PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי מכלולים של BMW סידרה 5

huski360
02-10-10, 15:44
יש לי BMW 518 שנת 82 ידנית וחשבתי לבנות באגי 4X2, איך אני יכול לדעת עד כמה המכלולים האלה "חזקים"?
לדוגמה: לאיזה סרן של דנה נוכל להשוות את הדיפנציאל האחורי?
איזה גודל גלגלים אפשר להתקין על דיפרנציאל כזה?
האם הדיפרנציאל יוכל להתמודד מול כח של מנוע V8 סמול בלוק?
האם הנבות מתאימות לבניית רכב מרוץ?

אני יודע שאלה שאלות מאוד כלליות, אבל אני רק רוצה לתפוס פרופורציה.

תודה לכל המשיבים והעוזרים,
שיהיה שבוע טוב!
תדהר.

asafk
02-10-10, 16:15
המכללים מאוד חזקים - גם הדיפרנציאל וגם הציריות. אבל בשביל שתוכל להשוות לסרנים אחרים, אתה צריך למדוד את קוטר הקורונה.
וחוץ מזה - יש לך 518 ואתה רוצה לשחוט אותה..??? עוד שנה וקצת אספנות.. לא חבל?

אסף.

Porsche_Dude
04-10-10, 19:10
באמת חבל!
יש לך מלא אפשרויות להשתלות מנוע מעניינות וזה אחלה רכב לכביש, חבל לשחוט אותה. :(

huski360
05-10-10, 23:31
אני משתדל להיות איש חוק כך שלשתול מנוע אני לא יכול כי לא יתנו לי רישיו.
הבודי מלא בחלודות, חלקם מסיביות וחלקם סבירות.
מאוד מושך אני רכבים ישנים אע"פ שאני "ילד" (23).
לאח שלי יש מרצדס ce230 ואני חשבתי שהbmw תהיה ברמת גימור קרובה ולא כמו פאסט ישנה.
אני פנוי להצעות, החלפה או כל הצעה אחרת, כמו שנכתב בעוד כשנה בערך הרכב יהיה עם רישיון אספנות וחבל.

תדהר.

adi-ros
06-10-10, 07:23
אני משתדל להיות איש חוק כך שלשתול מנוע אני לא יכול כי לא יתנו לי רישיו.

תדהר.

שלום תדהר,
איש חוק עם הוקסברנה ? :)
תן קצת יותר פרטים על הBMW וגם תמונה תעזור.
חבל להרוס אוטו כזה לבאגי...

עדי,

ron1999
06-10-10, 11:01
למרות שהמכלולים והבודי של הE28 מאוד מאוד חזקים ועמידים - בתור אוטו שטח אני לא בטוח שיש לרכב הזה מה להציע.

במקור כבר הרכב היה די נמוך, ואפשרויות ההגבהה \ פתיחה של המתלים האחוריים מוגבלות ממילא.
בהגזמה, לרכב שנת 82 שאינו במצב טוב הייתי אומר שהבולמים ממילא לא במצב מי יודע מה - ככה שאחרי ננסיעה או שתיים בשטח לא הייתי מתפלא אם הייתי גומר כשאחד הקפיצים עף החוצה או שאחת הציריות מתנתקת.

מלבד האוטו אמור להיות די עמיד, המנוע אמור להיות מסוגל לספוג התעללות [M10 אא"ט]
מה שכן, ובעיקר כי אמרת שהרכב מקושט ברקבונות - שווה לבדוק את בתי הבולמים, מקדימה וגם מאחורה - שכן מדובר במקומות שרכבים שלא עברו שום התעללות אבל נחשפו לחלודה פיתחו שם רקבונות ונטיה לקריסה \ סדקים.

huski360
07-10-10, 20:50
למרות שהמכלולים והבודי של הE28 מאוד מאוד חזקים ועמידים - בתור אוטו שטח אני לא בטוח שיש לרכב הזה מה להציע.

במקור כבר הרכב היה די נמוך, ואפשרויות ההגבהה \ פתיחה של המתלים האחוריים מוגבלות ממילא.
בהגזמה, לרכב שנת 82 שאינו במצב טוב הייתי אומר שהבולמים ממילא לא במצב מי יודע מה - ככה שאחרי ננסיעה או שתיים בשטח לא הייתי מתפלא אם הייתי גומר כשאחד הקפיצים עף החוצה או שאחת הציריות מתנתקת.

מלבד האוטו אמור להיות די עמיד, המנוע אמור להיות מסוגל לספוג התעללות [M10 אא"ט]
מה שכן, ובעיקר כי אמרת שהרכב מקושט ברקבונות - שווה לבדוק את בתי הבולמים, מקדימה וגם מאחורה - שכן מדובר במקומות שרכבים שלא עברו שום התעללות אבל נחשפו לחלודה פיתחו שם רקבונות ונטיה לקריסה \ סדקים.

כונתי היתה להשתמש במכלולים בלבד, כגון- מערכת הנעה אחורית(דיפרנציאל, ציריות, נבות ובלמים) ונבות+בלמים קידמיים.
או שבכלל אני סתם מתעשק עם מכלולים מיושנים כשאני יכול להשתמש לדוגמה בדיפ' של טיוטה היאס ונבות קידמיות של רכב אמריקאי (8 גוז'ונים)...

ואגב את ההסקוורנה החלפתי על דוקאטי 900 s2 עם רישוי מתוך היותי "מתישר".

תדהר.

huski360
07-10-10, 21:50
והרי התמונות - פתוח להצעות.
תדהר

נמרוד
09-10-10, 23:38
אני לא רואה שום רלוונטיות לרכב הנ"ל לבניית רכב לשטח.

דרור ברלי
10-10-10, 00:26
היא לא נראית במצב איום ונורא....
רכב לשטח לא, אבל ב.מ.וו קלאסית לשחזור ושיפוץ - בוודאי.

אם אתה לא בעניין של להחזיר לה את נעוריה וכבודה, תנסה אולי למכור אותה בשלמותה למישהו אחר שמעוניין.... דרך לוח המודעות של קלאסיקאר למשל.

huski360
10-10-10, 19:08
אני לא רואה שום רלוונטיות לרכב הנ"ל לבניית רכב לשטח.

דיפרנציאל אחורי, ציריות, נבות ועוד?
איאפשר לבנות מזה משהו?

תדהר.

נמרוד
10-10-10, 21:00
אם זו הייתה איזו תוכנית ריאליטי בערוץ דיסקברי שבה יש לך 24 שעות לבנות באגי ומה שיש נוסע במגרש הגרוטאות זה 518 בת שלושים - אז בטח שאפשר.

אבל אני אישית אף פעם לא הבנתי את העניין הזה, שעצם הקיום של ערמת גרוטאות נוסעת בחצר היא הצדקה לבנות ממנה משהו. אני חייב להודות שאני אולי יוצא הדופן, יש יותר אנשים שכן חושבים כמוך...

אני אומר כזה דבר - אתה רוצה לבנות רכב שטח? יופי. תגדיר מה אתה רוצה, קודם כל ,תבדוק כמה זמן וכסף אתה יכול להשקיע. מכונית ישנה במצב נסיעה יכולה להיות רלוונטית לאו דווקא כתורמת איברים, אלא כתורמת מזומנים - תמכור אותה בכמה שהיא שווה, ותשים בקופת חסכון לפרויקט הבאגי.

דרור ברלי
10-10-10, 22:32
אם היה לי זמן וכסף לפרויקט שיפוץ של מכונית קלאסית - הייתי מאמץ את הב.מ.וו הזו.

ניר ל
10-10-10, 23:18
אל תהרוס, זה סוג של פשע, איש חוק אמרת לא?!

huski360
10-10-10, 23:26
רות סוף!
יהיה פרויקט שיפוץ!
(אני מקווה)

תדהר.

ניר ל
11-10-10, 00:23
מצד שני כמו שהרכב הזה נראה, להביא אותו לרמת שיפוץ גבוהה זה פרוייקט די קשה ויקר, הרעיון הוא לא לדרדר אותך להתאבדות כלכלית. הבחירה שלך לא צריכה להיות בין שיפוץ הרכב לבין שימוש בכמה מחלקיו לצורך באגי - יש לא מעט אפשרויות ביניים שפשוט לא כוללות את הרכב הזה בתמונה. חכה שנה ותמכור את הרכב לאספן שידע ויוכל לעשות אתו משהו יפה.

ron1999
14-10-10, 10:09
רות סוף!
יהיה פרויקט שיפוץ!
(אני מקווה)

תדהר.

חבל לך על הזמן
זו 518, מנוע 4 צילינדרים. חבל על כל שקל שתשקיע ברכב.
האופציה היחידה היא להנציל ממנו חלקים לטובת שיפוץ של סדרה 5 E28 או סדרה 3 E30 ישנות ראויות יותר [כלומר, לא מהדגמים הזולים ביותר ששווקו פה באר. וברוב המוחלט של המקרים הגיעו נטולות כל אבזור למעט הסטנדרט, וולפעמים אפילו היו גרסות שב.מ.וו ייצרו לשווקים מתפתחים] - יש חלקים חופפים רבים בין המכוניות האלה והם יכולים לשמש בשיפוץ של רכב ראוי יותר, פירוט בהמשך.
מלבד זה אין שום טעם לשפץ 518. זה הדגם הזול ביותר של סדרה 5 מאותם שנים וגם כשהיתה חדשה שוויה לא היה גדול מידי מול המתחרות.

לו היה מדובר ב525 \ 528 היה על מה לדבר, אפילו 520 היתה אופציה [כי היה אפשר לשתול שם מנוע מתקדם יותר] אבל עם מנוע מרובע צילינדרים - פשוט חבל לך על הזמן ועל הכסף.

הצפרדע
14-10-10, 10:15
נשמע מאד משכנע, ומאד מאכזב בהתאם...:cool:

לאור הנ"ל, אני אומר - תבגבג אותה.

Porsche_Dude
14-10-10, 14:58
חבל לך על הזמן
זו 518, מנוע 4 צילינדרים. חבל על כל שקל שתשקיע ברכב.
האופציה היחידה היא להנציל ממנו חלקים לטובת שיפוץ של סדרה 5 E28 או סדרה 3 E30 ישנות ראויות יותר [כלומר, לא מהדגמים הזולים ביותר ששווקו פה באר. וברוב המוחלט של המקרים הגיעו נטולות כל אבזור למעט הסטנדרט, וולפעמים אפילו היו גרסות שב.מ.וו ייצרו לשווקים מתפתחים] - יש חלקים חופפים רבים בין המכוניות האלה והם יכולים לשמש בשיפוץ של רכב ראוי יותר, פירוט בהמשך.
מלבד זה אין שום טעם לשפץ 518. זה הדגם הזול ביותר של סדרה 5 מאותם שנים וגם כשהיתה חדשה שוויה לא היה גדול מידי מול המתחרות.

לו היה מדובר ב525 \ 528 היה על מה לדבר, אפילו 520 היתה אופציה [כי היה אפשר לשתול שם מנוע מתקדם יותר] אבל עם מנוע מרובע צילינדרים - פשוט חבל לך על הזמן ועל הכסף.

אתה צודק במאה אחוז, אבל אם כבר עושים פרויקט, שישקיע עד הסוף ויהנה מהרכב.

תדהר, חפש את הערך S38:wink:
כמובן שזו סתם דוגמה קיצונית, אבל לרכב יש לא מעט פוטנציאל גלום אם רק מחליפים למנוע הגון.

הצפרדע
14-10-10, 15:26
לעניות דעתי פחות חשוב כמה צילינדרים יש למנוע, יותר חשוב כמה כו"סים יש לו.

הוא הרי לא הולך לבנות את הדבר הבא לראלי דרך המשי או לדקאר, אלא באגבאגונת חביבה.

אם יש למנוע בין 130 ל 150 כו"סים, זה בהחלט בסדר.

Porsche_Dude
14-10-10, 15:35

יש לו 105 כ"ס, והרכב שוקל לא מעט..
אם הכוונה היא להישאר עם הM10, בהחלט אין טעם להשקיע. יש הרבה אפשרויות מעניינות להשתלה כדי שיוכל להנות מהרכב;)

הצפרדע
14-10-10, 15:43
יש לו 105 כ"ס, והרכב שוקל לא מעט..
;)

אז יאללה לפח.

גם מה שהיה 105 בשנת 1982, כבר נהיה 75 במקרה הטוב :roll:

דרור ברלי
14-10-10, 16:38
518 רגילה עם קרבורטור נתנה 90 כ"ס.
518i מוזרקת נתנה 105 כ"ס.

520 המוקדמות של שנות ה-70 היו עם ארבע צילינדרים וקרבורטור, ובשנות ה-80 עם שישה צילינדרים והזרקה. מנוע ה-6 של תחילת שנות ה-80 נתן 125 כ"ס. זה לא מי יודע מה בהתחשב במשקל, למרות שלזמנה היא נחשבה ל"מהירה". היום הסטנדרטים קצת השתנו, וכל מזדה 3 תיישר איתה קו בכל מיאוץ רמזורים אם לא תברח לה...

לדעתי האישית לא הופכים אוטו קלאסי כזה למפלצת תאוצות. גם 525 או 528 מהשנים ההם אולי נסעו יפה לזמנן, אבל היום לא יתנו קרב לאף מכונית מודרנית מהקטגוריה הזו וספק אם גם למכוניות מנהלים/משפחתיות גדולות עם מנועי 2 ליטר. לכן אני חושב שחבל על ההשקעה בכל מיני שיפורים והשתלות לא חוקיים שלא יתנו שום דבר - זו מכונית קלאסית וההתייחסות צריכה להיות בהתאם. שיפוץ למפרט מקורי.

היא גם ידנית ולכן לדעתי גם אם היא לא זריזה כמו שד, היא עדיין נוסעת מספיק טוב.

Porsche_Dude
14-10-10, 17:15
צודקים, אין לרכב הזה פוטנציאל בכלל.
תדהר, זרוק לפח!

http://www.youtube.com/watch?v=a6bv15mkqUM

:-?

huski360
14-10-10, 21:03

ולכן עלתה השאלה- האם המכלולים שלה חזקים?
האם הדיפ' יעמוד בכוח של מנוע V8 משודך לגיר אוטו' 3 הילוכים?
איזה קוטר גלגלים אפשר להעמיס על הנבות? (עם רוחב צר)
מה לגבי הבלמים?

תדהר.

דרור ברלי
14-10-10, 21:27
אל תשחית אותה.

huski360
15-10-10, 02:01
אל תשחית אותה.

ובכל זאת, כמה חזקים?

תדהר.

-->