים שלהם כדי לראות את הכל. אם תשוטט שם מספיק, אתה תגלה שהרכב הזה אכן מציג את המוצרים של החברה היטב, אבל הוא רחוק להיות רכב ממש מרשים במושגים של חו"ל. לא רע, אבל לא סוף הדרך. אפילו לא קרוב.

rinzai
07-10-04, 17:12
עניין המנוע דיזל מעניין מכמה בחינות:

1. מומנט בסל"ד נמוך כסטנדט (כמו שאפשר, למשל, למצוא ב-CJ, בדיפנדר, ובמנוע ML של מרצדס)
2. חיסכון בדלק - במשמעות של עלות לקילומטר... ו... מרווח תידלוק (טווח נסיעה)
3. צמצום הסיכון שבנשיאת ג'ריקנים ספייר של סולר, שנמצאים כמה ימים בשטח (אני, אישית, לא מת על הרעיון להסתובב עם 40 או 60 ליטר בנזין בג'ריקנים מאחור, והייתי נרדם טוב יותר בשק"ש אם היו סולר).
4. ואולי גם (אבל לא כזה חשוב) מבנה מכני יותר פשוט (פחות חלקים) = אמינות גבוהה יותר.

מה שכנראה יותר רלוונטי עבורנו בארץ הקודש:

חלופת הויטרה (בנפח 1600 ו-2000) שהחברה האלה מספקים להם קיטים, ושהזמינות של המנועים האלה בארץ (אני מקווה) היא לא בעייתית. החלפה למנוע ויטרה (sidekick) נחשבת כמעט בכל אייטם שנתקלתי בו - טרוייאלית.

לדעתי זו אופציה מעניינת לסמוראים שגמרו מנוע, ובעליהם עומדים לפני החלטה "אנה מועדות פנינו" ("מועדות" תרתי משמע).
ועזבו את עניין ה"חוקיות" - זה עניין לאשכול אחר. הרעיון שלי באשכול הזה הוא להתייחס לעלות, למורכבות הטכנית והלוגיסטית.
העלות לא תהייה הרבה יותר יקרה, נראה כך, מלהחליף מנוע 1:1 לסמוראי

סוזי המשתוללת
07-10-04, 18:23
עד עכשיו לא ברור מה חדש כאן
כמו שנקסוס אומר בד"כ אתם מבזבזים מקום על הסרוור
למעט המשוגע הזה דרקסוס אף אחד מאיתנו (כמעט :P ) לא הופך את הרכב שלו לבלתי חוקי בעליל כי לרובנו זה רכב שני עם לא ראשון (לפחות לא בזמן הקרוב :P )
ככלל קח מנוע 1.6 והפוך אותו לגז זה זמין יותר וזול יותר מכל הבחינות בטח ברכב שלא עובר קילומטראז גבוה
מנועי טורבו רגישים יותר לכניסה למיים (לפחות בתיאוריה ) וגם הכח מגיע בפרץ בגלל השהיית הטורבו
מנועי דיזל שאינם מסוג מסילה משותפת איטיים יותר בתגובה
לסוזוקי יש מנוע v6 מהקטנים שיש ואם מוותרים על עניין החוקיות אז הוא היה נכנס אצלי כולל הגיר האוטומטי והטרנספר שלו ואותם הייתי משדך לטרנספר הקיים (4:16)ומקבל רכב אוטומטי עם דואל טרנספר
חוצמזה מנוע ה1.9 המדובר אינו קיים בארץ בגרסת טורבו (בפולקסואגן)אלא בגרסת ה tdi שסביר להניח שתהיה יקרה להחריד עבורנו
לגרנד ויטרה יש גם דיזל 2500 טורבו שיכול להתאים :P

אלון_ק
08-10-04, 01:41
אחד אחד:

1. ברבע מחיר מהמנוע הזה אתה מרכיב יחסי העברה בסרנים ובטרנספר (ונשאר חוקי למראית עין). NEXT.
2. סושי ענה לך - גז. עם מנוע 1.6 או 2.0 וגז, ההפרשים יהיו זניחים מאוד ברכב עם משקל זבוב כזה.
3. אני מטייל יומיים על מיכל. פעם ביומיים צריך לצאת לתדלק. בארץ ישראל, לא בדיוק המדינה הכי גדולה בעולם, אתה אף פעם לא רחוק מתחנת דלק. יותר מכמה ליטרם בודדים כגיבוי לעת חירום אינם נדרשים לסמוראי - זה לא סיקס, זה חלק מהיופי.
אבל בוא נגיד שאתה צודק. ב500 ש"ח אתה תבנה ותרכיב מיכל דלק גדול בהרבה שיספיק לך לארבעה ימים (כפול בגודל).
4. סליחה? מה יותר פשוט ואמין במנוע הזה מהמנוע של הסמוראי, בפרט כשאתה מדבר על מוטציה של מנוע כזה ברכב שלא יועד לכך? השתגעת? אתה יודע כמה דיבאגינג יהיה לך? כמה תקלות קטנות, כמה בעיות שלאף אחד לא יהיה איך להסביר לך מה קורה שם, כי המערכת עוד לא ממש מוכרת? לא. רוצה אמינות, תשאיר סמוראי מקורי.

מה שעוד יותר רלוונטי זה שמנוע 1.6 עם מספר חדש (שבמקרה זהה למספר המנוע הקודם) עובר הרבה בדיקות של בוחני תנועה (בדוק). אבל מנוע דיזל? "כן, אדוני השוטר, זה המנוע עובד על שתי בוכנות. בגלל זה הוא עושה רעש של טרקטור. מה פתאום דיזל. ואדוני, דו"ח זה עם ח'".

ביחס של עלות תועלת המנוע הזה לא זוכה אצלי בכלל. אני מעדיף להכניס מנוע בנזין עם מערכת גז. מנוע מוכר, שכולם מכירים, שיש לו חלפים לרוב (אופס, הלך לך הקונפידיואליסטריום המיוחד של המנוע. לך תמצא כזה לדיזל הזה. ל1.6 של ויטארה יש בכל חור את הכל).

אבל כן, יש לו את היתרונות שלו. אם היו מציבים בפני בחירה בין סמוראי 1.3 ל1.9 אין ספק שהייתי בוחר בו. פשוט ברגע שאתה מדבר על יציאה ממסגרת החוק, אני לא רואה שום סיבה למנוע הזה - צא כבר עד הסוף.

asafk
08-10-04, 02:24
בעלויות האלה... כבר עדיף להחליף לג'יפ אמיתי.
:twisted: :twisted: :twisted:
אסף.

סוזי המשתוללת
08-10-04, 02:37
אסף
"בג'יפ אמיתי " לא עולה להחליף מנוע קומפלט מפירוק עם קלאץ חדש מקורי מערכת הזרקה מקורית פאן קלאץ חדש מקורי הכל ג'דיד בפחות מ3000 ש"ח כולל צנרת מיים חדשה ועוד :P
3000 ש"ח זה לא מספיק לציריות מחוזקות "בגיפ האמיתי" שלך :P ובגלל שהוא מאאאאאאאאאאאאד חזק אז גם זקוקים להם אחרת ג'יפ לא אמיתי צריך להחליף למנוע לא אמיתי כדי לגרור גיפ אמיתי :lol: קפיש :wink:

rinzai
08-10-04, 03:17
יש כמה וכמה אנשים שהיו עושים את הצעד הזה של אפגרייד למנוע... בכל האתר אין טיפול הולם לאפשרויות העומדות על הפרק - וחבל מאוד! אם יש למי מיכם משהו לתרום, זה האשכול :roll:

אני יודע שדיזל יהיה קשה לתרץ ולהסתיר בבדיקת פתע... אבל מנוע ויטרה 1600cc "נראה" הרבה פחות מחשיד. .........אני שמח שיש התכנסות לכיוון הזה (יש?)...

לסוזוקי יש מנוע v6 מהקטנים שיש ואם מוותרים על עניין החוקיות אז הוא היה נכנס אצלי כולל הגיר האוטומטי והטרנספר שלו ואותם הייתי משדך לטרנספר הקיים (4:16)ומקבל רכב אוטומטי עם דואל טרנספר

אני מעדיף להכניס מנוע בנזין עם מערכת גז. מנוע מוכר, שכולם מכירים, שיש לו חלפים לרוב. ל1.6 של ויטארה יש בכל חור את הכל.

הכיוון הזה כבר נשמע מעניין... תוכל להסביר יותר? ...איך זה משתלב עם הקיטים (שמי שמפיץ אותם קובע שמדובר ב- "שדרוג זול וטרוייאלי") ל- Samirai Sidekick Engine Swap ???

asafk
08-10-04, 03:35
אסף
"בג'יפ אמיתי " לא עולה להחליף מנוע קומפלט מפירוק עם קלאץ חדש מקורי מערכת הזרקה מקורית פאן קלאץ חדש מקורי הכל ג'דיד בפחות מ3000 ש"ח כולל צנרת מיים חדשה ועוד :P
3000 ש"ח זה לא מספיק לציריות מחוזקות "בגיפ האמיתי" שלך :P ובגלל שהוא מאאאאאאאאאאאאד חזק אז גם זקוקים להם אחרת ג'יפ לא אמיתי צריך להחליף למנוע לא אמיתי כדי לגרור גיפ אמיתי :lol: קפיש :wink:

המנוע VW שמדברים עליו כאן... עולה 3000 ש"ח??? ממש לא. ואתה מחזק בדיוק מה שאני טוען- סמוראי זה למי שרוצה להנות בלי להוציא על זה הרבה כסף. אז לשים מנוע שעולה כמו המנוע של ה"לא ג'יפ" שלי?? לא נראה לי מתאים בכלל.

אסף.

rinzai
08-10-04, 16:35
המנוע VW שמדברים עליו כאן... עולה 3000 ש"ח??? ממש לא. ואתה מחזק בדיוק מה שאני טוען- סמוראי זה למי שרוצה להנות בלי להוציא על זה הרבה כסף.

סוזי... זה מאוד פשוט!!! איך זה יכול להיות שאתה לא רואה את זה? מה שאסף התכוון שניתן להחליף מנוע הסמוראי המקורי לדגם ויטרה בנפח 1600 בעלות יחסית מאוד נמוכה!!! מי שכבר אמור גם כך להחליף מנוע!!! מי שגורר את ימיו האחרונים של מנוע ה-1300 שלו, יכול להזמין קיט למנוע ויטרה, ושמגיע הקיט תחת כנפו, לשדרג את הסוזוקי שלו למנוע 1600 משופץ או מיובא.

במקום להתעסק בעיקר, באופצייה המעניינת הזו, מבחינה טכנית, ולוגיסטית... אתם מנסים לא לראות את הממשות שלה... כאילו ששני אנשים מצביעים על חבילת שטרות של 100$ על הרצפה ובמקום להרים אותה ולבדוק אם היא אמיתית, אתם מכוונים ל- "לא יכול להיות, אין כאלה דברים במציאות - זה בטח לא אמיתי"

אני כל פעם מחדש מנסה למרכז את האשכול לכיוון מעשי... והוא מתפזר לכיוון פסימי או שולל. מנוע 1600 של ויטרה היא אופצייה מעשית מבחינה טכנית. נקודה! יותר מזה: בעולם הגדול החלפה כזו נחשבת "קלה" - ו"זולה" - טרויאלית. האספקט החוקי לא מעניין אותי כרגע. מה שכן יכול להיות מעניין זה (אם יש למישהו משהו לשתף אותנו בו) הוא: שיפור ביצועים: שינוי עקומת מומנט, שיפור כח, יתרונות אחרים: הזרקה, מספר שסתומים, ועוד ועוד ועוד... ועוד ועוד ועוד... יש המון מה לתרום בנושא אני מתאר לעצמי.

נמרוד
08-10-04, 16:43
המנוע VW שמדברים עליו כאן... עולה 3000 ש"ח??? ממש לא. ואתה מחזק בדיוק מה שאני טוען- סמוראי זה למי שרוצה להנות בלי להוציא על זה הרבה כסף.

סוזי... זה מאוד פשוט!!! איך זה יכול להיות שאתה לא רואה את זה? מה שאסף התכוון שניתן להחליף מנוע הסמוראי המקורי לדגם ויטרה בנפח 1600 בעלות יחסית מאוד נמוכה!!! מי שכבר אמור גם כך להחליף מנוע!!! מי שגורר את ימיו האחרונים של מנוע ה-1300 שלו, יכול להזמין קיט למנוע ויטרה, ושמגיע הקיט תחת כנפו, לשדרג את הסוזוקי שלו למנוע 1600 משופץ או מיובא.

במקום להתעסק בעיקר, באופצייה המעניינת הזו, מבחינה טכנית, ולוגיסטית... אתם מנסים לא לראות את הממשות שלה... כאילו ששני אנשים מצביעים על חבילת שטרות של 100$ על הרצפה ובמקום להרים אותה ולבדוק אם היא אמיתית, אתם מכוונים ל- "לא יכול להיות, אין כאלה דברים במציאות - זה בטח לא אמיתי"

אני כל פעם מחדש מנסה למרכז את האשכול לכיוון מעשי... והוא מתפזר לכיוון פסימי או שולל. מנוע 1600 של ויטרה היא אופצייה מעשית מבחינה טכנית. נקודה! יותר מזה: בעולם הגדול החלפה כזו נחשבת "קלה" - ו"זולה" - טרויאלית. האספקט החוקי לא מעניין אותי כרגע. מה שכן יכול להיות מעניין זה (אם יש למישהו משהו לשתף אותנו בו) הוא: שיפור ביצועים: שינוי עקומת מומנט, שיפור כח, יתרונות אחרים: הזרקה, מספר שסתומים, ועוד ועוד ועוד... ועוד ועוד ועוד... יש המון מה לתרום בנושא אני מתאר לעצמי.

איזי - אתה כותב לעניין. אבל גם אתה מדבר באויר - בדקת כמה באמת זה יעלה לך, בארץ? תעשה את החשבון המדוייק עבור החברים כאן. כמה עולה מנוע 1600 של ויטארה מיבוא? איפה? איזה התאמות בדיוק צריך לעשות? בדיון אחר כאן, אלון מנחש שהסבה כזאת תעלה כ10,000 ש"ח. סמוראי86 שעשה הסבה כזאת אומר שזה עלה 20,000 ש"ח. אני נוטה להאמין לסמוראי86. קשה לי להאמין שההסבה תסתכם ב10K אפילו בעבודה עצמית בתנאים אופטימליים.

אבל אפילו אם מדובר רק על 10K, האם שווה להשקיע כזה סכום בסמוראי ישן ומוגבל? לזה אין תשובה אחת - שיקול אישי שלך.

rinzai
08-10-04, 17:00
נמרוד - אני יכול להגיד לך מבדיקה דיי מקיפה: המחלפת מנוע לסמוראי 1:1 כולל עבודה תסתכם בסיבות 7000 ש"ח! - אם הייתי לפני הוצאה כזו בעצמי, הייתי שם עוד 3000 ש"ח לטובת מנוע 1600. ההשקעה תחזיר את עצמה במכירה (לדעתי). שוב זו דעתי, אבל אנחו לא עושים כאן את החישוב הכלכלי... אנחנו מדברים טכנולוגיה, טכניקה ולוגיסטיקה!

היה שווה להטיס בנאדם לירח? זה עלה הרבה כסף! כאן לא הפקולטה לכלכלה... כמו שנאמר בבאנר: כאן יש גם מטורפים, אני אישית לא חושב שמדובר בצעד מטורף, אבל גם אם כן, שיהיה.

בו נתמקד בהיבטים הטכנולוגים, הטכניים ולוגיסטיים!

:wink:

מנוע ויטרה 1600 הנפוץ בארץ... כמה זה עולה? מה זה נותן? איך זה עושה את החיים עם הסמוראי ביום יום ...בדרך לסופר ...בטיולים בשטח ליותר נעימים ...מה זה מאפשר מעבר למה שיתן מנוע 1300 אורגינלי ...בגישה חיובית! בונה! לא בגישה שוללת. אחרי הכל, מעבר לכסף, זה אתגר טכני מעניין!

נמרוד
08-10-04, 17:15
נמרוד - אני יכול להגיד לך מבדיקה דיי מקיפה: המחלפת מנוע לסמוראי 1:1 כולל עבודה תסתכם בסיבות 7000 ש"ח! - אם הייתי לפני הוצאה כזו בעצמי, הייתי שם עוד 3000 ש"ח לטובת מנוע 1600. ההשקעה תחזיר את עצמה במכירה (לדעתי). שוב זו דעתי, אבל אנחו לא עושים כאן את החישוב הכלכלי... אנחנו מדברים טכנולוגיה, טכניקה ולוגיסטיקה!

היה שווה להטיס בנאדם לירח? זה עלה הרבה כסף! כאן לא הפקולטה לכלכלה... כמו שנאמר בבאנר: כאן יש גם מטורפים, אני אישית לא חושב שמדובר בצעד מטורף, אבל גם אם כן, שיהיה.

בו נתמקד בהיבטים הטכנולוגים, הטכניים ולוגיסטיים!

:wink:

מנוע ויטרה 1600 הנפוץ בארץ... כמה זה עולה? מה זה נותן? איך זה עושה את החיים עם הסמוראי ביום יום ...בדרך לסופר ...בטיולים בשטח ליותר נעימים ...מה זה מאפשר מעבר למה שיתן מנוע 1300 אורגינלי ...בגישה חיובית! בונה! לא בגישה שוללת. אחרי הכל, מעבר לכסף, זה אתגר טכני מעניין!

אתה בסדר בחור. מספיק להזכיר את הירח, ואתה קונה אותי! :lol:
!We choose to go to the moon not because it is easy, but because it is hard
(JFK)

אני גם יכול להגיד, מנסיון אישי, שהחלפת מנוע לסמוראי, למנוע 1300 מיבוא, עלתה 7000 שקל לפני 7 שנים. אבל זו החלפה פשוטה, אחד לאחד, שכל מוסכניק יכול לבצע ולתת אחריות. אתה מדבר על הסבה שיהיו בה לא מעט באגים, זה בטוח. תושבות, התאמות, המנוע יהיה אולי קצת ארוך מדי, מערכת הקירור אולי לא תספיק ותצטרך שדרוג... אתה בונה על זה שזה רק עוד 3000? אולי. עד שלא תעשה, לא תדע. יש כאן בינתיים בחור אחד שעשה, והוא נקב בסכום 20K. ככה שעד הודעה חדשה, זו בהגדרה הערכת המחיר הריאלית ביותר.

חוץ מזה, אני איתך, למה לעזאזל לא. אני לא הייתי טורח, כי סדר העדיפויות שלי שונה (סדר העדיפויות שלי היה להעיף את סמי לטובת הדבר האמיתי :lol: ברגע שיכולתי). הנושא הזה הוא מסוג הנושאים שכנראה לא תקבל עליהם יותר מדי מידע באתר ג'יפים ישראלי כי לא הרבה עשו את זה. אז אם אתה כבר חוקר ולומד, תעשה את זה מסודר ותשתף אותנו, תסלול את הדרך בפני הבאים אחריך בצורה מיטבית. בהצלחה!

rinzai
08-10-04, 17:58
נמרוד:
http://www.rocky-road.com/1600swap.html
יש ליבעיות בהבנת הנקרא, או שהקיט הזה פוטר את כל בעיית המתאמים?

זו הכותרת וכותרת המשנה:
Rocky Road 1600cc Engine swap kit
Easy, inexpensive, bolton Power....

נכתב עוד:
Even without modification to your 1600 engine you can expect to gain 25 horsepower over the stock 1300 motor using a fully bolt-on kit.
There are no modifications required to the intake, exhaust or wiring systems. You can re-use your stock 1300 manifolds, distributor, flywheel and clutch.

הקיט עולה 169$, משאבת דלק יותר חזקה (להזרקה?) עולה 35$, ו-Bearings נוספים עולים עד 39$ ..........הגענו ל-243$ ??? נדרש עוד משהו? ...למעט מנוע

אני לא מכונאי... ואני בטוח שלאנשים שיותר בתחום הטכני יש מה לתרום.

rinzai
08-10-04, 18:03
הנה קישור נוסף לאדם שעשה את ההמרה ומספר מחוויותיו:
http://www.off-road.com/suzuki/samurai/engineswap.htm

אני אשמח לשמעו השגות על מה שהאנשים האלה מספרים מאחר והנסיון שלי ב"שיפורים" והשלכותיהם, הוא פחות או יותר - 0

:oops:

סוזי המשתוללת
08-10-04, 19:25
נמרוד /איזי
בהנחה שהאספק החוקי לא מעניין אותך אז הסבת ויטרה היא piece of cake
אם אתה מתעצל תזמין את המתאם וזהו כל השאר זהה אין צורך בשינוי מיקום תושבות וכו'
רדיאטור מקורי של ויטרה 1200 ש"ח בחברה ואפשר בהחלט להסתפק בתחליפי בחצי מחיר
המנוע עצמו מפירוק לא יעלה יותר מ5 אלף ש"ח וזה ממש בהגזמה כי זה לא מנוע נדיר
יש מספר גרסאות
מוזן קרבורטור - ההסבה הפשוטה ביותר - תרויח מעט יותר מומנט ו10 כ"ס ביחס למנוע סמוראי מקורי
לי יש מנוע מסמוראי 98 (שהיה הזרקה) ובשילוב קרב של סוויפט מוציא הספק דומה ועדיין.הכל חוקי (עבר במשרד הרישוי עם מסמכים רשמיים של היבואן )
בזמנו הרכבתי קרב של מיצובישי l200 עם שינויים שעשיתי לבד על המנוע המקורי - תאמין לי הרכב היה חזק יותר מויטרה עם מנוע 75 כ"ס :lol: והוא לא מורכב היום רק מעצלנות שלי
ולא אניט גם לא נותן אותו :P
מוזן הזרקה - כבר צריך מחשב צמה ומשאבת דלק חשמלית ולכן יותר יקר
כנ"ל לגבי 16 שסתומים
כנ"ל לגבי בלנו
בקיצור תוכל לשפר מנוע סמוראי סטנדרטי למשל סופר צ'רגר או קרב או מנוע 1.3 של סוויפט gti
או סעפות למיניהן השאלה למה ?
מה אתה רוצה להשיג ?
הרכב שלי כמו שהוא עובר בצורה משמעותית את המהירות החוקית וזה ממילא לא רעיון כל כך טוב לנסוע במהירויות האילו עם סמוראי
ל95 אחוז מהדיונות והדרדרות בארץ גם המנוע הסטנדרטי במצב תקין מספיק
בקיצור תשקיע את הכסף שלך ביחסי העברה -תקבל הרבה יותר תמורה לכסף

סוזי המשתוללת
08-10-04, 19:36
מנרוד
ראיתי מאוחר מדיי
מנוע 1.6 נבדל ממנוע 1.3 רק במהלך הבוכנה ולכן כל המימדים החיצוניים זהים למעט שינוי קל בבל האוזינג שמצריך את המתאם
כל השאר כולל סעפות מתאים 1:1
מכיוון שאנחנו מטיפים לעבודה עצמית באתר עלו המנוע עצמה בהגזמה לא תעלה על 5000 ש"ח כולל מע"מ :P
ולכן בהערכה גסה מאד אני מעריך את ההבדל בין שני המנועים במקסימום 1000 ש"ח בעלות רכישה + סכום דומה למתאם
מכיוון שבדקתי את הנושא לפני החלפת המנוע אני יכול להעריך די בודאות שבהרכבה עצמית כל הסיפור לא יעלה על 5000-6000 ש"ח

סוזי המשתוללת
08-10-04, 19:45
אסף

המנוע VW שמדברים עליו כאן... עולה 3000 ש"ח??? ממש לא. ואתה מחזק בדיוק מה שאני טוען- סמוראי זה למי שרוצה להנות בלי להוציא על זה הרבה כסף. אז לשים מנוע שעולה כמו המנוע של ה"לא ג'יפ" שלי?? לא נראה לי מתאים בכלל.

אסף.

אסף זה בדיוק העניין
אפשר לשפר את הסוזוקי וגם את המנוע שלו ולקבל ביצועים טובים מאד ועדיין לא צריך להשקיע במנוע tdi
מנוע 1.6 הוא פשוט ואפילו bolt on והמצחיק הוא שהוא לא יקר הרבה יותר ממנוע 1.3 והסבה כזו עדיין תהיה זולה כמו ציריות מקסי דרייב לג'יפ אמיתי :P

המהנדס
08-10-04, 19:47
איזי (אפשר לקרוא לך ככה?) אני עשיתי אוברול לשלי (הוא היה גמור) ב3K אז אל תחשוב שזה 7K (גם לא ל1300 מיבוא) חוץ מזה אתה מדבר הרבה על התאמות ושינויים אני בעל ידע טכני מוגבל יחסית (עד רמת פירוק המנוע לגורמים שיפוצו והחזרתו לכשירות = אוברול) לא שיפורים רציניים ובזמנו זה חלף דרך הראש שלי להחליף ל1600 השאלה אם תדע לעשות זאת בעצמך?
במילים אחרות מה הרקע שלך? אתה מוסכניק? כי לדעתי אם לא תעשה את זה לבד העבודה גם תעלה והרבה (כרגע נקבת רק במחירים בחו"ל בלי משלוח ובלי עבודה) אגב כבר הזמנת חלקים מחו"ל בעבר? אתה יודע את כל הפרוצדורות ? אני שואל את השאלות כי אני רוצה לעזור אם היום הזה יגיע :wink: .
לגבי הגישה היא בסדר גמור ( ברוח האתר 8) ) אבל היא לא תעזור לך כי רוח האתר היא לא רוח החוק ואם אתה עושה זאת אתה יכול להשפט בפלילים (לא זה לא רק הורדה מהכביש) על זיוף.
גם עבודה "נקייה" יכולה להתגלות בקלות ע"י בוחן תנועה הכי לא מיומן .

בכל מקרה אם אתה עושה את זה אשמח לעזור.

המהנדס
08-10-04, 19:52
סוזי אנא ממך הרחב לגבי קרב' של L200 .

חימושניק
08-10-04, 20:08
מנרוד
ראיתי מאוחר מדיי
מנוע 1.6 נבדל ממנוע 1.3 רק במהלך הבוכנה ולכן כל המימדים החיצוניים זהים למעט שינוי קל בבל האוזינג שמצריך את המתאם
מכיוון שאנחנו מטיפים לעבודה עצמית באתר עלו המנוע עצמה בהגזמה לא תעלה על 5000 ש"ח כולל מע"מ
ולכן בהערכה גסה מאד אני מעריך את ההבדל בין שני המנועים במקסימום 1000 ש"ח בעלות רכישה + סכום דומה למתאם
מכיוון שבדקתי את הנושא לפני החלפת המנוע אני יכול להעריך די בודאות שבהרכבה עצמית כל הסיפור לא יעלה על 5000-6000 ש"ח

אם ההבדלים בין המנועים כ"כ קטנים, אני חושב שאפשר לבנות את מנוע ה-1.3 ל-1.6 ע"י החלפת הקרנק והטלטלים לכאלה של מנוע 1.6 ובא לציון גואל...

והבונוס הוא שהשינוי בלתי נראה לחלוטין, ומספר המנוע נשאר אותו דבר בדיוק!

asafk
08-10-04, 20:12
אסף

אסף.

אסף זה בדיוק העניין
אפשר לשפר את הסוזוקי וגם את המנוע שלו ולקבל ביצועים טובים מאד ועדיין לא צריך להשקיע במנוע tdi
מנוע 1.6 הוא פשוט ואפילו bolt on והמצחיק הוא שהוא לא יקר הרבה יותר ממנוע 1.3 והסבה כזו עדיין תהיה זולה כמו ציריות מקסי דרייב לג'יפ אמיתי :P

אתה שם לב שאנחנו אומרים בדיוק אותו הדבר?
שאפשר לעשות עם סמוראי יופי של דברים בלי להשתגע... ומנוע דיזל של VW עולה סכום מגוחך יחסית לאוטו... סכום שאם משקיעים אותו- כבר יוצאים מגבולות המשחק של הסמוראים.

(ואגב... הציריות המחוזקות שיש לי בלנדרובר (לא ג'יפ) הן לא מקסידרייב. יקר מדי. גם בלנדרובר אפשר לשפר בלי להוציא מחיר של מנוע על ציריות. אבל הרוב מעדיפים ללכת מראש על הפתרונות היקרים.. פסיכוזות של בעלי לנדרובר...)

אסף.

rinzai
08-10-04, 20:17
אני קונה ככל הנראה ביום א' סמוראי (שלא לצערי, יש בו מנוע חדש) - אבל מאחר ואני לומד לאט מתחיל לפזול לכיוון של מנוע ה-1600 - לומד את הנושא. למשל ראיתי מודעה של מי שמוכר סמו עם מנוע גמור ב- 10K (סורי, לא זוכר מודל). זו יכולה להיות פלטפורמה נהדרת לשידרוג.

דבר נוסף שתפס אותי, בלימוד הנושא כאן, עם מי שמשתתף, הוא מה שסוזי אמר:

מנוע הויטרה 1600 נבדל אך ורק במהלך הבוכנה ממנוע הסמוראי??? אלו מילים! :twisted:

עניין 8 השסתומים, 16 השסתומים, הזרקה "רגילה", או רב-נקודתית... יש יתרונות לכאן או לכאן? במה זה כרוך להתעקש על הזרקה רב נקודתית? (התרשמתי שזה כרוך בקשיים כלשהםף לעומת התקנה פשואה יותר ללא הזרקה)

סוזי המשתוללת
08-10-04, 23:20
איזי
אני מודע למגוון הגרסאות אבל כבסיס ולא משנה עם ראש המנוע הוא 8 או 16 שסתומים / הזרקה חד /רב נקודתית השינו בין מנוע 1.3 ומנוע 1.6 הוא בגובה הבלוק
כעיקרון הסימון של שני המנועים הוא g13ba למנוע 1.3 וg16ba למנוע 1.6 לעומת זאת המנועים האחרים למשל סוופט1.3 gti עם 100 כ"ס הסימון הוא. g13 a אם אינני טועה
בכל מיקרה כרגע אני לא בבית אבל מחר כשאהיה אשלח שוב את טבלת המנועים של היצרן עם מספרי הדגם
נ.ב מנוע 1.3 של ג'ימני כבר שונה בקוד הדגם ולכן יש בעייה להעבירו באופן חוקי ופשוט אבל אם תעשה זאת תקבל 15 כ"ס בלי מאמץ מיוחד (64-81 )
עצתי אליך מכיוון שאני מבין שעדיין לא קנית כלום תתחיל לנהוג תכיר את הרכב יתרונותיו וחסרונותיו ואז תחליט לאן פניך מועדות
אם תרצה טוחן דיונות תשקיע בכיוון אחד ואם תרצה זולל סלעים תשקיע בכיוון אחר
go easy

סוזי המשתוללת
08-10-04, 23:26
חימושניק
כשכתבתי "מהלך בוכנה " התכוונתי שגם הבלוק גבוה יותר פיזית ולכן לא נראה לי אפשרי העניין מעבר לכך שזה פשוט לא כלכלי
מי שמוכן להסתכן פשוט יכול לדפוק מספרים של המנוע הישן על החדש אבל בשביל זה צריך ביצים ולי אין :cry:

אלון_ק
09-10-04, 03:50
מאחר ועברתם למחשבה על 1.6 ולא על הדיזל המצחיק ההוא, אני בעד.

רק עניין קטן לך, איזי: עוד לא קנית את הרכב. אני מנחש ששעות העבודה שלך על סמוראי מועטות מאוד. על איזה בסיס אתה קובע את הצורך שלך במנוע כזה? אז נכון שהוא יותר טוב, בלה בלה בלה. אבל תחשוב טוב האם אתה, כמשתמש שלא מתכנן לעבור מידת צמיג של 235, באמת צריך כזו השקעה?

ולדעתי הדיון התיאורטי לגבי מנוע ה1.6 ליטר פסול מעיקרו. אנחנו מדברים באוויר, בחו"ל זה מזמן עובד. הסבה כזו לא תעלה יותר מ10K אם אדם מתבסס על הנסיון בחו"ל (ועובד לבד, כמובן), כי כבר אין דיבאגינג והפתעות. זה קל, זה פשוט ואפילו אני הייתי עושה את זה אם רק...
אם רק מישהו היה מצליח לתת לי סיבה אחת טובה למה אני צריך את זה במחיר הזה. זה שאני מספיק מטומטם כדי לעשות כזה דבר כולם יודעים. ואל תתחילו עם "יותר כח זה חשוב" כי אז אני אשאל אתכם למה לא 4.3 ליטר, ואז אתם תגידו שזה יותר מדי, ואז תצטרכו לקבוע כמה זה יותר מדי - וזה אי אפשר לעשות. התשובה ל"כי יותר כח זה טוב" היא "תקנה סופה".

אבל הדיון עצמו כדיון מעניין, אל תתנו לי להפריע. באמת.

rinzai
09-10-04, 09:22
סוזי אמר:

מכיוון שאנחנו מטיפים לעבודה עצמית באתר עלו המנוע עצמה בהגזמה לא תעלה על 5000 ש"ח כולל מע"מ Razz

פישפוש שלי בעמודים ווב העלה גם כן שעלות הקיט היא 1000 ש"ח.

המהנדס שאל (סליחה שלא עניתי קודם)

אגב כבר הזמנת חלקים מחו"ל בעבר? אתה יודע את כל הפרוצדורות ?

לגבי ההזמנה, בארה"ב מנגנון רכישה ושילוח סחורה עובד יופי! אבל, חייבים להיות בארה"ב! לפעמים יש שילוח OVERNIGHT ועלותו קטנה. משלוח קרקעי הרבה פעמים ע"ח השולח. לוקח כמה ימים מקסימום, והחלק מגיע עד הדלת. אני הזמנתי בגרמניה חלקים, שילמתי בכרטיס אשראי, ובקשתי לשלוח אותם אותם לכתובת בגרמניה (חברה אחרת) שעובד בחברה שעבדתי בה אמור היה לבקר בה שבוע מאוחר יותר. שהוא הגיע הוא אסף את החלקים שחיכו לו בקופסה. (בפעמיים שהביאו לי חלקי מנוע מחו"ל, ולא עשו שום בעייה במסלול הירוק). אפשר קצת למרוח גריז משומש, לנגב, לעטוף בעיתון ולהגיד: "חלק משומש לרכב, שאין אותו בארץ".

נקסוס:

רק עניין קטן לך, איזי: עוד לא קנית את הרכב. אני מנחש ששעות העבודה שלך על סמוראי מועטות מאוד. על איזה בסיס אתה קובע את הצורך שלך במנוע כזה? אז נכון שהוא יותר טוב, בלה בלה בלה.

הצורך שלי הוא צורך בעיקרו נפשי... :lol: ...כמו הצורך שיש לאנשים לטפס איזה סלע, רק בגלל שהוא שם. אני מפתח את הנושא כאן כי אני חושב שנושא ה-swap של המנוע הוזנח בפורום, הוא מעניין, והוא יכול להיות אקטואלי עבור לא מעט (אלו שגם כך המנוע של הסוז' שלהם עומד לשבוק).

:idea:

k2000
09-10-04, 10:02
אני ממשיך את הדיון שלי על המנוע פה כי השירשור שלי קצת דעך :cry:
בכל מקרה קיבלתי עצה מבעל מקצוע שמבין דבר או שניים.
והיא לשים את הראש של הסמוראי על בלוק של בלנו ולקבל יחס דחיסה יותר גבוהה.
האמת אני לא כזה מבין גדול במנועים, ולכן אני שואל אותכם מה אתם חושבים על האופציה הזאת?

חגי

rinzai
09-10-04, 13:36
לא נורא K200 - העיקר שכל בעלי העניין נמצאים תחת קורת גג אחת! - תרגיש באשכול כמו בבית... :oops:

אינטואיטיבית, אני בעד מכלולים שלמים - אני פשוט יודע שיתכן מאוד שיש יותר מידי חישובים של עומסים ובלאי במנוע... ...בטוח שיש, והייתי מעדיף, אישית, להתעסק ברמת מכלול ולא ברמת חלק. יותר מזה, התעסקות ברמת המכלול חוסכת עבודה - (1) תשיג מנוע ויטרה משומש/יבוא, (2) תרכיב מתאים שעולה 1000 ש"ח, (3) תרכיב.

גם את המנוע של הויטרה אפשר בטוח לשפר... אבל למה? אבל תוספת של 25 כ"ס נשמעת לי שווה מאוד (זה מה שמובטח באתר שהבאתי קישור אליו ומוכר את הקיט). הגה-כח ומיזוג, רכיבי תאורה נוספים, אולי מדחס אוויר, וכל מה יעלה בדמיון הפרוע, עם כל הכוח שיקחו מהמנוע, עדיין ישאירו מספיק להנעת הרכב גם בעליות. ........ובמסגרת הגיונית של צריכת דלק!!! (להבדיל ממנועים אמריקאים מטורפים +4L בנפח של מנוע מיכלית נפט טרנס אטלנטית).

אלון_ק
09-10-04, 15:24
איזי, אני הגבתי פה לפני שקראתי את הסיבות שלך לקנית הסמוראי בשרשור השני.

מאחר ולך אין את ההגבלה הכלכלית שהיא המרכיב העיקרי בהחלטה של רוב שאר האנשים פה בקניית הרכב, אני חוזר בי מהצהרות כמו "למה לך". תבין, אני רגיל לחשוב על אנשים כמוני שיש להם כלום כסף וצריכים לקבל מקסימום תועלת במינימום כסף, בלי שום מותרות. לך, למיטב הבנתי, יש כסף למותרות (ואני לא אומר שאתה רוטשילד), לכן לך על זה. ברצינות.

חגי, רד מזה. זה מקור מעולה לצרות, המוטציה הקטנה הזו שאתה מדבר עליה. לך על משהו מוכר, שיש אותו במאות מכוניות כמו שלך: 1.6 של ויטארה. תחסוך מעצמך דיבאגינג, התאמות ושאר חיות. זה מיותר ודבילי לפתוח פתח כזה לצרות כשיש בדיוק את מה שאתה צריך במחיר סביר (יחסית למנוע של סמוראי) והוא כבר מערכת מוכחת. אין קיצורי דרך, תפסיק לחפש אותם. הדבר היחיד שייצא לך מהם זה עוד כסף לבנק.
וזה תקף פעמיים אם אתה עדיין חושב על הגיר האוטומט שלך, כי אז כל שקל קובע - המסגרת התקציבית שלך מאוד מאוד מוגבלת. אתה תהיה חייב ללכת על משהו שאתה יודע שזה "שגר ושכח", כמו ה1.6 המוכר, אחרת את תמצא את עצמך עם הוצאות בלתי נעימות (ומפתיעות) בעליל.

למה לשפר מנוע 1.6 קיים? אני גם נגד. תעשו את זה נכון בפעם הראשונה - תקנו 16V מוזרק, לא קרבורטור ולא 8V. מכאן זה עובר לדעה המקורית שלי על שיפורי מנועי זבוב (1.6 כדוגמה למנוע זבוב): אל תיגעו בהם. מערכת עובדת הכי טוב כשהיא מקורית. הרווח שלכם מהשינויים האלו יהיה כל כך קטן שהוא בחיים לא יהיה שווה את הכסף וההתעסקות. תשקיעו את הכסף הזה בחלק אחר של הרכב או במנוע יותר גדול (2.0 ליטר). תחשבו על זה: לTT (וגם ל RRO, אם אני זוכר נכון) יש קיט להסבה ל4.3. כמה כבר יעלה לכם מנוע כזה?

ryanai
09-10-04, 16:04
תקראו שוב את האתרים האמריקאים.

לסמוראי עם קרבוראטור - ניתן להתאים מנוע ה V8 1600 של ויטרה.
לסמוראי מוזרק ניתן להתאים מנוע V16 1600 לא מוזרק של ויטרה, או מנוע מוזרק אם אתה רוצה להתעסק עם החיווט (לא טריוויאלי - טעות פה ואתה מתחילים לשרוף רכיבים אלקטרוניים לא זולים !)

אני מדבר על התאמות "פשוטות" כמובן...

אגב, למה לא לקנות ויטרה ולהתאים לה סרן קידמי חי ? (שווה דיון נפרד, אני יודע.. אולי אני אפתח אותו יום אחד :twisted: )

רפי.

אלון_ק
09-10-04, 16:18
הרווח שלכם מהשינויים האלו יהיה כל כך קטן שהוא בחיים לא יהיה שווה את הכסף וההתעסקות.

את זה אמרתי כי זה בדיוק מה שיקרה למי שינסה להרכיב 16V מוזרק בסמוראי. זה כן אפשרי, זה פשוט אומר מחשב, צמה, חשמל, בלאגאן. אבל אפשרי. יש לזה דוגמאות, הם פשוט נדירות כי זה לא שווה את זה - שים מנוע גדול יותר וזהו.

חימושניק
09-10-04, 16:45
אני לא מבין למה אתם כל כך מפחדים מהחשמל.
אם עושים את זה כמו שצריך, זה לא מסובך, זה לא מסוכן, זה לא כל כך יקר.
וזה גם יעבוד בטוח!

rinzai
09-10-04, 16:57
בשלב ראשון: ארכוש ככל הנראה סמוראי מודל 90 - ביום א' הקרוב (שזה יוצא מחר) ה- 9 לאוקטובר. יש לו מנוע חדש... שנתיים על הכביש... אאלץ להפרד מ-23,500 ש"ח - מזומנים ותקילין. מחיר סביר? (תגובות בפרטי יתקבלו בברכה :wink: ) ...ואם לא אקבל פידבק שלילי עד מחר בבוקר ממישהו מכם מהפורום, אלך עליו ...מקווה לא ליפול איתו (לא לקחתי את הרכב לבדיקה). בכל מקרה אני חייב לרכוש רכב נאלץ, מוכרח, כי אני עומד לעבור לגור מת"א למקום הרבה פחות מרכזי - אין ברירה!

השלב השני: בביקור הראשון שלי בארה"ב ארכוש תמורת 245$ ירוקים - 1000 ש"ח - חיני חינם! את קיט ההמרה... ואולי אולי את הקיט של CALMINI ליחס העברה (4.16:1) 450$ זה 2000 ש"ח - כבר פחות חיני חינם... שיהיה בארון... לשעת הפעולה.

שלב השלישי: (שלב הפעולה) שיתקלקל משהו שידרוש טיפול משמעותי במנוע (כולל הוצאת המנוע מהרכב) מקווה שאמצא מנוע ויטרה במצב טוב מאוד תחליפי... ארכיב עליו את המתאם... והופה חזרה לרכב! ...במידה וכל העסק יתפקד, אפשר למכור את המנוע האורגינלי... ולגזור ממנו החזר כספי נאה.

בין שלב א ועד שלב ג - אני לומד את הנושא. יכול להיות שהמרווח בין השלבים, לחלק מהמשתתפים בפורום, הוא הרבה יותר צמוד - ואני אשמח מאוד אם מישהו יקדים אותי ונראה תוצאות בשטח (תרתי משמע).

מבחינתי יש עוד לא מעט ללמוד תיאורטית על כל האופרצייה, לאט לאט. עכשיו נשאלות השאלות הבאות: מנוע ויטרה יגיע עם "תוספות"? נגיד רכיבים שקשורים להגה-כח (משאבה)? ...עם מדחס של מזגן? ...עם הזרקה? מה היתרון של מנוע ויטרה מוזרק רב נקודתית? בשטח?, בכביש? מה החסרונות? אמינות? ריבוי רכיבים? עמידות למכשולי מים? (...קרבורטורים לא אוהבים מים?) כאן אני מתחיל כבר לאבד את הצפון! רכישת מנוע משומש... זו החולייה החלשה... מה היא כוללת? מה לא? שווה ללכת על ה-swap הפשוט, קארב 8 השסתומים? או ללכת על מוזרק? רב נקודתי? אם כבר אז כבר? בקישור הזה: http://www.off-road.com/suzuki/samurai/engineswap.htm,נאמר שה-swap הכי פשוט הוא למנוע ה-8 שסתומים, ויש לא מעט הערות (תחת הכותרת: "Here’s a few pointers for those considering the swap").

rinzai
09-10-04, 17:05
ה- "נאמר" דפק את הקישור... הנה הקישור שבאמצע העמוד שלו נמצאת הכותרת:
Here’s a few pointers for those considering the swap
http://www.off-road.com/suzuki/samurai/engineswap.htm
:!:

המהנדס
09-10-04, 17:32
איזי תראה הודעה פרטית

סוזי המשתוללת
09-10-04, 21:39
לא נורא K200 - העיקר שכל בעלי העניין נמצאים תחת קורת גג אחת! - תרגיש באשכול כמו בבית... :oops:

אינטואיטיבית, אני בעד מכלולים שלמים - אני פשוט יודע שיתכן מאוד שיש יותר מידי חישובים של עומסים ובלאי במנוע... ...בטוח שיש, והייתי מעדיף, אישית, להתעסק ברמת מכלול ולא ברמת חלק. יותר מזה, התעסקות ברמת המכלול חוסכת עבודה - (1) תשיג מנוע ויטרה משומש/יבוא, (2) תרכיב מתאים שעולה 1000 ש"ח, (3) תרכיב.

גם את המנוע של הויטרה אפשר בטוח לשפר... אבל למה? אבל תוספת של 25 כ"ס נשמעת לי שווה מאוד (זה מה שמובטח באתר שהבאתי קישור אליו ומוכר את הקיט). הגה-כח ומיזוג, רכיבי תאורה נוספים, אולי מדחס אוויר, וכל מה יעלה בדמיון הפרוע, עם כל הכוח שיקחו מהמנוע, עדיין ישאירו מספיק להנעת הרכב גם בעליות. ........ובמסגרת הגיונית של צריכת דלק!!! (להבדיל ממנועים אמריקאים מטורפים +4L בנפח של מנוע מיכלית נפט טרנס אטלנטית).

איזי
על האוטו של יש אלטרנטור 70 אמפר (מעל ומעבר לסמוראי גם עם כננת 9000)יש גם מזגן וצמיגים גדולים בשתי מידות מהמקור ועדיין אין לרכב שום בעייה לטפס את פרויד ברביעי עם מזגן (אם לא עוצרים לי את התנופה :P )או להגיע למהירויות בלתי חוקיות בעליל עם אוטו עמוס ביותר כך שאילו לא הבעיות שלך
מצד שני גם אין שום בעיות להתקין הזרקה כי הכל קליק און יש צמה שאליה מתחברים חיישנים שונים / משאבת דלק וכו' ואי אפשר לטעות כש שגם זו לא בעייה
הבעייה היחידה שכל הנ"ל עולה כסף
אצלי שוכבת כרגע מערכת הזרקה של סמוראי שלא הורכבה רב בגלל ההפרש הכספי של המחשב/צמת חשמל/מיכל דלק + משאבה כל הנ"ל היה מייקר את החלפת המנוע עד לכמעט כפול במיקרה שלי (השגתי את המנוע עם כל האביזרים במחיר מצחיק של 2500 ש"ח )
אין שום קשר למורכבות המערכת - כי ההרכבה לכשעצמה פשוטה
אגב הרכב שלי עם קרב סוופט מספק יותר כח מאשר מערכת ההזרקה החד נקודתית

המהנדס
09-10-04, 21:46
גם אני רוצה של סוויפט
איזה התאמות צריך?

rinzai
09-10-04, 23:08
סוזי
מערכת הזרקה של סמוראי שלא הורכבה רב בגלל ההפרש הכספי של המחשב/צמת חשמל/מיכל דלק + משאבה כל הנ"ל היה מייקר את החלפת המנוע עד לכמעט כפול במיקרה שלי (השגתי את המנוע עם כל האביזרים במחיר מצחיק של 2500 ש"ח )

(א) איזה מנוע הרכבת? ...(נ) ההוא מהקישור אמר (אם הבנתי נכון) שדרך הקרבורטורים נכנסו לו מים למנוע... האם המנוע המוזרק יהיה אמפיבי יותר? רגיש פחות לטבילות עמוקות?

סוזי המשתוללת
10-10-04, 00:05
איזי
מיים נכנסים דרך פילטר האויר וזה יש גם להזרקה וגם לקרב
מוהנדס קרב רגיל של סוויפט מתאים אחד לאחד - צריך רק צינור דלק ארוך יותר מהמשאבה ולהרכיב את תושבת הכבל גז זה הכל
המנוע שלי הוא 1.3 - היום עם קרב אבל במקור היה הזרקה חד נקודתית
בוא נגיד ככה עד היום בכל שנותי עם האוטו נתקלתי רק פעם אחת במקום שכח מנוע היה שווה יותר מכל השאר וגם אז הייתה לי רק נעילה אחת וללא יחסי ההעברה והנחמה הייתה שגם הדיפנדרים 90 שהיו איתי לא טיפסו יותר ממני :P

המהנדס
10-10-04, 00:17
שאלה אחרונה ואולי מיותרת מאיזה סוויפט (שנתון) איזה תוצרת (AISIN?) ולמה הוא יותר טוב (דיזות גדולות מזה של הסמוראי)?

-->