PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני - ידני/אוטומט? יד שניה/חדש?

Limordr
18-09-10, 20:01
שלום לכולם...
לאחר התלבטויות רבות, חיפושים ושיטוטים החלטנו לקנות ג'ימני.... אנחנו זוג שבקושי נוסעים בעיר (בקושי נוסעים ברכב בכלל)ורוצים אותו בעיקר לסופש"ים ולטיולים. זה יהיה הרכב היחיד בבית. שנינו לא אוהבים אוטומט אבל מאוד קשה למצוא ג'ימני ידני לא חדש ובמצב סביר (קילומטראז' סביר.)....
התקציב שלנו הוא בסביבות המחיר של ג'ימני ידני חדש... (110K). הבנתי שאוטומט הוא בסדר בשטח ואפילו יותר טוב מידני? (לא נשמע לי הגיוני). עוד שאלה היא האם כדאי לחכות עד שתצוץ מודעה של ידני 2008 במצב טוב או כבר ללכת על חדש...? אנחנו לא רוצים לקנות ישן יותר מ 2008, ומצד שני יש לנו מספיק זמן לחפש (לפחות עד דצמבר).
אשמח לתגובות, הערות וכל עצה מועילה...
תודה :)

Saar
18-09-10, 22:49
הי

אתה נכנס לויכוח האין-סופי מה עדיף, אוטומט או ידני,
הדיעות אמנם חלוקות, אך בסה"כ הנטיה היא להתייחס לאוטומט כאל עדיף בשטח טכני,
חסרונו היחיד בשטח הוא בבלימת מנוע נחותה ביחס לידני.

כיון שאתה מתעניין ברכב חדש יחסית, ובגימני ספציפית, אני לא חושב שאתה צריך להיות מודאג מאמינות הגיר האוטומטי - עיקר התלונות נגד הגיר האוטומטי בשטח נוגעות לעניין אמינותו/מורכבותו/נטייתו להתחמם, אך שוב, מדובר על ג'ימני חדש יחסית כך שאני לא הייתי מוטרד יתר על המידה מנקודות אלו.

אם יש לך את התקציב לחדש, אני הייתי קונה חדש, לא רואה סיבה לקנות גימני בן שנה או שנתיים, בכל מקרה תספוג ירידת ערך משמעותית, לפחות תהנה מרכב חדש.
הסיבה היחידה להדפעת משומש מעבר לעינין הכספי: שיפורים ומגבלות אחריות.
אם אתה מתכוון לשפר את הרכב ועקב כך מפסיד את אחריות היצרן, אולי שווה לקנות רכב משומש.

בהצלחה,
סער.

אביעד פ.
18-09-10, 23:44
אם יש לך את התקציב לחדש, אני הייתי קונה חדש, לא רואה סיבה לקנות גימני בן שנה או שנתיים, בכל מקרה תספוג ירידת ערך משמעותית, לפחות תהנה מרכב חדש.

גם ג'ימני חדש מהחברה שכב במחסני מכשירי תנועה בשנה האחרונה. הפסיקו ליבא אותם.
את הירידת ערך כדאי לתת למישהו אחר לספוג.
ככה או ככה לא היה שינויים ברכב בשנתונים שאתה מחפש, אז אני לא רואה למה לא לקנות רכב בהרבה פחות כסף, ןלהשאיר את ההפרש בשביל תשלומי ביטוח ושיפורים. אולי אפילו הגדלת מידת צמיג?

אמיר מ
19-09-10, 00:33
לגבי חדש- מברור שערכנו לפני כחודש וחצי - אין גימיני גיר רגיל חדש. בררנו בסוכנות בכפר סבא ונותרו מספר מפוארים אוטומטיים בהנחה של 5000 ש"ח. גיר רגיל כבר לא היה. לאחר שבוע, נותר אחד בלבד וגם ההנחה קטנה. לדעתי היום כבר אין אפילו אוטומט. כולם היו ממלאי שנכנס לארץ לפני 1/1/10.
אופצית החדש כבר כנראה לא רלוונטית.

אור .ס.
19-09-10, 01:48
היי, נכון ליום רביעי בבוקר, יש ג'ימני "חדש"
אכן מדובר ברכבים שיושבים כבר שנה +
נרשמו ע"ש מכשירי תנועה עקב היותם בארץ שנה + ובמסגרת התקנות.
ותחזיקו חזק, נמכרים ללא כל הנחה ממשית במחיר, אלא אם אתם לקוח חוזר/הדודה שלכם מכירה את הזקנה שם שלוקחת את הכסף או אנערף מה.

שורה תחתונה, זה ללכת לשלם למכשילי תנועה 112-120 אלף שח, בעבור רכב "חדש" שהינו בעצם בן שנה + עומד בשמש מתייבש, כשאפשר לקנות כזה בדיוק, שנסע בערך 10 אלף קמ (תלוי מה מצאתם) ב95-100 אלף שח

זה אישית מה שאני מתכנן לעשות.

tagiv
19-09-10, 10:42
שלום לפותח השרשור,

אני קניתי לפני כ3 שנים ג'ימני חדש מהחברה, שיפרתי ושיפרתי אותו ואז החלטתי למכור אחרי שהיה אצלי שנתיים+ מסיבות שלא קשורות לאוטו, לקח לי 8 חודשים למכור אותו!!!!!! אנשים לא באו בכלל משום מה, רק טלפונים מדי פעם, הרכב היה במצב מצויין וכאמור משופר מאוד, בסוף מכרתי אותו עם כל השיפורים מתחת למחירון, הפסדתי עליו בענק.. מי שקנה ממני הרוויח בענק רכב משופר מאוד במצב מצויין ומטופל רק במורשה תחת אחריות יצרן ובמחיר יחסית מצחיק!!!
שורה תחתונה, אל תחזור על טעויות שלא אחרים ( שלי ) :mad:, חפש לך אחד בן שנה, שנתיים, תמצא איזה אחד משופר כמה שיותר ותקנה אותו במחיר מחירון וככל הנראה אף בפחות, הרבה פחות, וישאר לך הרבה כסף בצד!!!

תומר.

Limordr
19-09-10, 18:24
תודה רבה לכולכם..
דרך אגב, אני בחורה :) ואני מקווה להצטרף לקהילת השטח בקרוב מאוד ולהתחיל לטייל...
קשה קשה למצוא ג'ימני.. אבל אני מקווה שאני בכיוון הנכון - כרגע לא מייבאים אותם יותר ויש מעט מאוד בסוכנויות - ידני אין בכלל, כנראה אתפשר על אוטומט :)
בקרוב אקנה אחד ואז בטח יהיו לי שאלות נוספות,
שוב, המון המון תודה, חג שמח וחתימה טובה מקווה להפגש בטיולי סוכות :)

אור .ס.
19-09-10, 18:31
היי לימור, כמו שכבר נאמר:
חפשו אחד משומש, האוטומט הוא לא ככ פשרה, לטעמי בתור חדש הוא עדיף בגדול.
אני אישית עכשיו מנסה למכור את שלי (99 ידני) לטובת 08אוטמט.

כמו כן, אני מכיר 09 אוטמט יד1 מעו"ד, האוטו קיבל מיגונים של אספיר, נסע פעם אחת בשטח מאז ויוצא למכירה עקב הולדת תאומות קטנות ומתוקות.
זה לא סיפור כיסוי למשהו, העו"ד הזה הוא מכר שלי ויתכן כי ארכוש את הרכב לעצמי.
אם לא ארכוש ותרצי אותו את, אשמח לגלגל את זה הלאה.
הרכב בצבע כסוף דגם מפואר :)

בהצלחה בכל אשר תלכי, הג'ימני אוטו מצויין, ללא צל של ספק.

תומר, הבעיה שאתה מתאר, נוצרת עקב שווי הרכב הגבוה, אשר בסכומים אלו רוב בני העם לוקחים מימון ואו הלוואה, מה שמביא אותם להכנס לרכישת חדש או משומש דרך טרייד כלשהו, לכן המשומשים מהשוק הפרטי עומדים למכירה הרבה זמן.
יש ג'ימני 08 מקורית לא משופרת, שאני מקווה לתת לבעלים שלה להתבשל עד שנגיע לעמק השווה במחיר ואספח אותה אלי

בהצלחה לכולם, להת' בשטח :)

Limordr
19-09-10, 20:12
תודה אור, היינו היום גם בסוכנות סוזוקי (ת"א וכפ"ס), גם ב"דרך השטח" בת"א וגם התחלנו לראות משומשים עם קילומטרז' שפוי.. עכשיו שנפתחנו לאופציה האוטומטית המבחר הרבה יותר גדול.
אשמח לקבל עוד פרטים על הרכב של העו"ד (למרות שאני משתדלת לא להתעסק עם עורכי דין... :)), כמו ק"מ, תוספות אם יש וכו'. כמובן בהנחה שאתה לא תרצה לקנות אותו. בכל מקרה אשמח לשתף אותך ברשמים מחיפוש הג'ימני כי נראה שאנחנו מחפשים באותו הכיוון (2008-9) והיום ראינו משהו ממש ממש שמור וטוב, הבעיה שהאחריות נגמרת לו בנובמבר ובתור ג'יפ ראשון הייתי מעדיפה עם לפחות שנה אחריות.
בכל מקרה - שוב, המון תודה :) :p

אור .ס.
20-09-10, 17:11
היי לימור, כל מה שאת לא רוצה לעצמך, אני אשמח לדעת במידה והוא שווה רכישה
(לי למשל לא ממש אכפת מאחריות).

הרכב של העו"ד עם מיגון מלא של אספיר, מעבר לזה האוטו מקורי לחלוטין.
ק"מ אני לא יודע אני אברר מחר.

אני אישית דוחה את החיפושים של הרכב כל יום "מחר אני אתחיל", כי אין לי כוח לכל הטררם הזה, ובנתיים עוד לא מכרתי את שלי :)
כמו כן, אני אישית מחפש להוציא כמה שפחות כסף ולקבל כמה שיותר אוטו ;)
לכן גם 2007 במצב טוב יבואו בחשבון אצלי.

Limordr
20-09-10, 17:20
קנינו!!! מחר אנחנו מתחדשים בג'ימני 2009 כמעט חדש (13500 ק"מ) עם כל התוספות שרצינו להרכיב בעצמינו (כל הטיפולים ב"דרך השטח" וכל התוספות "גתוס") - אין מאושרת ממני!!
אתמול ראינו ג'ימני 2008, עליה לכביש בנובמבר 2008 עם 24000 ק"מ, לפי הנראה במצב טוב מאוד, הילדון לא יודע מה יש לו בידיים ומבקש מחיר סביר מאוד (הרכב ללא תוספות - בתול). אם תרצה אתן לך את הטלפון שלו - הוא טס מחר בבוקר. ויש מה לדבר איתו על המחיר (88K).
אני בעננים!!! אפילו שהרכב בצבע חציל.
מקווה להפגש בפורום של טיולים :)
ראינו עוד כמה אבל פחות שווים
אושר גדול!!!!

Limordr
20-09-10, 17:28
בקרוב מאוד אני אעלה תמונות :)
כיף להכנס לעולם הזה ועוד יותר כיף לגלות פה אנשים טובים :)

אור .ס.
20-09-10, 18:18
היי, כיף לשמוע שאת מאושרת
נשמח לראותך בטיולים ביחד עם בן הזוג :)

אשמח לקבל טלפון של הבחור עם ה24K

אני הלכתי עכשיו לראות ג'ימני 08 עם 14K קמ, אבל המחיר שנדרש גבוה לטעמי.
כמו כן, 88K לשנת 08 זה לא זול ככ, אבל ננסה את המזל :)

האא, אני אולי משוחד, אבל צבע חציל זה מהמם (כל עוד זה לא ישרט).

תתחדשו :)

Limordr
20-09-10, 18:31
זה לא זול אבל לפי מה שראיתי הוא כתב את המחיר כדי שתהיה לו נקודת התמקחות טובה לרדת ממנה.... הטלפון שלו: 054-2345915 וקוראים לו תומר.
יש עוד אחד שראינו והוא נראה כאילו מהניילונים - העליה לכביש שלו היא בנובמבר 07 עם 24500 ק"מ, קוראים לבחור יוגב והטלפון שלו 054-4564420, יש לו טיפה שריטות קטנות של חניה תל אביבית אבל מלמטה (התכופפנו עם פנסים) ומבפנים הוא נראה כאילו לא נסעו בו בכלל, הבחור לא יודע מה המחיר שהוא רוצה עליו אבל הוא טוען שהוא רוצה מחיר הוגן.
מקווה שזה יעזור לך קצת להתחיל לחפש.
עכשיו אני מחפשת מסלול נחמד ליום-יומיים בסוכות :) הצעות יתקבלו בשמחה :)

klam
20-09-10, 20:35
אני בעננים!!! אפילו שהרכב בצבע חציל.

אושר גדול!!!!

אם ג'ימיני, אז שיהיה בצבע חציל! צבע נהדר!:p
תתחדשו :D

zerez
20-09-10, 21:25

עכשיו אני מחפשת מסלול נחמד ליום-יומיים בסוכות :) הצעות יתקבלו בשמחה :)

קודם כל תתחדשי

טיול ליומיים שעשינו בפסח עם הג'ימני שלי, יום הראשון נחל לבן (http://zuler.net/blog/2010/%D7%A0%D7%97%D7%9C-%D7%9C%D7%91%D7%9F/) ולינה בחניון הלילה בבאר מילכה,
ביום השני נחל צין (http://zuler.net/blog/2010/%D7%A0%D7%97%D7%9C-%D7%A6%D7%99%D7%9F-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-4x4/) משדה בוקר ועד מעלה עקרבים.
אפשר להוסיף עוד יום, להשאר בחניון הלילה בנחל צין לפני היציאה למעלה עקרבים ולהמשיך למחרת עד לכביש הערבה או להוסיף עוד מסלול ביום הראשון, את נחל לבן אפשר לעשות בקלות ב 3 שעות.

שימי רק לב שנחל לבן מסתיים על כביש המערכת ואפשר בקלות לעבור למיצריים, אם את לא בטוחה ביכולות הניווט שלכם אפשר לצאת מנחל לבן גם בבאר מילכה.

זרקו
22-09-10, 21:47
שימי רק לב שנחל לבן מסתיים על כביש המערכת ואפשר בקלות לעבור למיצריים, אם את לא בטוחה ביכולות הניווט שלכם אפשר לצאת מנחל לבן גם בבאר מילכה.

מזל טוב!
רק דבר אחד יש לי להוסיף- שימי לב לטיולים שאתם בוחרים כטיול ראשון-שני.
אנחנו התחלנו לטייל לבד והעלנו את רמת הקושי עד ש.... נתקענו בפעם הראשונה ואז עדיף שיהיו לך שני דברים-
אחד מספר טלפון של מישהו שיבוא לחלץ אותך
שתיים, מספיק מזל כדי שתתקעי לא בלב המדבר (קרי הצעת הטיול שהוצעה לך מעלי)

המלצתי היא ללמוד את הרכב ולהצטרף לטיול שבו העבירות לא קשה וללמוד. אני ואשתי מוכנים לקחת אתכם למסלול "לימודי" בחג.

נועם

אור .ס.
23-09-10, 04:48
היי, מוכן להצטרף לטיולון קליל עם הג'ימני במידה ומסתדר
050-8785552 אור
רק בבקשה להודיע לי קצת קודם כי האוטו רחוק ממני :)

Limordr
23-09-10, 19:20
היום סתם נסענו בשדות של המושב קצת כדי לאבק את הרכב (אחרי הניקיון שעשינו לו אתמול הוא נראה תל אביבי מידי).
אני מנסה להעלות תמונה שתהיה ליד השם שלי ולא מצליחה... HELP
בכל מקרה אור- מאיפה אתה וכמה התראה אתה צריך....
?
תודה על הכל :)

zagi
23-09-10, 19:54
נראה חמוד החצילון שלך ... תתחדשי , אני רואה שהסתדרת עם הסמלון .

Limordr
23-09-10, 20:18
נראה חמוד החצילון שלך ... תתחדשי , אני רואה שהסתדרת עם הסמלון .

תודה, תודה... :)

-->