PDA

צפייה בגרסה מלאה : נכשלתי בטסט - מישהו ירד מהפסים

zerez
20-09-10, 15:37
אתמול בדינמומטר ביד אליהו, הבוחן טען שיש נזילת שמן ולכן הכשיל אותי, כל נסיונות הדיבור עלו בתוהו ובטח שהוא לא היה מוכן להראות לי מאיפה נוזל שמן, "תקלה" נוספת היא מדבקות החניה על שמשת הרכב.

לא עזר ההסבר שב5000 הק"מ האחרונים לא היה חסר גרם אחד של שמן, ואני בודק כל שבוע.
שורה תחתונה, שטיפת תחתית במוסך ואישור מוסך על התיקון פתרו את הבעיה.

הבוחן ירד מהפסים או שמישהו במשרד התחבורה ירד מהפסים והוציא הנחיות מטומטמות?

מאיר רוטברג
20-09-10, 15:38
אתמול בדינמומטר ביד אליהו, הבוחן טען שיש נזילת שמן ולכן הכשיל אותי, כל נסיונות הדיבור עלו בתוהו ובטח שהוא לא היה מוכן להראות לי מאיפה נוזל שמן, "תקלה" נוספת היא מדבקות החניה על שמשת הרכב.

לא עזר ההסבר שב5000 הק"מ האחרונים לא היה חסר גרם אחד של שמן, ואני בודק כל שבוע.
שורה תחתונה, שטיפת תחתית במוסך ואישור מוסך על התיקון פתרו את הבעיה.

הבוחן ירד מהפסים או שמישהו במשרד התחבורה ירד מהפסים והוציא הנחיות מטומטמות?

רמז דק,
כמה עלתה לך בחינה חוזרת??

דרור הראל
20-09-10, 16:05
אף אחד לא ירד מהפסים,אתה פשוט נפלתה מהירח.

דרור הראל

kobiarava
20-09-10, 16:10
אף אחד לא ירד מהפסים,אתה פשוט נפלתה מהירח.

דרור הראל
:grin::grin::grin:

פעם ראשונה בים?:mrgreen:

אם עוד לא הבנת-כדי לעבור טסט עם ג'יפ צריך לשלם. או למוסכניק שייקח לטסט ויחזיר, או למאכער, מעטפה לבנה עם כסף שחור, או למכון בצורת מבחן חוזר, זוג מגבים, לוחית רישוי ותוסף דלק במחיר מופקע. בפעם הבאה, פשוט תבחר למי לשלם, כי בסוף תשלם בכל מקרה...

קובי

shachar
20-09-10, 16:13
רמז דק,
כמה עלתה לך בחינה חוזרת??

והאם המוסך "שתיקן" הוא סמוך למכון ???

zerez
20-09-10, 17:15
והאם המוסך "שתיקן" הוא סמוך למכון ???

הבדיקה החוזרת עלתה 19 ש"ח והמוסך שתיקן הוא המוסך הקבוע שאני מטפל אצלו.
הם אולי הרוויחו 19 ש"ח אבל הפסידו 88 ש"ח פעמיים בשנה לשתי מכוניות שאני מעביר אצלם טסט, אני לא מאמין שזה היה השיקול שלהם.

הירשפלד יובל
20-09-10, 19:31
לא יודע אם הייתה לך נזילה/רטיבות או לא.לפני כמה שנים עם רכב אחר הייתה לי נזילונת/טפטוף קטן ברכב אחר. טיפה שנשרה על פדחתו או על חולצתו הורודה של הבוחן הביאה לפסילת הרכב במבחן הרישוי בנימוק שהיה קשה לסתור אותו ויכול להיות שהוא מגובה בהוראות החוק :"אם טיפה אחת או יותר נפלה עלי בדקה שעמדת מעל הבור שער בנפשך מה יהיה כשתעמוד ברמזור ואחריך יעבור אופנוע".כמדומני שיש סעיף במבחן הרישוי של נזילות/רטיבות שניתן לפסול בו.במהלך השנים למדתי שרצוי לשטוף את הרכב עם קלייטון/ג'רני לפני המבחן ולגרז כל מה שניתן לגרז כי לפעמים במבחן חשוב להם יותר איך הוא נראה ממידת תקינותו.

גלדיאטור
20-09-10, 20:51
כמו שאבא שלי היה אומר לי אם הייתי מציג לו את זה

19 שקל?
סתום ת'פה תגיד תודה

יצאת ממש ממש טוב הוא יכל בשמחה להמציא לך משהו כמו תפוחים גמורים או פרונט או מה שבא לו

היפה והחיה
20-09-10, 21:33
לא יודע אם הייתה לך נזילה/רטיבות או לא.לפני כמה שנים עם רכב אחר הייתה לי נזילונת/טפטוף קטן ברכב אחר. טיפה שנשרה על פדחתו או על חולצתו הורודה של הבוחן הביאה לפסילת הרכב במבחן הרישוי בנימוק שהיה קשה לסתור אותו ויכול להיות שהוא מגובה בהוראות החוק :"אם טיפה אחת או יותר נפלה עלי בדקה שעמדת מעל הבור שער בנפשך מה יהיה כשתעמוד ברמזור ואחריך יעבור אופנוע".כמדומני שיש סעיף במבחן הרישוי של נזילות/רטיבות שניתן לפסול בו.במהלך השנים למדתי שרצוי לשטוף את הרכב עם קלייטון/ג'רני לפני המבחן ולגרז כל מה שניתן לגרז כי לפעמים במבחן חשוב להם יותר איך הוא נראה ממידת תקינותו.

כרוכב אופנוע לשעבר, אני חושב שיש סכנה ברכב, שמטפטף שמן או סולר.

נ ב
אתמול שמעתי על תקנות חדשות והחמרה בבדיקת פלטת גזים.
מישרים קו עם ארופה.
המכונים מחוייבים לרכוש מכונות חדשות לבדיקת גזי פלטה.

אל תגידו לא ידעתי.

RONI
20-09-10, 21:50
"מיישרים קו עם אירופה".
אהבתי!

zerez
20-09-10, 22:18
כ
המכונים מחוייבים לרכוש מכונות חדשות לבדיקת גזי פלטה.

אל תגידו לא ידעתי.

בדקת מי היבואן של המכונות החדשות?
יש לי תחושה שבספר הטלפונים האישי שלו מופיעים כמה שמות מוכרים :roll:

Tom Bril
21-09-10, 01:00
בזאת אני ממליץ על דינמומטר ברעננה

כבר יצא לי להעביר שם שני רכבים טסט בחודש האחרון, הרכב האחרון היה סמוראי

האוכלוסיה שם מסבירה פנים ואין קטנוניות, כאשר היה לי חופש בגלגל שמאל בסמוראי

הבוחן אמר לי בדיוק איזה חופש וידע לזהות שהוא לא מהמיסב אלה מה4 ברגים שתופסים אותו

בהחלט מפתיע.

נדב42
21-09-10, 06:44
ואני נוהג לחזור דווקא ל- מ.מ.מ בבני ברק, וזאת בעקבות 2 מקרים שהכשילו אותי בטסט, כולל באופנוע, על ליקויים בטיחותיים. באחד מהמקרים היתה זו חדות של הבוחן, שזיהה בעייה בציפה של קליפר הבלם הקדמי באופנוע כי טרח ובדק את עובי הרפידות משני צידי הדיסק ומצא פער גדול ביניהן. במקרה השני היתה נזילת שמן מהסרן האחורי בדרכה לבלמים . על מחזיר אור/נורה/שטויות אחרות הם לא מכשילים לרוב אלא מאפשרים לך לתקן (לא רק אצלם, אם אתה עושה זאת במהירות !!!) מבלי לחייב אותך במבחן חוזר.

אל תבינו מזה שהם יוותרו לכם על פסיק. הם לא.
הם פשוט לא הופכים את זה למסחטת הכסף הרגילה במכונים.

MOALEM
21-09-10, 08:50
ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת, מי בנה ומי נטע, כולנו ביחד........

דרור ברלי
21-09-10, 10:01
אגב מה שמקובל באירופה - שם, נזילת שמן ואפילו קטנה, היא עילה להורדה מהכביש. אם שואלים אותי? בצדק.

היפה והחיה
21-09-10, 10:33
בכל דבר אפשר לראות קונספירציה וקומבינה.
אפשר לקבל, שמדובר בטובת הציבור.
זיהום אויר פוגע בכולנו, ללא הבחנה.
כל מסע מתחיל בצעדים קטנים.
http://cars.walla.co.il/?w=/4705/1734404

דרור ברלי
21-09-10, 10:49
אני מסכים שכל מסע מתחיל בצעדים קטנים ושאיכות האוויר חשובה ביותר. אבל זה ברמת הסיסמאות.
ברמת המציאות - אנחנו כבר לא תמימים, ואנחנו יודעים היטב שכל צעד שהמערכת כאן עושה הוא מחושב ומדוד מאוד ושאין כאן כל כוונה להיטב עם הציבור אלא רק להעמיק את הפיקוח והחדירה לחיינו, להצר את צעדינו ובעיקר - לסחוט מאיתנו כספים.

Juv
21-09-10, 11:00
בכל דבר אפשר לראות קונספירציה וקומבינה.
אפשר לקבל, שמדובר בטובת הציבור.
זיהום אויר פוגע בכולנו, ללא הבחנה.
כל מסע מתחיל בצעדים קטנים.
http://cars.walla.co.il/?w=/4705/1734404

"זה שאתה פארנואידי לא אומר שלא רודפים אחריך"

(מישהו)

zerez
21-09-10, 13:45
אם היו עושים צעדים אמיתיים וכוללים לשמירת איכות הסביבה אני הייתי הראשון שמברך על זה,
אבל לא ראיתי אף אחד אוכף ברצינות את תקנות זיהום האויר על מפעלים מזהמים,
לא ראיתי הסברה וחינוך אמיתיים לעידוד מיחזור,
לא ראיתי עידוד רציני ואמיתי לשימוש באנרגיה ירוקה,
לא ראיתי הפחתת מיסים משמעותית על רכבים היברדיים.

נכון שכל דבר מתחיל בצעד קטן אבל אני ממש לא בטוח ברצינות הצעד הזה.

ilan.sch
21-09-10, 14:03
הטעות שלך היא שאתה רושם שאולי הוא הרוויח 20 שקל אבל הוא הפסיד 90 שקל כי אתה עושה טסט פעמיים בשנה.

לא יודע כמה זה מעניין אותו ה90 שקל לשנה שלך. בכל אופן, אם כבר היית אצלו והם כבר מכירים אותך, והעבירו אותך, למה לא ללכת אליהם שוב פעם.

אני יכול להגיד לך שבפעם הראשונה שהעברתי את הרכב, אז היה לי מנוע "מזהם" ולא עבר ואחרכך הייתי צריך לשלם להם 120 שקל בשביל שישימו לי את המנקה הזה.. סתם שטויות, אז שילמתי, אחרי שנה שבאתי זכרו אותי, העבירו אותי ישר, בקושי בדקו.. ובאתי להעביר שמה את כל המכוניות של כל הבני משפחה.. אני מבטיח לך שאם תבוא בגישה שונה, הם יסבירו לך יותר טוב למה הכשילו ופעם הבאה גם לא יעשו לך בעיות. עכשיו אני מעביר את האוטו חלק אני לא אכתוב מה יש ברישיון ומה אין ברשיון, זה הכל הגישה שאתה מגיע איתה.

היפה והחיה
21-09-10, 16:29
דרור.

לאט לאט אתה מתחיל להצטייר כמאמין של תאוריית הקשר או תאוריית הקונספירציה הגדולה.

בחייך, לא כל פעם שאומרים ברדיו "בוקר טוב" צריך לצאת החוצה ולראות אם השמש זורחת.

נכון שיש קומבינות ונכון שיש דברים לא כשרים בין הון ושלטון, אבל יש גם דברים טובים שקורים מדי פעם, לדוגמא השר כחלון (שאף אחד לא יודע מה שמו הפרטי) ומלחמתו בסלולריים.8)

azora
21-09-10, 16:55
הבדיקה החוזרת עלתה 19 ש"ח והמוסך שתיקן הוא המוסך הקבוע שאני מטפל אצלו.
הם אולי הרוויחו 19 ש"ח אבל הפסידו 88 ש"ח פעמיים בשנה לשתי מכוניות שאני מעביר אצלם טסט, אני לא מאמין שזה היה השיקול שלהם.

אתה רושם המוסכניק שתיקן... מה הוא תיקן בדיוק?

אמיר חסידים
25-09-10, 18:02
לפעמים אני מצטער שמי המלא מופיע בניק , עובדה המונעת ממני לספר בחופשיות כל שעל ליבי...
המבין יבין ...:roll:

lavik
01-10-10, 21:30
לא יודע כמה זה מעניין אותו ה90 שקל לשנה שלך. בכל אופן, אם כבר היית אצלו והם כבר מכירים אותך, והעבירו אותך, למה לא ללכת אליהם שוב פעם.

עברתי טסט במכון דרום בנס ציונה. בואו נגיד שחלק זה לא היה, אבל הייתי בגישה של "בסך הכל הם בסדר, והרכב עבר, אז נחזור שוב בשנה הבאה"

הפלא ופלא, בשנה השניה, הסמוראי לא עבר את הטסט, ועל מה הוא נפל ? חוץ מזיהום אויר (מי אמר תוסף דלק?) כיוון אורות (שהיו מכוונים פיקס, אבל זה נתן להם עילה לשחק עם המכשיר מדידה) ועוד שטויות, הם גם פסלו את הרכב על איזשהו שיפור רכב (שזה לא המקום לפרט) שהיה ברכב גם בשנה שעברה, וממש אבל ממש אי אפשר לפספס אותו, אבל עכשיו הם שמו לב אליו. אחרי שיחה עם בעל המקום, ותוספת של 55 שקלים, הרכב עבר את הטסט.
בקיצור,
אני תומך בחלופות, ולא ללכת למכון טסטים בעצמך כשמדובר על סמוראים (כמו שהמליצו לי בעבר והייתי אידיוט כשלא הקשבתי)

ilan.sch
01-10-10, 22:12
עברתי טסט במכון דרום בנס ציונה. בואו נגיד שחלק זה לא היה, אבל הייתי בגישה של "בסך הכל הם בסדר, והרכב עבר, אז נחזור שוב בשנה הבאה"

הפלא ופלא, בשנה השניה, הסמוראי לא עבר את הטסט, ועל מה הוא נפל ? חוץ מזיהום אויר (מי אמר תוסף דלק?) כיוון אורות (שהיו מכוונים פיקס, אבל זה נתן להם עילה לשחק עם המכשיר מדידה) ועוד שטויות, הם גם פסלו את הרכב על איזשהו שיפור רכב (שזה לא המקום לפרט) שהיה ברכב גם בשנה שעברה, וממש אבל ממש אי אפשר לפספס אותו, אבל עכשיו הם שמו לב אליו. אחרי שיחה עם בעל המקום, ותוספת של 55 שקלים, הרכב עבר את הטסט.
בקיצור,
אני תומך בחלופות, ולא ללכת למכון טסטים בעצמך כשמדובר על סמוראים (כמו שהמליצו לי בעבר והייתי אידיוט כשלא הקשבתי)

לא יודע מה להגיד לך..

אני מעביר את הסמו שלי בעצמי.. אני לא נראה החאפר הממוצע ואני דיי בטוח שהם יכולים לנסות לעבוד עליי בקלות. מה שהם לא יודעים זה שהבעלים של המוסך הוא חבר קרוב של המשפחה, ואין להם צורך לדעת. בינתיים הכל תקין ועובר מהר טפו טפו.

וכן, אם הולכים עם צמיגים גדולים למידה או דברים כאלה, יעשו בעיות, כנל לגבי פנסים קדמיים שהרבה אנשים אוהבים לשים למרות שאין להם יותר מדיי שימוש בתכל'ס.
דרך אגב הסיבה שאני במידה הנכונה ברישיון והאוטו לא חורג זה לגבי הביטוח, אם עושים תאונה ויש לך משהו שהוא לא טוב, ידחפו לך משהו טוב.

mi88
01-10-10, 22:39
ובא לציון גואל
מכון טסטים שסוף סוף עושה את העבודה ואתה מתרעם

אל תגיע לטסט כשהרכב לא תקין ותחסוך הרוגים

או שתמצא מאכר שיעביר לך את הרכב, עדיך בכסף של המאכר לתקן את הרכב

כיוון אורות מה זה שטויות, לסנוור את כל המכוניות זה בסדר, אבל למה להוציא 20 ש"ח על כיוון אורות, שכולם ילכו קיבינימט ולא יראו בכביש יותר הגיוני

משה

lavik
01-10-10, 23:25
לפני שקופצים צריך לקרוא : כיוון האורות היה תקין, הסתכלתי על המכשיר בזמן ש"כיוונו" את הפנסים.

ובקשר לתיקון הרכב כשהוא לא תקין, אני מסכים לחלוטין, ובגלל זה לא רשמתי שום דבר על צמיגים שנפסלו, כי זה עניין בטיחותי ולכן אני ממש לא מתווכח, אלא מחליף. כנ"ל לגבי טפטוף שמן שאני לא בטוח שהיה, אבל בכל מקרה סידרתי.

יש דברים שההגיון אומר שצריך לתקן, ויש דברים שאתה פשוט רואה שעובדים עליך. עוד דוגמה באותו מכון: ממתי אמורים לבדוק אם יש לך מטף ? (רשיון רכב פרטי) במקרה תמיד יש לי אחד ברכב, אבל אל תגידו לי שזה לא נסיון לסחוט כסף מאנשים, אני בטוח שיש להם מטפים למכירה בחנות של המכון טסטים...*

lior_b.s
02-10-10, 09:42
יש דברים שההגיון אומר שצריך לתקן, ויש דברים שאתה פשוט רואה שעובדים עליך. עוד דוגמה באותו מכון: ממתי אמורים לבדוק אם יש לך מטף ? (רשיון רכב פרטי) במקרה תמיד יש לי אחד ברכב, אבל אל תגידו לי שזה לא נסיון לסחוט כסף מאנשים, אני בטוח שיש להם מטפים למכירה בחנות של המכון טסטים...*

מבלי להיכנס לויכוח אם מוצדק או לא מוצדק , ואני אישית חושב שרכב לא תקין/נוזל/מעשן צריך להיכשל בטסט ולא לעבור בקומבינה או לפי היגיון של בעל הרכב מה מותר ומה אסור..ובינתיים עוד לא ראיתי אחד פה שהתלונן והוא במקרה מהנדס רכב ויודע מה תקין ומה לא..הרוב רק מנחשים שזה בסדר ולא נראה להם שצריך להכשיל על כל מיני דברים..

אבל לשאלתך לגבי מטף.. (לא זוכר אם זה מחוייב לרכב פרטי או לא)
ראית את טופס והבדיקה וכל הסעיפים שיש בו???...אתה לא באמת רוצה שיבדקו כל מה שכתוב שם ובאמת את הרוב הם לא בודקים..

-->