PDA

צפייה בגרסה מלאה : Valvoline Premium Conventional - שמן מינרלי? חצי סינטטי?

kd2
29-09-10, 00:00
ערב טוב...

בValvoline ממש מקפידים לא לכתוב שום דבר בנושא, לא באינטרנט (http://www.valvoline.com/products/consumer-products/motor-oil/conventional-motor-oil/1) ולא על האריזות.

מישהו יכול לעזור ?

קיד
30-09-10, 02:59
highly refined, premium quality basestocks

tzagi
30-09-10, 04:33
סיפור קטן להנאתכם
פעם ברוסיה כתב של פראבדה נסע לארמניה לעשות כתבה על מפעל הקונייק ביראבאן
כמובן שהוא גם ראיין את מנהל המפעל ושאל אותו:
אז תגיד לי, מה ההבדל בין הקונייק 3 כוכבים וקונייק 5 כוכבים (חוץ מהמחיר)
ענה לו המנהל, שאלה טובה, אני לא בטוח....שנייהם באים מאותה חבית.

קביש?????

עוד סיפור.....
אם כבר מספרים סיפורים
אחד מהאחים שלי עובד באחת החברות הגדולות לMASS STORAGE
קריא: יצרן של הארד דרייבס גדולים לשרתים וכולו
שאל אותי פעם אם אני יודע מה ההבדל בין מוצר מדף לבין FACTORY 2ND, או מוצר דרגה ב'
אמרתי לתומי......איזה נזק קוסמטי?
אומר...לאאאא שנייהם יוצאים מאותו קונטיינר(מסין כמובן)
אז מה?
תשובה: יש אנשים שיקנו מוצר רק בגלל שהם חושבים שזה בזול ב ג ל ל שהמוצר הוא סוג ב

כלומר, כדי שאדם יקנה מוצר STANDARD במחיר X
חייב להיות מוצר PREMIUM במחיר 2X

זה עולם השיווק(בקליפת אגוז) במאה ה21, ברוך הבא.

שכחתי לענות על השאלה, CONVENTIONAL =לא סיננטטי= מיץ דינוזאורים

דידין
30-09-10, 06:58
בזמנו סיירנו במסגרת הלימודים , במפעל השוקולד בנצרת עילית.
היו להם 2 מותגים שוקולד "צה דה" ושוקולד "ליבר".
על הסרט הנע ביציאה מהמכונה הראשית ,היה מוט מפצל, כך שחלק מהחפיסות הופנו (אקרעית) ימינה וחלק שמאלה, להטבעה סופית של הלוגו על הקוביות ולאחר מכן לאריזה.

במשרדו, הראה לנו מנהל הייצור מכתבים רבים . חלקם שיבח את שוקולד "צה דה" ופסל את שוקולד "ליבר" וחלקם הפוך !

לגופו של עניין , אני מכיר ג'יפאים שמאוד ממליצים על השמנים שלהם, מוכנים לשלם יותר ולא מחליפים עם יצרן אחר.

בכלל נושא השמן הוא מאוד סבוך וכדאי "להתמקצע" בנושא *-אני לא רוצה לעשות "פלגיאט" על הסברים של אחרים ללא אישורם.
על התוויות ( שזה תורה בפני עצמה )צריכים להיות אישורים עדכניים לבקרה על היצרנים (כולל תאריך האחרון שבו הבקרה בתוקף !).

אם יש זיוף של תוויות- אני לא יודע.

kd2
30-09-10, 22:42
highly refined, premium quality basestocks

אנגלית אני מבין מצויין,
רק שהם גם טוענים בהמשך המשפט לחבילת תוספים איכותית ומתקדמת ובלה בלה בלה...כך שלא ברור אם מדובר על מינרלי או חצי סינטטי
(שהוא לרוב...כמה? 80?90? אחוז מינרלי? כך שניתן להגיד זאת גם עליו).
עוד דבר שגורם לי לחשוב שלא מדובר על מינרלי היא סדרת המוצרים אשר
מתחילה מ 5W20 דרך כל דרגות הצמיגות ה"דלילות".
אני יודע שניתן לעשות זאת גם עם שמן מינרלי אך מנסיוני זה די נדיר .
אמנם מצד שני וולוליין לא ממליצים עליו למנועי דיזל, אך בהתחשב במעשיות המוצגות בשירשור
זה לאו דווקא כי הוא לא מתאים.

tzagi,

CONVENTIONAL היא מילה מוסכמת לציון שמן מינרלי בלבד?

תודה לכולם.

tzagi
30-09-10, 22:55
חיובי ובלי יוצא מהכלל.

asafk
01-10-10, 00:09
ג'ו,
א. אתה צודק.
ב. יש יצרנים שבשוקים מסויימים כותבים "חצי סינטטי" על שמנים מהסוג הזה, כי מותר להם להגדיר שמן המכיל בסיס באיכות גבוהה עם תוספת של לפחות 5% של שמן סינטטי כ"חצי סינטטי", בתלות באחוזים של חבילת התוספים בשמן. באמריקה אסור להגדיר שמן מינרלי, איכותי ככל שיהיה, עם או בלי ערבוב של שמן סינטטי, כחצי סינטטי כי הוא לא. כך שלפעמים ההגדרות הן לא גלובליות, ושמן דינוזאורים יכול להיות חצי סינטטי בשווקים מסויימים.
ג. המושג של "חצי סינטטי" בא בדיוק בגלל השאלה בתגובה האחרונה, של הצמיגויות האופייניות לשמנים סינטטיים, שאפשר לקבל משמן מינרלי באיכות גבוהה מאוד עם חבילת תוספים מסויימת (הכוללת גם כמות מסויימת של שמן סינטטי להקטנת הצמיגות). אז בשווקים שזה לא אסור, קוראים לו "חצי סינטטי".

בשורה התחתונה מדובר בשמן מינרלי באיכות גבוהה מאוד.

אסף.

שחר-סופה
01-10-10, 01:18
ג'ו,

ג. המושג של "חצי סינטטי" בא בדיוק בגלל השאלה בתגובה האחרונה, של הצמיגויות האופייניות לשמנים סינטטיים, שאפשר לקבל משמן מינרלי באיכות גבוהה מאוד עם חבילת תוספים מסויימת (הכוללת גם כמות מסויימת של שמן סינטטי להקטנת הצמיגות). אז בשווקים שזה לא אסור, קוראים לו "חצי סינטטי".

בשורה התחתונה מדובר בשמן מינרלי באיכות גבוהה מאוד.

אסף.

אגב , אחלה דוגמא לכך, הוא השמן המינרלי המתוסף של LIQUI MOLY הגרמני , השמן בצמיגות

10W-40 מבוסס על MOS2 , מה שמקנה לו את הצבע האפור (נראה במבט כאילו משומש)

השמן הזה נבדק בהצלחה ומוכח לעבודה עם ממירים קטליטיים וטורבו צ'רג'רים.

אני משתמש אך ורק בו , מחירו , כשל חצי סינטטי 165 ש" ל 5 ליטר.

שחר.

שחר.

שחר-סופה
01-10-10, 01:33
שכחתי רק לציין : API sj/cf

שחר.

kd2
01-10-10, 02:22
אסף,

אתה בעצם אומר שאין דבר כזה "חצי סינטטי" בארה"ב ?
זה חדש לי.

בכסף שאני קונה אותו אפשר לרכוש גם ACDELCO, גם LM ,גם ESSO ועוד... שנחשבים "חצי סינטטיים".
השאלה היא בעצם האם נכון להניח שהשמן הנ"ל באותה הרמה כמוהם ?

שחר, אם אני זוכר נכון, במבדקים שפורסמו לאחרונה בעיתונות LM יצאו ממש לא טוב.

asafk
01-10-10, 03:06
אני אומר שאין דבר כזה חצי סינטטי בכלל. ושחצי סינטטי זה רק שם מסחרי - שיווקי, בשווקים מסויימים, לשמן מינרלי איכותי במיוחד שמכיל אחוז מינימלי קטן מאוד של שמן סינטטי.

אסף.

asafk
01-10-10, 03:08
שחר, אם אני זוכר נכון, במבדקים שפורסמו לאחרונה בעיתונות LM יצאו ממש לא טוב.

אגב, יש לך קישור לזה? ממש במקרה מחר בבוקר אני הולך לעשות טיפול לאוטו ובדרך לקנות LM עם הסיליקון-מוליבדן ששחר כתב עליו, וזה בעקבות המלצות שקיבלתי (עד היום השתמשתי או במוביל1 או בוולווליין)

אסף.

hadtomer
01-10-10, 09:07
אגב , אחלה דוגמא לכך, הוא השמן המינרלי המתוסף של LIQUI MOLY הגרמני , השמן בצמיגות

10W-40 מבוסס על MOS2 , מה שמקנה לו את הצבע האפור (נראה במבט כאילו משומש)

היי. אודה ולא אבוש- למרות שקראתי את מדריך השמנים , למרות שאני מטפל לבד, ולמרות שאני (חושב שאני) מבין- אשמח להסבר מה נותן הMOS2. אני משתמש בליקווי מולי 10/40 מדי 5,000 קילומטרים - ובכל פעם אני כמעט מתפתה לרכוש את הגאלון האפור של הLM המתוסף.
<O:p</O:p
(דרך אגב, הסיבה היחידה שאני משתמש בLM ולא באג'יפ, קסטרול או MOBIL1 היא בגלל גודל האריזה (5L ), אצלי נכנסים 4.7 ליטרים של שמן ורוב השמנים מגיעים באריזות של ארבעה ליטרים).<O:p></O:p>

kd2
01-10-10, 12:16
אני אומר שאין דבר כזה חצי סינטטי בכלל. ושחצי סינטטי זה רק שם מסחרי - שיווקי, בשווקים מסויימים, לשמן מינרלי איכותי במיוחד שמכיל אחוז מינימלי קטן מאוד של שמן סינטטי.

אסף.

אני יודע שחלק מה"חצי סינטטי" הם שמנים מינרלים מתוספים מאוד, אבל יש חברות שם בחוץ שמדברות
על 30-50% סינטטי בתערובת.

אגב, יש לך קישור לזה? ממש במקרה מחר בבוקר אני הולך לעשות טיפול לאוטו ובדרך לקנות LM עם הסיליקון-מוליבדן ששחר כתב עליו, וזה בעקבות המלצות שקיבלתי (עד היום השתמשתי או במוביל1 או בוולווליין)

אסף.

חבל שלא ראיתי את הודעתך עוד בלילה...

חיפשתי רבות....אבל מישהו קבר את הכתבה.
למזלינו מישהו שמר תמונה של הכתבה במלואה (מצ"ב) אך היא לא מופיעה יותר בארכיונים (חארות).

אני חושב שאין ויכוח בעולם המקצועי שMOS2 הוא חומר טוב, ולמיטב זכרוני חלקו בשמני מנוע הולך ועולה ככל שהתקן מתקדם יותר (משפר החלקה ובכך חוסר אנרגיה),
אבל אני מניח שגם בו יש עניין של איכות.
ישנו גם תוסף ישראלי, הטוען לפיתוח במכון וייצמן, שנקרא "ננולוב" (משווק ע"י סונול) ועובד על אותו רעיון כמו MOS2 רק שהחומר אמור להיות יותר עמיד.
בנוסף , הבנתי שכדאי להמנע משימוש בו בהרצה ומידי פעם לעשות הפסקה בשימוש במידה ומשתמשים בשמן מתוסף או בתוסף
(משהו לגבי חדירה של תוספים מונעים שחיקה מתחת לשיכבת המוליבדן-אבל אולי זה סתם מיתוס).

עריכה : לא רואים מספיק טוב בתמונה המצורפת, לינק לתמונה קריאה יותר -
http://img46.imageshack.us/img46/4382/121212u.jpg

שחר-סופה
01-10-10, 14:02
hadtomer , בבקשה , קצת הסבר מאתר בחו"ל כהמשך להסבר של kd2 ...
"Oil additives deposit a heavy-duty lubricating film on the
metal surfaces to smooth out these irregularities. One of the
substances used is MoS2 (molybdenum sulfide), a highperformance
lubricant that prevents any metal contact in
mixed friction areas. Molybdenum sulfide forms a thin film
on the surface of the metal. This does not impair the
properties of the motor oil used, but friction resistance and
wear are reduced by up to 50 %. When added to gear oils,
gear oil additives help to smooth out the tooth faces even of
older transmissions. The benefits are quieter running,
smoother gearshifts and a longer service life of the transmission."

kd2 - אני אנסה גם למצוא קישור לעיניין הזה ...קצת יפתיע אותי , בלשון המעטה , במיוחד
אם דובר על סוג השמן הספציפי הזה . אולי על סוג אחר...?

אסף כתב : "אגב, יש לך קישור לזה? ממש במקרה מחר בבוקר אני הולך לעשות טיפול לאוטו ובדרך לקנות LM עם הסיליקון-מוליבדן ששחר כתב עליו, וזה בעקבות המלצות שקיבלתי (עד היום השתמשתי או במוביל1 או בוולווליין)."

אסף , אתה יכול להיות רגוע לחלוטין , אחרי פעם אחת שתשתמש בו , אתה תרגיש ותבין את ההבדל , לטובה כמובן ...אני משתמש בו כבר שנים , גם בג'יפ (שהיה לי) וגם באוטו של אישתי
יונדאי קופה 2.0 .

אספר לכם בקצרה סיפור, על איכותו של השמן הנ"ל :

להוריי , עד לפני שנה , הייתה יונדאי אקסנט 97 יד ראשונה , שהם קנו בזמנו בחברה .
היונדאי כבר בת 12 עם 210,000 ק"מ .פנו אלי ההורים וביקשו שאנסה לאבחן רעשים
מהמנוע. ובאמת כשבדקתי , הבחנתי ברעשים/צילצולים , מראש המנוע/מרימי שסתומים ...הרכב טופל לסירוגין בשמן חצי סינטטי/ומינרלי רגיל.התלבטתי מה לעשות , אם לפתוח ראש מנוע ולעשות
ניקיון יסודי , מרימי שסתומים גומיות וכו'...או אולי פלאשינג (כמו שמישהו הציע)...אבל בפלאשינג זה ריזיקה , או שאתה מצליח או מתפוצץ . ואז חשבתי על השמן...אמרתי לעצמי , אני מנסה החלפת שמן מנוע +פילטר , אם יש שיפור- שיגעון , אם לא ...לא תהייה ברירה...
תשמעו , זה פשוט לא יאומן , הרכב לאחר נסיעה של כ - 100 ק"מ פשוט השתתק , הפסיקו
הרעשים והיה מורגש כאילו הכל זורם חלק יותר . מאז , נסעה מצויין עוד שנה שלמה , בלי בעיות
ורעשים עד שנמכרה .

שחר.

kd2
01-10-10, 16:19
השמן שנבדק בכתבה הוא ה10W40 חצי סינטטי ה"צהוב חרדל" ללא תוספת MOS2.
והבעיה הייתה בעיקר בצמיגות השמן ולא בתוספים.
אבל מבחינתי חברה שמחפפת,אפילו במוצרים הזולים, פסולה.

לידיעתך...
בLM המתוסף (סינטטי) בצמיגות 5W40 השתמשו בארץ (אולי עדיין משתמשים אפילו...) בכל רכבי VAG בשנים האחרונות במוסכי היבואן, אאל"ט הוא גם עומד בתקן המחמיר של VW.

* הטקסט שהכנסת קצת חסר, בעיקר בעניין סוג השימון של תוספים ע"ב MOS2 (אאל"ט זה נקרא "שימון חצי יבש").

חזרה לעניינינו - אני מעוניין בשמן מנוע עד 100 ש"ח,
במחירי "הדרום" זה אומר כרגע -
או VALVOLINE PC
או ACDELCO
או דלקול/סונול
או LM.
או בכמעט כפול במחיר (120-130) ESSO או AGIP או MOBIL1.

אני יודע שיש בעיית זיופים בACDELCO, בעיית חפיפניקיות בLM, בעיית הצהרה על תקנים על דעת עצמם בשמנים הישראליים (למרות שדלקול יצאו טוב במבחן הזה)....
אני חושב שזה משאיר את VALVOLINE PC כאופציה המשתלמת ביותר ( 65-75 ש"ח ) ולכן אני שואל עליו.

שחר-סופה
01-10-10, 17:18
לא הייתי ממהר לפסול את אחת היצרניות היותר גדולות , מוכרות ואיכותיות שיש בשוק , רק

על סמך הכתבה הנ"ל (זה אומנם לא תקין ) אבל מרגיש ונראה כמשהו חריג בהחלט - קורה

לפעמים בכל תהליך יצור ובכל תחום . קרה ובמפעלי מי עדן , נתגלה שיש זיהום במי הנביעה ,

חלק מהבקבוקים , כבר שווקו לחנויות , פורסם , הורדו מהמדפים הבקבוקים "הנגועים" ולאחר

מ"ס ימים נבדקו מי הנביעה , הכל היה תקין = חזרו להמשך תהליך הייצור והשיווק .

" סה"כ " , למזלם , אכן הבעיה הייתה בעיקר בצמיגות השמן ולא בתוספים או באיכות .

מה גם , שהרגעת אותי שלא מדובר בשמן שאני משתמש בו ה 10W-40 מבוסס MOS2 .

צמצמת אפשרויות ולכן נשאר לך להחליט או VALVOLINE PC או MOBIL1 נראה על מה

אסף ימליץ מבין השניים ...

שחר.

grand
01-10-10, 19:06
ESSO
MOBILE
AGIP
חברות דלקים עצומות, אין מצב שהשמן שלהם יחפף.

VALVOLINE - חברה מעולה, חדשנית ומוערכת מאוד, אותו הנ"ל.

סונול, פז, דלק - לא מאמין לישראלים , כמו שלא מאמין לתורכים ולסינים.

כל השאר....... יש הרבה מה לומר, אך לא הרחיב.

אישית אני משתמש ב AGIP ומאוד מרוצה.

asafk
01-10-10, 22:56
טוב, בסף קניתי (שוב) מוביל סופר משהו (החצי סינטטי) ועוד פחית MOS2 של LM. עד הפעם הבאה.

שאלה שאלתית... הMOS2 - אני חסיד גדול של התוסף הזה, ובתור מישהו שלא משתמש בתוספים ככלל, זה הדבר היחיד שמוכח מבחינתי, ובאמת חשוב. ראיתי לא מעט דוגמאות אמיתיות של מנועים שחיים עם מוליקוט שנים והבלאי שלהם נמוך משמעותית ממנועים אחרים. השאלה השאלתית היא לגבי מנועים מקוררי אויר- מישהו יכול להביא קישור שמדבר על נזקים אפשריים של התוסף במקוררי אוויר?

אסף.

דרור הראל
01-10-10, 23:37
טוב, בסף קניתי (שוב) מוביל סופר משהו (החצי סינטטי) ועוד פחית MOS2 של LM. עד הפעם הבאה.

שאלה שאלתית... הMOS2 - אני חסיד גדול של התוסף הזה, ובתור מישהו שלא משתמש בתוספים ככלל, זה הדבר היחיד שמוכח מבחינתי, ובאמת חשוב. ראיתי לא מעט דוגמאות אמיתיות של מנועים שחיים עם מוליקוט שנים והבלאי שלהם נמוך משמעותית ממנועים אחרים. השאלה השאלתית היא לגבי מנועים מקוררי אויר- מישהו יכול להביא קישור שמדבר על נזקים אפשריים של התוסף במקוררי אוויר?

אסף.

אסף,
בלי קשר לשמן-אבל לידיעתך,במקסיקו יש מפעל שמייצר את המיניבוסים הנ"ל עם הבדל אחד-רדיאטור מקדימה

JonathanS
02-10-10, 13:46
אני יודע שחלק מה"חצי סינטטי" הם שמנים מינרלים מתוספים מאוד, אבל יש חברות שם בחוץ שמדברות
על 30-50% סינטטי בתערובת.

u.jpg (http://img46.imageshack.us/img46/4382/121212u.jpg)

אני חייב לאמר שהכתבה הזאת רדודה בצורה ישראלית טיפוסית.
בדיקת הצמיגות של שמן מנוע בהיותו חדש היא פרמטר אחד ודי שולי.
אני לא יודע (כיוון שהמעבדה לא פירטה) מה סוגי הבדיקות שבוצעו במעבדה אבל אני נוטה להאמין שכיוון שעלות הבדיקות אלפי דולרים (בארה"ב) הסיכוי שהבדיקות האלו נעשו לטובת כתבת 2 עמ' בכלכליסט לא גדולה (אבל מי יודע אולי אני טועה בגדול).

בכל מקרה KD אני ממליץ על הכתבה של SPORT RIDER כדי לקבל קצת רושם על המצב האמיתי בשוק השמן לדוגמא ההתיחסות לצבע השמן שלמעשה היא חסרת משמעות (כיוון שיש יצרנים שצובעים את השמן שלהם מסיבות שיווקיות) או הערה לגבי כמות התוספים.

חלק א:
http://www.sportrider.com/tech/146_0308_oil/index.html

חלק ב:
http://www.sportrider.com/tech/146_0310_oil/index.html

נ.ב.
נחמד לראות את אותם אנשים בפורומים דוגים ובפורומים 4 גלגליים :) מזכיר לך (שוב) עד כמה הביצה קטנה.

סופת המדבר
30-10-10, 12:19
אם כבר מדברים על איכות השמן.. מישהו יכול להגיד איזה הבדל הוא ראה\ הרגיש\שמע
במעבר משמן אחד לשמן אחר? (חוץ ממה ש'שחר-סופה' אמר)
אצלי בסופה היה לחץ שמן נמוך בזמן הטיפול הראשון אחרי ששמתי שעון לחץ שמן מכני
שמתי שמן 15-40 של מוטוקראפט כמובן שהלחץ שמן נשאר אותו דבר ולא שמעתי שום שינוי ברעשי המנוע

ליפני כמה חודשים נכנסתי לפרוייקט קטנטן של החלפת כסוות+ משאבת שמן..
בסיום שבאתי למלא שמן החבר שהיה איתי שכח לסגור את הפקק ריקון שמן
ואני ממלא והשמן נשפך מהפקק עד שראיתי כבר היה מאוחר..
זה היה ביום שישי אחה'צ ומצאתי רק חנות אחת פתוחה עם שמן של ZIC
אז שמתי ZIC אני לא יודע מה ההמלצות על ZIC אבל אני יכול להמליץ מתוך 'מראה עיניים'
שהלחץ שמן לא יורד מה 20PSI אז את מי נאשים (לטובה) את ההחלפה של הכסוות או ההחלפה של השמן..?

נ.ב
יש פה חבר באתר (ערן המסוקס) שאומר שהשמן של LM על הפנים ובמאמץ \חום השמן ניהיה ''מים''
ואני רואה שאתה ממליצים על LM המתוסף.. האם באמת זה שמן טוב לסופה והאם התוסף שיש בו באמת עוזר
ושווה להשקיע עוד כמה שקלים בישבילו..

או שיותר עדיך ליקנות שמן מחברה אחרת ולהוסיף את אחד התוספים שהמליצו מפה

eli8ball
30-10-10, 16:51
מניסיון בלבד ולא מתוך התיימרות להיות מבין גדול..

בשימוש בLM המתוסף אני יכול רק למצוא מילים טובות עליו...
המנוע אכן שקט יותר ורץ הרבה יותר עגול, לגבי העניין של הפיכת השמן ל"מים" במאמץ\חום - אישית לא נתקלתי בזה, והוא עומד בדרישות מצויין ולא עושה בעיה. גם בנסיעות ארוכות כשאני מעמיס את הרכב בטמפ' סביבה של הדרום בימים חמים.

מצד שני אני משתמש בו במנועים שהם קטנים משמעותית ביחס למנוע סופה, מנוע של ויטרה 1600 ומנוע של מאזדה 1800. אבל שוב, לא ראיתי שום בעיה - ולהיפך ראיתי רק שקט מהם.

שחר-סופה
30-10-10, 21:47
ליפני כמה חודשים נכנסתי לפרוייקט קטנטן של החלפת כסוות+ משאבת שמן..
בסיום שבאתי למלא שמן החבר שהיה איתי שכח לסגור את הפקק ריקון שמן
ואני ממלא והשמן נשפך מהפקק עד שראיתי כבר היה מאוחר..
זה היה ביום שישי אחה'צ ומצאתי רק חנות אחת פתוחה עם שמן של ZIC
אז שמתי ZIC אני לא יודע מה ההמלצות על ZIC אבל אני יכול להמליץ מתוך 'מראה עיניים'
שהלחץ שמן לא יורד מה 20PSI אז את מי נאשים (לטובה) את ההחלפה של הכסוות או ההחלפה של השמן..?

לא ציינת את רמת צמיגות השמן ואת הדירוג שלו , בכדי שנייחס לו חשיבות לשיפור שחווית .
אישית - לא שמעתי/מכיר.
הייתי מייחס את השיפור אולי למשא' השמן החדשה .
אגב , נושא לחץ השמן בסופה מוכר , מאד מוכר...השעון ,עוד יחסית מדייק,הבעיה היא בדר"כ,
ביוניט לחץ שמן (אמינות בעייתית) שנוטה להיסתם .הבעיה השניה היא ,עם צורת חיבור סופית החוט ליוניט.במודלים הישנים, היתה יוניט עם יציאת הברגה וסופית החוט היתה 0 שמהודקת
עם אום-מנסיון שלי =איכותית,קריאה מדוייקת יותר .לאחר מכן ,שונתה היציאה מהיוניט למין
T ובעקבות כך ,סופית החוט,לשפתיים שחובקות את הציאה מהיוניט=פחות אמין,נוטה להשתחרר,
נותן קריאה לא אמינה וכו'...
בדר"כ ,בהחלפת שמן+פילטר לחדש ,תורגש במעט עליה בלחץ.
לחץ שמן תקין בסופה עם מנוע משומש/מטופל, עם בלאי ממוצע(בוא נגיד 250K)צריך לעמוד על
בערך 15 psi כשהמנוע חם ו 55-60 psi בהתנעת בוקר(כשהוא קר) .

נ.ב
יש פה חבר באתר (ערן המסוקס) שאומר שהשמן של LM על הפנים ובמאמץ \חום השמן ניהיה ''מים''

זאת הרגשה סובייקטיבית ולא מדעית לחלוטין.
קשור לצמיגות השמן ואיכותו . לרוב, אתה תעדיף שמן שהוא יחסית דליל שיכנס לכל המעברים
הקטנים במנוע(מי אמר מרימי שסתומים...?),ינקה,ישמן ויקטין חיכוך, על פני שמן סמיך יותר
שלא יבצע או יתקשה בביצוע העבודה הנ"ל .
גילוי נאות :אני והמפוקסס מכירים שנים, טיילנו ביחד והוא הכיר את הסופה שלי לא פחות ממני ,
הוא מוזמן לכתוב ,אם אי פעם ,הוא נתקל/שמע על בעיות כלשהן במנוע אצלי.(והשתמשתי אך
ורק בשמן הזה 6.5 שנים).

שחר.

סופת המדבר
30-10-10, 22:16
ולא כדאי אולי לשים שמן אחר אולי יותר איכותי ולהוסיף את התוסף של LM או תוסף אחר שהוזכר פה?
או שהשמן של LM בא מתוסף בכמות הנכונה ועושה את העבודה כראוי גם בסופה..?

שחר-סופה
30-10-10, 22:54
לא ערכתי נכון את ההודעה הקודמת (שכחתי לסגור את הציטוט)וחלק ממה שכתבתי מופיע בציטוט.
תיקון, לבאים אחרינו, שחר -סופה :
לא ציינת את רמת צמיגות השמן ואת הדירוג שלו , בכדי שנייחס לו חשיבות לשיפור שחווית .
אישית - לא שמעתי/מכיר.
הייתי מייחס את השיפור אולי למשא' השמן החדשה .
אגב , נושא לחץ השמן בסופה מוכר , מאד מוכר...השעון ,עוד יחסית מדייק,הבעיה היא בדר"כ,
ביוניט לחץ שמן (אמינות בעייתית) שנוטה להיסתם .הבעיה השניה היא ,עם צורת חיבור סופית החוט ליוניט.במודלים הישנים, היתה יוניט עם יציאת הברגה וסופית החוט היתה 0 שמהודקת
עם אום-מנסיון שלי =איכותית,קריאה מדוייקת יותר .לאחר מכן ,שונתה היציאה מהיוניט למין
T ובעקבות כך ,סופית החוט,לשפתיים שחובקות את הציאה מהיוניט=פחות אמין,נוטה להשתחרר,
נותן קריאה לא אמינה וכו'...
בדר"כ ,בהחלפת שמן+פילטר לחדש ,תורגש במעט עליה בלחץ.
לחץ שמן תקין בסופה עם מנוע משומש/מטופל, עם בלאי ממוצע(בוא נגיד 250K)צריך לעמוד על
בערך 15 psi כשהמנוע חם ו 55-60 psi בהתנעת בוקר(כשהוא קר) .

נ.ב יש פה חבר באתר (ערן המסוקס) שאומר שהשמן של LM על הפנים ובמאמץ \חום השמן ניהיה ''מים''

זאת הרגשה סובייקטיבית ולא מדעית לחלוטין.
קשור לצמיגות השמן ואיכותו . לרוב, אתה תעדיף שמן שהוא יחסית דליל שיכנס לכל המעברים
הקטנים במנוע(מי אמר מרימי שסתומים...?),ינקה,ישמן ויקטין חיכוך, על פני שמן סמיך יותר
שלא יבצע או יתקשה בביצוע העבודה הנ"ל .
גילוי נאות :אני והמפוקסס מכירים שנים, טיילנו ביחד והוא הכיר את הסופה שלי לא פחות ממני ,
הוא מוזמן לכתוב ,אם אי פעם ,הוא נתקל/שמע על בעיות כלשהן במנוע אצלי.(והשתמשתי אך
ורק בשמן הזה 6.5 שנים).

יש לך באמת 2 אופציות לבחירה :
1)לעשות מה שאסף עשה, דהיינו , שימוש בשמן שהוא 'חסיד' שלו (מכיר/משתמש) בו שנים
והוא טוב ואיכותי המוביל1 או וולווליין וקניית/הוספת תוסף בנפרד .אסף קנה פחית של התוסף
mos2 של L.M .
2)לשאלתך , כן , השמן של L.M מגיע כבר מתוסף מבוסס הסיליקון מוליבדן (MOS2) בכמות
המתאימה פר גאלון (מוכן לשימוש).
מנסיון שיש לחבר שלי , שהוא בעל מוסך ,בעבר בעל סופה (היום היילקס) עם השמן הנ"ל,
כולל ברכביו הפרטיים והנסיון שיש לי עם השמן = הוא עושה עבודה נהדרת לא רק בסופה .
הבהרה: אין לי שום קשר ליצרן/יבואן ואני ממש לא מגן בחירוף נפש על מוצריו = פשוט לקוח מרוצה.

שחר.

סופת המדבר
31-10-10, 00:21
אחרי שהחלפי לשעון מכני אני עם שמן 15 40 גם המוטוקראפט וגם הZIC
אני גם מאמין ובטוח שהשיפור בלחץ השמן נובע מהכסוות שהיו שחוקות וממשאבת השמן שהיתה גם שחוקה
אבל סתם נתתי דוגמא שלפעמים אנשים עושים כמה דברים במקביל וגם מחליפים שמן
ואם יש שיפור אז ישר המחשבה הולכת לכיווון השמן.

בכל מקרה כנראה שהשמן הבא שאני ישים זה הLM ונראה מה יהיה..

ד'א מאיפה הכי זול לקנות אותו..? ואיזה צמיגות הוא בכלל?

שחר-סופה
31-10-10, 01:07
חצי סינטטי 10W-40 API sj/cf
(יש גם מינרלי) אם אני לא טועה בצמיגות 15W-40, שניהם אגב ,
מתוספים MOS2 .
אני קונה אותו ,מאותו חבר מהמוסך, אבל שמעתי שמישהו נתקל בו גם
באוטו דיפו . בכל מקרה , הצבע של הג'ריקן (של שניהם) הוא אפור .

שחר.

eli8ball
31-10-10, 01:30
תבדוק באוטו דיפו - אני מצאתי בסניף שלהם בבאר שבע ב119 ש"ח - מחיר להיט

סופת המדבר
31-10-10, 09:00
או קיי אני יבדוק מחירים ליפני ההחלפה הבאה..
אבל הבעיה שבסופה נכנס איזה 6.5 ליטר
אב ככה שצריך שתי ג'ריקנים...:confused:

-->