PDA

צפייה בגרסה מלאה : פולו TSI או פיאסטה?

Juv
03-10-10, 10:40
את הפולו אפשר לקנות רק חדשה , כ-118,000 ש"ח.
פיאסטה חדשה עולה כ-15,000 פחות וניתן כבר למצוא כאלה בנות שנה-שנה וחצי עם קילומטז' נמוך, מה שמוזיל אותה עוד יותר. ברור לי שהפולו "זריזה" יותר באופן משמעותי, זה לא ממש משנה כי האוטו הוא לאשתי שכל מקרה מעבירה את רוב הנסיעה שלה באופן רגוע. מה לגבי גימור, התנהגות, בטיחות, אמינות וגימור - ההפרש בכסף מצדיק קניית פולו?
האמת שהכי מוזר לי בפיאסטה שהיא נמכרת כבר כשנתיים ואני לא רואה שהיא תפסה עד עכשיו, כאשר הפולו TSI מדוברת מאוד בגלל המנוע המתקדם וה-DSG. יש סיבה להייפ מסביב לפולו או שהפיאסטה היא כבשה שחורה אבל מוצלחת?

דרור ברלי
07-10-10, 15:25
הפיאסטה החדשה מכונית מדהימה.
במבחן השוואתי שלנו למכוניות סופר מיני היא סיימה אחרונה אך ורק בגלל הנחיתות הבולטת של מנוע+גיר.
זה לא שהאחרות רק יותר חזקות ומהירות. זה מקרה בולט של יחידת מנוע וגיר לא מתאימה לרכב, קטנה וחלשה מדי על המשקל שלו. בעליות מים המלח לירושלים האוטו פשוט לא סחב. נקודה. גם אשתך תתלונן על זה.
ככה זה כשיבואן מנסה ללמד את הצרכן מה הוא צריך. מנוע 1.4 עייף (96 כ"ס שמרגישים כמו 60...) וגיר אוטומטי מיושן עם 4 הילוכים זה לא מספיק. אולי לדודות זקנות. גיר ידני? מנוע אחר? ליצרן יש מבחר שלם, אבל אל תבלבל לדלק-מוטורס את המוח. הם כאמור יודעים הכל הכי טוב ומביאים רק דגם אחד. איזה מזל שהם מאפשרים לבחור צבע.... בגלל זה הפיאסטה היא כזה "להיט", ובגלל שהיא כל כך מדשדשת במכירות, גם שמירת הערך שלה לא משהו.

חוץ מזה הוא כאמור - אוטו מדהים. נראה טוב, התנהגות חדה ומהנה. נוח, בנוי יפה. הכל בו טוב. אם היה לו את המנוע והגיר של הפולו, הוא היה מושלם.

Juv
07-10-10, 15:32
גם אני הגעתי לאותה המסקנה והפיאסטה נפלה מהרשימה.
בין הפולו TSI, פאביה TSI ו-C3 קנינו בסוף - יונדאי I20 עם מנוע 1.4 בגרסה ה-"מפוארת" בת שנה עם מעט מאוד ק"מ במצב חדש לחלוטין שהופיעה ביום שלישי ביד2 וביום רביעי כבר חנתה אצלנו. אוטו פחות טוב מהאירופאיות, לא הייתי קונה אותו כחדש (היינו מוסיפים את ההפרש לאחת מהנזכרות קודם), אבל מספיק טוב לשימוש המיועד וכמשומש - חסכון משמעותי מאוד בכסף מול האירופאיות החדשות. הכסף שנחסך כנראה יופנה בחודשים הקרובים לג'יפ כרכב שלישי ....;)

דרור ברלי
07-10-10, 17:21
בחרת טוב.
i20 קצת פחות טובה מהאירופאיות אבל הפער כבר לא גדול.
יונדאי הוא היום יצרן מהשורה הראשונה. ממש-ממש כבר לא מה שהיה פעם.

אמיר מ
08-10-10, 01:05
גם אנחנו היינו בסרט הזה לא מזמן.
אישתי, אימי ואני עשינו נסיעת מבחן בפיאסטה. באולם התצוגה מאד התרשמנו ובנסיעה הרכב היה נעים מאד. הבעיה היחידה הייתה הסחיבה. בזינוק מהרמזור הוא פשוט לא זז. בכל עליה קטנה מוריד הילוך. אני נהנתי מהאיכות וניסיתי לשכנע את אישתי שביצועים זה לא הכל, אך לא היא ולא אימי היו מוכנות לרדת עד כדי כך. תחשוב על סוברו DL 1300 אוטומטי של שנות השמונים. ככה זה סוחב.
גם ביונדאי נסענו. גם הוא יחסית חלש אך הבעיה העיקרית היתה שהילדים לא יכולים לראות מהחלונות בדלתות האחוריות בגלל קו החלון הגבוה והמושב הנמוך יחסית.

הפולו יקרה אמנם אך טובה מכל השאר שבדקנו . רק היחס ללקוחות מגעיל.
גם אנחנו מצאנו די מהר ג'טה יד שניה בת 5 חודשים שנותנת בסופו של דבר מענה יותר טוב ובמחיר של יונדאי I20.

תבדוק בסקודה. לפחות כשאנחנו בדקנו שם בסוף יולי תחילת אוגוסט, ניתנו שם הנחות משמעותיות ובסה"כ מדובר על מכוניות דומות מאד אם לא זהות לפולקסוואגן.

בנוסף בדקנו גם C3. לדעתי אוטו מדליק עם התמורה הטובה ביותר לכסף, לפחות כחדש.
אם לא הייתי מוצא את הג'טה הייתי קונה אותו.

shay_love_off_road
16-10-10, 16:38
גם אני הלכתי עם בת דודה שלי לבחון את הפיאסטה - מה אומר ומה אספר?
רציתי לזרוק את הרכב הזה מצוק! או לפחות לתת לו לשחות בים האדום.
בסוף היא קנתה במקום רכב חדש פולו יד ראשונה אדומה ומקסימה, שאישית
אם לא הייתי מתנשא לגובה 187 הייתי נהנה ממנה מאוד! אך האוטו לא בשבילי
אלא בשביל בת דודה שלי שהיא ס"ה 150וקצת :)

אתה יכול לבחון גם את סקודה פאביה, מאזדה2, טויוטה יאריס. ואולי גם את הניסאן טיידה
בהצלחה

-->