PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחממות מוזרה

Richard
22-09-10, 19:27
שלום לכולם, שאלה לחברי הפורום..

היום בשעות הצהריים במהלך טיול טיפה מאומץ בנחל יששכר, הג'ימיני06 כנראה התחמם..

חשוב לי להדגיש שאני שם עין בדרך קבע על שעון החום ברכב, בטח במהלך טיולים מאומצים כמו שיצא לי לעשות היום.. השעות חום לא הראה סימנים חריגים במהלך הטיול, הראה חום מנוע נורמלי ותקין.. הרדיאטור עבר ניקוי יסודי לא מזמן והיה במצב תקין.. הפקק של הרדיאטור יכול להיות שטיפה עייף

במהלך אחת העליות עצרתי בצד על מנת לצלם קצת ולהתרשם מהנוף, וגם לתת קצת לגיר ולמנוע לנוח קצת, בכול זאת היה היום יום יחסית חם.. אין לי מושג למה אבל החלטתי לפתוח מכסה מנוע.. לאחר מבט קצר שמתי לב שהמיכל עודפים התמלה עד הסוף!
כנראה שהרדיאטור החליט לזרוק את המי קירור למיכל עודפים.. המים לא גלשו החוצה ונשארו במיכל.. נתתי לרכב לנוח עוד כמה דקות והמשכתי בדרכי.. עצרתי בדרך מס' פעמים על מנת לבדוק שההתחממנו לא חוזרת על עצמה אך הרכב חזר לתפקד בצורה רגילה..

התחחמות של הרכב זה הסיוט שלי.. אני מקווה שלא פרץ לי אטם ראש מנוע.. בימים הקרובים אני יסתכל מקרוב על התיפקוד של הרכב(טחינה בפתח מילוי, איבוד מים)
הפקק יוחלף בקרוב, אולי השעות חום מזייף.

מחר חשבתי לקחת את הרכב ולראות עם ההתחממות חוזרת על עצמה.. מה אתם אומרים?

תודה וחג שמח לכולם.

raanan
22-09-10, 19:46
מה אתם אומרים?

מה אנחנו אומרים ,
א. "מעז יצא מתוק ..." כלומר, בזכות "סיפור" ההתחממות לכאורה הצטרפת לפורום ...
ב. כנראה שאין בעיה . תפקיד מיכל העודפים וההתפשטות לאגור את הנוזל שהנפח שלו גדל עקב התפשטות מהחום.
תבדוק כשהמנוע קר שהמפלס חזר לקדמותו.

חג שמח
רענן

Richard
22-09-10, 20:10
מה אנחנו אומרים ,
א. "מעז יצא מתוק ..." כלומר, בזכות "סיפור" ההתחממות לכאורה הצטרפת לפורום ...
ב. כנראה שאין בעיה . תפקיד מיכל העודפים וההתפשטות לאגור את הנוזל שהנפח שלו גדל עקב התפשטות מהחום.
תבדוק כשהמנוע קר שהמפלס חזר לקדמותו.

חג שמח
רענן

אני עוקב ולומד מהפורום הזה כבר המון זמן... אפילו יצא לי לבקר במפגש סוזוקי האחרון

בגדול אני מכיר את התופעה שהרדיאטור זורק את המים למכיל עודפים בעיקר בטרקטורים אחרי שהמנוע הגיעה לטמפרטורת עבודה, וכך כמות הנוזל במיכל פשוט עולה.. האם מדובר באותה תופעה?
פעם ראשונה שאני נתקל בתופעה הזאת בג'ימיני... המפלס חזר לקדמותו לאחר ההתקררות.

תודה

shmulikbg
22-09-10, 21:07
אני עוקב ולומד מהפורום הזה כבר המון זמן... אפילו יצא לי לבקר במפגש סוזוקי האחרון

בגדול אני מכיר את התופעה שהרדיאטור זורק את המים למכיל עודפים בעיקר בטרקטורים אחרי שהמנוע הגיעה לטמפרטורת עבודה, וכך כמות הנוזל במיכל פשוט עולה.. האם מדובר באותה תופעה?
פעם ראשונה שאני נתקל בתופעה הזאת בג'ימיני... המפלס חזר לקדמותו לאחר ההתקררות.

תודה
אם כך, הכל תקין..
סע לשלום, המפתחות בפנים.
אה..ברוך הבא.:grin:

-->