PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק ליעוץ עבור בולמים ללנד קרוזר 2005

ohadbahar
29-09-10, 12:25
מדובר בקצר 2005 ... פחות ממאה אלף ק"מ עם בולמים עייפים ככל הנראה !

הרכב נמוך יחסית לאחרים עם אותם צמיגים (מקוריים) לטעמי מתנדנד קצת יותר מבעבר מורגש היטב החלק האחורי בבמפים שטח וכביש ...

אני לא חיי בשטח ולא יוצר שבילים חדשים , מנסיונכם ללכת על מקוריים או משהו תחליפי אחר ??

תודה מראש ,
אוהד

joedavni
22-11-10, 16:49
שלום לך,
החלפתי את הבולמים המקוריים של הלנדקרוזר 2005 דיזל ארוך שלי לבולמי אולד-מן וקפיצים חדשים בגתוס. הבדל של יום ולילה, אבל זה גם עולה לא מעט כסף (כ-8000 ש"ח). הבולמים המקוריים אינם מגיעים לאיכות נסיעה כזו. שורה תחתונה: אם אתה מתכנן להחזיק את הרכב עוד שנתיים ומעלה, נחלף לבולמים חלופיים. אם לא, תנסה למצוא מקוריים טובים ממישהו שהחליף לחלופיים.
בהצלחה

מויש אברהמי
22-11-10, 17:47
מדובר בקצר 2005 ... פחות ממאה אלף ק"מ עם בולמים עייפים ככל הנראה !

הרכב נמוך יחסית לאחרים עם אותם צמיגים (מקוריים) לטעמי מתנדנד קצת יותר מבעבר מורגש היטב החלק האחורי בבמפים שטח וכביש ...

אני לא חיי בשטח ולא יוצר שבילים חדשים , מנסיונכם ללכת על מקוריים או משהו תחליפי אחר ??

תודה מראש ,
אוהד

הן הבולמים והן הקפיצים לא כנראה עיפים אלא עיפים. למען בטחונך, ההנעה וההנאה שאתה יכול להפיק מהחלפת מתלים שמותאמים נכון ללנדקרוזר שלך, אחלף הן את הקפיצים והן את הבולמים. מנסיוני, מתלי אולדמן הם הפשרה הטובה ביותר כעלות/תועלת. היות ומבחר המתלים שחברת אולדמן מייצרת מותאמים לסוג הרכב (קצר/ארוך), אופי נהיגה ותנאי דרך מגוונים, אתה צריך יעוץ התאמה. עודד מגתוס בעל ניסיון רב ואלוף בתחום ויתאים לך סט קפיצים/בולמים שיתאימו לאופי נהיגתך/צרכיך. אגב: מתלים מקוריים אינם זולים יותר והתנהגותם אינם ברי השוואה למתלים משודרגים.
בהצלחה.
מויש אברהמי.

ohadbahar
26-12-10, 20:26
שלום לשניכם ,

לגבי הבולמים , אכן כן הם באמת עייפים מד הקילומטרז' עומד סביב ה90,000 אבל הזמן עשה את שלו כנראה , מחירים והמלצות שקיבלתי , בולמי KYB יפניים עולים סביב ה200 ש"ח ליחידה !

בולמי מונרו (מדגישים לי כל הזמן שזו הסדרה הצהובה ולא האדומה ... ) 280 ש"ח ליחידה !

כרגע אני לא מחליף את הקפיצים המקוריים אבל לידע כללי התעניינתי מול קפיצי נורדייה הם טענו שהם אינם מייצרים קפיצים בודדים עבור רכבים אלא מייבאים מחברת אייבך על פי נתוני היצרן של הרכב , דהיינו טויוטה .. לטענתם מכרו לא מעט סטים כאלה עבור קינגים ולאנד קרוזרים!

האם למישהו מכם יש נסיון עם ה"סדרה הצהובה של מונרו " ?? פעם הם היו אדומים אם אני לא טועה ..

מחכה לתגובות

אוהד

-->