PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש מגלגל ימני קדמי

UNIX
30-04-03, 23:23
יש לי רעש מוזר כזה כשאני משלב את הפרונט בנסיעה איטית בד"כ,

חשבתי שזה מהסרן הקמי ונבהלתי החלפתי שמן וזה המשיך והחלטתי להרים את הגי'פ לאוויר ולנסוע באוויר ולראות מה מקור הרעש וגילתי שהרעש לא מהסרן

אלא מהציריה הימנית קדמית

הקריטריונים שבהם זה קורה כאשר הגלגלים באוויר:

א. לוקר שמאלי משולב ל 4 על 4 לבדו ימני משוחרר

ב. לוקר ימני משולב 4 על 4 לבדו וימני משוחרר

ג. שני הלוקרים משולב על 4 על 4 .

זה רעש מוזר כזה של ברזל על ברזל וזה ממש לא נעים לשמוע אותו

וזה גם בטח יעשה איזה נזק לעתיד, בכוונה הדגשתי את הקריטריונים שבהם

שומעים את הרעש בשביל שתוכלו לדעת אם זה קשור למיסבים בנאבה הימנית,

עוד משהו שישי לציין שלפני שבוע פירקתי את המיסב החיצוני של הנאבה הזו

ניקיתי אותו גירזתי והחזרתי הכל חזרה בגלל שגילתי שיש קצת חופש שם

ואת האמת היה שם די הרבה בוץ

חנן-ג'יפולוג
30-04-03, 23:42
זה כנראה לא ממיסבי הגלגל, אחרת זה היה מרעיש גם בהנעה אחורית.
קח את הזמן, פרק הכול עד שתוציא את הציריה, נקה טוב טוב את הכול, בדוק את כל המיסבים כולל הצלב של הציריה, גרז ותחליף בדרך את כל החלקים המתכלים, אטמים, מחזירי גריז וכו'.
גם אם לא היתה לך בעייה, זו פרוצדורה שצריך לעשות כל שנה-שנתיים או אחרי בילוי במים עמוקים.

UNIX
30-04-03, 23:51
תודה חנן מחר אני יתחיל לפרק את כל העבק כי גם ככה הגיפ לא נוסע עקב פאנצר שלא בא לי לתקן עד שאני יקנה צמיגים חדשים כבר אז לבינתיים אני חוסך דלק .

שאלה קטנה, ראיתי מישהו פעם לא משנה שמו מהפורום שפירק את הקליפר

מבלי לפרק צינור ברקס האם זה יתכן? או שהוא עשה את זה כי הרכב שלו קצת יותר ישן וזה בנוי שונה?

אצלי כשאני מפרק את הבורג של הקליפר יוצא מצב שהבורג נוגע בצינור מתכת של המינור ברקס ואי אפשר לסובב אותו יותר עד שלא מוציאים את הצינור.

יש שיטה לעקוף את זה?

ד"א הצלבים בציריות אצלי לא ברי גירוז , ניתן להחליף אותם לכאלה שכן ברי גירוז? כי אני יודע שבגיפים האמריקאים יש צלבים ברי גירוז

חנן-ג'יפולוג
01-05-03, 00:01
ניתן וגם רצוי לפרק את הקליפרים ללא פירוק הצינור.
אתה כנראה מפרק את כל הבסיס של הקליפר שמחובר עם שני ברגים עם 12 צלעות 1/2 אינטש במקום לפרק רק את הקליפר עצמו שמחובר עם שני ברגי אלן 7 מ"מ.

אפשר להחליף לצלבים מתגרזים. יש שני סוגים:
אחד עם פיטמה שיוצאת ממרכז הצלב ואתה חייב לנסר אותה כדי שהיא לא תיפגע בזמן סיבוב ההגה. להשתמש בה כפקק ביומיום ולשים חליפית שלמה בזמן הגירוז....מעצבן למדי.
השני, עם פטמה שטוחה באחת מהכוסיות מחייב שימוש במחט גירוז שקצת קשה להשגה אבל נוחה עשרות מונים בגירוז.

השועל
01-05-03, 00:02
UNIX ..
תרים צד אחד של הרכב ,בוא נאמר צד ימין ובדוק חופש ע'י משחק של הגלגל מעלה/מטה ,אם יש משחק המיסבים משוחררים או יותר גרוע מזה הקוטר של המיסב לא במידה של הנאבה ,דהיינו ,הנאבה בלויה בקוטר הפנימי (הקוטר גדל והמיסב משחק בפנים) מה שגורם לטחינה מזורזת של המיסב .

בקיצור ,תבצע בדיקה ותעדכן ..

השועל

UNIX
01-05-03, 00:19
השועל בדקתי כבר והיה חופש וסידרתי את זה רשמתי כבר למעלה ועכשיו

נוצר הרעש הזה פתאום אני לא יודע עם זה קשור לסגירת החופש

ולא לא סגרתי חזק מדי את הברגים

חנן איפה נמתאים שתי ברגי האלן האלו?

נכון אני מפרק את כל הקליפר קומפלט וידעתי שאני עושה עבודה ארוכה מדי

חנן-ג'יפולוג
01-05-03, 00:27
תסתכל, אתה כבר תראה אותם, עטופים בגומיות שחורות.

השועל
01-05-03, 00:30
יכול להיות שפספסתי ..

חנן מדבר על שני ברגי הלן גדולים שנמצאים בצידו הפנימי של הקליפר בד'כ בצבע ניקל .
מסביב לבורג ההלן יש פלסטיק לבן שמונע חופש ,אם לא קיים אצלך הפלסטיק הזה סביר להניח שיהיה חופש ורעשי קנקים בברקסים .

אבל משום מה רעשי טחינה של ברזל בברזל יהיו ממקום אחר .

השועל
וכן זה אפשרי מאוד לפרק את הקליפר לגמרי מהדיסק ללא ניתוק הצנרת ,פשוט תשלוף את שני הברגי הלן 7 ממ והקליפר בחוץ ,שים לב לקפיצים שיש שם (לא רציני) .
כמובן שאתה חייב לפרק את הגלגל קודם ,זה ברור נכון :wink:

UNIX
01-05-03, 19:46
מצאתי אותם והתבאסתי כי אין לי אלן 7 מ"מ

מחר אני יקנה וימשיך את הפירוק

תודה

UNIX
02-05-03, 14:26
טוב השגתי אלן 7 ואני חייב להגיד לך חנן תודה רבה וגם לך השועל

שיטה מעולה לפרק את הנאבה עבדתי קשה כמה פעמים והוצאתי גם את הצינור ברקס

באמת טוב שיש פורום כזה

פירקתי את הנאבה החוצה ניקיתי את המיסב החיצוני שלה וגירזתי טוב טוב,

ניקיתי קצת את הפנימי גם אבל מבלי להוציא אותו וגירזתי גם אותו פירקתי את ה 6 ברגים שמחזיקים את הפחית העגולה הזו שמונעת מאבק להיכנס וחשבתי שאפשר

להוציא את כל החלק הזה שהנאבה יושבת עליו ע"מ להגיע למיסב הגדול ,

לא הצלחתי להזיז אותו זה נראה כאילו זה מחובר קבוע בכל זאת 12 שנים לא נראה לי שמישהו נגע שם , בקיצור איך מוציאים את זה למרות שהתייאשתי וסגרתי חזרה את הכל והרעש נעלם לבינתיים אבל אנ רוצה להגיע למיסב ולבדוק את מצבו .

איך מפרים את זה יש איזה חולץ לזה?

ערן המסוקס
02-05-03, 22:58
העסק יוצא בכח. קח חתיכת עץ שתהווה ריכוך כדי לא להרוס את הספיינדל ותן מכה בריאה עם פטיש על הציר בחלקו העליון. ואז בתחתון.. וימינה ושמאלה ושוב ושוב.. עד שישתחרר.. זה פשוט דבוק לשם עם הג'יפה שהצתברה עם השנים + לחץ חזק שעבר עליה.

השועל
03-05-03, 03:10
UNIX - בבקשה .

לגבי החלק התקוע ,לא הבנתי בדיוק על מה אתה מדבר ..
האם אתה מתכוון למיסב הפנימי שאתה לא מצליח להוציא כי הנאבה לא יוצאת ,או שאתה מתכוון שכל המכלול המרכזי שעליו יושבים המיסבים עם הנאבה לא יוצא ,למרות שפירקת את הברגים של המגן .

תנסה לפרט קצת יותר ..

השועל

UNIX
03-05-03, 09:03
שכל המכלול המרכזי שעליו יושבים המיסבים עם הנאבה לא יוצא ,למרות שפירקתי את הברגים של המגן .

ןשדפקתי עם פטיש 5 קילו וחתיכת עץ לריכוך ובשביל לא להרוס את הספינדל

חנן-ג'יפולוג
03-05-03, 13:45
כמו שערן אמר: עטוף את הספיינדל בכמה סמרטוטים או שתעזר בקרש. תכה מלמעלה עם פטיש עד שיווצר חריץ בין הספיינדל לבין הסרן. שים שם מטבע או מפתח או משהו שייכנס בחריץ, ואז תכה מלמטה. למטה יווצר חריץ יותר גדול, הכנס לתוכו משהו מתאים והכה מלמעלה.... תוך פעמיים-שלוש הספיינדל יוצא מהמקום, לא משנה כמה זמן לא פירקו אותו.

-->