PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ במקום רכב ליסינג

cremr
02-10-10, 09:39
שלום לכולם,
לאחר הרבה שנים עם רכב ליסינג ולקראת השינויים בינואר בשווי המס החלטתי להחזיר את הרכב ולעבור לג'יפ.
התקציב שלי הוא פחות או יותר 60 אלף וכמובן שעדיף פחות...
הרכב הולך להיות הרכב העיקרי בבית ולסוע משהו כמו 25 אלף קילומטר בשנה מעורב: עירוני, בין-עירוני ולצערי גם פקקים.
אני מתכנן להחזיק אותו 4 שנים.
הרכב צריך להיות אוטומטי ויותר חשוב אמין ולא יקר מידי באחזקה.
עדיפות גדולה ל 7 מקומות למרות שזה לא הדבר הכי חשוב.
אני נוסע המון בשבילי כורכר וחול (עם הפוקוס בקיץ לפחות 6 קילומטר ביום ובחורף תלוי במזג אוויר). אני מאמין שכשיהיה ג'יפ אנצל אותו הרבה יותר ואחפש שבילים יותר קשים ויעילים כדי לעקוף את הפקקים, וגם כמובן לטיולים עם עבירות קלה עד בינונית בשלב הראשון.

בהתחלה שקלתי ללכת על הפאג'רו שאישית נראה לי רכב נוח ומרווח ויש לי ניסיון מצויין עם האמינות של מיציבושי מהרכב של אישתי (7 שנים ללא שום תקלות מיוחדות...).
ממה שקראתי הבנתי שהוא יקר לאחזקה בגלל חלפים יקרים ומורכבות הטיפול בו ולכן ירד מהפרק.

הטיוטה פדרו רכב מצויין אבל צריך לרדת בשנתונים די הרבה.

חשבתי בכיוון הטראנו 2002 ארוך, מנוע דיזל, אוטומט. למרות שהוא נראה קצת פחות מרווח מהאחרים, נראה לי שהוא מספיק טוב ומרווח למשפחה ממוצעת (5 נפשות).
אשמח לשמוע את דעתכם על הטראנו וגם אם שווה להשקיע עוד קצת וללכת על ה 2003 (עם מנוע 3000)?
אשמח אם מישהו יוכל לתת יותר פרטים לגבי עלויות אחזקה כמו צריכת דלק, טיפולים וכל דבר אחר שיכול להיות מעניין.

המון תודה מראש

גיא
02-10-10, 18:34
הרכב יהיה יותר ממתאים למה שאתה מבקש ממנו, כדאי שתעשה חיפוש ( אפילו ידני בשאלות שנישאלות בפורום הזה ) השאלה עלתה לא מעט ויש הרבה מידע.

לא החזקתי רכב ליסינג כבר הרבה שנים ואני לא זוכר ממש את הפרטים הקטנים
אבל קח בחשבון שהעלויות יהיו *הרבה* יותר גבוהות.

cremr
03-10-10, 13:16
הרכב יהיה יותר ממתאים למה שאתה מבקש ממנו, כדאי שתעשה חיפוש ( אפילו ידני בשאלות שנישאלות בפורום הזה ) השאלה עלתה לא מעט ויש הרבה מידע.

לא החזקתי רכב ליסינג כבר הרבה שנים ואני לא זוכר ממש את הפרטים הקטנים
אבל קח בחשבון שהעלויות יהיו *הרבה* יותר גבוהות.

מבחינת עלויות זה לא הרבה יותר כמו שזה נראה. רק השווי מס הולך לעמוד על 2700 ש"ח ולא לדבר על ההורדה במשכורת, ההפסד בהפרשות ודמי הנסיעות כך שבסופו של דבר העלות החודשית של הליסניג עומדת על למעלה מ 3000 ש"ח לחודש בנטו ועוד כמה מאות שקלים בפנסיה!
אם החישוב שלי נכון אז בצורה גסה עלויות הניירות (טסט + ביטוחים) וטיפולים יהיו בערך 14000 בשנה, דלק 1700 ש"ח בחודש וירידת ערך 8000 ש"ח בשנה בממוצע על פני 4 שנים כלומר 3500 ש"ח בחודש.

קראתי הרבה בפורום ובאינטרנט בכלל ומכאן התכנסתי פחות או יותר לטראנו שנראה לי טוב לדרישות שלי. עדיין חסר לי מידע על ההבדלים בין הדגמים של 2002 ו 2003 והאם שווה להשקיע ב 2003.

אשמח לכל מידע נוסף

תודה בכל מקרה

גיא
03-10-10, 16:30
לי אישית לא היה ואין נסיון עם ה 3 ליטר
אבל שני דברים

1. מין הסתם רכב יותר חדש יהיה יותר מומלץ - בכפוף למצבו הנוכחי של כל רכב שאתה רואה !!!!!!
2. יש מספר אנשים שיש להם 3 ל' - כדאי לבצע חיפוש, יש מידע. אולי לא הרבה אבל יש.

לגבי מנוע 2700 TDI
אין לי מילים רעות, למרות שמדובר על 1998 ידני וקצר, כך שזה לא אותו האוטו .. אבל לי אין תלונות.

zerez
03-10-10, 18:03
אם אתה רוצה להחזיק אותו 4 שנים אתה צריך רכב שיש לו שוק, אני לא מכיר את השוק של הטרנו אבל יש לי הרגשה שאם תרד בשנתונים ותקנה טויוטה פרדו אתה תשלם פחות ירידת ערך ויהיה לך יותר קל למכור אותו, השאלה היא מה ההפרש בעלויות האחזקה השוטפת בין טרנו בשנתונים שציינת לבין פרדו ישן יותר.

קח בחשבון שזה ממכר, אני עשיתי את הצעד הזה לפני 3 שנים בערך מתוך מחשבה שתמיד אפשר לחזור לרכב ליסינג וזה בדיוק כמו אותו מעשן שטוען שהוא יכול להפסיק לעשן מתי שהוא רוצה רק שעכשיו הוא לא רוצה.

סופת המדבר
03-10-10, 22:27
מה עם איזה גרנד ויטרה?

cremr
04-10-10, 19:19
לגבי הגרנד ויטרה זו אופציה לא רעה אבל אין לו 7 מקומות ולכן אני מעדיף את הטראנו. בכל מקרה המבחר של הארוכים בלוחות קטן.

לגבי הפרדו זה אכן רכב טוב (יש במשפחה...) אבל צריך לרדת ל 1999 וגם אז צריך לשלם מעל המחירון על רכבים יד 5 ומעלה עם קילומטראג' גבוה ובמחיר קצת מעבר לתקציב המקורי שלי. ולכן בשלב הזה זה ירד מהפרק לצערי.

klam
04-10-10, 20:33
לגבי הגרנד ויטרה זו אופציה לא רעה אבל אין לו 7 מקומות ולכן אני מעדיף את הטראנו. בכל מקרה המבחר של הארוכים בלוחות קטן.

לגבי הפרדו זה אכן רכב טוב (יש במשפחה...) אבל צריך לרדת ל 1999 וגם אז צריך לשלם מעל המחירון על רכבים יד 5 ומעלה עם קילומטראג' גבוה ובמחיר קצת מעבר לתקציב המקורי שלי. ולכן בשלב הזה זה ירד מהפרק לצערי.

גרנד-ויטארה XL7 משנת 2003 יכולה להכנס בתקציבך. נדירה.

-->