PDA

צפייה בגרסה מלאה : שבוע של ג'יפים בהודו

שרון בן ארי
01-10-10, 23:42
אהלן

מתוכנן טיול ג'יפים קצר (כשבוע) בחו"ל.
עיתוי - תחילת הקיץ בחלון הזמנים של מאי - יוני.
השיטה, כ 6-9 חברס ב 2-3 ג'יפים, ניווט, מפות, נהיגה, וכו' - הכל בעצמינו לבד.
על הכוונת - יעד אקזוטי כגון הודו (פתוח לרעיונות נספים שלא באגן הים התיכון \ מרכז ומזרח אירופה).
מגבלות - עד 1600 דולר.
שאלות:

באיזה אזור מומלץ לטייל (הודו ענקית - תת יבשת) כך שישלב טופוגרפיה מעניינת, עם תרבות.
אילו ג'יפים ניתן לשכור בהודו בנהיגה עצמית (מודעים לבעיית הנהיגה, אבל רוצים להתמודד בעצמנו).
סד"ג כללי של עלות לג'יפ לשבוע.
כל הכוונה \ המלצות נוספות תתקבלנה בשמחה.
תודה
שב"א

אריה פאהן
04-10-10, 22:32
אהלן
שנה שעברה הייתי שלושה שבועות בהודו, בנסיעות הסתכלתי לצדדים וחשבתי לעצמי, וואו איזה נופים לטיול גיפים! בטח אין מגבלות של רשט"ג :)
אני אשמח להצטרף לטיול כזה, כולל ישיבה ועזרה בתכנון.

idooo
05-10-10, 21:09
שלוםםם

הייתי ממליץ לך על ספיטי-וקינור 2 מקומות שונים ויפים שנמצאים בצפון הודו.
אתה יכול לנסוע ממנאלי ל-לה אבל אל תעשה את זה :)

אם הבנתי אותך נכון אתה רוצה שבוע שלם של חו"ל? או טיול ג'יפים?
אם שבוע חו"ל בכללי עדיף לך לחפש מקום אחר

בהצלחה תהנה

IlanHadar
06-10-10, 12:57
שרון,

לך לכיוון גו'רג'יה, אחי חזר שם מטיול עכשיו.

הרכבים להשכרה שם זה איסוזו, רודיאו וטרופר. טיול 8 ימים יכול להיכנס לך בתקציב.

אם אתה מחפש מצטרפים, אשמח לשמוע.

אילן

שרון בן ארי
11-10-10, 16:22
אהלן חברס
אריה ואילן - הפעם הקבוצה מלאה (אפילו קצת מסורבלת בשלב זה), אבל בהחלט אשמח לשלב כוחות בעתיד בארץ, או בחו"ל.

עידו - הבעיה שאני מאתר עם הודו שיקח לנו מההמראה בארץ ועד ההגעה לאזור הטיול יום וחצי (+\-) ואתו הדבר בחזרה. המשמעות היא שבטיול של שבוע נבלה שלושה ימים בדרך אל שטח הטיול. אשמח אם תתקן אותי אם אני טועה.

אילן - בג'אורגיה הייתי לפני שנתיים וחצי כמה שבועות לפני המלחמה (אכן יעד חבל"ז לג'יפאים אם כי החיים שם הם לא שיא הנוחות, בדגש על הקווקז הנמוך). יש הטוענים שאנחנו סכסכנו והכל בגללינו...לא נראה לי ;)

אשמח לשמוע חוות דעתכם לגבי מדינות נוספות שעלו בימים האחרונים:

לפלנד
איסלנד
קירגיסטן
אוגנדה
כיוונים נוספים בהתאם למגבלות שפורטו בהודעת הפתיחה?

tagiv
12-10-10, 14:47
יום וחצי הגעה נגיד לאזור היציאה לעמקים ספיטי וקינור זה במידה ויש לך טיסה מדלהי לאזור היציאה לטיול, לעיר קולו, או לבהונטר ומשם למנאלי,טיסות שלעתים די קרובות מתבטלות בדקה ה90 בגלל מזג אויר או סתם גחמה של איזה הודי, במידה ולא אז תוסיף עוד יום /לילה לפחות , אתם גם תהיו גמורים מעייפות כך שהתחלת הטיול מרגע ההמראה מישראל דרך ההגעה לאזור היציאה לטיול, מנוחה לפני וארגונים , קבלת הרכבים במידה ומצאתם מי שיתן לכם לנהוג שם על ג'יפים ( סוגיה לא פשוטה שעדיף לדאוג לה מהארץ ), גם כשהם מבטיחים ג'יפים אתם יכולים למצוא את עצמכם באיזה דגם מוזר של טויוטה שנראה כמו לנד קרוזר אבל הוא בכלל 2X4 עם צמיגים חלקים כמו בלונים...אבל עושה את העבודה, עובר בכל הדרכים שמובילות לכל מקום שם ( הכל באזורים הללו זה סוג של חצי כביש חצי שביל, לפעמים מלא בוץ, מים, בולדרים שהתדרדרו מהגבעות שליד ) , ישנם אוטובוסים שנוסעים בדרכים האלו ממש. לפעמים פתאום אין דרך ואז צריך לחכות שיבואו ההודים שבונים דרכים עם הידיים, עניין של חצי יום ממצב של בור בקוטר 3 מטר עם תהום של 400 מטר לדרך יחסית סבירה , לעצום עניים , לקרוא תהילים ולהתפלל שאתם לא תהיו אלה שעליהם יפתח הבור שוב ולעבור..
ריאלי: מרגע ההמראה עד ליציאה לטיול לוקח מינימום 3 ימים,.. אבל שווה כל רגע!!!
נופים מדהימים, גבהים ועוצמות שיש רק בהימלאיה, מטורף!!!

בכל מקרה או מדינה אחרת שתבחרו מקווה שתהנו, סעו בזהירות ותעשו חיים.

תומר

tagiv
12-10-10, 14:59
לגבי אוגנדה,
הייתי שם לפני כמה שנים,
טיילתי שם חודש,
לפי מה שאני זוכר להשכיר ג'יפ שם זה סיפור לא זול ממש 150 דולר ליום אם אני זוכר נכון, וכדאי שם ג'יפ, כמעט כל הדרכים במדינה הם שבילים!!
המון המון מקומות לטייל בהם, אני יכול להמליץ על שמורת מרצ'ינסון , ספארי עם אופציה לטיול ביער גשם וחיפוש שימפנזים, שייט בנילוס הלבן, ביקור במפלי מרצ'ינסון , ראפטינג, הרי געש.. איים טרופים באגם ויקטוריה..מלא דברים..
דבר איתי אם בא לך.

תומר

שרון בן ארי
26-10-10, 21:57
במהלך החודש עלו הרבה רעיונות ממספר כיוונים. להלן מדינות מעניינות, שלא היינו בהן והן לא יקרות במיוחד:

הודו
קירגיסטן
אזרבג'אן
אוקרינה
לפלנד
איסלנד
קניה
אוגנדה
מדיירה (אי פורטוגלי).
בסוף החלטנו על ארמניה שנתפשת כמאוד שונה בהקשר טופוגרפיה, תרבות, קולינריה. טיסה ישירה וזולה, יש רכבי שטח להשכרה, יש מפות ובטחון איש/י במצב סביר +.
תודה למי שסייע (גם מאחורי הקלעים).
עיתוי יציאה - מאי.

אודה על המלצות, קשרים וקישורים או כל דבר שיכול לטבל ולשפר את הטיול.
שב"א

ברדאק
30-10-10, 21:16
הבנימין שבחבורה הפך להיות מנשה,אם בדקה ה-90 נשאר מקום,אשמח להצטרף...

-->