PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר לקירור חשמלי

EhudTamir
29-09-10, 18:40
אני לקראת סייום הפרויקט כמעט הכול כבר מורכב
המנוע עבר אוברול מלא כולל השתלה של סליבים וחזרה למקור
מיסבים קרנק קיצור הכול תופל..!

הנעה ראשונה בנגיע בלי כל מאמץ.!

מתופעת כמה עשן אני משתדל להתעלם בשלב זה.!

אבל ההתחממות נראת חריגה
אני משתדל לא לתת לא להתחמם אחרת אני יהרוס את השיפוץ
אבל על פי שני שעונים אני חוצה את ה 100
ולא נראה שחלה עצירה בהתחממות..!

בעיה זאת נפתרת רק אם אני מוסיף spal מושך בחלק הקידמי ימני למתה- הזי, יציאת מיים מהרדיאטור לבלוק.

מאוור זה משאיר את הרכב על 93 מעלות..!

כל התהליכים כמובן מתבצעים בעמידה מלאה..!

מבדיקות שעשיתי עולה כי..!

מפתח רדיאטור ניתן לראות סרקולציה יפה.
ברגע שהרכב חוצה את 93 המעלות מתחיל עשן סמיך.!
נראה שהמאוורר ממוקם בחלקו העליון בלבד של הרדיאטור.
בהנעה ללא קוהל אין בריחה של גזים (ניסיון לשלול קומפרסיה במיים)
בכיבוי הרכב עם מכסה רדיאטור פתוח נראה שהוא זורק כמות מאוד גדולה של מיים החוצה ברגע אחד.!
אני בלי טרמוסטת.!

האם יתכן שבעבר מעקבות פעולה של שתי בוכנות בלבד המנוע לא התחמם ככה..<?
על איזה טמפ' המנוע אמור בכלל לעבוד.?
מה אלול להיות הגורם לבעיה, על מה צריך להסתקל.?

אם יש אלי להשלים אם זה שהמכני לא מקרר האם זה אומר שאלי לעבור לחשמלי.?

אם כן אשמח לדעת איזה מאוורר ניתן להכניס במקום.?
איזה גודל עילו להיות.?
והיכן ניתן לחבר תרמוסטט וכמובן איזה טרמוסטט..?

בקיצור ניתן לראות שיש לי פה הרבה שאלות אבל אשמח אם יתאפשר לכם לתת לי מענה בנושא בהקדם.!

שיהיה חג שמח לכולם.!
טמיר

UNIX
29-09-10, 19:08
עם איזה שעון אתה מודד?
פרנהייט או צלזיוס?

EhudTamir
29-09-10, 20:04
כמובן שצלזיוס

Crank
01-10-10, 02:01
אהוד שלום להשלים אם זה שאם מאורר מכני הקירור לא טוב זה לא אופציאה לדעתי. יצרו את הרכב אם מאורר מכני ואם הוא שרד עד היום אם מכני בלי הסבה זה אומר שהמאורר בסדר והבעיה במקום אחר. נסה לבדוק דבר ראשון אולי ההצתה לא מכוונת אני הייתי ממליץ לעשות כיוון לפי האוזן ולא לפי אקדח [כי המערכת לא חדשה כבר והיא לא עובדת בדיוק לפי נתוני יצרן]
דבר שני כיוון קרבורטור. האם על הרדיאטור מורכב כונס הרדיאטור עבר ניקוי אולי הוא סתום איזה מאורר מורכב אם מורכב 4 להבים אולי כדי לעבור ל6 להבים בביצוע האוברול האם נשתפו גם מעברי המים אולי יש מעברים מלאים בחלודה בדוק אם המאורר לא מורכב הפוך יש אפשרות גם שהיוניט לא בסדר נסה למדוד חום בצורה אחרת יש בת"א בן אדם מבוגר שמתעסק ברדיאטורים גם לרכב ישן והוא פוטר הרבה בעיות מוזרות של מנועים מתחממים אם אתה רוצה אני יכול להפנות אותך אליו
החום במנועים האלה עד כמה שאני יודע צריך לעמוד סביב ה76-86 מנועים חדשים יותר עובדים על טמפ' גבוהות יותר

ברשותי טנדר וויליס אם מנוע זהה למנוע שלך ואצלי השעון עובר את החצי בקצת הרדיאטור בלי כונס והמנוע אחרי אוברול אם סליבים 0.60 גם אצלי קיימת תופעה שנזרקים מים החוצה בכיבוי מנוע אבל אם פקק סגור [אני חושד שצריך להחליף פקק שיפתח בלחץ גבוה יותר]
אפשר להסתדר אם מאורר מכני בקלות בכל הרכבים שלי מורכב מאורר מכני ואין לי בעיה של חום [כולל בפורד מודל 59 אם ראש שטוח רק שהמים הירוקים העלו בטיפה את חום המנוע]

Samurai Kfir
01-10-10, 02:18
הייתי מציע לשקול ניקויי רדיאטור..

UNIX
01-10-10, 02:53
קראנק אתה מצחיק
אתה אומר שהרכב יוצר עם מאוורר מכני ואמור לעבוד ככה ללא התחממות אבל ממליץ לשקול מעבר ל 6 להבים במניפה
הרי הרכב יוצר עם מאוורר 4 להבים זה אמור להיות טוב לא ?
בכל אופן סיקס לא מתחמם בשום אופן שווה לבדוק עם שעון אחר רצוי מכני

EhudTamir
01-10-10, 06:38
נבדק אם מכני אלקטרוני והמובנה של הרכב
אין סיוף בחום

הוא פשוט חם..!

מערכת ההצתה חדשה אבל אכן עדיין לר מכוונת..!
אסדר זאת

דבר שני
אין סתימות הרדיאטור עבר ניקוי

קרבורטור פיקס

ואני בלי כונס

מאוורי המיים נשטפו
אשתוף אותם באופן חלקי שוב היום

תודה

טמיר

זיו
01-10-10, 20:53
טמיר.

עובדות: מנוע 4 צילינדר תקין יכול לעבוד עם הכנפיים המקוריות בלי הפסקה ולא להתחמם. גם במצב עמידה. כונס אוויר משפר כמובן את הקירור. תקין - הכוונה 160-180 פרנהייט. הטרמוסטט אמור להפתח ב-160 פרנהייט.
כשהכל יהיה תקין לא תצטרך מאוורר חשמלי ולא קוביות קרח. מנוע מתחמם מעיד על בעייה שצריך לפתור ולא לעקוף.
בכללי תתחיל לדבר בפרנהייט ולא בצלזיוס. יש לך מנוע אמריקאי שמבין פרנהייט!

השערות: בהנחה שהמנוע שלך באמת מתחמם, כי אתה אומר שבדקת עם 2 מדי-חום שונים (אני צודק?) אז יש כמה אפשרויות.
א. מערכת הקירור לא תקינה - משאבה, מאוורר, צנרת, נוזל קירור, רדיאטור.
תבדוק שהמאוורר לא הפוך. תבדוק שהרדיאטור תקין (למרות שאתה טוען שהוא נוקה) אולי תיקח אותו למישהו שמתעסק ברדיאטורים שיבדוק שוב. אני מניח שבזמן הבדיקה מילאת נוזל קירור נוסף, נכון? הטרמוסטט כרגע לא משנה ועדיף שהוא איננו כדי לשלול עוד רכיב תקול. השתמשת בפקק לרדיאטור, איזה? סביר שהמשאבה תקינה, אם היא לא נוזלת. אם יש לך גישה למשאבה אחרת, תנסה גם.
ב. רשמת שיוצא לך עשן - מאיפה בדיוק בא העשן? ד"א, איפה מחובר המד-חום?
ג. שיפוץ מנוע לא תקין - בעקבות השיפוץ נגרם חיכוך מיותר שגורם לחימום. ייתכן בגלל חוסר התאמה ועוד כמה אפשרויות שאתה לא רוצה לחשוב עליהן עכשיו.
ד. מערכת הצתה לא מכוונת טוב - גם אם ההצתה לא משהו, אבל המנוע עובד "בסדר" לא אמור להיות חימום מטורף, אלא רק מעט. תכוון הצתה לפי האוזן של מכונאי טוב או לפי אקדח-אור. לא נראה לי שפה הבעייה.
ה. ספרות - יש לך ספר של הרכב? יש לי הרגשה שאתה ללא ספרות וקצת אבוד. אם אין לך ספר בסיסי (כמו CHILTONS או דומה), תעצור הכל ותעשה לעצמך טובה ותקנה ספר שתוכל לקרוא לפני השינה.

ציינתי פה את האפשרויות הסבירות לדעתי. יכול להיות שיש רק בעייה אחת או צבר של כמה בעיות. תתחיל לשלול את הרכיבים בסעיף א' ותדווח. בלי קשר אתה יכול לכוון הצתה וקרבורטור.
אם תצלם תמונות איך המנוע מורכב כך שנראה צנרת, חיבורים של מדי החום וכו' - יכול לעזור בפתרון.
קדימה לעבודה!

זיו

יונימוג אדום
01-10-10, 22:51
לפי התאור שלך ישנה אפשרות של דליפת גאזים מתא השריפה למערכת הקירור.
ישנה אפשרות לבדוק זאת במוסך בבדיקה פשוטה האורכת רבע שעה .

אילן

Samurai Kfir
07-10-10, 19:59
תוספת להודעה שלי:

האם מכסה הרדיאטור תקין? האם נוזל הקירור חוזר לרדיאטור כשהמנוע מתקרר אחרי התחממות מעל הנורמל?

-->