PDA

צפייה בגרסה מלאה : כשל בנעילת דיפ' לוקרייט-פינים שבורים

gmike
18-09-10, 15:58
שלום לחברי הפורום!

בסמוראי שלי מותקנת נעילה אחורית לוקרייט 1510 כבר שנתיים.
שבוע שעבר אחרי טיול עם הרכב שכלל את מעלה גיתה, הנעילה נשארה נעולה וסירבה להשתחרר.
לאחר פירוק הדיפ' נתגלו הממצאים:
1.כל 4 הפינים שבורים באמצע
2.קפיץ קטן אחד שבור
3.החורים בדרייברים שבהם ישבו הפינים קצת נשחקו מחלקי הפינים השבורים(רואים בתמונות).
את 4 החתיכות של הפינים שהיו תקועות בתוך הדרייבר הצלחתי להוציא רק בעזרת פטיש ומוט מתכת דק דרך החור שבצד האחורי של הדרייבר.
החורים לא נעשו אובליים כמו שקראתי פה בשרשור אחר על בעייה בלוקרייט.

מישהו מכיר מקרים נוספים דומים לשלי?
איפה אפשר למצוא את הפינים האלה? זה ברזל רגיל\מחושל\מיוחד?
הפינים זהים בעוד דגמים של לוקרייט?

כדאי לפנות ליצרן הנעילה? היא אמורה להיות עם אחריות לכל החיים,לא?

מיכאל.

MMR
18-09-10, 16:55
ניחוש שלי הוא שעקב בלאי בבית הסטליטים הקרוס שאפט הצליח לצאת קצת יותר מדי מהמגרעות שלו וכך נגרם הנזק. אגב איך נראות הציריות שלך?
בהנחה שברור שאין מה לעשות עם הנ"ל חוץ ממשקולת נייר, שווה לנסות לפנות ליצרן (אני לא הייתי תולה בזה הרבה תקוות. במקרה הכי הכי אופטימי יפנו אותך ליבואן בארץ שהוא ינוביץ אאל"ט).
שאלה- האם יש לך יחסי העברה ברכב, איזה מידת צמיגים, והאם הרכבת לבד?

מורן

איש
18-09-10, 18:20
אני לא רוצה לקפוץ מסכנות , אבל יש סימנים של עייפות החומר במיוחד בפין העליון ביותר שם אפשר לראות זאת ממש בברור.
החלק הכהה בשני הצדדים הם תהליכי התעייפות הפלדה , והחלק המבריק הוא בעצם רגע הגזירה.
אבל כל זה עדיין לא שולל עבודה לא נכונה של הדיפראנציאל .

תאוריה אפשרית היא באמת שאחד הפינים נגזר מעייפות החומר נוצר חופש , ולאחר מיכן כל השאר נגזרו עקב עומס גבוהה מידי .

gmike
18-09-10, 18:38
לגבי הציריות- תקינת, שיני ההזחה ישרות, אין בלאי נראה לעין על הציריות.
יחסי העברה-אין
צמיגים: מקסיס MT 205\70
הרכבתי את הנעילה לבד, מאז עברו שנתיים של עבודה תקינה, ככה שאין סיכוי להרכבה לא נכונה.
חוץ מזה שההרכבה ב דיפ' של סמוראי מאוד פשוטה, אין שום כיוונים וכו'.

קרוס שאפט שיצא מהתעלות? זה מצב אפשרי?(מבחינת מקום בדיפ'), למרות שיש סימני שחיקה קלים על התעלות בדרייברים של הנעילה.

גם אני חשבתי על הכיוון שלא כל הפינים נשברו בבת אחת. מזה כמה חודשים הנעילה הייתה משמיעה בתדירות יותר גבוהה מכרגיל את ה"בום" הזה שלה(לא הריצ'וטים).אז יכול להיות שזו הייתה הסיבה.
כל הפינים נשארו בתוך הקייס ולא טיילו חופשי בדיפ'.

מצאתי בחיפוש ברשת שהקיט של הפינים והקפיצים הוא מוצר קיים, וכנראה שאני לא הראשון שהפינים נשברים אצלו. השאלה למה?

MMR
18-09-10, 19:10
לגבי הציריות- תקינת, שיני ההזחה ישרות, אין בלאי נראה לעין על הציריות.
יחסי העברה-אין
צמיגים: מקסיס MT 205\70
הרכבתי את הנעילה לבד, מאז עברו שנתיים של עבודה תקינה, ככה שאין סיכוי להרכבה לא נכונה.
חוץ מזה שההרכבה ב דיפ' של סמוראי מאוד פשוטה, אין שום כיוונים וכו'.

קרוס שאפט שיצא מהתעלות? זה מצב אפשרי?(מבחינת מקום בדיפ'), למרות שיש סימני שחיקה קלים על התעלות בדרייברים של הנעילה.
קלים? לי נראים משמעותיים מאוד, ואני מניח שהם לפחות זהים בקרוס שאפט עצמו. בנוסף למה ש"איש" אמר, ההנחה שלי היא שהקרוס שאפט הצליח "לצאת לטייל" והסתובב ע"ג הדרייבר- השטח המבריק על הפינים הוא החלק העליון ביותר במקרה? הוא נראה "מעוך"? זה תומך גם במצב של דיפ' תפוס נעול קבוע

גם אני חשבתי על הכיוון שלא כל הפינים נשברו בבת אחת. מזה כמה חודשים הנעילה הייתה משמיעה בתדירות יותר גבוהה מכרגיל את ה"בום" הזה שלה(לא הריצ'וטים).אז יכול להיות שזו הייתה הסיבה.
כל הפינים נשארו בתוך הקייס ולא טיילו חופשי בדיפ'.

מצאתי בחיפוש ברשת שהקיט של הפינים והקפיצים הוא מוצר קיים, וכנראה שאני לא הראשון שהפינים נשברים אצלו. השאלה למה?

הקפיצים מתעייפים...

אם תחליף רק את הקפיצים והפינים זה יקרה לדעתי שוב, הדרייברים שלך נראים גמורים (התעלות והקדחים לפינים). מבאס, אבל זה כנראה המצב. תוכל להוסיף תמונה של הקרוס שאפט? יש לך אפשרות למדוד קוטר שלו בכמה נקודות עם מיקרומטר?

gmike
18-09-10, 19:54
הקרוסשאפטים לא שחוקים(?), הקוטר שלהם זהה לפחות עפ"י מה שהצלחתי למדוד עם קליבר דיגיטלי(אמנם לא מיקרומטר, אבל גם משהו)
הקוטר נע בין14.97 ל14.94 אין מדרגת שאפשר להרגיש עם האצבע..

זאת הנעילה הראשונה שאני מתקין וגם הראשונה שפירקתי, ככה שהבלאי בדרייברים נראה גם לי מעט מוזר, אבל הנחתי שזה תקין..
בקשר לפינים-השטח המבריק הווא באמת העליון, היו 4 תקועים בתוך הדרייברים בחורים העגולים,
ויצאו רק עם מכות פטיש קלות. ויש עוד 4 יטתר טחונים, שכנראה הסתובבו בין הדרייברים והקרוסשאפטים.

אז בעצם המסקנה היא שכתוצאה מעייפות הקפיצים הקרוסשאפט יצא לטייל ושבר את הפינים.
או שעשיתי סלט מהכל?

מורי
18-09-10, 22:42
מיכאל,הפינים האלה לא "מתעייפים".
הם עשויים פלדה מחוסמת והם קשים מאוד (מה שאומר חסרי גמישות...)
יש 2 דרכים לשבור אותם: התקנה לא נכונה שגורמת לעומס יתר על הפינים (ואז הם ישברו יחסית מהר),או "אימפקט" דוגמת קפיצה באויר ונחיתה תוך כדי גז.

אין סיכוי שקרוס שאפט יפגע בפינים האלה בשום צורה שהיא.

לפי התמונות כל הנעילה סיימה את חייה.תשיג לעצמך אחת חדשה...:(

מורי

gmike
18-09-10, 23:23
מורי,כשכתבתי "מתעייפים" התכוונתי לקפיצים, לא לפינים.
כנראה שהיה איזה "אימפקט" באותו יום.
אבל האמת שזה מפתיע, הייתי בטוח שנק' הכשל תיהייה צירייה, או 1001 דברים נוספים, על הנעילה אף פעם לא חשבתי, נו, לפחות מהנדסי סוזוקי מצדיקים את המוניטין שלהם, לא כ"כ קל לשבור סמוראי..
השאלה מה עכשיו? לקנות את אותה נעילה שוב פעם? אולי 1530(למרות שלא נראה לי שהיא חזקה יותר)
יש נעילה יותר עמידה לסמוראי?
או שאול בכלל אני זה הבעיה, ולכן יחסי העברה הם הפתרון?
אמנם על הנעילה יהיה יותר מומנט מכיוון המנוע, אבל את זה היא כנראה מתוכננת לספוג,
מצד שני אני אעבור מכשולים יותר לאט, עם פחות קפיצות\התרוממויות של גלגלים באויר?

איש
19-09-10, 01:31
מורי.
כל חומר מתעייף כולל פלדה , פשוט יש לה גבול lim של התעייפות אבל אין זה אומר שהיא לא סובלת גם מהתופעה היא מתעייפת נחלשת אפשר לראות שאפילו באופן דיי דומה לאלומיניום .

בד"כ כאשר יש צורך בפלדה חזקה במיוחד , אז מבצעים תהליך שבו מעייפים את המתכת לגבול שלה כדי למנוע הפתעות ניתן לראות שהגבול שלה הוא 10^6 מחזורים אפשר להבין כי התהליך מייקר את עלות הפלדה .

אני לא יודע אם הפינים הנ"ל עברו את התהליך , אבל הסימנים של העייפות קיימים וברורים .
וכמו שנאמר גם החור של הפין היה במצב טוב מה שגם מעיד שהוא לא ניגזר כתוצאה של טראומה , אלה עבר תהליך מדורג שבו הפין ניגזר , מה שלא ממש אפשר להגיד על שאר הפינים שם רואים טראומה רצינית , בנוסף גם החורים שלהם במצב עגום .

* כל מה שאני רושם כאן מסתמך על תצלומים בלבד וכן יש לקחת זאת בערבון מוגבל .

גלעד.

חן אלינועם
20-09-10, 07:51
ברוך הבא למועדון.... גם אני שברתי לא מזמן את הפינים והתופעה שציינת{"בומים") בתדירות גבוהה יותר קדמה לשבירה גם אצלי.
לגבי נושא הנהיגה שלך, היות ואני מכיר את צורת הנהיגה שלך אז הסבירות שריחפת באוויר היא גבוהה. תזכור זה רק סמוראי לא דאון ,נוהגים בזה ולא מרחפים בו...
אני חושב שהנעילה הקיימת שלך היא האידיאלית אלא אם תחליף לסרן טויוטה ואז תוכל לגוון.
תזדרז עם התיקון אם צריך קפוץ למורי יש לו פינים כאלה ,סוכות שני יוצאים לטייל...
יום נעים
אלינועם

-->