PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית גיפ ב80K

ddvir
02-10-10, 09:40
שבת בבוקר ואני לא בטיול
הגעתי לגיל 40 והחלטתי לעשות את הצעד.
אז ככה יש לי 80K סה"כ
מדובר ברכב שצריך להגיע לעבודה כל יום מדובר ב40 ק"מ בפקקים.
2-3 טיולי (יום) שטח קלים בחודש ובפעם בכמה חודשים 2-3 ימים.
משפחתי 2 מבוגרים + 2ילדים עם אופציה להרחבה. מבחינת קילומטרז מדובר ב 30-40K בשנה
חשובה הנוחות (אני צריך לשכנע את המשפחה להצטרף) בהתחשב בכמות הכביש הגדולה הדרושה - מבחינת קושי כנראה מדובר בעלייה הדרגתית שבילי קק"ל + עם אופציה להתקדמות בעתיד .
תודה
דודי

riko
02-10-10, 09:46
אם לא מדובר על סופה או סיגיי , למרות שסופה ארוכה סגורה ומסודרת יכולה לענות על הצרכים
ועדיין לתת את הכל בשטח , הייתי הולך על צירוקי או גרנד צירוקי , מפנקים ובעלי יכולות שטח טובות. יש גם רכבים כאלה המונעים על גז (חסכוני להתנהלות יום יומית) , ובטח תשאר עם
20k-30k עודף , לשגעונות ושיפצורים למיניהם
בהצלחה

ניר ל
02-10-10, 10:38
שבת בבוקר, גם אני לא בטיול, חם בחוץ רצח.
לגיל 40 עוד לא הגעתי אבל מס' הנפשות אצלי בג'יפ מצמצם את האלטרנטיבות...
לו אני אתה - פותח יד2, מופיע שם בעמ' הראשון פראדו קצר 2002 (דגם חזק 160 כ"ס) עם ק"מ נמוך מיד 1 - חכה לבעלים ליד הדלת (צויין כי הם בחו"ל עד יום ראשון) וקנה אותו בלי לשאול שאלות.

הרכב בתקציב שלך, תוסיף לו גם גגון, אם תצטרך להחליף צמיגים עדיין ישאר בתקציב.

אז יגידו לך שקצר זה קצת פחות נוח כי יש רק שתי דלתות, זה נכון אבל זו הפשרה היחידה - עם גגון ואפילו בלעדיו יש יותר ממספיק מקום ל 4 נפשות, הרכב נוח,ממזג טוב, אמין, חסכוני יחסית, תוכל לטייל איתו ללא חשש לאן שתרצה- אם תצליח לשים עליו יד אתה תודה לי על העצה.

בגדול, כשמדובר בתקציב כזה, לך על הרכב השמור ביותר - בין אם זה טראנו/מיצובישי/טויוטה, לא בנזין, לא אמריקאי.

Saar
02-10-10, 13:36
לא יודע לגבי הפרדו, אבל בק"מ הנתון, צירוקי או גראנד יהיו יקרים מאוד לאחזקה - עלות דלק היסטרית.
סער.

ddvir
02-10-10, 14:05
איפה כדאי לקחת לבדיקה?

שבת בבוקר, גם אני לא בטיול, חם בחוץ רצח.
לגיל 40 עוד לא הגעתי אבל מס' הנפשות אצלי בג'יפ מצמצם את האלטרנטיבות...
לו אני אתה - פותח יד2, מופיע שם בעמ' הראשון פראדו קצר 2002 (דגם חזק 160 כ"ס) עם ק"מ נמוך מיד 1 - חכה לבעלים ליד הדלת (צויין כי הם בחו"ל עד יום ראשון) וקנה אותו בלי לשאול שאלות.

הרכב בתקציב שלך, תוסיף לו גם גגון, אם תצטרך להחליף צמיגים עדיין ישאר בתקציב.

אז יגידו לך שקצר זה קצת פחות נוח כי יש רק שתי דלתות, זה נכון אבל זו הפשרה היחידה - עם גגון ואפילו בלעדיו יש יותר ממספיק מקום ל 4 נפשות, הרכב נוח,ממזג טוב, אמין, חסכוני יחסית, תוכל לטייל איתו ללא חשש לאן שתרצה- אם תצליח לשים עליו יד אתה תודה לי על העצה.

בגדול, כשמדובר בתקציב כזה, לך על הרכב השמור ביותר - בין אם זה טראנו/מיצובישי/טויוטה, לא בנזין, לא אמריקאי.

דורוןרובין
02-10-10, 17:26
עם כמות הק"מ שאתה צריך לעשות כל יום, רצוי להחזיק רכב חסכוני מבחינת דלק ואחזקה.

אתה יכול לקנות טראנו עם מנוע 3.0 ליטר שנת 2004 בכסף הזה וישאר לך עודף לשיפורים קלים.
תוכל למצוא הרבה רכבים במצב מצויין ביד 2. תוכל למצוא גם קינג, למרות שהוא יותר יקר לאחזקה.
יש גם את הטרקאן שאני פחות אוהב, אבל הוא יותרמפנק בכביש מהטראנו.

צריכת דלק מצויינת ונתן לך כל מה שאתה צריך בשטח.

רכב קצר לא פרקטי. אחרי טיול אחד בחום הקיץ או בבוץ של החורף והשותפים שלך לרכב ימאסו בהשתחלות למושב האחורי. פרדו עם קילומטרז' נמוך זאת חיה שג'פאים מנוסים מתקשים למצוא,

לדעתי כל הכלים היותר מורכבים כמו צרוקי ושותפיו הם כלים מצויינים אבל לא למתחילים.

ניר ל
02-10-10, 18:17
לגבי בדיקה - אני לא הכתובת להמליץ... רכב יד ראשונה שהבעלים מוציא לי הסטוריית מוסך ואין בה שום ממצא חשוד, נסעתי על הרכב ובחנתי אותו בעין - אני לא לוקח לבדיקה.
שים לב שלרוב מכוני הבדיקה אין ציוד מתאים (דינמומטר) בכדי לבדוק רכבי 4*4 קבוע.

klam
02-10-10, 18:40
כדאי לבדוק אצל, או יחד עם מומחה לרכבי-שטח שמכיר את סוג הרכב. כאן בפורומים יש המלצות שונות, ולכל סוג רכב יש את המומחים שלו - ותמיד מומלץ לבוא עם חבר שמתמצא היטב. במקביל, ניתן ואולי רצוי לעשות בדיקת מכון (בעיקר כדי לבדוק מנוע/גיר/תאונות - למרות שכמובן, חוה"ד שלהם בנויה בעיקר מכסת"כים..:rolleyes:).
אגב, לשאלתך הראשונה: אם אינך מעוניין בדיזל, יש לך אפשרות לבדוק את הגרנד-ויטארה, שתענה היטב לדרישותיך. בתקציבך, ניתן לרכוש גם את הדגם הגדול והמרווח (XL7 - עם מנוע גדול יותר ופחות חסכוני).
חן

JonathanS
02-10-10, 21:01
אני לא חושב שלהציע לך סופה או CJ זה רציני, המעבר מרכב פרטי כביש לחתיכת הגרוטאה (בכביש) שנקראת רכב שטח הוא דבר שצריך להתרגל אליו ובכל מקרה מדובר בפשרה מאד כואבת ללכת לצד הקיצוני של השטח.
כלומר:
ההגה מת ורגש זה דבר שקיים אצלך בלב אבל לו אצלו בהגה,
מרכז הכובד גבוה והרכב נוטה להתהפכות במהירויות ועוצמות פקודות היגוי שגורם לכל רכב כביש לצחוק,
הבלמים הם צחוק - תשכח מלבלום לתוך בתוך סיבוב.
תגובות מרכב הם איטיות כי מדובר ברכב כבד גדול ועם הגה איטי.
קירור חימום ושאר אביזרי נוחות לפחות בחלקם מדובר בבדיחה.

בקיצור לפחות עבורי היה מדובר בהלם קרב, אז החלטתי למתן את השוק מה גם שסופה לא נדרשת עבור מה שאתה מתכנן להתחלה שלך.

העצות על הויטארה הן טובות הייתי ממליץ לבדוק גם את הפאג'רו ואפילו הקינג למרות שהוא קצת לא בתקציב שלך הוא נעים על הכביש בסדרי גודל יותר מכל סופה/דיפנדר/CJ/גיפ.

בקיצור לך בהתחלה על ג'יפ רך גם אתה וגם המשפחה שלך לא תקללו יותר מדי ולא תבריח אותם.

-->