PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבהרה בנושא הגבהה לפולסייז

yarinzim
02-10-10, 21:36
עיינתי במספר השרשורים שנגעו בנושא והייתי רוצה, בעזרתכם כמובן, לחדד מספר נקודות.
קודם כל, ברשותי בלייזר 90, שלצורך הדיון מורכבים צמיגים 33". הרכב בבעלותי שנתיים ואף על פי שהוא די גבוה, לפי מיטב הבנתי, ולמראית עין הוא אינו מוגבהה.
השורה התחתונה היא שאני רוצה להגיע למצב שבו אוכל להרכיב צמיגי 35" וכמובן לרשום אותם ברישיון, ועל מנת לעשות זאת אצטרך להגביה את הרכב, בואו נאמר משהו בין 4 ל6 אינצ'. וכמובן (מטרת הדיון) גם את ההגבהה ברצוני לאשר.
כמובן לא אגביה בעזרת תושבות בודי וכדומה, אני מדבר על סט עלים חדש לרכב שלא תהיה איתו שום בעיה מבחינת חוק.
אשמח לקבל טיפת אור על הנושא, כל מידע, או ניסיון יעזרו, אפילו גורמים רשמיים שניתן לפנות אליהם בנושא יעניינו אותי, אני שוב רק מדגיש, הצד החוקי של ההגבהה בלבד מטריד אותי.

eysham
02-10-10, 21:58
תשובה בצחוק: תרד מהארץ....

והתשובה הרצינית: אז ככה... תרד מהארץ...

להחליף עלים לא צריך לעשות שום דבר מבחינת החוק. תחליף וסע. 1 תמורת 1.
אבל אם אתה מחפש אישור רשמי, תשכח מזה. תרד מהארץ...

(נכתב בכאב רב)

איל

yarinzim
02-10-10, 22:21
תשובה בצחוק: תרד מהארץ....

והתשובה הרצינית: אז ככה... תרד מהארץ...

להחליף עלים לא צריך לעשות שום דבר מבחינת החוק. תחליף וסע. 1 תמורת 1.
אבל אם אתה מחפש אישור רשמי, תשכח מזה. תרד מהארץ...

(נכתב בכאב רב)

איל

לא צריך לעשות שום דבר מבחינת החוק כי זה חוקי? או כי לא ישימו לב? או כי אין סיכוי לאשר עלים ארוכים יותר? אל תשכח שמדובר על רכב די בולט, עוצרים אותי בכל הזדמנות שהיא והרכב כבר מיושן אז הוא עושה שני טסטים בשנה..

תומר א.
03-10-10, 11:13
ברוך הבא לארץ האפשרויות המוגבלות ביותר, אין לך אופציה לרשום צמיגים 35 ברשיון בצורה חוקית לבד.
למה? ככה!
אתה יכול ללכת לעידו ותמורת כמה שקלים הוא אולי יעשה את זה.
אתה יכול ללכת למבדקה של הטכניון ואולי הם יסבירו לך למה הם לא יאשרו, או שלא.

בהצלחה

yarinzim
03-10-10, 13:12
מה זה המבדקה של הטכניון? איפה? למה? איך? מי? ומתי? :)
אתה אומר שלמרות שהיצרן מותיר צמיג במידה זאת על הרכב אני עדיין לא יצליח לרשום? הרי בטוח שקיימים רכבים זהים עם מידה גדולה משלי...

klam
03-10-10, 14:20
לגבי צמיגים - מה שמופיע באוטודאטה במשרד הרישוי, מותר ואפשר לקבל אישור ללא בעיות. מה שלא מופיע, כמעט ואין דרך חוקית לאשר (אלא דרך מכון-תקנים/טכניון שיבדקו את הרכב בעומסים..ולא יאשרו).
לגבי הגבהות - זהו שינוי מבני, ולכן אינו חוקי. שוב, גם כאן, ניתן לנסות את דרך החתחתים של בדיקות תקינות - ולסיים עם מפח-נפש - ודאי עם ההגבהות שאתה מתכוון אליהן (הגבהה קלה זוכה בדר"כ להתעלמות, ועדיף לא לנסות בכלל).
מסקנה: כפי שאייל כתב - להצטרף להגרלות הגרין-קארד..;) (ולהכשל, כמובן..)
חן

yarinzim
03-10-10, 14:24
הבנתי...נכון שדיונים כאלה גורמים לכם לאהוב את הארץ יותר?

4ראנר
03-10-10, 14:38

זו המציאות חביבי.:(
בשביל זה יש דיונים, פטרו אותך מריצות מיותרות.

yarinzim
03-10-10, 14:42
בעע, להקיא על המדינה הזאת..
אבל בסופו של דבר אני הטיפש... - זה ש"מפחד" לנסוע עם רכב מוגבהה ללא אישורים מתאימים וללא "כיסוי" של החוק כמו איזה 10000 ג'יפים וטנדרים שאני רואה בדרכים מדי יום ויומו.

תומר א.
03-10-10, 15:12

אאאאאאאאאאאה לא, אבל תודה שטרחת לדרוך לנו על היבלות.

אגב היצרן לא מאשר מידה כזו, בארצות הברית אתה יכול לבחור בין מס' מידות ביציאה מהמפעל
ואחר כך מה שבא לך, ובאחריותך. בארץ כבר לא מאמינים באוטודאטה ולכן משרד התחבורע
הוציא חוברת משלו, למה:confused: כובע:mad:

ובינינו בלייזר נוסע עם 33 מצויין

yarinzim
03-10-10, 15:37
על אותו מטבע: בינינו גם לשכב עם אישה בעלת חזה קטן זה מצויין אבל חלקנו לא יתנגדו גם לאחת עם חזה גדול.
השדיים של אישתי.. אה סליחה - הצמיגים של הרכב שלי כבר בני 5 ובקרוב אני חייב גם בולמים חדשים, אז כבר חשבתי לעשות את הכל ביחד: הגבהה, רישום צמיגים גדולים ובולמים חדשים.
כנראה שאאלץ להסתפק בחזה קטן...:(

תומר א.
03-10-10, 15:46
בלייזר מקורי מגיע עם 29, הרוב עם 31 אתה עם 33 ובוכה.
ובעניין המטבע, לך לאורית פוקס ותשאל אותה איך הגב

klam
03-10-10, 15:48
לרכב שלך יש חזה די גדול, גם בלי סיליקון..:D
עשה הגבהה קלה של 2.5", שים צמיגים טובים של 33", והכל יהיה בסדר - לא רק החזה, אלא גם האחוריים..

yarinzim
03-10-10, 16:26
ונניח שבאמת עשיתי הגבהת בודי של איזה 3" ונניח שתפס אותי שוטר/בוחן ונניח שבא לו להיכנס בי.. מה קורה אז?
יש מצב שמורידים את רכב מהכביש? ואם כן מהי פרוצדורת ה"כיף" של רכב שירד מהכביש?

shmil
03-10-10, 17:12
ירין תרגע.
תגיד תודה שרשום לך 33 ברשיון.
האוטו שלך גם כך גבוה מספיק, ואתה לא רוצה, מהכרותי עימך, להכנס לסרטים של הורדות מהכביש.
לא נטפלים אליך מספיק גם עכשיו?

yarinzim
03-10-10, 17:35
:) אין עליך שמיל!
זה בדיוק הבעיה שמצד אחד אני רוצה להיות רגוע מבחינת החוק וחוקיות הרכב, כי הוא ישן, בולט וכנראה שוטרים אוהבים להסתכל עליו מקרוב משאר הרכבים..
אבל מצד שני אני חם על 35" ועוד איזה כמה סנטימטרים בגובה.. בינינו שמיל מי לא היה רוצה עוד כמה סנטימטרים אם אתה מבין למה אני מתכוון ;)

klam
03-10-10, 17:41
:) אין עליך שמיל!
זה בדיוק הבעיה שמצד אחד אני רוצה להיות רגוע מבחינת החוק וחוקיות הרכב, כי הוא ישן, בולט וכנראה שוטרים אוהבים להסתכל עליו מקרוב משאר הרכבים..
אבל מצד שני אני חם על 35" ועוד איזה כמה סנטימטרים בגובה.. בינינו שמיל מי לא היה רוצה עוד כמה סנטימטרים אם אתה מבין למה אני מתכוון ;)

:p:p:p אתה גם רוצה להתחתן בבני-ברק, וגם לחיות בסרט פורנו..נו...:rolleyes:

yarinzim
03-10-10, 17:48
הרגת אותי עכשיו - אני שומר את המשפט הזה לנכדים, גדול אתה..
מה יש אסור לקבל את הכל?? זה לא שביקשתי כזה:
http://i1009.photobucket.com/albums/af214/yarinzim/2731383830056494319S500x500Q85.jpg

למרות שעכשיו שאני חושב על זה....

itayhi
03-10-10, 22:05

הרכב הזה גבוה מדי לפורנו... D-:

איתי

e-sheta
03-10-10, 22:59
ואני רוצה את הסוברבן של אבי להביא למצב כזה בארץ אפשרי האם יאשרו שינוי שכזה

הרגת אותי עכשיו - אני שומר את המשפט הזה לנכדים, גדול אתה..
מה יש אסור לקבל את הכל?? זה לא שביקשתי כזה:
http://i1009.photobucket.com/albums/af214/yarinzim/2731383830056494319S500x500Q85.jpg

דרור ברלי
04-10-10, 01:16
התחלתי לכתוב לך את כל התהליך של הורדה מהכביש, סיפור ארוך וכואב. אבל בגלל תקלונת במחשב של העבודה, זה עף...

זה ארוך, זה יקר, זה מרתיח ברמות שקשה לתאר. זה תהליך שמזכיר מסיפורי בלהות על משטרים פשיסטיים ודיקטטוריים חשוכים.
ומה שהכי מתסכל זה שאין שום קשר למצב הרכב. מורידים אותך מהכביש פשוט כי אתה קיים.

אתה לא רוצה לעבור את זה ואם זה קרה לך - קח הרבה אויר, אתה צריך עכשיו כמה אלפים זמינים ביד אז לך לדבר עם מנהל הבנק. והעיקר - תירגע. חבל על העצבים, חבל על הקללות. חבל על הבריאות שלך.

זה המחיר של להיות בעל ג'יפ/רכב שטח ישן בישראל.

yarinzim
04-10-10, 17:52
אני רואה היילקסים מוגבהים עם בלוקים שנראים כמו איטונג והגבהות בודי שנראות כאילו הוציאו אותם מטנק - וכל אלה לא מפחדים שיורידו אותם מהכביש?
הרי לא הגיוני שאי אפשר לקבל אישור להגבהה בארץ (אני מחליף את המילה שרציתי) הנהדרת הזאת, לא מסתדר לי בראש, חייב להיות גוף שאפשר לדבר איתו בהיגיון ושמוכן לתת אישור נניח להגבההת בודי מינימלית בתוספת של עלה ארוך יותר או שילוב כזה או אחר....
איך דרור איך?? איך זה שכולם אבל כולם מגביהים ורק אני מפחד שיורידו אותי מהכביש?

BOLSTER
06-10-10, 20:04
הי,

הגבהה:
לא חוקי בעליל! במיוחד לא 4"-6".
טכני- החלפה של עלים בלבד לא מספקת. אם ברצונך להגביה ב6", צריך גם בולמים ארוכים יותר, זרועות היגוי ושאר ירקות (בד"כ יש קיטים מלאים).

צמיגים:
35 כמובן שלא חוקי! ציינת שיש אישור מהיצרן? במידה ויש כזה אישור (מהיצרן בלבד) זו האופציה היחידה לאשר צמיג כזה באופן חוקי.

המבדקה של הטכניון:
אנשים מאוד נחמדים ומקצועיים. הם יכולים לבצע בדיקות להגבהה ולמידת הצמיגים. בדיקת אלה יעלו הון!!! (בדיקת יציבות, בדיקת בלימה וכו') העניין הוא שגם אם הבדיקות יוכיחו שהרכב בטיחותי ותקין, זה לא בהכרח יעבור את משרד התחבורה.
אגב, לגבי תקינות ובטיחות- אם מגדילים ומגביהים, מן הראוי גם לחזק את מערכת הבלימה, בשבילך, אחרים והרשויות (ובמקרה הזה אני מצדיק את האיש מהרשויות שיבקש).

בקיצור, חוקי? אין מצב..

GodsFather
06-10-10, 20:24
אני אתייחס לעניין חוקיות ההגבהה -

אם הגבהת אצל קפיצאי רשמי ועם קבלות, הוא לוקח אחריות על ההגבהה והוא יכול להנפיק לך אישור "שינוי מבנה" או לצורך העניין "אישור הגבהה". הקפיצאי גם יודע מה הגובה המותר להגבהה והוא לא יתן לך אישור על משהו שתבקש שאינו עומד בקו אחד עם הידע שלו. עם האישור הזה אתה יכול ללכת לעמדה מספר 1 ולקוות שלא יצחקו לך בפנים. אבל בכל מקרה, תהיה לך אסמכתא רשמית בארנק שאומרת שמה שעשית נעשה אצל בעל מקצוע חוקי ושאתה מכוסה. במידה ותקבל הורדה, תוכל לערער עליה משפטית ועוד לצאת מזה באופן נקי, לאחר תהליך ארוך ומסואב.

לעניין הצמיגים - אם היצרן אישר את המידה שאתה רוצה, גם אם זה לא באוטודטה, במידה ויש לך אישור רשמי של היצרן למידה הזו, אתה יכול לגשת לעמדה מספר 1 ולבקש שינוי ברשיון ויש אפילו כמה אנשים במשרד התחבורה שיעזרו לך בזה (כולל אחד בשם נעים יוסף, שהרבה שונאים כאן בשל פועלו ביום יום).
וגם פה, שוב, יש לך אסמכתא רשמית לשינוי שביצעת/ביקשת לבצע. רק שכאן אתה חייב שזה יהיה ברשיון, כי זה יוריד אותך מהכביש בלי היסוס (להבדיל מהגבהה, שם יש תחום אפור, בו השוטה חייב לציין מה המידות של הגובה המקורי ומה המידות של הגובה הנוכחי וכו וכו).

הגבהה נכונה אינה כוללת רק עלים ובולמים, היא כוללת עוד כמה שינויים - זוויות הסרן, אורך דרייבשאפטים, אורך צינורות בלם וכושר בלימה, התאמה של מערכת ההיגוי, התאמה של מקום בבית הגלגל למידה הרצויה ובהתאם למהלכי המתלה שנוצרים ועוד, כפי שאמרו לפניי.

ארצנו אכן ארץ המגבלות, אבל מי שיודע את החוקים כראוי, יכול לתמרן בין המגבלות ועדיין להשאר בצד החוקי של המתרס.
בשביל לקצר תהליכים ולהפוך אישור לזמין בצורה מהירה יותר, צריך לשחד אנשים... אין ברירה.

tzagi
07-10-10, 03:30
אתה אומר שלמרות שהיצרן מותיר צמיג במידה זאת על הרכב אני עדיין לא יצליח לרשום?

על מה הויכוח?
לפי מה שכתבת, אתה טוען שהיצרן מותיר לך צמיג 35 אינץ?
כמובן שלא, בכל מקום בעולם,(זה לא יקרה אפילו אם אתה שוכב עם הבת של מנכ'ל GM) אז למה לשאול שאלות מיותרות?

yarinzim
07-10-10, 06:15
בעע, ייאשתם אותי :( בא לי לשרוף ת'אוטו.
במילים אחרות: טוב נו לא נגביה ונישאר פיצפון עם 33"
חברים, תודה רבה לכולכם על התשובות העינייניות, למרות שאף אחת מהן לא מצאה חן בעיניי הצלחתם ליישר אותי בנושא, להרגיע לי את הרוחות ולהוריד אותי מהעיניין.
אז תודה לכולם ואם אתם רוצים אפשר פשוט להמשיך את הדיון הזה בזה שכל אחד יקלל קצת את המדינה :) ואת מגבלותיה הנפלאות.

klam
07-10-10, 09:25
בעע, ייאשתם אותי :( בא לי לשרוף ת'אוטו.
במילים אחרות: טוב נו לא נגביה ונישאר פיצפון עם 33"
חברים, תודה רבה לכולכם על התשובות העינייניות, למרות שאף אחת מהן לא מצאה חן בעיניי הצלחתם ליישר אותי בנושא, להרגיע לי את הרוחות ולהוריד אותי מהעיניין.
אז תודה לכולם ואם אתם רוצים אפשר פשוט להמשיך את הדיון הזה בזה שכל אחד יקלל קצת את המדינה :) ואת מגבלותיה הנפלאות.

אתה די מפונק..יש לך כזה גדול, שלרוב החברים כאן יוצאות העיניים - ואתה בוכה שאתה מוכרח יותר גדול..:D

yarinzim
07-10-10, 17:13
:cool::cool::cool:, עיניים גדולות יש לי..

דרור ברלי
07-10-10, 21:46
אני רואה היילקסים מוגבהים עם בלוקים שנראים כמו איטונג והגבהות בודי שנראות כאילו הוציאו אותם מטנק - וכל אלה לא מפחדים שיורידו אותם מהכביש?
הרי לא הגיוני שאי אפשר לקבל אישור להגבהה בארץ (אני מחליף את המילה שרציתי) הנהדרת הזאת, לא מסתדר לי בראש, חייב להיות גוף שאפשר לדבר איתו בהיגיון ושמוכן לתת אישור נניח להגבההת בודי מינימלית בתוספת של עלה ארוך יותר או שילוב כזה או אחר....
איך דרור איך?? איך זה שכולם אבל כולם מגביהים ורק אני מפחד שיורידו אותי מהכביש?

אני יכול לומר לך משהו מפתיע לחלוטין - לך ותגביה בלי חשש, כי בכל מקרה יורידו אותך מהכביש. גם אם אתה נשאר נמוך.
להורדה מהכביש אין קשר ולו קלוש למצבו של רכב כזה, אלא לעצם קיומו - זו הוראה מגבוה להיטפל לרכבים ישנים, לרכבים "חריגים", לכל מה שהמערכת לא יודעת איך לאכול אותו, ולכל מה שיש חשד שנערכים בו שינויים. אם נהיה הוגנים לרגע - רוב הרכבים מהדגמים שלנו עוברים שינויים ושדרוגים למיניהם מדי פעם. כבר קשה עד בלתי אפשרי למצוא אקזמפלר במצבו המקורי. מה שהופך את כולנו לחשודים מידיים.

כשבוחן משטרה שמתחבא בין מכוניות חונות 200 מטר אחרי צומת רואה ג'יפ/רכב שטח ישן שמתקרב, הוא כבר יודע שהוא הולך להוריד אותו מהכביש ללא שום קשר למצבו. נקודה. הוא יבצע בדיקה מדוקדקת עד רמת טסט, ימצא תקלות/חריגות מבנה ואם לא ימצא - אני מבטיח לך שימציא. את זה אני כותב לך באחריות מלאה - הייתי שם, עברתי את זה, לפחות חמש פעמים בעשרים ומשהו שנות בעלות על ג'יפים. ירין - תפנים - החבר'ה האלה רעים באמת, הם בורים ועמי ארצות, משוללי כל ידע בדגמי הרכב שהם בודקים (הם לא מסוגלים לתת הסבר טכני למה חלק מסוים מתאים או לא מתאים, מסוכן או לא מסוכן, מה בדיוק ברכב שלך לא בסדר) הם גם שקרנים פתולוגיים ומי שבוחר מרצונו החופשי לעסוק במקצוע הנפסד הזה כנראה שהוא גם ח...א של בנאדם באופן כללי, אבל זה לא העסק שלי אלא של המשפחה שלו שצריכה לסבול אותו.

אני משער שהבלייזר אינו רכב יומיומי שלך אלא נוסע בעיקר בסופ"שים - אז הבעיה פחות מפריעה. אם הוא רכב יומיומי, תצטרך לתכנן כל נסיעה. לנסוע בדרכים פתלתלות, דרך רחובות צדדיים ודרכים נידחות שהסיכוי שהכינים הללו מגיעות אליהם - נמוך בהרבה.
אין מה לעשות - זו המדינה שלנו. הארץ הזו באמת נהדרת, אין שניה לה. אבל המדינה, מדינת ישראל - לדעתי קצת פחות נהדרת, בעיקר בגלל הפוליטיקאים והפקידונים שמנהלים את כל העסק, והשוטרים שלהם שמשתוללים ברחובות ומציקים לאזרחים. את מה שאני חושב על כל אלה אני לא אכתוב כאן כי זה ממש ברמת הג'ורה ואפילו אני אצנזר את זה תוך דקה ובצדק גמור.
לשנות כאן סדרי עולם שהשתרשו במשך שנים של בורות, שחיתות, תאוות בצע, שקרים, רוע טהור, זה עניין הרבה פחות פשוט ממה שחושבים - זה דורש שינוי חשיבה מרחיק לכת וניקוי אורוות כללי ויסודי - מלשכות השרים הממונים ועד אחרון עובדי הניקיון במשרדי התחבורע, בטחון הפנים ופירוק+הקמה מחדש של המשטרע כולה. לעשות את כל זה - קצת גדול עלינו כאזרחים, בוודאי בדרכים חוקיות.

אני אוהב את הארץ הזו, נלחמתי בשבילה. יש לי ילדים קטנים ובגיל 44 אני כבר לא מתכוון לעזוב, אז אני חי עם זה למרות שאיפה שהוא זה עולה לי בבריאות. אם הייתי צעיר בעשרים שנה וללא משפחה - לא הייתי חושב פעמיים ופשוט הולך מכאן. משאיר את המדינה הזו לאלה שמנהלים אותה - שייחנקו איתה לבד. זו כמובן רק דעתי.

אבל עזוב את זה עכשיו. מפגש ג'יפולוג מחר.
קום מוקדם - צחצח את הבלייזר, שכח מהשוטרים ותגיע איתו ליער בן שמן לכמה שעות של כיף. גם על 33' זה מספיק טוב. מבטיח לך.

idanabuhav
01-01-11, 11:18
ואני רוצה את הסוברבן של אבי להביא למצב כזה בארץ אפשרי האם יאשרו שינוי שכזה

זה לא סוברבן משופר . זה סוברבן מכוער . מה זה ? הרסו את היופי של הרכב היפה הזה. כמו הגדלת חזה של אורית פוקס

-->