PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לפרוייקט-או "הלכתי לאיבוד"

adh
17-09-10, 20:00
שלום לכולם,
לאחר קבלת החלטה לבניית באגי,בדקתי את הנושא (בעיקר דרך האתר) וקשה לי לקבל החלטה.
הרעיון הינו לבנות באגי אסטטי,שיוכל להתאים לנסיעה במגוון תנאי שטח,עדיפות ל2 מקומות.
אני מבין שמירב התוכניות מתאימות למנועי ומכלולי אופנועים,נראה לי שבארצנו הקטנטונת הדבר לא מומלץ (תקנו אותי אם אני טועה).אם הצדק עימי,2 שאלות:
א)האם ואיך ניתן לבצע שינויים מתוכנית המתאימה למנוע אופנוע למנוע רכב?
ב)האם קיימות תוכניות המתאימות מראש למכלולי רכב?
שאלה נוספת ואולי מוזרה,האם יש שוק לקניה/מכירה של פרוייקטים?
תודה מראש לכל העונים.:)

Porsche_Dude
18-09-10, 19:08
למה בארצנו לא מתאים להשתיל מנוע של אופנוע בבאגי? לא הבנתי את הקביעה הזאת..

וכן ניתן לעשות הסבה ממנוע של אופנוע למנוע של רכב, אתה יכול לראות את הפרויקט בראקודה של עדי בפורום פרויקטים.

adh
18-09-10, 19:38
אני משער שזמינות החלקים של אופנועים פחותה מזמינות מנוע/גיר של סובארו למשל וכנגזרת מכך גם עלותם.אמינותם אינה מוכרת לי.
עקבתי אחרי הפרוייקט של עדי (מדהים לכל הדעות) שאלתי האם ישנם חישובים לעשות ע"מ לשמור על התכנון,היות והמשקל עולה ללא ספק?

nir.samo
18-09-10, 21:44
בספר של רון צ'מפיון יש המלצה לקחת אופנוע שלם ולהשתמש בו לבאגי קטנה, והוא מפרט איך באנגליה אופנועים שלא עברו טסט עקב חלודה בגלגל או משהו כזה, נמכרים בסכומים דו-ספרתי אם בכלל נמכרים והם לרוב במצב נסיעה ולכן הוא מצליח לבנות באגי בפחות מ-100 פאונד.
זה ההבדל - פה אתה הולך לפירוקיה והוא נותן לך מחיר קצת פחות מחדש.

Porsche_Dude
18-09-10, 21:44
נכון, אולי זמינות החלקים של סובארו יותר טובה משל אופנוע נפוץ(אני לא ממש בטוח גם), אבל אתה מקבל ביצועים הרבה פחות טובים ומשקל הרבה יותר גדול.

מנוע של אופנוע שוקל בין 100-50 קילו, ומנוע של רכב שוקל מינימום 200 קילו אז תעשה את החישובים בעצמך. שלא נדבר בכלל על החלפים והטיפולים שהם יותר זולים באופנוע..

בכל מקרה, זאת ממש טחינת מים... תחליט איזה באגי אתה רוצה או לפחות איזה מכלולים אתה רוצה להשתמש, אחרי זה נוכל לעזור לך יותר בבחירת מנוע של רכב או אופנוע.

בנוגע לשאלה השניה שלך, רק עדי יכול לענות לך עליה.

ורק שתדע, הכל אפשרי. גם אם אתה רוצה להשתיל מנוע של מסוק- השאלה היא מה התמורה שאתה מקבל, כמה כסף אתה משלם ועד כמה אתה מסוגל להנדס בעצמך ולשנות דברים בתוכניות.

adh
19-09-10, 15:32
נכון, אולי זמינות החלקים של סובארו יותר טובה משל אופנוע נפוץ(אני לא ממש בטוח גם), אבל אתה מקבל ביצועים הרבה פחות טובים ומשקל הרבה יותר גדול.

מנוע של אופנוע שוקל בין 100-50 קילו, ומנוע של רכב שוקל מינימום 200 קילו אז תעשה את החישובים בעצמך. שלא נדבר בכלל על החלפים והטיפולים שהם יותר זולים באופנוע..

בכל מקרה, זאת ממש טחינת מים... תחליט איזה באגי אתה רוצה או לפחות איזה מכלולים אתה רוצה להשתמש, אחרי זה נוכל לעזור לך יותר בבחירת מנוע של רכב או אופנוע.

בנוגע לשאלה השניה שלך, רק עדי יכול לענות לך עליה.

ורק שתדע, הכל אפשרי. גם אם אתה רוצה להשתיל מנוע של מסוק- השאלה היא מה התמורה שאתה מקבל, כמה כסף אתה משלם ועד כמה אתה מסוגל להנדס בעצמך ולשנות דברים בתוכניות.
הקטע המודגש הוא חלק ניכר מבקשתי לעזרה.אינני מספיק בקי,(בכלל לא למען האמת),ע"מ להחליט איזה באגי לבנות.אני לא חושב שנכון יהיה בשבילי לעשות שינויים בתוכניות ועל כן גם תוכניות מבוססות אופנוע יתקבלו בברכה.הדרישה הינה ל דו-מושבי,אסטטי(לא ערמת ברזלים).התקציב לצורך העניין הינו כ-15K.

סטובצקי
19-09-10, 17:42
15K רכשת לך את המתלים ולא ברמה הכי גבוהה
ועכשיו איפה הכסף להמשך הפרוייקט?

Porsche_Dude
19-09-10, 19:33
15K רכשת לך את המתלים ולא ברמה הכי גבוהה
ועכשיו איפה הכסף להמשך הפרוייקט?

אתה יודע, לא כל פרויקט צריך קוילאוברים מטורפים של פוקס...

adh, ב15K (ש"ח, כן?) לא תצליח לבנות באגי דו מושבית... רק אופנוע לאחר תאונה עולה בין 3 אלף ל10 אלף, תלוי במצב ובדגם..
בתקציב הזה אתה תוכל לבנות חד מושבי בסיסי ביותר, כדוגמת הסיידווינדר של THE EDGE עם מנוע סינגל של אופנוע שטח שיושב בצד- וזה גם, ברמה הבסיסית ביותר ללא מתלים טובים ובכלל כל המכלולים יהיו הכי פשוטים שאפשר.

אבל- אולי מישהו פה בכל זאת מכיר באגי דו מושבית שפחות או יותר תיכנס בתקציב שלך, אני יותר בקיא בתוכניות של THE EDGE(אם כי אני בספק שיש דבר כזה..)

אולי כדאי שתחפש איזו באגי מוכנה על בסיס חיפושית ביד 2? יכול להיות שבתקציב הזה תמצא משהו שיעניין אותך.

adi-ros
19-09-10, 20:40
שלום לכולם,
קודם כל תודה רבה על המחמאות , אבל הבאגי עדין לא גמורה וצריך עוד למצוא זמן לסיים אותה.

לשאלות שנשאלו,
לדעתי ב15אלף שקל זה רק בשביל להתחיל במידה ורוצים לבנות באגי מאפס ברמה טובה ולא לקחת איזה חיפושית ולפרק אותה.
ניתן לעשות הסבה ואם תרצה ותגיע לשלב שבו תרצה את המידות שאני שיניתי אני אשמח לתת לך.
בכל אופן אם תשאל אותי כדאי שתתחיל לקרוא פה בפורום על הדברים שצריך לקחת בחשבון ומה חשוב בבנית באגי, לפני שאתה מדליק רתכת ודיסק.
אחרי שתבין את ההבדלים תוכל להחליט מה אתה מעדיף - מנוע אופנוע או אוטו.
בכל אופן בהצלחה ואם תרצה לבוא לראות את הבאגי או לשאול שאלות תרגיש חופשי לשאול בהודעה פרטית או בפורום.

המשך שבוע טוב, וחג שמח.
עדי

adh
19-09-10, 22:07
האמת שהופתעתי,לא הערכתי שהפרוייקט יהיה כה יקר.אני יכול למתוח את התקציב עד-20K(ש"ח).הבניה תבוצע במוסך פחחות ששכן שלו הינו מסגר כך שמבחינת כלים וצבע,העניין סגור.נותרו העבודה(עליי) וחומרי גלם.ההחלטה הינה לבנות מאפס עם מכלולי אופנוע.אגב ה-20K הם מיידיים,אם יהיה צורך להשלים,תמיד יש ויזה;).האם יש לכם הערכה(שקל פה,שקל שם),לכמה הפרוייקט יכול להגיע?

Porsche_Dude
19-09-10, 23:31
חומרי הגלם זה החלק הזול.. כל המכאניקה זה מה שמייקר את הפרויקט: נאבות, ברקסים, מסרק הגה, ציריות ועוד ועוד ועוד...

תשמע אני ראיתי בחו"ל פיראנה שהוסבה לדו מושבי. אני לא חושב שתיהיה לך בעיה ממש רצינית לעשות דבר כזה, צריך פשוט להגדיל את הרוחב בקנה מידה שווה בכל השלדה(אני הייתי גם מאריך את השלדה טיפה).
בנוסף תצטרך להאריך ולחזק את המשולשים מקדימה ומאחורה, זאת לפי דעתי העבודה הקשה.
חוץ מזה, אני לא צופה יותר מדי בעיות, אבל כמו שכבר כל מי שהתחיל פרויקט של באגי יודע, תמיד יש הפתעות.

בכל מקרה, פיראנה סטנדרטית אפשר לבנות ב25K מינימום.. אז אני מעריך שדו מושבית בסיסית ביותר תעלה לך לא יותר מ35K במקרה הרע.

עם מנוע V-TWIN גרגרני או אם אתה אמיץ 4 בשורה(שניהם 1000 סמ"ק או יותר), תיהיה לך אחלה של באגי.

adh
20-09-10, 09:18
תודה רבה,עזרתם המון:-D

-->