PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחדשתי בפגוש פח

danob
24-09-10, 21:58
לאחרונה, מצאתי את עצמי עם זמן פנוי, הרבה זמן פנוי (כאן המקום להודות ל-Norwest Venture Partners שהחליטו להפסיק להשקיע בסטארט-אפ שבו עבדתי ולכן הוא נסגר :)) והחלטתי, ברוח הפורום, לבנות פגוש פח לקיה.
בניתי מס' דגמים מפוליגל עד לתוצאה הרצויה, דגם בגודל 1:1.
התוכנית המקורית הייתה לקנות פלטה של פח 2 מ"מ הן משיקולי משקל נמוך והן משיקולי חוזק נמוך (על מנת שבמקרה פגיעה, חו"ח, הפח ימעך ולא יעביר את המכה לשלדה/רכב אחר), ליצור חריצים עם דיסק בקוי הכיפוף, לכופף עם מלחציים וקלמרות ואת הריתוך להשאיר לבעל מקצוע.
לאחר התייעצות עם המסגר (שהוא גם קרוב משפחה) הוחלט לבצע את החיתוכים והכיפופים במכונה לטובת החוזק (והצורה), מה שהתאפשר בקלות רבה יותר בזכות הדגם שבניתי.
הפגוש הגיע חתוך ומכופף, עוד קצת תכנון ומדידות למיקום התושבות (בהתחלה פירקתי מהפגוש המקורי את התושבות אבל עם עוד קצת תכנון כבר ייצרנו חדשות).
ריתוכים, שיוף, יסוד אפוקסי ושלוש שכבות של צבע למתכת של נירלט.

בפגוש המקורי יש מעין מגרעת שאליה "נכנס" הגריל, על מנת להמנע מכיפופים נוספים (ומחיתוך הגריל המקורי) החלטתי לבנות גם גריל חדש (הפעם, לגמרי בעצמי), פשוט פח עם חור ורשת אקספנדד מרותכת. לחזית הגריל השתמשתי בחתיכת הפח שחתכתי מהגג כשהרכבתי את הסאן-רוף, ממש מיחזור! (מה גם שזה חסך לי לצבוע אותו), את החיתוך עשיתי פשוט עם משור אנכי (ג'יגסואו).

הערות והארות יתקבלו בברכה (וייושמו בפרויקט הבא...).

ליאור
קצת תמונות:

eli8ball
24-09-10, 22:41
יצא מצויין - הייתי מוסיף נקודות עיגון לגרירה...

small
24-09-10, 22:48
אחלה פגוש
יצא מאוד דומה לפגוש שלי שיוצר על ידי סדנא
מהתמונה נראה כי נקודות העיגון לגרירה המקוריות נשארו חשופות וטוב שכך
עופר

omri_t
24-09-10, 22:54
תוצאה יפה מאוד!!

raanan
25-09-10, 16:45
יפה מאד ! חבל"ז !
אני רואה שהפנמת המסר לאחר המוטציה שבנית לויטארה ...

תתחדש
רענן

נ.ב- זה נראה כמו של סדנא רצינית. ממליץ לך על חיתוך כתובית בלייזר - "PRO-LIOR"

eli8ball
25-09-10, 16:55
[quote=raanan;339729]יפה מאד ! חבל"ז !
אני רואה שהפנמת המסר לאחר המוטציה שבנית לויטארה ...

אתה בנית לויטארה ולא אמרת :confused:

רעיונות איך לחבר יתקבלו ביותר מברכה ואם יש אז גם תמונות......

התייש
25-09-10, 18:11
יפה מאוד, מדי יום למדים משהו חדש

danob
25-09-10, 19:24
לכל המברכים, תודה על המחמאות.
אלי, לויטרה בניתי לפני 4 שנים פגוש צינורות (בעיקרון, יותר יפה בעיני אבל הפעם רציתי לנסות משהו אחר). הבעיה שלו הייתה (ולכן רענן קורא לו מוטציה) בחירה בצינור בקוטר קטן מדי, כך שהפרופורציות לא יצאו יפות. החיבור היה לנק' העיגון המקוריות, אפילו יותר פשוט מהקיה. לצערי, אין תמונות.
אשמח לעזור לך, אם אתה רוצה שלח לי ה"פ.

שבוע טוב לכולם,
ליאור.

יוסי56
25-09-10, 19:41
יפה מאוד!
אצל מי עשית את העבודה?

danob
28-09-10, 17:39
יפה מאוד!
אצל מי עשית את העבודה?
תודה, במסגריה ברעננה.