PDA

צפייה בגרסה מלאה : דעה :שמן גיר שמן טרנספר

gil4
07-10-04, 00:27
הועתק מפורום zuwahrri:
Hi -

The factory recommendation - which for future reference in this post I WILL stand by - is GL4 OR GL5 API grade oil for the transmission AND transfer case. The differentials require GL5 ONLY. While many oil companies may CLAIM to be compliant with these standards, we personally have found that 2 lubricants specifically do NOT provide satisfactory long-term performance while still claiming to be compliant to these industry standards. One being Redline MT90 the other being Mobil 1 Synthetic. In the beginning we had high hopes for both of these products feeling that perhaps due to their light viscosity would free up HP while provide superior bearing lubrication however, it did not take long to determine - with more than one test subject - that both the Mobil 1 Synthetic and the MT 90 could not be contained by the rear transmission seal and simply ran out on steep angles. Secondly, transmission bearing life - on more than one occasion was very short lived - yeilding approx. 5000 miles of sustained highway speeds. The transfer case - while it is true it has NO syncros - utilizes basically the same dimension bearings under basically the same stress loads as the transmission - which we have experienced failures using the "cool" light viscosity synthetics. We have since come to the unanimous decision that the Suzuki has made the appropriate recommendation. STANDARD GL4/GL5 gear oil is going to be the best choice for the longevity of your gear box bearings. Anything over negative 4 degrees Farenheight run 80/90. God Forbid - if you live in an area where the temperature is below negative 4 degrees Fareneheight, well 75/90 will be for you.

Brent
Trail Tough Products
www.trailtough.com
877-789-8547

rinzai
14-10-04, 10:30
לינק לטבלאות טיפולים מפורטות (שמנים, מרווחי טיפול, ועוד...)
http://www.carsoft.ru/avtorepair/suzuki.pdf

נמרוד
14-10-04, 14:23
גיל -

יש כאן שאלה? נושא לדיון? או שזה הקיק שלך להרביץ איזה קטע unseen באנגלית ולראות מה הקהל מבין....
:lol:

gil4
14-10-04, 20:05
נמרוד.
זו דיעה)מצוין בכותרת( די נחרצת ,של איש מקצוע רציני ובעל ניסיון, לא ציטוט עלום שם.
הקיק שלי הוא אחר לגמרי...
:wink:

rinzai
14-10-04, 22:24
לא משנה לי מה הקיק...
מגיע לי מזל טוב - קניתי סמוראי 89 לבן... שמור מאוד חיצונית... וגם פנימית.
צמיגים גמורים (יום ראשון יהיו לו סנדלים חדשים 215 MT), ג'נטים מקוריים 5.5 אינצ' (מחפש ג'נטים 6.5 או 7.5 אינצ'), לא מוגבה (נארגן לו סט הגבהה קפיצים/בולמים של קלמיני), מנוע קצת חלש (נחליף למשהו יותר חזק)... גיר (או טרנספר) קצת רועש (בטרנספר נטפל שיגיע יחס ההעברה החדש של קלמיני).

בסמוראי הזה שום חלק לא אמור להשאר מה שהיה - אבל, לא לאט - לא הכל בבת אחת.

מה שאמרו בבדיקה: הרעש מהגיר - כנראה מיסבים, אולי שמן גיר יפתור את הבעייה!
כאן הגענו לעניין האשכול ...ולענייני - אנגלית אני מבין, את ההיצע בשוק השמנים הישראלי, פחות. :oops: ...פעם ראשונה שאני מחליף שמן גיר.

מה השורה התחתונה? אני עומד להחליף שמן גיר, לנסות לפתור את ה"רעש" לא ממש שומע אותו, אולי לפעמים נשמע איזה "גששששש" בנסיעה מכיוון הגיר (לא תמיד). איזה שמן לשים? להכנס לתחנת דלק ואיזה שמן לבקש? ...שם מסחרי. איזה כמות צריך לקנות?

שמן שעומד אחרי הפתיחה מתחמצן... אין לי עניין לקנות גלון.

:?:

gil4
15-10-04, 00:15
סוג השמן לגיר -תקרא שוב.
כמות-לגיר1.3 ליטר,לטרנספר-0.8 ליטר.

לפי דעתי רעשים מתקנים. תמצא את הבעיה ותתקן. תוספים לא מתקנים כלום רק מסתירים.

rinzai
15-10-04, 00:41
OK - אני לא השתמש ברד-ליין ובמובייל-1... אני לא רוצה שמן עם צמיגות שהופכת ל"מימית" מידי בחום רב, אך לא "צמיגה" מידי בחורף. צריך להבין שאת חוות הדעת האלה כותבים במקומות עם מזג-אוויר שיכול להיות שונה מאוד משלנו. חוות דעת אירופאיות ולפעמים אמריקאיות לא ממש לוקחות בחשבון עבודה בטמפרטורות מזרח תיכוניות. עבודה בצהריים ביולי אוגוסט מאוד שונה מהתנעה של מנוע בליל חורף ירושלמי... ובטח שונה מהתנעה בחורף אירופאי... של 0 מעלות שכיח. מנסיון יש מוצר ספציפי מומלץ??? עוד-פעם - אנגלית אני מבין. אני שואל מנסיון שם חברים - איזה שמן נותן יותר?

לפחות היית עושה את ההמרה מפרנהייט למעלות צלזיוס... אני יעשה את מה שלא עשית אתה... מומלץ להשתמש ב- 80/90 לכל מי שחי באקלים שהטמפ, בו לא יורדת מממינוס 13.889 ...וזה אנחנו... OK, לא להשתמש במובייל-1 ולא להשתמש ברד-ליין, אבל מה מומלץ להשתמש באקלים שהטמפ בו מגיעה לפלוס 40 ? אותו כותב מקצועי היה מתאדה בטמפרטורה הזו, ומה עם השמן שהוא ממליץ? לטווח טמפ 0 עד 40, לא כדאי לקחת שמן יותר צמיג? מאשר לטווח טמפ' מינוס 10 עד 25 (שבו בטח ניסה הממליץ האירופאי/אמריקאי את השמנים שלו... אלא אם כן מדובר בנהג של אוסאמה בן-לאדן או אל זארקאוי בעירק)?

נמרוד
17-10-04, 16:21
נמרוד.
זו דיעה)מצוין בכותרת( די נחרצת ,של איש מקצוע רציני ובעל ניסיון, לא ציטוט עלום שם.
הקיק שלי הוא אחר לגמרי...
:wink:

הדיעה שלו היא שנכון להשתמש בשמן גיר רגיל... דיעה מוצקה, נחרצת, ומקובלת לחלוטין על כל באי הפורום הזה... מה הפואנטה?

rinzai
17-10-04, 17:34
נמרוד, אולי ממך תצמח הישועה... איזה שמנים לשים בסמו?
1 - שמן מנוע
2 - שמן גיר
3 - שמן טרנספר

לא את הכי זול ולא את הכי יקר, שם מוצר ספציפי מומלץ! (נא למלא את השאלון)

1 - ______________
2 - ______________
3 - ______________

הערות:

נמרוד
17-10-04, 17:48
20W50 (או 15W40, או 10W40) למנוע.

80/90 "שמן גיר רגיל בבקשה" לגיר, לטרנספר ולסרנים.

הכל שמנים מינרליים רגילים. אני משתמש לא בהכי זולים, אבל קרוב לזה. 40-50 שקל לגלון שמן זה המחיר הנכון. אין לי מה להמליץ לך על יצרן, כרגע זה דלקו כי זה מה שיש במחיר טוב אצל אבד-אל-חלים ביפיע.

זה מספיק טוב בשביל כל כלי הרכב שלי ושהיו לי, כולל סמוראי.

rinzai
17-10-04, 18:40

אני לא אוהב אפשרויות. מה לשים? מנסיון עם הדוקאטי 900 שלי, השמן היותר צמיג עדיף בכל המצבים למעט בזמן התנעה בחורף... שהמנוע חם יש לשמן פחות צמיג יש נטייה ל"התאדות" דרך נקודות ההזעה למיניהן. בכל מקרה... סוז הוא לא דוק. מה לקחת? מה-3 שציינת למעלה...

gil4
17-10-04, 21:51
20w50 למנוע 4 ליטר
80-90 לגיר ולטרנספר .2.1 ליטר
80-90 )היפואידי( לסרנים 3.5 ליטר

נמרוד
17-10-04, 23:45

אני לא אוהב אפשרויות. מה לשים? מנסיון עם הדוקאטי 900 שלי, השמן היותר צמיג עדיף בכל המצבים למעט בזמן התנעה בחורף... שהמנוע חם יש לשמן פחות צמיג יש נטייה ל"התאדות" דרך נקודות ההזעה למיניהן. בכל מקרה... סוז הוא לא דוק. מה לקחת? מה-3 שציינת למעלה...

אה... אני הייתי לוקח... את הדוקאטי 900 שלך כמובן!!!

:lol:

ולעניין - אין אמיתות מוחלטות, אין שמן אחד נכון (אחרת לא היה מבחר), אין צמיג אחד נכון, אין רכב שטח אחד נכון - אם היה, היה לנו מה זה משעמם פה! תלמדו להחליט לבד, תלמדו לאהוב את האפשרויות. אפשרויות = חופש. יש לי חבר שהיה אומר - מה זה פה, רוסיה? אתה רוצה שהממשלה תגיד לך מה לעשות ועל מה לנהוג (ואפילו להם היו אפשרויות - אואז או ניבה)???

הצמיגות של השמן, תלויה בתנאי מזג האויר. טבלה של צמיגויות מומלצות בהתאם לטמפרטורה צפויה מופיעה בכל ספר טיפולים של היינס. בתנאים האידיאליים של ארץ ישראל, כל אחד מהנ"ל מתאים בהחלט.

סוזי המשתוללת
17-10-04, 23:54
איזי
שמן גיר על תשים יקר בכל מיקרה כי אוטוט בא החורף ובכל פעם שתתקע בשלולית מעל גובה הסרן (ותאמין לי זה בכלל לא הרבה )תצטרך להחליף ובחורף זה יכול להיות כל יום שישי :P 8) :lol:
לגבי שמן מנוע תלוי במצבו מנוע יותר חדש תן לו 15-40 ב 50 ש"ח גלון חצי סינטטי ואם הוא אוכל שמן ואתה רק צריך "למשוך" קצת זמן אז הכי זול שיש

המהנדס
18-10-04, 01:32
בשלולית מעל גובה הסרן (ותאמין לי זה בכלל לא הרבה )

שאלה אידיוטית אבל נורא חשובה לי :
שקעתי בבוץ יום שבת ,דרך הנשם יכול להיות שהגיע בוץ לתוך הסרן ?
אם ככה הדבר הטוב ביותר לעשות זה לנקז ?

אלון_ק
18-10-04, 01:55
עידן: כן וכן.

לך תקנה לך מתישהו השבוע צינורות יפים ותחבר אותם לנשמים שלך עם בנדים. תוציא אותם לנקודה גבוהה כזו או אחרת (מכסה מנוע מספיק לרוב האנשים) ותשים עליהם פילטרי דלק בקצה. תוודא שיש לך מספיק צינור בשביל מהלכי המתלה ו-וואלה! מהנשם לא ייכנסו יותר מיים החורף.

עכשיו רק נשארו מחזירי השמן, אטימות הברזל (כל דבר שצריך בו סיליקון), האטמים המקוריים, הלבד והגומייה...
והגיר, והטרנספר...
והדלת האחורית (לאלו שיש כזו)...
הרמת כל האפליקציות החשמליות מהרצפה (כולל הצ'נג'ר והדיבורית, למי שיש - ולמי שהיה... :oops: ) לגובה דש בורד לפחות...

הכן רכבך לחורף.

המהנדס
18-10-04, 02:32
גבר ,הכן ג'יפך לבוץ.
http://imgsrv.pic4u.co.il/b737125b13b3b5db514c36a0e6754980020000.a spx

מספר שאלות:
לפרק גלגלים ולבדוק מחזירי שמן? איך לאטום את שאר המיסבים?
לעשות "פלאשינג" לסרנים? :roll:
מה בידיוק לאטום עם סיליקון ? חוץ מהדלתות :lol:
בקיצור תרחיב (אפילו בפרטי)
נראה לי שמידע כזה חיוני צריך להופיע בבד"ח כלשהו או משהו כזה לא כולם יודעים זאת או אפילו חושבים על זה...

אלון_ק
18-10-04, 03:06
נעצור כאן, לפני שנגלוש לנושא הזה ממש כי זה לא ייגמר וחבל שנושא כזה ייעלם במעמקי הפורום.

אני אעשה קצת צילומים, קצת אאסוף מידע ואסדר את הנושא עד סוף שבוע הבא. אז נמשיך.

נמרוד
18-10-04, 09:11
גבר ,הכן ג'יפך לבוץ.
http://imgsrv.pic4u.co.il/b737125b13b3b5db514c36a0e6754980020000.a spx

זה בדיוק המצב שבו מים נכנסים לסרנים - כשאתה עומד פרק זמן ממושך במים מעל גובה הטבורים (אני מניח). חדירת המים נפוצה הרבה יותר בסרנים קדמיים מכל הסוגים, שיש בהם הרבה יותר נקודות חדירה, משטחי אטימה נעים וכולי. אין לך מה להכנס לפניקה - תנקז את השמן מכל סרן ותראה מה נהיה. אני מנחש שבסרן האחורי השמן יהיה די נקי, בדרך כלל סרנים אחוריים אטומים בצורה טובה. בסרן הקדמי, צפה ליותר צרות.

אחרי החלפת השמן היזומה הזאת, אתה תדע מה מצב האטימה בסרנים הספציפיים שלך. כמו שכתבתי, סביר להניח שהסרן האחורי בסדר, וזה אומר שאתה לא חייב להחליף אחרי כל מעבר אלא אולי רק בסוף החורף. אולי גם הסרן הקדמי בסדר, לך תדע.

גיר וטרנספר - בדרך כלל אטומים בצורה הרבה יותר טובה, שווה לך לבדוק ואולי לנקז פעם אחת בחורף כדי לוודא שהם אכן אטומים, אבל אם אתה לא שוקע במים לפרקי זמן ארוכים מעל לגובה מכסי הידיות - שזה עמוק באמת - סביר להניח שלא יכנסו מים.

אין מה לדבר על "פלאשינג" לסרנים, סתם קשקוש. צריך להיות שמן נקי בסרן, אבל הוא לא צריך להיות סטרילי. כל נושא הטבור והמיסבים הקדמיים הוא נפרד, שווה לבדוק גם מה המצב שם, לוודא אטימה של מכסי הלוקרים ומחזירי גריז.

סוזי המשתוללת
18-10-04, 09:19
מאריכי נשם אפשר לעשות מצינור גינה רגיל והמהדרין לא שמים פילטר דלק אלא מחדירים את הצינורות לתוך בית הפילטר אויר וכך המנוע גם שורף את אדי השמן אם נוצרים כאלה ובכל מיקרה לכלוך לא נכנס לצינורות
מייסבי גלגל אחוריים אטומים
מייסבי גלגל קדמיים פתוחים אבל יש שני מחזשים אחד גדול ואחד קטן מכיוון הביצה ומצד שני הלוקר אמור לאטום
הנשם בגיר יותר גבוה מהטרנספר כך שבד"כ ייצא לך לנקז יותר מהטרנספר

המהנדס
19-10-04, 12:55
החלפתי שמנים (יצאו שחורים/חומים שזה לא טוב) שמן טרנספר שווה גם להחליף אחרי התמונה הזוועתית? (פשוט כששיפצתי אותו לפני כמה חודשים שמתי שמן יקר בטירוף - אומגה נדמה לי)
הנשמים הם עם כיפה קטנה להוציא אותה ? איך להוציא בלי להרוס ?
צינור גינה זה גם מה שאני חשבתי עליו.
עכשיו חילצתי עוד אידיוט שנתקע עם הפרייבט בחולות ליד המקום שאני לומד בו (כל יום פק"ל יש אחד כזה) ושמתי לב בנסיעה איטית (LOW) שיש נקישות (כמו נקישות של נעילה) מהגלגלים הקידמיים מה אני צריך להחליף עכשיו ? תמליצו על בדיקה טובה בבקשה לזיהוי מדוייק (כן קראתי כתבות ועשיתי חיפוש).

boaziko
19-10-04, 14:03
לאיזה רכיבים רצוי לעשות הארכת צינורות לנשמים חוץ מלסרנים??

אלון_ק
20-10-04, 00:32
בועז, יש נשמים גם לגיר ולטרנספר, אבל רוב הזמן אתה לא תשהה במיים עמוקים עד כדי כך. בפעם האחת שזה קרה לי, המיים ממילא היו נכנסים דרך הידיות.

אגב, דיר באלאק לפתוח או להאריך את הנשם הקטן שסגור עם גומי על הגיר. אם כבר אז רק את הרגיל.

סוזי המשתוללת
20-10-04, 12:12
מוהנדס
אם יצא שחור / חום שקוף אתה במצב טוב
אם יצא חום מגעיל עכור כמו בוץ אז תחליף
אגב אין צורך להחליף את הנשמים המקורים בתנאי שהם עובדים טוב כי הם מתפקדים כשסתום חד כיווני

rinzai
25-10-04, 08:10
איך מחליפים את השמן גיר? ...הבנתי האמצע טיול מעידן שפותחים את 4 הברגים שמחזיקים את כיפת הפח סביב בסיס ידית ההילוכים... ואחרי זה הלכתי לאיבוד... חשבתי שתיאור יותר מפורט עדיף שיהיה מתועד בפורום... מעבר לטובתי האישית, לטובת הדורות הבאים :?

אלון_ק
25-10-04, 11:57
כאן בדיוק עובר הגבול. עבודה כזו עושים עם ספר רכב ו/או חבר שעשה בעבר ולא לבד לגמרי עם עצות מהפורום.
אין לך ספר רכב? תלווה, עד שזה שקנית יגיע. אם לא קנית אחד עדיין (או אתה לא פועל לקניה של כזה) אין לך מה לחפש מבחינתי במכונאות עצמית.
אם אתה זקוק לטיפים ולעצות בנוגע לעבודה אז תשאל בפורום, על זה נענה בשמחה.

הפורום איננו תחליף לספר רכב.

yossivarman
27-02-05, 13:20
אני מעוניין לבדוק אצלי
מה הנוהל - לרוקן את כל מה שיש אם חסר ולשים חדש
או להוסיף על מה שיש
הבנתי שצריך 80W-90 רגיל
איזה חברה מומלצת ???

yossivarman
27-02-05, 13:24
הכוונה לשמן גיר

איזה ילד "טוב" אני לא פותח שרשור חדש - אלא קודם עושה חיפוש :twisted: :twisted: :D

gil4
27-02-05, 20:06
לרוקן את כל מה שיש אם חסר ולשים חדש ..בדיוק כך.

סמוראי 92
28-02-05, 12:41
אם אנחנו כבר בשירשור שמנים :

החלפתי שמן מנוע ופילטר שמן , אמרו לי שכדאי לי לעשות פלאשינג למנוע . כלומר לקנות חומר מנקה ולתת לשמן החדש לעבוד איתו כעשר דקות ואז להחליף מחדש את השמן האם צדקו ?

האם הייתי צריך לעשות זאת לפני החלפת השמן מנוע ופילטר השמן כלומר לעשות פלאשינג לשמן הישן ??

האם עדיין כדאי לעשות זאת עכשיו ? גם אם אני לא מתעתד להחליף את הפילטר שמן כי בכל זאת חבל על הכסף ?

dizza man
28-02-05, 23:25
אלידע אחי הכריש אני עדיין בהלם מהמכונה u have created a monster
באמת כל הכבוד העלייה הכי קשה בבור בתל ברוך מדרגה של 90 מעלות בגובה 2 מטר

המפלצת עברה אותה בזילזול !!

לענייננו פלאשינג עושים עם פילטר ושמן ישנים ואחרי הפלאשינג מחליפים הכל לחדש!

להזהר מהפלאשינג יכול גם להרוס לפעמים לא לתת לו יותר מ10 דקות

יום שבת הבא יש טיולון תהיה בקשר הפעם אני בא

eran4x4
01-03-05, 13:12
עדיף להחליף שמן כל 2500 מאשר פלאשינג ב 5000, שמן איכותי מנקה משקעים וסכנת הנזקים שהוא עלול לגרום הרבה יותר קטנה מאשר פלאשינג.

אמיר חסידים
02-03-05, 19:45
בתור אחד ששוקע לא מעט בבוץ ומים ( מי שלא מסתכן לא מרויח ...)
אפשר תמונה של הארכת נשמים ?

yossivarman
23-03-05, 13:45
מעוניין עדיין להחליף
ורוצה לקנות - איזה סוג אני יודע
מה אתם שמתם לאחרונה??
acdelco,פזגיר וכדומה
מעוניין במשהו סטנדרטי

gil4
24-03-05, 00:41
איזה ילד "טוב" אני... קודם עושה חיפוש :twisted: :twisted: :D

leprecon
21-08-05, 15:42
אני מעלה מן האוב את השרשור הזה בגלל שאני זקוק לנסיון של חברי הפורום...

לאחר מאבק כושל עם בורג המילוי החלטתי למלא שמן בגיר דרך ידית ההילוכים. הבעיה היא שאני חייב לדעת בדיוק כמה שמן לשים כי אין לי שום דרך לדעת לאן הוא מגיע.
בצ'ילטון ובהיינס מדברים על 2.7 ו- 2.75 pint אבל לא כתוב אם זה אימפריאלי (יוצא 1.53 ליטר) או אמריקאי (יוצא 1.3 ליטר) :( .
מעבר לזה, הסמוראי שלי שנת 97 והספר מדבר על עד 96. אני לא רוצה לעשות טעות ולכן אני רוצה לדעת אם יש מישהו שיש לו נסיון לגבי הכמות המדויקת עבור מודל 97 (וגם אופן המילוי - האם פשוט לפרק את הידית, לשפוך לחור וזהו? :shock: )
תודה רבה לכל המגיבים...

ארז.

leprecon
21-08-05, 15:44
אוקי, עברתי שוב על הדיון ואני רואה שזה 1.3 ליטר. השאלה לגבי אופן ההחלפה והתאמה לשנת 97 נותרת בעינה.

איציק - 4X6ZH
21-08-05, 16:03
לדעתי כדאי לתקן את פקקים .
כל הטריקים האחרים = בסוף הרבה כסף .
איציק

Samurai Kfir
25-12-05, 20:46
שיטה טובה זה לרתח בורג גדול במקום ההברגה של הפקקים ככה תמיד אתה יכול להוציא את הפקק בקלות.
רק אל תעשה את זה בפקקי הריקון של הסרנים כי אז יבלטו לך הברגים כלפי מטה וישברו על הסלע הראשון שתעבור מעליו ומי יודע לאן זה יכול להגרר

אלון_ק
25-12-05, 21:01
שיטה טובה זה לרתח בורג גדול במקום ההברגה של הפקקים ככה תמיד אתה יכול להוציא את הפקק בקלות.
השיטה הכי טובה היא לשים חדשים ולסגור עם מפתח מומנט, לא עם פטיש אוויר.

Samurai Kfir
25-12-05, 22:24
גם עם מפתח מומנט ההברגות נשחקות אחרי כמה סגירות ופתיחות בודדות, זה קצת מבעס לקנות 15 פקקים בשנה
אצלי ריתחתי ברגים לפקקים וזה עובד מצויין, בפקקי ריקון (התחתונים) של הדיפרנציאלים אני עדיין נאבק לחלץ כל פעם שאני מרוקן שמן, גם אם הם חדשים.

אלון_ק
25-12-05, 23:17
אז תה משתמש במפתח לא נכון או במומנט הלא נכון. כבר 4 שנים אני עושה את זה ולא רק על הרכב שלי, הכל עובד מעולה. אין שום בעיה עם שום דבר ממה שציינתף ודאי שלא עם הברגות שנשחקות (תוצאה ברורה של מומנט גבוה מדי).

Samurai Kfir
26-12-05, 08:46
אני משתמש בבוקסה 8\3 תחדש לי ורק תגיד לי שאני באמת לא משתמש במידה הנכונה.
בוודאי שאני לא מחזק יותר מידיי אלא בדיוק בעוצמה שלא יהיו נזילות, אבל בזמן הפתיחה של הפקק תמיד אני מצליח לקלקל את ההברגה.

yossivarman
26-12-05, 09:22
אני משתמש במפתח 10 מ"מ ריבועי - יושב בול
ולא צריך להלחם עם הגולה של הרצ'ט :D
3/8 *2.54 = 0.9525
ממש קרוב ל10מ"מ
זה נראה כמו מפתח הלן ענק

נמרוד
26-12-05, 10:15
אני משתמש במפתח 10 מ"מ ריבועי - יושב בול
ולא צריך להלחם עם הגולה של הרצ'ט :D
3/8 *2.54 = 0.9525
ממש קרוב ל10מ"מ
זה נראה כמו מפתח הלן ענק

זה הכלי הנכון - שווה לכל אחד להחזיק כזה מפתח, ריבוע 10 בצד אחד וריבוע 8 בצד שני, בלי גולות ובלי בטיח. עולה כמה שקלים בכל חנות.
http://www.yutani.ne.jp/shop/img/1/264_1.jpg

אלון_ק
26-12-05, 13:01
אני משתמש בבוקסה 8\3 תחדש לי ורק תגיד לי שאני באמת לא משתמש במידה הנכונה.
בוודאי שאני לא מחזק יותר מידיי אלא בדיוק בעוצמה שלא יהיו נזילות, אבל בזמן הפתיחה של הפקק תמיד אני מצליח לקלקל את ההברגה.
זו לא המידה הנכונה, ע"ע הודעתו של נמרוד. וודאי שלא עם גולה...

בדיוק בעצמה זה לא מומנט, חביבי. מומנט זה מספר מדוייק, יש אותו בספר הרכב (אי שם בסביבות ה25-30 ליברות/פיט, אם אני זוכר נכון).

Samurai Kfir
26-12-05, 18:30
ואיך בדיוק אני מודד את המומנט הזה?

מפתח אני אקנה מפתח מתאים אבל עד עכשיו השתמשתי במעביר מבוקסה 2\1 ל 8\3 שהוא בלי גולה.
אבל בכל זאת תודה על העזרה, חובה שיהיו את כל הכלים הנכונים.

אלון_ק
26-12-05, 19:44
מפתח מומנט עם מעביר זה כמעט בדיוק מה שצריך, החסרון היחיד הוא שגם המעביר הוא 3/8 (בדיוק מה שאתה משתמש בו). מפתח מומנט קונים בחנויות לאספקה טכנית, אחד נורמלי של סיגנט עולה בסביבות ה200 ש"ח. תעשה חיפוש בפורומים על זה, יש לא מעט דיונים בכורח מציאותו, סוגים מומלצים, טווחי מחירים וכיוב'.

את המפתח אתה מכוון למומנט הרצוי (יש סקאלות על מפתחות כאלו) והוא מצידו מודיע לך באחת מהרבה דרכים כשהוא מגיע למומנט הרצוי. מה ואיך תלוי בסוג המפתח, הנפוץ פשוט עושה "קליק" כשהוא מגיע לאן שכיוונת אותו.

דובר על זה המון, כאמור, וכדאי מאוד שיהיה לך אחד כזה. לכל בורג ברכב יש מומנט סגירה ולא בכדי.

-->