PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לפרייבט - ג'טה או קורולה?

itt8
17-09-10, 16:36
רכב חדש לאבא , עד 130K, אני המלצתי לו על הסובארו B4 אבל זה 20K יותר מהתקציב שלו,

ההתלבטות כרגע בין :
1. ג'טה 1.4 ליטר טורבו בנזין 2011
2. טויוטה קורולה GLI 2011

אבא לא מוכן לשמוע בכלל על סקודה אוקטביה (לצערי) שהיא גם אופציה ראויה לדעתי,

גמח"ט לכולם
איתי

klam
17-09-10, 17:32
בבחירה (המוזרה, לדעתי) ביניהן הג'טה עדיפה כמעט בכל פרמטר, והסקודה בודאי.
בתוספת קטנה אפשר לרכוש הונדה סיביק 4 דלתות - מומלץ;
ואם התוספת כבדה מדי, אין לפסול את המיצובישי לנסר החדשה.
חן

itt8
17-09-10, 17:51
נושא האחריות (שנתיים בלבד) בג'טה לעומת הרבה יותר בקורולה קצת מפריע לי...

דרור ברלי
17-09-10, 18:52
פער האיכות לטובת הג'טה בכל פרמטר, הוא בלתי נתפס.
זה נכון גם לגבי האוקטביה, שהיא מכונית זהה לג'טה בפלטפורמה וברוב המכלולים.

ג'טה הי אאחת הטובות בקטגוריה, דגם TSI לבטח הטובה מכולן. היא עומדת להתחלף בקרוב בדגם חדש, אבל היא עדיין כל כך הרבה יותר טובה מהקורולה שקשה להאמין ששתיהן מוזכרות באותה נשימה. רק אחרי שנוסעים בשתיהן מרגישים ומבינים עד כמה עמוקה הנחיתות של טויוטה מול יצרן אירופי מוביל. ליד הג'טה TSI, קורולה מרגישה כמו עגלה של אלטע זאכן שרתומה לסוס זקן וחולה. זו השוואה כמעט לא הוגנת.

מצד שני, קורולה מכונית פשוטה יחסית. לא חכמה ולא מתחכמת. מה שקשה לומר על ג'טה עם מנוע TSI וגיר DSG. אז נכון שהאמינות של פולקסווגן מודרנית היא כבר לא נצחית כמו בחיפושית של פעם, אבל אירועי השנה האחרונה מלמדים שגם לטויוטה הענקית יש שלדים בארון...

אני לא הייתי מתלבט בכלל.

itt8
17-09-10, 19:12
דרור
תודה על התשובה המפורטת, אשמח אם מישהו יוכל לתת סקירה מתומצתת על ה DSG ולעמוד על ההבדלים בינו לרובוטי והאוטומטי,
מתי יוצא הדגם החדש של ה - TSI דרור??
איתי

נתי_ל
17-09-10, 19:51
ברשותי ( למען הדיוק אישתי )
ג'טה 2000 קצת יותר מ-3 שנים , רכב אמין בצורה יוצאת דופן , חזק יציב שקט מאוד !
לדעתי ג'טה.

דרור ברלי
17-09-10, 20:01
זה דגם חדש לגמרי של פולקסווגן ג'טה. כבר לא יהיה מבוסס על גולף אלא יהיה דגם נפרד בזכות עצמו.

DSG הוא גיר רובוטי עם שני מצמדים. הדור הקודם של והיה בעל 6 הילוכים. לנוכחי 7 הילוכים.
להבדיל מגירים רובוטיים מקובלים בעלי מצמד יחיד כמו בקורולה, יאריס, פיאט פונטו, סיטרואן C3 ועוד, שפעולתם גסה ורצופה טילטולים, DSG הוא גיר בעלה פעולה חלקה ותגובה מיידית.
עקרון הפעולה מבוסס על מצמד להילוכים זוגיים, ומצמד נוסף להילוכים אי זוגיים.
כאשר הגיר בהילוך מסוים, ההילוך הבא כבר משולב והמצמד שלו מפריד. כאשר מגי עהזמן להעלות/להוריד הילוך, כל מה שנדרש הוא רק הצמדה כי ההילוך כבר משולב. כך מתקבלת גיר שהוא הטוב בכל העולמות - מחליף הילכוים במהירו תהבזק, מהר יותר מכל נהג בשר ודם, ללא הפסדי כוח ועם צריכת דלק טובה (כמו בגיר ידני) ובעל פעולה חלקה (כמו באוטומטי).

רבים טוענים ש-DSG הוא גיר העתיד. אני חושב שעודף טכנולוגיה מביא רק צרות, אבל כל עוד זה עובד כל כך טוב, קשה למצוא טיעונים כנגדו.

אמיר מ
18-09-10, 01:14
איתי,
סע בשתיהן ועמוד על ההבדל.
לאחרונה, רכשנו, כרכב שני ג'טה 2010, אמנם 1.6 אך עם תיבת DSG. הבחירה נבעה מווטו שהוטל ע"י אישתי שלא היתה מוכנה לשמוע יותר על רכב יפני או קוראני וזאת לאחר שנתיים בהונדה חדשה. (במשך השנים היו ברשותנו בעיקר ארופאיות.) למרות המנוע המיושן והחלש יחסית הרכב סוחב ובזכות אותה תיבה בעלת 7 הילוכים, שמאפשרת ביצועים סבירים ויחסי העברה די קרובים בין הילוך להילוך. העברות ההילוכים חלקות וכמעט אינן מורגשות. בלימת המנוע בירידות היא כמו גיר ידני רק שהכל נעשה טוב יותר וחלק יותר.
בזכות תיבת ה- DSG צריכת הדלק אצלנו עומדת על 13-13.5 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת.
אין כל בעיה בעליות (עולה לירושלים פעם בשבוע).
בפועל, הרכב הפך להיות רכב ראשון ולמרות מחאות מטילת הווטו.
אנחנו מאוד נהנים.
בנוסף, גם אמינות והשרות בהונדה לפחות בהתחלה, לא היו מזהירים.

אני רק רוצה לציין דבר אחד שיש לקחת בחשבון: שירות.
את השרות במוסך עדיין איני מכיר ומקווה שיהיה טוב מבסוכנויות המכירות. השרות באולם התצוגה המרכזי בבני ברק מתנשא. הצעת הטרייד אין היתה מזלזלת כולל התבטאות שעלינו לעשות קפיצה כואבת לפולקסואגן. יש לציין שהרכב שההונדה שחלפנו היתה שווה כ- 15000 ש"ח יותר מהפולו שרצינו.
בסוכנות פולקסואגן של סיידון בהוד השרון ביקשנו, לתאם טלפונית נסיעת מבחן בפולו 1.2TSI. אני מעדיף שלא לחזור על דברי סוכן המכירות ובעיקר לאור הנסיבות שהובהרו לו.
למרות המחאות והטלת הווטו החלטתי שלא אקנה רכב ישירות מצ'מפיון מוטורס ואולי פולקסוואגן בכלל, אך מצאתי 2010 משומש עם 4000 ק"מ וכתוצאה ממצב המוכר אף במחיר נמוך בהרבה מהפולו שרצינו, והשיקול הכלכלי עשה את שלו.

במסגרת הבדיקות בסוכנויות של יבואנים אחרים, לא נתקלנו ביחס כזה. היחס היה לרוב, מעולה.

מנוע ה- TSI חזק וחסכוני, אך חדש בארץ (פחות משנה). אני כמעט קניתי, אך לאור היחס של צ'מפיון אולי כדאי לחשוב פעמיים לפני שאתה הופך לשפן הנסיונות שלהם ברכב עם מנוע חדש ומאוד משוכלל.
לפחות בשלב זה, מעז יצא מתוק - מהרכב אנחנו מאד מרוצים.
חגים שמחים ולב שמח

itt8
18-09-10, 01:37
אמיר תודה
לגבי "השפן ניסיונות" אני פחות דואג, יצא לי לצפות בסרט פרופיל ארוך על חברת BMW ועל סידרת בדיקות האיכות והפיילוטים שנערכים לרכבים (במשך שנתיים) לפני שהרכב עולה על הכביש בצורה מסחרית,
נכון שפולקסווגן זה לא BMW, אבל הסטאנדרט הגרמני קיים, חברות הרכב משקיעות משאבים רבים בבדיקות האיכות בגרמניה, ההגיון הישר אומר כי מהסיבה הזאת מחירי הרכב גבוהים יותר מהיפניות ובטח שמהקוריאניות

אמיר מ
18-09-10, 01:54
גם אני חובב טכנולוגיה ומאוד התרשמתי. "השפן" נובע מהתרשמות אישית מהשרות ולא מנסיון ארוך טווח עם המנוע.

shay_love_off_road
18-09-10, 22:33
דרור, כשלמדתי במסגרת הסוג 3 שלי ברופין הראו לנו סירטון של אאודי משנות ה80
והגיר הזה היה ברכב המרוצים שלהם, גיר אוטומאטי עם שני מצמדים, מה שנתן לרכב
תאוצה טובה יותר משל המתחרים (או המתחרעים) האחרים, מכיוון שלא הייתה השהייה
בתאוצה בשל לחיצה על הקלאץ',

אמיר, זה המכה שהביא איתו הליסינג, היבואנים לא סופרים אותי ואותך כלקוח,
הם סופרים את באג'ט, אלדן, ואופרייט-ליס,שקונים כמויות,

itt8
18-09-10, 23:15
DSG נשמע טוב, לבטח לא יעבור הרבה זמן עד שיצרנים נוספים ילכו על זה

יובל48
19-09-10, 00:34
לעיתון מעריב צורף מגזין רכב בו פורסם מבחן לסקודה אוקטביה 1.2 TSI
הכותב הוא און יעקובסון והמבחן רצוף בדברי שבח.
המשפט המסכם את המאמר,ציטוט נאמן למקור:
וכל הדברים האלה,גבירותי ורבותי,מקפיצים את סקודה אוקטביה היישר לצמרת
ההיצע בארץ ונכון לעכשיו,האוקטביה היא המשפחתית המשתלמת ביותר בישראל,נקודה.

mixael
19-09-10, 13:02
בדגם הקודם של הג'טה (המבוסס על הגולף) קיימת תקלה מובנית של מחשב התנעה, הבנוי כחלק אנטגראלי של הסויץ ומוט ההגה. קצת אחרי שהרכב גומע 100K ק"מ המחשב מתפגר, והאוטו לא מניע. נדרשת החלפה של כל מוט ההגה, קומפלט, בעלות זעומה של 12000ש"ח. :p
אין תחליפי. רוצה, תייבא לבד מוט הגה משומש מגרמניה ותשבית את הרכב לחודש. ואין לדעת כמה החלק המשומש יתפקד. אין אפשרות לפתוח ולתקן, המחשב בנוי שכבות של רכיבים מיקרוסקופיים.
גם אם יבאת, אין אפשרות להתקין לבד או בכל מוסך עצמאי, כי ההתקנה דורשת תיאום של מחשב ההתנעה עם שאר מחשבי הרכב, בעזרת מחשב חיצוני ייעודי של VW.
נכון נשמע נהדר?
ולמי שתוהה, המספרים אמיתיים. תשאלו עובד של מוסך VAG.

itt8
19-09-10, 17:59
בדגם הקודם של הג'טה (המבוסס על הגולף) קיימת תקלה מובנית של מחשב התנעה, הבנוי כחלק אנטגראלי של הסויץ ומוט ההגה. קצת אחרי שהרכב גומע 100K ק"מ המחשב מתפגר, והאוטו לא מניע. נדרשת החלפה של כל מוט ההגה, קומפלט, בעלות זעומה של 12000ש"ח. :p
אין תחליפי. רוצה, תייבא לבד מוט הגה משומש מגרמניה ותשבית את הרכב לחודש. ואין לדעת כמה החלק המשומש יתפקד. אין אפשרות לפתוח ולתקן, המחשב בנוי שכבות של רכיבים מיקרוסקופיים.
גם אם יבאת, אין אפשרות להתקין לבד או בכל מוסך עצמאי, כי ההתקנה דורשת תיאום של מחשב ההתנעה עם שאר מחשבי הרכב, בעזרת מחשב חיצוני ייעודי של VW.
נכון נשמע נהדר?
ולמי שתוהה, המספרים אמיתיים. תשאלו עובד של מוסך VAG.

אני הולך על ה ג'טה TSI 1.4 ליטר,
לאיזה דגם אתה מתכון?

mixael
19-09-10, 22:33
הדגם אשר משמש ניידות סמויות של המשטרע, אם אני לא טועה 2009 ומטה. אין כ"כ קשר לרמת האבזור של הרכב או דגם המנוע המותקן - הרי מחשב ההתנעה ומוט ההגה דומים בכולם.
ייתכן ובדגם החדש התקלה הזו לא קיימת, וייתכן שבמקומה הושתלה אחת עוד יותר נבזית. בינתיים רק היצרן יודע.

itt8
06-10-10, 15:21
הזמנו GETA 1.4 TSI
שוב תודה לכולם
איתי

-->