PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע 2 פעימות אוכל שמן

yoav
07-10-04, 18:13
אני יודע שזה לא קשור ישירות לג'יפים, אבל יש לי אחד, ואני חבר באתר וזקוק לעזרה דווקא עם הרכב ת"ש שלי- הקטנוע...
שאלתי- יש לי קטנוע 50 סמ"ק, מנוע שכמעט לא נסע (1600 ק"מ), והוא משמש חיום יום. הסוכן טוען שכל שני תדלוקים צריך לבדוק שמן ולמלא קצת אם חסר, כי , ואני מצטט: "מנועי 2 םעימות שורפים קצת שמן תמיד..."
שוב מקרה עצוב של מוסכניק שתופס טרמפ על אחד שלא מבין?...
(שאלתיאותו כי היה נראה לי מוזר שצריך להוסיף שמן למנוע חדש כל כמה תדלוקים (ממש מעט צריך אגב, מה גם שבעבר היה לי קטנוע שנתיים ומעולם לא בדקתי אפילו שמן..)

zagi
07-10-04, 18:39
יואב ...בדיוק עכשיו גמרתי לעשות טיפול לקטנוע שברשותי (פיור 50cc ..) בינתים אני בלי רכב , עד שיגיע הכסף מהביטוח ( בגלל החגים זה מתעכב :evil: ) ...
בכל אופן אם צריך למלא כמות של 20 cc-30 cc פעם ביומיים , אז זה בסדר גמור ...
אבל תלוי , כמה הוא נוסע על הקטנוע ..???

zagi
07-10-04, 18:43
סליחה*
תלוי כמה אתה נוסע על הקטנוע ...

yoav
07-10-04, 19:15
שגיא- קטדם כל- מה ביטוח? קרה משהו לסמוראי שלך?! אני מקווה שלא ושסתם לא ירדתי לסוף דעתך.
הקטנוע שברשותי הוא סופר פיור 50 מודל 2004, אם זה משנה באופן כלשהוא את תשובתך...מה שלא ברור לי- בתור סטודנט זכיתי בתחרות בקטנוע 50 סמ"ק חדש (פיאג'ו C), ורכבתי עליו שנתיים, ואני לא זוכר פעם אחת שבדקתי בכלל שמן, בטח שלא הוספתי שמן, וגם לא אמרו לי בסוכנות אז לעשות את זה (בניגוד לנכחי שכשרכשתי אותו אמרו לי לבדוק כל 2 תדלוקים ולהוסיף קצת אם צריך)- אז שורה תחתונה- המשפט הזה ש"מנוע 2 פעימות אמור לשרוף שמן" הוא אמת או סתם נאמר כדי לנפנף אותי?..
(אגב שלחתי לך אז התנצלות כנה על הטיפול ההוא :? מקווה שהתקבלה :lol: )

גיא
08-10-04, 00:05
אוי וייי ..... :roll:

מנוע 2 פעמיות לא מכיל אגן שמן כמו המנוע 4 פעימות שלך באוטו. הוא משתמש בדלק מעורבב עם שמן שתוך כדי פעולתו משמן את המנוע ונישרף לו ...

אם אתה לא צריך להסיף שמן אז המצב רע !! זה אומר שהמנוע שלך לא משומן טוב. ( או בכלל )

סופר פיור למיטב זיכרוני יש לו מיכל שמן בתוך תא המושב, יש שם מין משולש פלסטיק לבן שאמור להיות הסמן העליון של גובה השמן.

עוד משהו, יש לך מנורה אדומה בלוח השעונים שנידלקת בהתנעה וניכבית מיד אחרי זה. אם היא לא ניכבית זה אומר שצריכים להוסיף שמן. לא מיד אבל מהר !

בפיאג'ו סי שלך כניראה השתמשת בדלק ווספות מעורבב שקונים בתחנות דלק ממיכל שעומד לו בצד ויש לו ידית עירבוב ... משהו עם מיכל זכוכית עם נוזל ירוק בפנים ? .....

אם לא, אז או שלא נסעת הרבה או שפשוט המנוע הזה עמיד בצורה יוצאת דופן לנסיעה בלי שמן מנוע.

בקיצור, זה לא רק טיבעי, זה פשוט ככה עובד.

שים לב שבבוקר קר המנוע יעשן עשן בצבע לבן וזה גם טיבעי במשך הדקות הראשונות עד שהאגזוז מתחמןם ושורף את השמן.

גיא.

yoav
08-10-04, 00:12
גיא-" אויי ויי" ?!?!? (פולניה! :twisted: )
סתאאם- המון תודה, הרגעת אותי ממש, זופעם שנייה שעצותיך משמשות אותי מעבר לדיוני פנטזיה (הפעם הראשונה יושבים אצלי עכשיו ב 4 פינות הרכב, בדמות MT אימתני של הנקוק שהמלצת בחום...)
חג שמח
המון תודה, ואם תעבור פה פעם- הגפילטעפיש עם החריימה עליי :lol:

asafk
08-10-04, 00:43
תודה לגיא... זה סוף הדיון. הוא נעול.

אסף.

-->